CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

Masa bebudak ni lari malam tu, sempat masuk bilik bob ngan naim yg ada kat bahagian bawah, sempat amik duit naim, tapi tak perasan yg naim takde skali ngan diorg   
Musykil den...

Ni Gambar Dari Blog 2015

Santeira replied at 11-6-2013 08:01 AM
kalau ikut gambar dekat satu blog tu, mcm menepati apa yg diceritakan oleh mr q.

Wajah Baru Banglo Misteri Seksyen 2 Shah Alam

Nak buat nursery ke tu?  Blog ni kata ade warge Mesir pegi beli..

aiyo..buat taska ke..budak2 kan blh nampak macam2...if inilah rumahnya kan..

Yang kisah pasal si Melati kat uitm sabah tu apa cer?

@capiloton sini

Edited by nobito at 16-7-2018 12:29 AM
Santeira replied at 19-5-2013 02:04 PM
Info tambahan, berita ni dikeluarkan akhbar kosmo sekitar 2011:

Rumah ni Nobito  ada ambil gambarnya tahun 2010 dulu..dan telah dibuat analisis dlm Cari Forum pada 2010. Dalam rumah tu memang ada perempuan tua dan budak kecil di tingkap rumah dalam gambar yang nobito ambil tu.

Rumah tu design lama dengan corak batu bata merah dengan bentuk tingkap bulat.

Tak lama lepas nobito ambil gambar dan post dlm bod ni, rumah itu dirobohkan. Dlm tahun 2011 gitu.

Rumah tu bukan bahagian depannya yg mengadap wetworld tapi bahagian belakang nya yg menghadap wetworld.

Follow Us
Edited by nobito at 19-7-2018 04:24 PM
Mahathirina replied at 30-6-2018 12:29 PM
Wajah Baru Banglo Misteri Seksyen 2 Shah Alam

Nak buat nursery ke tu?  Blog ni kata ade w ...

Ni bukan rumah RM50 tu sis.

Masa 2008 i study disana ada 3 rumah yg i kesan x dihuni.

Tapi yg lebih sama dengan gambaran penulis rumah kosong yg belakangnya mengadap wetworld rumah tu dah ditumbuhi hutan.

I syak macam rumah tu ditinggalkan tahun 90an.

Dlm #532 i ada tepek gambar rumah tu sebelum diroboh.

Tapi gambar tu dah xda..dlm post2 i tu.

Tak sure i ada simpan ke tak lagi gmbr2 tu sebab kamera kodak tu dh rosak. Screen jadi blank. Tapi masih boleh ambil gambar cuma screen jadi hitam. So dah bertahun i simpan dlm lemari je kamera tu.

http://akuhafizan.blogspot.com/2011/03/sambungan-cerita-seram-di-shah-alam.html?m=1

Nasib baik blog ni simpan gambar yg nobito ambil tahun 2010 dulu...korang cuba tengok betul2 kat tingkap dlm gambar tu. Macam ada penampakan org dewasa dan budak kecil kannn.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Ni keja2 merobohkan rumah tu x lama lepas i ambil gambar rumah tu.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rasanya macam ada cerita kat tv pasal umah sewa 50 ringgit ni.. Tp cite hantu lawak yg abam semua ada tu..xtaula betul ke x

nobito replied at 16-7-2018 01:04 AM
http://akuhafizan.blogspot.com/2011/03/sambungan-cerita-seram-di-shah-alam.html?m=1

Nasib baik bl ...

i dah klik link tu so jwpn rumah tu ialah jln bunga cempaka lah
ooo

yg rumah pyramid tu ada lagi..ada je orang

Edited by nobito at 19-7-2018 04:22 PM
Meiizu replied at 19-7-2018 04:16 PM
i dah klik link tu so jwpn rumah tu ialah jln bunga cempaka lah
ooo

Yup jln bunga cempaka...kalau ikut cerita Mr Q pokok ara dah masuk kat tingkap rumah..

Peristiwa tu tahun 2001. Gambar yg i ambil  atas tu tahun  2010.

Logik rumah tu dah semak samun sebegitu dlm tempoh 9 tahun. Sebab pokok ara jenis cepat membesar.

nobito replied at 19-7-2018 04:19 PM
Yup jln bunga cempaka...kalau ikut cerita Mr Q pokok ara dah masuk kat tingkap rumah..

Perist ...

ada page mana ntah kata jln bunga nagasari pun sama
hahahah pliss aku taknak tau rumah mana
aku duk area sini

nak citelah, masa mula masuk rumah sini..aku kena kacau gak, nampak lah bayang2, takleh tidur mlm 1st kat rumah
contact kakak sepupu suruh baca surah al-baqarah
silap aku jugak lah 1st day kat rumah tu sebuk mengemas barang, mlm baca al baqarah berapa helai je  tak abis

mlm ke2...aku baca yasin
mlm ke3 sampai seminggu jugak lah aku baca albaqarah tu,sikit2 jenuh nak abis
balik keje penat, mlm baca bape helai je tu yg tak abis2

1st wk kat rumah tu - tak ingat mlm ke berapa
masa aku separuh sedar tido
ada lelaki bagi salam "assalamualaikum"

kakak kata dia nak tegur je tu

btw, jln cempaka tu nanti aku kua t semangat pegi jalan2 jap
nak pi tengok rumah design baru mcamana
takut plak kena ikut

lagi satu... area s2 ni rumah design lama yg besar2
semua lorong sunyi jaa
siang pun sunyi
mlm lagi lahh
aku sendiri tak penah pusing abis, sunyi dia memang tak syoklah..seram juagk
betul2 balik lalu wetworld masuk sikit dah rumah aku duk

Edited by nobito at 19-7-2018 05:15 PM

Berdasarkan cerita Mr Q memang rumah jalan Bunga Cempaka ni lah yang paling sama dengan cerita beliau.

Mr Q ceritakan dalam forum geng cerita tahun 2010. Tapi kisah ni fames dikalangan pelajar uitm. Masa tahun 2008 kitorang dah dengar urban legend ni sebab masuk semester 2 kebiasaan uitm x bagi kolej penempatan. So kami terpaksa cari rumah sewa. Dan masa tahun 2008 urban legend ni dah wujud sebelum Mr Q tulis cerita ni lagi.

Kitorg tak tahu rumah yg mana rumah sewa RM50. Tapi gambaran Mr Q tepat dengan rumah jln cempaka. Tahu pon lepas dah tinggal beberapa bulan nak abis study, selepas kisah ni keluar dlm internet.

Finally,khatam jgk benang ni..mmg xsgka byk banglo berhantu kt s.alam ni..paling lawa ialah rumah kayangan tu,tp syg xsempat siapkn..xde ke org snap pic buaian y kata anak owner umh tu mati?

Lagi satu,y mana satu rumah rm50?dah bce kisah ni lama dlu sbb heboh kt blog2 psl rumah rm50 ni..salu tingin nak g melawat umah tinggal n haunting cmni tp salu x diberi keizinan..hehe

Penah skali je masuk umah banglo tggal kt kg dlu,bile kuar mmg tetibe ada bende ngintai d tgkat dua,dkt tgkap..time tu ktorg xley naik tgkat dua sbb tgga dah half runtuh..few years back dah direnovate rumah tu tp now jd umah tggal lg..maybe bende tu dah lama duk sana,so xnk pndh kot..sori tt,ot kesah lain lak..hehe

Edited by Santeira at 14-8-2020 10:31 AM
nobito replied at 15-7-2018 11:35 PM
Rumah ni Nobito  ada ambil gambarnya tahun 2010 dulu..dan telah dibuat analisis dlm Cari Forum p ...

Salam. Tak sure you dapat noti for this reply ke tak, but I've been searching for the location guna Street View quite some time.

Dulu masa study UiTM Shah Alam ada coursemate yang pernah sewa umah ni juga ramai2 dengan member tapi dua tiga hari juga la lepas tu kuar. Not sure sama ada member tu sama team dengan Mr Q and nak tanya sekarang pun macam out of nowhere sebab lain kelas. Member tu orang panggil Pakcik tapi bukan pakcik la masa tu (sekarang dah pakcik kot).

Based on komen anak tuan rumah kat sebuah blog:
Hafiz said...
gambar rumah tersebut, bukanlah gambar rumah yang dinyatakan.. dan ape yg diceritakan adalah benar2 belaka.. termasuklah kisah anak-anak tabligh tu.. sebab tu adalah rumah keluarga saya.. ayah saya tuannya.. dan rumah tersebut sblm ni berlaku kejadian bunuh sekeluarga dimana siayah kepada keluarga tersebut adalah pengamal ilmu hitam.. namun kesemua mayat ditemui dalam rumah tersebut kecuali mayat si ayah.. hingga sekarang, ia masih tak dijumpai.. rumah tersebut telah diberikan kebenaran untuk diruntuhkan oleh pihak berwajib kerana ayah saya seringkali dipersalahkan diatas segala kejadian yang berlaku namun kesemua usaha untuk meruntuhkan rumah tersebul menemui jalan buntu.. berkenaan dengan kesemua penyewa, sebelum berpindah, pihak ayah sudah memaklumkan kepada mereka agar mencari rumah lain dan tidak membenarkan mereka menyewa rumah tersebut namun mereka berkeras untuk menyewa.. cuma kejadian yg berlaku ini merupakan kejadian yang melibatkan kematian yang berlaku. selama ini, hanya gangguan sahaja namun itu merupakan kematian kali pertama. sehingga kini, masih ada yg mahu menyewa rumah tersebut walau dilarang keras ayah saya.. sekian..

Meaning, tuan rumah memang dah berusaha nak robohkan rumah tapi tak dapat sebab macam2 sebab but lepas cerita Mr. Q viral, usaha dijalankan untuk merobohkannya I think. Based on another comment:

Anonymous said...
wah...saya masuk ITM tahun 1988 dan grad tahun 1991.. dan sepanjang itu, rumah itu dah wujud / tak berpenghuni dan dah ada macam2 org cerita. Tetapi bukan spt gambar diatas..saya rasa pencerita tak sempat nak ambik gambarnya dan pic diatas hanya hiasan..rumah yang sebetulnya memang dekat wet world tetapi berdepan tempat parking restoren tasik shah alam, sebelah dengan SIRIM / lorong selepas pintu masuk SIRIM. ianya adalah bungalow,,bukan semi-D seperti diatas. rumah dan lokasi memang wujud, real!!! cerita disebaliknya pun real,,yang selebihnya hanya Allah yang tahu,

Saya pun dok berlegar2 dekat Google Street View dan jumpa satu banglo kosong betul2 depan parking tasik dan dekat juga dengan Wet World. Tak silap saya dah lama saya nampak kat Street View ia untuk dijual but as of 2019 tak berpenghuni lagi. Memang ia jalan di lorong sebelah pintu masuk SIRIM but saya juga ingat Mr. Q kata banglo yang dia sewa tu bukan lot tepi. So it can't be that banglo. Semua banglo lain di situ berpenghuni until saya masuk Jalan Bunga Cempaka.

Then saya ingat saya pernah paste artikel kosmo di Jalan Bunga Cempaka yang dah dirobohkan. Saya fikir berdasarkan posting @nobito dan pencarian di Google Street View, saya cari2 dan jumpa ia masih lot kosong.

Dalam gambar lama nobito tu, iklan tu state rumah tu nak dijual dengan harga RM 365,000 (pada tahun 2010) but untuk lokasinya dan sebuah banglo, saya fikir harga tu jauh lebih rendah dari nilai pasaran.

P/S: Sekitar 2000-2001 saya dan roommate ada berjalan sekitar Seksyen 2 nak cari rumah sewa RM 50 tu (sebab masa tu pun dah tahu pasal rumah tu). Tapi tak sampai ke lokasi ni, sebab kami keluar tak jauh dari situ terus masuk ke tasik kemudian ke Kompleks PKNS. Lepas 20 tahun, saya dapat jawapan. Thank you.

Tambah sikit: Kejadian bunuh sekeluarga yang dikatakan anak tuan rumah tu tak diberi timeline tapi setahu saya since 80-an lagi pun dah tersebar pasal Rumah Sewa RM 50 ni meaning kejadian tu berlaku lagi awal dari 80s. Saya ada terjumpa tulisan di Internet mengatakan kejadian berlaku tahun 70-an. Dan keluarga yang terlibat berbangsa cina. If anyone has more info on this, boleh tambah. Also, this lot ada iklan untuk dijual pada harga RM 650K.

Ini pula gambar asal nobito sebelum rumah dirobohkan:

aku study shah alam in 2000..lalu lalang kat seksyen 2 jalan kaki, kadang2 mlm jalan dari pkns ke uitm .

sumpah tak pernah dgr cerita pasal rumah rm50 ni dulu.

nobito replied at 16-7-2018 01:04 AM

Nasib baik bl ...

tak nampak apa2 pun