CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: idril

Antara Pulau Redang dengan Pulau Tioman , yg mana satu korang suka?

Dark_Vampire posted on 23-1-2013 05:57 PM
kene book pakej skali...kat sane yg ade cuma kedai2 runcit jew....xde kedai2 makan diorang semua m ...

owh....
thanx 4 ur reply...huuu

Sape yg pernah duk berjaya?mmg ada warung mkn eh luor hotel tu?jauh tak menapak

bestnya dapat g  tioman.....

tukul posted on 26-1-2013 10:00 PM

siapa nak berjaya tioman room yang murah pm me.

tukul posted on 26-1-2013 10:00 PM

Pernah dok Berjaya..ada kedai mkn kat luar dr pintu masuk Berjaya tu tp harga mahal skit ler. Jalan kaki je bkn jauh pun. Aku pi dah lama, ntah ada lg ke idok warung tu..hihihh

Aku dah penah pi Redang dgn Tioman. Bg yg suka privacy, Tioman mmg sesuai. Kami amik pakej flight dgn hotel sekali. Coral cantik..tp kalo pantai aku prefer Pasir Panjang @ Redang. Pasir putih pastu landai. Sesuai ler utk aku yg x reti berenang nihh..hehehh.

Follow Us
sy nk booking hotel ke tioman.. ada sape boleh tolong d..dh terlamabt n buat booking ni utk 25 may-27 may 3 bilik

hi nak tanya pendapat u all. My european friend is coming over to malaysia, dia xpenah dtg m'sia & nak lepak kat pantai2 sini. So, pulau mana i patut suggest kat dia? tioman ke, redang ke, langkawi ke, pangkor, perhentian, sibu, manukan, mabul, rawa, etc etc?

Tanta posted on 29-4-2013 05:19 PM
hi nak tanya pendapat u all. My european friend is coming over to malaysia, dia xpenah dtg m'sia & n ...

Pendapat saya, elok pergi P. Perhentian atau Redang, ambil yang eksklusif sikit, kemudian bawa jalan dari Kota Bharu turun ke Kuala Lumpur

My husband org Tioman.. Bkn nak bias la, for me Tioman lagi best dari Redang.. sbb lagi tenang, aman, view pun cantik. Kalau korg g, jangan g kat area yg tumpuan org cam Salang sme tu.. Korang try g Juara... confirm tak nyesal n rasa cam xnak balik.. cantik sangat. Dari sini nampak gunung, air bersih, pasir bersih, pantai bersih.. nak makan pn agak murah.. aku recommend korang g Chalet Pakcik Sani.. Juara Beach Resort. amik chalet yg betul2 depan pantai. Syok woooo...

Farahnas.Irina posted on 14-3-2012 08:03 PM
aku baru jer balik drpd tioman semalam...
hoccay hoccay jer la...
lagik besh redang lor...

gambar avatar kamu kat mana kak?
saya tak pernah jejaki redang, katanya indah namun ramai oriental?
pulau di ganu saya hanya pernah jejaki perhentian dan lang tengah sahaja.

Saya dah booking redang beach resort pd 2-4/6 nnti utk 5dewasa dn 2org kanak2, tp saya trpaksa batalkan sebab kena hantar anak ke pusat pengajian.
Jdi saya nak let go pakej snorkling utk 3hri 2mlm ni... Harga pakej trsebut saya akan bgtau kpd mereka yg brminat boleh pm saya.
Last edited by kamar22 on 20-5-2013 11:03 PM

Betul, smua tmpat ada speciality. Penah gi dua2 tmpat. Redang - stay kt Kalong, Tioman stay kt Berjaya.

Stuju dgn katak_pisang. corals kt tioman mmg seriusly sbijik cm dlm cite nemo tu. pmandangan cantik n yg suka mndaki leh la daki bkt kt tioman tu. hehe. (tp x pnah buat, cuma naik basikal je) Cuma pntai kureng skit la. Dri berjaya klu nk g cari tmpt mkn kt luar, boleh tahan la nk kne menapak. tp leh je naik shuttle dia tu. klu naik kpl tbang , time dh dkt tioman mmg

Kt Redang, Long beach dia, mmg cantik giler, ikan besar2 warna florescent kt tpi2 pantai je. air dh la jernih teramat, pasir pn halus je. tp klu duk kalong, kne redah semak bagai, so better stay d area long beach. (cuma long beach ni mmlm agak bising, koz ada resort psng muzik kuat2)

Tanta, Klu tuk plancong asing tu better rekomen redang klu nk enjoy pantai. Mabul tuk snorkelling n diving ssuai. tp klu kengkawan tu nk tngok culture skali, better suggest ke langkawi je.

Bru lik dr tipman...marine park besssssttt

rimau_belang posted on 15-6-2013 10:06 PM
Bru lik dr tipman...marine park besssssttt

duk mana rimau...

Kalau ke Tioman try g Panuba Inn..  Tempatnya cantik, tenang , & sunyi..

Dua2 pulau tak penah pergi tapi pernah pergi pulau lang tengah. jiran pulau redang tu.

tapi ada sorang brader yang keje jaga orang skuba kat lang tengah cakap, kat redang 5x lagi best lautnya. Dia cuma cakap laut je, keadaan pulaunya tak taulah cemana. tapi mcm boleh agak sebab tempat dah komersial kan?

Pas raya akn g redang Insyaallah. Time pegi dlu, kami drive ke jeti, gerak dr KL kul 11mlm, penat koz x tido. esoknya x join g snorkelling kt laut pn. huhu, just snorkel kt tpi pantai je.

This time rasa cm nk naik bus je. Senang x logistic ke jeti atau dari jeti ke hentian bus?

nak tanye pd yg dah biasa pegi...cadang nak pegi ke redang atau tioman...agak2 mn yg lebih senang kalo naik flight dr jb...agak2nye bape la harga sewa chalet,feri semua tu..sape2 ada pengalaman leh la kongsikan gan saya

Lepas raya haji masuk Redang, stay kat Redang Lagoon. complete pakej almost 1K.
Haish. tak sabar sungguh.