CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: putri

OSLO, NORWAY

Sebab takde thread Coenhagen kan? So!

kami dulu stay kat anker hostel.... walking distance from ferry terminal.. tapi penat laa juga.... oslo ni muslem friendly... kat area anker hostel tu..... makanan islam dan halal banyak sgt.... so tak de masalah..

beli tiket kat terminat untuk ferry... so tiap tiap malam (time tu summer) jam 8 pm naik ferry jalan jalan tepi pulau kecik kecik.. sampai jam 10 malam dorang piknik (time tu macam petang lagi)

copenhagen stay kat hotel dekat dengan train station tu.. .. so senang nak bergerak... semua pakai bus or train...

alhamdulillah... jejak kaki kat negara paling mahal.... balik mesia je.. terus ada kes tembakan rambang area masjid kat sana.......

puterikhaleeda replied at 6-12-2019 03:19 PM
kami dulu stay kat anker hostel.... walking distance from ferry terminal.. tapi penat laa juga.... o ...

Anker hostel ni ok tak locationnya?? aku dok belek2 lokasi, bukan kat central location Oslo. Maksud aku ok adakah mudah nak bergerak ke train station utama dan airport Oslo.

Peterpan17 replied at 6-12-2019 07:40 PM
Anker hostel ni ok tak locationnya?? aku dok belek2 lokasi, bukan kat central location Oslo. Maksu ...

kene jalan sikit.. tapi sebenarnya dekat... tak sedar pun jalan .... kalau dari OSLO Mall (landmark yg ada tulis OSLO CITY) tu... terus je... (kat sini juga lah tempat train station dorang.. ) lalu pasaraya (boleh beli air/roti bawa balik hostel... ada mesin tukar tin kosong untuk dapat duit cash)... pastu sepanjang jalan tu... ada kedai islam banyak sangat.... 1 portion boleh makan 2-3 orang...  cuma... ko akan lalu bangunan kuning... ni macam scary sbb tepi tepi macam ada mat gian.. tapi tu sebenarnya tempat mat gian depa amik stok dari kerajaan.... selamat... aku siap singgah tanya.. tempat apa ni... ala ala JKM laa kat mesia.... hihihih
aku ok je jauh tu sbb harga murah duk hostel nih... alas katil / tuala kene bayar... tapi kami bawa siap siap.... setiap bilik ada dapur kecik... periuk belanga tak de.. kene sewa... kami mmg bawa small rice cooker so masak pakai periuk rice cooker tu....

sebelah anker hostel ni, hotel dia... heheehhe...... mahal gak..... so hostel ni kira ok lah...

ooo satu lagi.. kalau ko datang oslo naik ferry.... beg tak banyak.. boleh je jalan.. kami jalan je... sambil tanya tanya orang... las las ada pak hitam ni bantu... tunjuk ke anker hostel... depa baik ..... orang islam pun ramai... no hal

puterikhaleeda replied at 9-12-2019 11:30 AM
kene jalan sikit.. tapi sebenarnya dekat... tak sedar pun jalan .... kalau dari OSLO Mall (landmar ...

homak!! towel,cadar periuk belanga pun nak kena charge ke. merepeknya hostel di Norway ni. Sengkek betul. Depa dtg pergi mana mana negara masak aman aman je blh guna periuk belanga pinggan mangkuk towel semua. Eh! aku kena fikir balik nak book hostel ke ni idak. Calculative punya hostel. Aku travel bukan seminggu dua tp berbulan. gigih nak angkut towel dgn periuk masak. Berat nak mampos. Kami back packer traveller, mana ada ruang nak sumbat byk barang kat back pack.

Peterpan17 replied at 9-12-2019 01:32 PM
homak!! towel,cadar periuk belanga pun nak kena charge ke. merepeknya hostel di Norway ni. Sengkek ...

Tong gas jgn lupa bawa skali.

Follow Us
transporter replied at 9-12-2019 01:41 PM
Tong gas jgn lupa bawa skali.

ada tong gas elpiji bang. mcm kat Indon tu. comel je. movable

Peterpan17 replied at 9-12-2019 01:32 PM
homak!! towel,cadar periuk belanga pun nak kena charge ke. merepeknya hostel di Norway ni. Sengkek ...

ahahahahahaha.... rata rata mmg mcm tu.. esp kat europe .... ko jgn ler bawak cadar toto hadyai....sewa tu je... tuala bawa laa yg nipis... hahahha... buat lap lap je....
satu lagi.. scandinavia hotels pulak.. hati hati.. sbb breakfast depa charge lain kekadang... nnti check out tau tau.. ko dapat extra bill sbb turun makan kat bawah.. yg ko ingat inclusive with room ... tanya dulu tau.... inclusive atau tidak..

piyuk mmg aku bawa sendiri yg trabel punya... setakat ni adalah 5 piyuk habis nazak digunakan sepanjang perjalanan aku di muka bumi ni.. yg jatuh kat landasan epot pun ada.. masa tu kat rome kot... kelaka...bas dari plane sama gerak dengan kete bawak beg.. tup tup.. begpek aku plak yg keciciran .. siap jerit dalam bas... "my beg my beg... owh no.. my ricecooker!" hahahhahah

ooo kat copenhagen aku stay kat Nebo City Hotel .. yg ni dekat sgt dengan railway station, tivoli, bus nak tengok mermaid statue tu... kita ok laaaa bagi we all.... dan affordable.. yg ni tak yah sewa apa apa .... macam hotel...

puterikhaleeda replied at 9-12-2019 02:03 PM
ahahahahahaha.... rata rata mmg mcm tu.. esp kat europe .... ko jgn ler bawak cadar toto hadyai... ...

berguling aku ketawa baca post ko psl periuk ni. blh mati bergaduh demi periuk
Aku rasa Norway dgn Sweden ni lain sikit banding dgn other part of Europe. Sebab masa aku pigi Germany, Swiss, Romania, Hungary tu semua, takde pula di caj selimut,cadar dan periuk belanga. Bila book hotel tu, baca siap siap apa yg tak included supaya senang kita nak pack barang. Tp kena bawa own towel,cadar dan periuk masak utk hostel mmg melampaulah sangat. Sengkek betul negara derang smp penghuni kena bawa sendiri

Peterpan17 replied at 9-12-2019 02:08 PM
berguling aku ketawa baca post ko psl periuk ni. blh mati bergaduh demi periuk
Aku rasa ...

hahaha...

Moga ko jumpa hostel yg sesuai... hihih aku rasa ok je oslo... next nak repeat time winter.. aku pi aritu summer... 10,30 pm masih lagi island hopping naik ferry... hahahahha... magrib dalam dlm jam 11 malam... isyak 12 tgh malam... 2.30 pagi dah subuh... terang benderang .. amekkaww... puas meronda

satu lagi.. kalau kat sana ko jumpa tin air yg cun... ko collect ler... simpan dalam backpack.. kat mana mana mart ada mesin masuk botol tu.. nnti gi cashier dia bagi ko cash.. tu je laa keje aku..sbb siang lama.. so aku part time bersih kan bandar oslo hahahahah  rebut tin n botol plastik dengan gelandangan hahahhaha..... syok juga tau...

puterikhaleeda replied at 12-12-2019 10:50 AM
hahaha...

Moga ko jumpa hostel yg sesuai... hihih aku rasa ok je oslo... next nak repeat time w ...

gitulah kekdahnya. kena cari betul2 yg sesuai dgn poket & hati

aku pergi winter sebab nak tgk aurora borelis kat Abisko. harap2 boleh jumpa. klu tak jumpa, menangislah aku. bukan sikit duit nak gi sana. Klu summer siang hari mmg panjang. Sapa larat nak tido klu matahari dah kat muka. Seronoklah derang.

aku ada baca pasal tin tu. Tak memasal kita kena gaduh dulu dgn gelandangan demi nak dpt tin utk diredeem. Mmg lawak gila!!

monreyes replied at 8-11-2018 02:33 PM
Just came back from Norway/Sweden/Denmark...
tapi ikut package la...1st time sbb ikut kawan2...
ca ...

nak tanya brp ribu blanja pakej u ambik? full board ke?

wadiunong replied at 13-12-2019 04:51 PM
nak tanya brp ribu blanja pakej u ambik? full board ke?

RM11K ..full board

Seronoknya scandi  ....more tips n stories pls...  getting .er..motivated

oo ok noted. tq for info

Salam, check in sini dulu...

dapat tiket Turkish Airline ke Oslo in March 2020 for 2.2k per pax.....rasa harga tu mcm ok kan?

Kami plan nak explore Northern Adventure...

sampai Oslo amek flight ke Molde utk merasa experience drive dkt Atlantic Ocean Road...

then, cabut pergi Tromso....belum outline specific activities, tp dah ada general activities in mind.

then amek cruise Hurtigruten dr Tromso to Lofoten (17hours with cabin stay), then jalan-jalan Lofoten balik Oslo balik

Is it ok kalau we allocate 3 nights dkt Lofoten and 3 nights dkt Tromso? will it be too long nanti takut boring pulak ke camana?any comment?

of coz activity wajib aurora hunting i baca both Tromso and Lofoten among top 10 place for aurora hunting, but i hope atas Hurtigruten tu pon dapat jumpa la sis aurora, fjord tours, fishing (kalau boleh) dan merasa Norwegian cruise yg bukan mcm ferry pulau pinang harapnya.

Peterpan17 replied at 12-12-2019 01:24 PM
gitulah kekdahnya. kena cari betul2 yg sesuai dgn poket & hati

aku pergi winter sebab nak ...

weit peterpanss!!!

kau urang nak pergi bila? dan cover mana lagi? sila share!!!

samala....trip kali ni nak aurora hunting...harap harap dapat...

igt nak lajak sweeden, tp mcm tamak nak jejak Tromso dan Lofoten gak...

so, we give up southern part - flam, bergern, stavanger tu harap2 ada rejeki utk repeat sana pulak

sila share trip perjalananmu 2020

tina^^ replied at 23-12-2019 11:07 AM
weit peterpanss!!!

kau urang nak pergi bila? dan cover mana lagi? sila share!!!

Nampaknya korang pergi duluan. Aku punya plan March 2021. Kena kumpul duit berkarung sebab kami pergi 45 days. Nak susun itinerary klu boleh masuk Copenhagen. Pening pala fikir psl itinerary. Flam, Bergen tu semua wajib aku pergi. Nak tgk fiordland kat situ pula selepas fiordland kat New Zealand.

Dpt RM2.2k tu murahlah siot. Ko beli baru ni ke atau ada sale??

Peterpan17 replied at 23-12-2019 06:19 PM
Nampaknya korang pergi duluan. Aku punya plan March 2021. Kena kumpul duit berkarung sebab kami pe ...

Yezzarrrr....ku baru beli awal Dec Turkish Airline promo 2.2k utk date yg ktrg pilih tu - mid March 2020.

Tahun ni kau pusing mana? 2021 trip 45 hari? Cayaaaaalahhh!!!!! Aku selalu max 10-14 days aje. Lepas tu, lunyaiii badan rasa. Hahah

tina^^ replied at 24-12-2019 12:32 AM
Yezzarrrr....ku baru beli awal Dec Turkish Airline promo 2.2k utk date yg ktrg pilih tu - mid Marc ...

mmg cun lah harga RM2.2k tu. Dah kira murahlah. Nasib ko cepat rembat.

2020 tak pergi jauh jauh. Main kat Thailand. Bulan Feb nak ke Maesot border Siam dgn Myanmar. Nak jejak kaki ke Myanmar sehari. Dah alang alang kan. So boleh kumpul duit nak gi Sweden dgn Norway. Korang pigi Europe 10-14 hari tak penat ke?? Aku rasa penat siot! blm hilang penat dah kena balik.