CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

121# twins

tu lah pasal bila dia dah berkenan tempat pot ni yg leceh...

121# twins

tu lah pasal bila dia dah berkenan tempat pot ni yg leceh...
paz Post at 1-4-2010 14:30

betul betul betul.... dia tak nak pegi.... kesian tuan punya tanah tu... kena bayar cukai tiap2 tahun tapi tanah tak boleh buat umah....

123# twins

itulah pasal... tp paz sendirik lom pernah gi kat umah sec12 tu.

klu rmh semi-D yg no. 22,jln melati  2/2 tu..rmh my auntie but dia dh lma tiggal kt situ..mayB yng ke 4 @ 5 dr tpi.
Slma ni x thu pn area tu brhantu..

Lagi satu, ada rumah misteri kat sec 12. Betul2 kat roundabout kayangan tu. Mungkin skrg apa yg org bleh nmpk hanya bangunan yg dh ditumbuhi semak samun. Tapi masa aku skola dulu, rumah tu mmg cantik (2 storey bungalow). Satu hari aku perasan rumah tu dh runtuh separuh. Masa tu anggapan aku rumah tu kena sambar petir, sbb dari keadaan bumbung rumah yg nmpk hangus. Ada sapa2 tau kisahnya...

120# paz
maknanya yg adik aku nmpk tu jin india la, bukan tuan rumah. Means yg rumah tu xdelah lama sgt terbiar, mungkin bwh 20 thn....

Follow Us
102# suebb
aku setuju, mmg area s.alam ni agak scary. Yg aku cerita based on pengalaman aku.

ok, kali ni aku nk cerita pasal pak cik aku. Dia ni dh pencen, duk kat sec 18. Jiran dia pun org pencen gak. Masing2 mmg suka buat aktiviti2 luar macam menembak burung, menjala, memancing dll...

Ok, kisah ni berlaku kat sec 7, long before ada perumahan dan kedai2 kat sec 7 tu kawasan tu hanyalah lombong dan ladang kelapa sawit. Basically, shah alam mmg berasal dari ladang kelapa sawit dengan nama sungai renggam. Pakcik aku ngan member dia pegi tembak burung kat ladang sec 7 tu. Kalo tak silap skrg tmpt tu yg ada restoran Hakim ngan Khulafa tu.

Adat org menjerat burung ni, mmg ada bwk kaset player yg dh rakam bunyi burung untuk attract burung2 ni ke kawasan tu. Dalam 30 minit dorg pasang tu, xdelah pulak burung yg menyahut. Dorg tunggu lagi, lepas je sejam pasang masing2 give up sbb xde respond. So, pak cik aku matikan player tu dan nk cuba try spot lain. Baru melangkah 2 -3 tapak je, tiba2 ada plak bunyi burung betul2 dekat ngan tmpt dorg. Makin lama makin banyak.... Pelik, tadi xde la pulak menyahut.

Tp, pakcik aku dh boleh agak yg kawasan tu ada entiti. Dia saja je kacau kita mcm perli la dengan tiru suara burung tu. Masing2 pakat cabut ler...hahaha. Yg peliknya, tak serik dorg tu sbb plan nk menjala plak esoknya... kisah ni aku rasa dh dekat 20 thn lepas kot..

Rate

1

128# zull4rs

orang kalau dah crazy ngan aktiviti lasak ni memang lerrr... mana pernah serik... mcam abg long aku lerrr... ko sebut jer lah apa aktiviti lasak semua dia nak buat, tembak burung, ayam hutam (ayam hutan ni ada 'tuan punya'), kijang, pelanduk, pancing ikan (tidor kat tengah tasik 3-4 mlm), udang galah, candat sotong.....  sampai aku sound dia tak puas nakal lagi ker masa kecik2...  aku pasti abg long aku ni mesti pernah kena sakat ngan entiti.. sebab dia selamba badak jer tidor kat tengah2 hutan, tengah2 tasik gelap gelita...takkan tak pernah kena kacau... tapi dia tak pernah citer..... kuat simpan rahsia la plak....

129# twins

baik ko korek...pahtu bleh cite kat cni..hehe

130# chicmushroom
betul tu, ko g la buat liputan kat abg hang... pastu story sini

klu rmh semi-D yg no. 22,jln melati  2/2 tu..rmh my auntie but dia dh lma tiggal kt situ..mayB yng ke 4 @ 5 dr tpi.
Slma ni x thu pn area tu brhantu..
ilham Post at 1-4-2010 02:50 PM

hemm jgn risau, depend jugak kadang2 hanya org2 yg terpilh nak disakat je akan mengalaminya...

102# suebb
aku setuju, mmg area s.alam ni agak scary. Yg aku cerita based on pengalaman aku.

ok, kali ni aku nk cerita pasal pak cik aku. Dia ni dh pencen, duk kat sec 18. Jiran dia pun org pen ...
zull4rs Post at 1-4-2010 03:47 PM

byk story ko yea..bagus... buat mod2 sekalian jgn lupa kasi credit pada mereka yg share disini..

Ada lagik, tp nnt la aku igtkan balik... lupa la... byk sgt mkn semut org kata...hahaha

134# zull4rs

takpe...aku leh tgu..hehe

salam semua... aku slalu SR je, tp rini terbukak nk kongsi apa yg aku tau ler kan.. hehehe...

rumah corner lot sblah sirim berdepan tasik tu, dgr citer btul sewa umah tu RM50. kebetulan Awekz adik aku, makcik dia ada kenal org ctu n kbetulan jran dgn umah tu. di kabarkan, umah tu dulu disewakan wat tmpat berubat, gn nm Pusat Perubatan Islam tp sbnarnya dorg wat tkgt ats tu wat pnguguran haram.. (xtau ler kan sahih ke x) wallahualam, bila rhsia terbongkar, dorg kuar dri umah tu... n den ml dri ctu umah tu terbiar (tp msih terjaga ler, xtau ler kan kalo tn umah uph org brsh hlaman)

ramai yg cuba nk sewa kat ctu, tp xde yg mmpu berthn dgn gangguan2 yg "dasyat". aku kdg2 lalu minat gak kat umah tu.. rs tertarik sgt.. tp bila mlm serem ler plak tgk.. huuuhuh... ada skali adk n frenz wat keje gler.. dorg nk swa kat ctu, tp sblm tu nk amik gmbr... dorg amik dri luar pgr..
tp..... dlm kmra xde pe2... bl transfer msuk laptop, dorg tgk ada muka org melekap kat glass door tu...

Rate

1

136# princesscancer

ayyokk....ko tengok ke gambo tu?
ke adik je yg cite?
tp bagus gakla adik ko pi snap gambo dulu,
buatnya dh sewa pahtu dia main blink depan mata..
lagi haru....

salam semua... aku slalu SR je, tp rini terbukak nk kongsi apa yg aku tau ler kan.. hehehe...

rumah corner lot sblah sirim berdepan tasik tu, dgr citer btul sewa umah tu RM50. kebetulan Awekz adik  ...
princesscancer Post at 1-4-2010 17:15
                                                                                                                                                                       tepek le kt sini..nk gak tgk gambonye....

127# zull4rs

yer lah tu kot...

rumah corner lot sblah sirim berdepan tasik tu, dgr citer btul sewa umah tu RM50. kebetulan Awekz adik  ...
princesscancer Post at 1-4-2010 05:15 PM

mintaklah gambar tu kat adik ko yea princess... ramai nak tgk nih..

110# twins

a'ah beb. rumah besaq tu ah. haha. seram en? aku lalu time siang pn mcm nk cabot je ni kan msok. pehhh, tu la 1st n last msok umah2 cmtu haha