CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amansiara11

nak tambah air susu badan , susu lebih berkhasiat

aku dgr so far...yg agak popular...

barang GNC...pill Fenugreek (halba). Makan 6 biji sehari....kawan kita amik...seminggu je naik bengkak gila2....susu melambak...saaaaaaaaaaampai skang dia amalkan...dah 2 tahun nyusu badan...

jeles aku...aku akan cuba Fenugreek pill ni lepas bersalin bln depan.

Reply 21# ladsyoul
dekat mana nak beli pill tu? kalau boleh tanak beli online... prefer nak belek2 dulu.. baca kandungan then baru beli..

salam...  ari tu akak kata kurma merah works utk akak... tapi skrang dah tak dah.. susu penah kering balik semula.. pastu ada kawan rekomen air alfalfa.. alfalfa ni merupakan satu jenis herbs utk lactating mother gak.. so akak terai la minom.. dgn izin Allah mmg melimpah2 susu dibuatnyer...

kena try and try la bab nak tingkatkan pengeluaran susu nih..

Reply 22# opocot

tak leh beli online tapi ada merata di kedai2 vitamin GNC....The Curve, 1U dsb....

nak baca pasal produk ni....google Fenugreek for breast milk...

salam, baby dah umur 5 bulan..tapi susu makin kurang dan saya terpaksa topup ngan FM..sedih sgt..ada idea tak camne nak increase my production..masa lam pantang dulu, minum dan segala2 yg bole menambahkan susu badan..still tak jln.....korang ada tak pakar laktasi yg bole saya jumpa? saya nak breastfeed anak saya sampai umur 2 tahun..sedihnyaaa..

Reply  ladsyoul
dekat mana nak beli pill tu? kalau boleh tanak beli online... prefer nak belek2 du ...
opocot Post at 23-4-2010 23:16

me pun beli online jugak.. nak kata bertambah,yer kot.. tp yg pastinya susu nampak pekat...

Follow Us
salam...  ari tu akak kata kurma merah works utk akak... tapi skrang dah tak dah.. susu penah kering ...
eyth Post at 24-4-2010 00:25

alfafa me tgh ambik sekrg ni.. tp bukan dlm bentuk air.. me ambik dlm bentuk tablet... shaklee punya.. sehari 10 biji me ambik.. rasa dia mmg kurang sedap.. bau pun tak best.. tp nak bg susu byk punya psl, me ambik jer... alhamdulillah mmg nampak kesannya... sedangkan dulu mmg pernah terniat nak berenti sbb hasilnya tak memberangsangkan... sekrg alhamdulillah wpun tak sebanyak org lain, tp me masih mampu dpt 4-7 oz sekali perah..

kwn sy kata jantung pisang blh menambah susu badan. daun pegaga pun. pastu karot putih..ntahllaaa..semlm try rebus jantung pisang..tak mkn sbb yk yg busuk tp curi2 gak cubit a few n msk dlm mulut w/pun pahit...esoknya mcm senan jek susu kuar..ke psikologi jek ek? ;)

baby saya pun dah 5 bulan setengah....setakat ni boley cover la lg demand dia tp supply dah nampak penurunan..kena try amalkan halba la lpas ni nak maintain supply balik...

salam, baby dah umur 5 bulan..tapi susu makin kurang dan saya terpaksa topup ngan FM..sedih sgt..ada ...
kevler Post at 24-4-2010 08:47

salam kev... kita srupa.. niat mmg nak susukan baby sampai umo dia 2 tawun.. tapi susu kuar sikit sangat skrang nih.. nak kata akak stress... iye gak kot.. tapi takkan la dari 120ml sehari dah tinggal 60 jer

macam2 dah makan.. kali pertama jer menjadi.. bila ulang2 makan dah tak menjadi plak..

baby saya pun dah 5 bulan setengah....setakat ni boley cover la lg demand dia tp supply dah nampak p ...
harimau76 Post at 26-4-2010 17:04

baby me pun 5 bln jugak.. pernah jugak hasil menurun.. mmg kurang sgt2.. dari 8oz sekali perah turun merudum sampai 3oz sekali perah.. dah la tu, nak tengok breast bengkak balik pun payah sgt.. tp tu la, dok pulun jugak pam hari2... sekrg ni me maintain mkn.. takde nak tahan2 mkn.. minum pun mmg byk.. sampai tersusun botol air mineral besar kat dlm ofis ni...
yg me amalkan, multivimain, alfafa, fenugreek, habbatus sauda, susu anmum, nestum & horlicks... me tawakal jer lps usaha semua ni..

alhamdulillah sekrg me boleh dpt 4oz - 7oz sekali perah... syukur sgt2... kalau nak ikutkan anak2 yg terdahulu mmg tak lama menyusu.. tp kali ni alhamdulillah usaha membuahkan hasil...

baby me pun 5 bln jugak.. pernah jugak hasil menurun.. mmg kurang sgt2.. dari 8oz sekali perah t ...
zaida Post at 27-4-2010 07:40

yg akak blom buat is pam tiap 3 jam sekali.. nak kena istiqomah la bab nih...

Reply 31# zaida

alfafa ngan multivitamin tu camne nak dpt yek..akan ku usaha sampai tetek kembali bengkak.. dan juga semoga Allah S.W.T akan membantu..niatku hanya 1, utk memberi yg terbaik untuk anakku..

Reply 32# eyth

cuba la kak..walaupun susu sket..saya masih pump dan saya bertawakkal kepadaNya..

Reply  zaida

alfafa ngan multivitamin tu camne nak dpt yek..akan ku usaha sampai tetek kembali b ...
kevler Post at 27-4-2010 10:51

me beli online... set shaklee .. kalau ada kengkawan yg jd dealer shaklee kat opis, boleh la beli kat diaorg jer..
tp so far alhamdulillah memang nampak kesannya.. seronok & bersyukur sgt2... sejak ambik supplement alhamdulillah hasil perahan tak mengecewakan..

Reply  zaida

alfafa ngan multivitamin tu camne nak dpt yek..akan ku usaha sampai tetek kembali b ...
kevler Post at 27-4-2010 10:51

shaklee ada pil alfafa nih..

yg akak minom air alfalfa keluaran ilham enterprise.  air ni dah siap ngan doa2 syifa', formula dr mohd yusof sidek dari pusat rawatan assyifa' kuantan.  harga sebotol less than 3 rggt..

Reply  eyth

cuba la kak..walaupun susu sket..saya masih pump dan saya bertawakkal kepadaNya..
kevler Post at 27-4-2010 10:53

ya kev.. akak kena pam n pam n pam... rindu pada susu yg membengkak... (dulu masa bengkak akak ngomel.. padan muka akak!)

shaklee ada pil alfafa nih..

yg akak minom air alfalfa keluaran ilham enterprise.  air ni da ...
eyth Post at 27-4-2010 14:41

murah kak... yg shaklee punya me beli RM50 satu botol... ada 330 biji.. kira ok jugak la kot.. stok lebih kurang utk sebulan lebih la...

murah kak... yg shaklee punya me beli RM50 satu botol... ada 330 biji.. kira ok jugak la kot. ...
zaida Post at 27-4-2010 14:52

dah ok sgt dh tu zaida... akak ni byk beli pil tapi makannyer malas..

Reply 31# zaida

Nampak gayanya lebih kurang ler masalah kita ni..breast pun dah mmg susah sgt nak membengkak...letdown kekadang rasa, kekadang tak..dulu leh produce dalam 10-20oz sehari..sekarang mmg skit...mmg salah diriku jugak la..pumping tak consistent..keje dah la shift tak menentu.. balik umah bg direct tak pump sbb masa terluang kena buat keje2 umah yg melambak-lambak..mujur la stok ebm dalam freezer ada lagi...nak kena cuba tingkatkan production balik ni..nak try fenugreek pil dululah buat permulaan...