CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

aku macam tau je lokasi bungalow tuh...
memang scarry je aku tengok..time aku dulu, macam takde org sewa je bngalow tuh...
huhuhu..

bg tau laa umah yg maner 1
aku tetiap air pi ngan blk keje lalu c2
hehehe
nk gaks tau

Aku pun ada dengar citer nih..

Nah peta.. rumah yg mana tu??

Masa aku study kat situ pun pernah dengar. Tapi tak pernah tengok banglo yang mana satu.

joyahglam.. kota damansara horror??  ishh aku dah dok sini dkt 6 thn dah... alhamdulillah tak de apa pun.. aku balik kul brapa pun so far xde lah any sightings or kelibat or anything angker lah...

aku penah dok situ...bnyak le umah kat situ yg angker...

Follow Us
37# joyahglam

Cerita horror kat Kota Damansara? Kat area mana? Aku duduk sini gak...
Buleh la sharing citer...

xde penaglaman tp dgr cite dr kakak sbb dulu die study utim shah alam 2001/2002...die ckp umah rm50 tu org bercerita katenye umah tu dulu ade org india bunuh diri...jgn kate student, ade org tabligh duk situ pon, tahan 1bulan je sbb kene alih tiap2 mlm ms tido....

1 lagi kawasan umah kat shah alam, aku xtau seksyen bape, tp kawasan umah kat situ byk umah besar2, ade 1 umah ni mmg besar gedabak, penuh dgn semak samun, condition umah agak teruk sbb ade dinding dah pecah...die betol2 tepi jln....kawasan umah ni dekat area umah mentri besar selangor dulu yg khir toyo duduk tu....xcilap aku lah...aku penah tgk...ms tu byk umah tgh renovate...sekali terpandang kat 1 umah ni, kawasan besar beb, tp byk semak smpai dlm umah pon semak....

umah ni aku xde cite lah,tp kot ade lah org tau area umah ni kan...ape lah salah nye bercerita...woahhahahaha...kene tukar name thread ni...jd "umah/kawasan berhantu di shah alam"....

mmg umah kat sane macam umah antu je aku nengok..
aku pun pernah duk salah satu banglo jalan jln bunge ape tah lupe..
asik jumpe antu jerk..
jadi tak heran da...

49# saga2717

ha'ah.. rasa kena tukar thread nih nyer tajuk.. ehehhe

Aku pun ada dengar citer nih..

Nah peta.. rumah yg mana tu??

http://i55.photobucket.com/albums/g152/tipintaktipu/Sec2ShahA ...
TipinTakTipu Post at 26-3-2010 01:06 PM

thanks kasi peta... tpi rumah bungalow RM50 tu aku sendiri mmg xtau kat mana..tapi kalo rumah aku yg aku citer tu kat jln tmn bunga melati 2/2...

sayankgurl
bkn xnak kasi awk cari, tapi sy dah xingat no rumah..cuma lorong je mcm kat ats tu je sy ingat..kalo sy sendiri tgk sy taulah yg mana huhu.anyway thanks semangat nak cari

saga n carathir
baiklah aku tukar tajuk

kawasan umah ni dekat area umah mentri besar selangor dulu yg khir toyo duduk tu....xcilap aku lah...aku penah tgk...ms tu byk umah tgh
saga2717 Post at 26-3-2010 15:03

bukit megawati ker?

Post Last Edit by orangebear at 27-3-2010 10:53

huhuhu...horror rupernyer sec 2 nie...aku dulu study kat sec 7 pun ader kene tempias gak..
but it happend kat kolej sec 7. tapak kolej yang sekangkang kera tue org cakap keras..alhamdulillah masa sem 1 sampai 3 dok kat hostel takder aper yang berlaku kat diri ku ini and nampak aper2 yang tak patut nampak..walopon katil bebetul kat tepi tingkap..huhuhu.

tapi adelah kes budak dorm lain kat atas dorm aku yang kene histeria. ingatkan dia main jerit2 ke haper ke sebab budak2 pompuan kat kolej tue memang suker nak test2 vokal jerit2 tgh2 mlm..
citernyer camnie..die kuar sorang2 dlm kul 9.00 mlm gi buat fon call kat public depan surau kolej. tempat tue dahler gelap n sunyi.on the way balik tue dier raser dah semacam.masuk jer dorm muka dah pucat.dok diam jer kat katil.member tegor pun dier wat derk jer.tetiber dier menjerit-jerit. member lain ingat sakit ker hape..gi la cuba tenangkan dier..habis dier mengamuk..nak tak nak terpaksa call bro2 senior yang len coz tenaga dier dah super dupper.

sorang bro ni kire macam ustaz2 sket suruh budak dorm baca yassin sambil dier n bro lain pegang budak histeria nie..sempat jugak la bro2 senior nie kene penerajang dier sedas dua n ader gak yang kene gigit. masa org tgh baca yassin tue dier ikot gak baca yassin tapi tunggang langgang la..pastue dier bantai gelakkan org yang baca yassin tue n cakap 'hahaha...baca salah'.  bro yang macam ustaz tue suruh ignore jer dier n keep baca yassin. at last lepas beberapa kali baca yassin n usaha dari bro yang macam ustaz tue budak ni recover..rupernyer budak yang kene histeria tue memang lemah semangat..bende2 halus nie suker nyakat dier dari skolah+kat umah n ikot dier ke kolej..

yang nie aku sendiri yang alami..masuk sem akhir kene tukor hostel. hostel yang ni ngadap padang.so kali ni katil aku kat btul2 ngadap pintu n kat tepi bilik washroom aka bilik mandi aka toilet. katil double decker. aku amik part yang bawah tdo 2 orang dgn member aku. mlm pertama jer aku dah tak dapat tdo. lampu lak dah tutup. memang gelap pandangan aku. sunyi sgt. aku cuber tutup mata. kejap pusing kiri. kejap pusing kanan. bila aku hampir nak terlelap tue, tetiba aku tertangkap satu bunyi macam orang berjalan kat atas kepala aku. aku tdo kepala ngadap pintu. bunyi tapak kaki tue macam india pakai gelang kaki yg byk loceng. mula2 sayup je. pastu makin lama makin dekat bunyi tue. aku plak makin dekat bunyi tue makin berpeluh aku walaupun kipas hala kat aku. lama gak la bunyi tue aku dgr. dok ulang alik kat atas kepala aku. bunyi tue, terasa dekat betul dgn kepala. try jugak nak bukak mata tapi tak boleh..last2 aku naik fedap. aku marah jer bende tue. seingat aku, aku cakap kat bende tue macam nie 'hei, pegilah main tempat lain. aku ni nak tdo. besok aku ader class. ader test. tolonglah berambus'.  tak lama lepas tue bunyi tue sayup2 je aku dgr n trus hilang...

esok tue plak member aku citer dier dengar mcm org tgh bercakap tapi biler dier toleh kiri kanan takder sorang pun yang tgh bercakap. semua tgh sedap tdo. bahase yang die dgr tue plak macam bahase india tapi ader bunyi pelik2 sket.. huhuhu...so conclusion yg aku buat sendiri maybe bende tue nyakat org lain lepas aku suruh dier berambus..huhuhu

ader lagi citer..but ni kat hostel lelaki..next time aku sambung balik...

Rate

1

Post Last Edit by pinktriangle at 27-3-2010 11:55

perghhh seramnyaaa bila antu tu bantai gelakkan  baca yassin...kalo aku xtaulah camne nak handle kalo dia dah ckp mcm tu. setakat ni 1st time je seumur hidup aku tgk org kena histeria tu pun masa duk uitm budak tu cuma nangis giler2 je lunch dlm dewan makan...tapi xtakut kot sbb dia nangis je

kolej ko ni kat seksyen 7 belah mana ek? aku ni kalo kolej luar mmg xtau.yg aku tau seksyen 7 skrg bungalow baru2 dasat2 semua... ;) seram gak apa yg ko alami tu..hemm yg ko dgr bunyi loceng kaki india selalu menari tu ngn kawan ko dgr perbualan india tu.. dah cukup membuktikan kewujudan adanya org india dulu tapi xtau apa kes dia..

tpi jujur ckp kan kat seksyen mana2 pun kat shah alam ni waktu mlm mmg sangat sunyik,gelap n suram...yalah masing2 buat hal sendiri lepak dlm umh masing2...kalo rumah mak aku kat sri gombak tu aku balik dari cc pukul 1 pagi jln sorang2 balik ke umh mak aku pun aku xtakut...terang benderang ada lagi org duk lepak2..tpi kalo kat s.alam ni lepak kat luar dpn umh pun dah takut...

hemm ko sambunglah citer pasal budak2 laki pulak..

seramnya citer2 kat sini

hmmm aku pun ada citer gak ni... aku dok kt batu 3, shah alam ada apartment baru tu sbelah kilang gula csr.. kalo sesiapa yg selalu lalu area komuter batu3 tu ada sederet umah usang peninggalan umah2 staff ktm.. cubalah korang lalu seram siot... huhuh.. aku baru je pindah area sini.. ada sesapa otai yg ada kisah nk di kongsi kt area batu 3???

Salam hai saya org br kat sini.....

Pink..saya dulu sewa kat seksyen 2 gak tapi lupe la nama jalan tu.. rumah semi D dua tingkat...kat blkg caltex lorong belah kiri....dulu dpn rumah tu hutan tapi sblm saya abis study dah ada pembinaan kat situ

Alhamdulillah masa duk kat situ x pernah dengar atau alami apa2...sebab saya penah duduk sorang2 pulak tu elektrik tak ada malam tu umah sebelah plak rumah tinggal...2 tahun gak saya sewa kat situ...

pasal rumah sewa yang murah pon pernah dengar tp x tau mana satu...

sawi..
batu 3 pun ada? tunggulah sapa2 yg ada story area sana pulak..

budakcomei
hi bdkcomei selamat berkenalan...dasatnye duduk sorang2 selama 2 thn giler berani... tapi apapun syukurlah kan awak xde alami apa2 sepanjang duk kat sana..awak sgt bertuah n bernasib baik...

Dah elok2 dapat sewa rumah murah. haunted pulak.

Post Last Edit by pinktriangle at 27-3-2010 11:55

perghhh seramnyaaa bila antu tu bantai gelakkan  baca yassin...kalo aku xtaulah camne nak handle kalo dia dah ckp mcm tu. setakat ni 1st time ...
pinktriangle Post at 27-3-2010 11:53

aku dok kolej inpens..skang ni dah jadik unisel. okey..aku sambung part kat hostel lelaki lak...

1 mlm tu bdk2 lelaki kat dorm lelaki tdo lewat...biasa la budak lelaki..yang melepak lain yang study lain. so ader 1 group ni main poker kat katil, tak silap akula...ramai gak kumpul. masa tu ader la dalam kul 2-3 pagi.tgh ralit main tue ader la sorang budak ni terpandang sesuatu kat penjuru dinding..
kat area penjuru tue gelap sket coz diorang hanya bukak lampu kat tempat mana ader org jer..budak tue tak amek port pun pada mulanya coz kat dorm lelaki memang dah selalu kena kacau..so..lepas berapa minit tu dia pandang lagi kat tempat yang sama. pergh!! bende tue dah menampakkan diri dia..en poc!!budak ni try wat cool tp peluh dah merecik2..tgn dah ketar2. dia diam jer..budak2 lain yang perasan keadaan budak sorang ni tanya 'ko apehal?'
budak tu tak jawap. dalam takot2 tu dia try pandang balik kat penjuru. en poc tue dah buat loncatan!!ape lagi..gagap2 budak ni suruh member lain pandang kat penjuru tue..yang lain bila dah terpandang bertempiaran lari dorm sebelah..ader tue siap nyorok bawah katil n tilam..terbalik semua tilam2 diorang kejekan..
biler en poc tue passing by kat budak2 yang nyorok bawah katil, diorang macam terdengar en poc tue berdehem beberapa kali..sore garau giler tak yah cakap arr...en poc tue pun aku raser juz nak bagi peringatan kot kat budak2 lelaki yang men poker tue coz lepas tue dia trus hilang macam tu jer..

Rate

1