CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 29764|Reply: 60

Kawal diri dari Onani

Oleh kerana ni topik pendidikan seks untuk remaja, aku rasa bagus kalau kita kongsi cara-cara mengelakkan dari melakukan onani. Jgn pulak ada yang pandai-pandai sarankan nak hilangkan onani pergilah buat seks betul2 pulak.

Onani tercetus disebabkan lintasan fikiran yang merangsangkan naluri.
Fikiran boleh teransang kerana tak menjaga mata. Maka disinilah timbulnya tujuan melarang zina mata.
Kalau mata tertangkap benda2 yg menyedapkan, maka fikiran akan teransang. Lama-kelamaan, tentulah gejolak nafsu ni tak dapat dibedung lagi maka bila sudah bangkit dengan kuatnya, maka seseorang tu melakukan onani.

Jadi, hilangkan lintasan fikiran itu dengan menjaga mata dan perbualan (ada juga orang yg teransang hanya dengan perbualan aja terutama kalau berbual-bual yang berbau seks). Masalahnya pastilah sukarnya menjaga mata, seolah-olah macam setiap kali jalan kena tundukkan kepala aja, lebih-lebih lagi dalam keadaan dunia yang macam sekarang ini. Tengok TV pun kena hati, hati. Bacaan pun jgn sampai ada yang boleh merangsangkan. Susah kan?

Jadi, kalau susah nak kawal mata ini dan fikiran teransang, persoalannya macam mana cara nak control fikiran yang dah teransang ini? Cuba fikir dan kongsikan.

bosan tul ler...asik tajuk ni jer.

solat 5 waktu

onani ni apa? siyes aku tak tau.

4# cik.panda

onani tu macam origami la

Banyakkan berpuasa..

Follow Us
4# cik.panda

hansr Post at 31-3-2010 13:33

haha...sape percaye mmg x sekolah la...

cik.panda Post at 31-3-2010 13:10

sedih aku ngan ko lah..
x kan onani pun x tahu..aku x nak ckp ko tggu lah org lain ckp..

4# cik.panda

hansr Post at 31-3-2010 13:33

haa budak sekolah rendah leh la kau tipu ini menunjukkan pemikiran aku innocent la.

9# cik.panda

Cian cik panda. Onani tu diambil dari perkataan omputeh. Makna lainnya ialah masturbation.
Yg ni boleh faham tak?
Jadi kat sini nak kongsi cara mengatasinya.
Ada yang cakap dengan cara berpuasa.
Mesti ada jugak yg kata kahwin selesai masalah. Tapi ini tidak tepat atau benar. Sbb, Takkanlah remaja muda nak kahwin pulak. Lagi satu, hakikatnya ialah org yang dah kahwin pun masih onani lagi. Buktinya? Yg dah kahwin tapi masih menggatal lagi tu, maknanya kepuasan seks tak dpt dipenuhi hanya dengan berkahwin aja (ini bukan semua org lah tapi mereka2 yg memang kuat selera lah). Maka tentulah mereka masih beronani lagi. Sbb ransangan fikiran yang berselera seks ini boleh berlaku pada sesiapa saja terserah bagaimana mereka mengawalnya. Kalau tak kawal, maka cara mengenempiaskannya ini boleh memudaratkan orang lain atau diri sendiri.

dia macam nih yang sebenarnya..mengikut kitab yang aku belajar berkaitan umah tangga nih.klu korang xleh tahan sgt senang jer..korang ckp la kat parents yang korang nak kahwin..klu parents korang xbg kahwin,maka ckp la kat depa,sggp ker depa tanggung dosa yang korang buat disebabkan main bnda2 terkutuk nih...
n... xtakut ker 'senjata' korang xleh berfungsi klu asyik dok main menatang nih gak suatu hari nanti.....
pikir2 lah yer...

cik.panda Post at 31-3-2010 13:10

haaa.. aku jumpe kat en wiki tadi...

Onanì is a comune (municipality) in the Province of Nuoro in the Italian region Sardinia, located about 140 km north of Cagliari  and about 20 km northeast of Nuoro. As of 31 December 2004, it had a population of 448 and an area of 71.7 km².[1]

The municipality of Onanì contains the frazione (subdivision) Mamone (penal colony).

Onanì borders the following municipalities: Bitti, Lodè, Lula.

okies...
aku nak baca gak cara2 nak mengelakkan dari ber ONANI

Banyakkan berpuasa..
gila Post at 31-3-2010 13:44

PUAS...KENA PAKSA{:2_78:}

apekah kesan kepada org y 'bsronok' sbelum kawen?
samada laki @ pmpuan...
dari segi fizikal @ mental...
sseeorg leh tlg jawab ngn details...

onani = mengeluarkan air mana dengan paksa

Puasa memang menahan nafsu. Ianya lebih berbentuk latihan, mcm masuk kem latihan lah. Kalau ada rasa suka onani, puasa seminggu betul2 mungkin boleh melatih dari mengelakkannya dengan harapan lepas seminggu tu kita terlatih mengelakkan onani. Kalau ada resa lagi, masuk kem pencegah lagi, puasa lagi beberapa waktu untuk mengawal nafsu tu. Ini berkesan kalau kita serius berpuasa dan bertekad nak mengubah diri.

Tapi kalau lepas makan, tau2 ada rasa nak beronani, persoalannya ialah bagaimana nak mengelakkannya pada masa tu? Takkan nak berpuasa sbb baru pun lepas makan. Bagaimana kalau ada rasa nak beronani, time tu time tu jugak kita nak redakan perasaan yang meluap-luap ni tanpa melakukan onani? Cuba bincangkan kaedahnya.

player Man utd tu la..

nani ker ?

19# zana811

ha Nani..bagus bdk tu...