CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: acika

selesa tak adik beradik ipar tinggal sekali

dgn harapan baju dia pon ber iron skali
aku takla kejam kalo helper tu hari tu tugas iron baju je
mmg aku suro ironkan sekali baju dia
kalo ade tugas lain mcm basuh jamban which is termasuk jamban dia
mmg suruh iron baju aku je la dulu
dah 2 jam je sehari aku upah, kena la bijak skit

baru2 nie laki aku jatuh motor
laki aku suruh aku ngan adik dia rahsiakan dr pengetahuan mak aku dan mak mertua aku
masing2 ok la nak simpan rahsia
aku ngan adik ipar nie je tau laki aku jatuh motor kt tempat keje
pastu mak aku buat makan2 jemput kami bertiga
mamat nie tanya laki aku depan2 mak aku "bila ko nak amik motor ko kat bengkel?"
laki aku diam jerr
pastu mak aku ternampak tangan laki aku berbalut
mak aku tanya "knape tangan?"
laki aku menipu plakk "terseliuh"
mak aku kata "terseliuh ke jatuh motor?"
prfttttttt (mak aku duduk depan umah aku jer, lintas jalan)

then 3 ari lepas tu mak mertua aku lak cal
korek rahsia dari aku pasal laki aku ngan motornye
"A dan motornye camne?"
aku sbb dah janji ngan husband pon terseret menipu
aku ckp "dia ok je moto pon ok"
mak mertua aku suara x pecaya tp pasrah sbb x
dapat pape info dari aku...yg peliknya mana dia tauu ah
nape tanya motor instead of kesihatan anak dia/kerja atau lain2?
musykilll

Reply 281# violet_silk

Knapa x halau je mamat ni keluar? Kalau x pun mintak duit bil kat dia bulan2.... Berapa tahun umur dia? Mcm immature je... Nasib korang jenis bolayan jugak...

Reply 278# violet_silk

teruknya weh. aku yg membaca cerita ko ni pun naik rimas.

yg aku musykil:

1-kenapa dia tak tinggal sendiri? cari rumah sewa ke?

2-dia takde kawan ke sampai kehulu kehilir mengikut abang dan kak ipar? lelaki beb. kalo adik pmpuan tu logiklah jugak.

3-ko ngam tak dgn MIL? atau MIL economically bergantung pada hubby ko ke? sbb aku tengok dari cerita ko ni, macam dia jadi spy utk mak dia je....siap sampai nak trace henpon, check bil, hendap blkg ko kat mesin ATM bagai, lepas tu siap tarik muka bila hubby ko bagi ko duit.....nampak macam dia takut sangat ko menghabiskan duit abang dia

Ada kes yg adik sendiri terkawin dgn abg ipar, kakaknya & anak2 balik kampung rmh mak... X tau la hukum apa dorang pakai ms kawin tu...Sampai skrg sekuarga x ngaku pompuan tu anak / adik beradik dorang. So dari nak tolong adik yg mentah lepas SPM, putus hubungan satu family, sad but it's true
yaszz Post at 17-10-2011 20:07

ni mesti si mak yg beria2 suruh adik duduk ngan kakak kononnya selamat la, tak jadi liar la itula inila. sekali end-up meruntuhkan rumahtangga kakak sendiri. mak tak rasa bersalah ke sbb itu idea dia?

lau sallu adik pompuan nia dik lelaki.. siyes... harus kena tendang.. manja cam hapa ntah.. peh tu kaki repot? oh my cam girl jer perangai... naper la somi ko bagi muka pasang itu ini.. engineer lak tu...

Post Last Edit by violet_silk at 15-11-2011 20:58
Reply  violet_silk

Knapa x halau je mamat ni keluar? Kalau x pun mintak duit bil kat dia bulan2. ...
ajiqah Post at 12-11-2011 00:43

gila nak halau??mengamuk suami aku nanti ohh dia ada bayar rm100-200 x tetap
tapi yg dia guna lebih banyak dr yg dibayar ( x kesah sgt asal jgn membazir) pastu ada gak
rembat2 supplement aku sampai licin
nak kaata laki aku amik??nehi..mmg jenis takmo makan benda2 sihat nie walaupun sayur , apatah lagi bijik2 dan serbuk2 supplement

Follow Us
Reply  violet_silk

yg aku musykil:
...
ruffleen Post at 12-11-2011 07:36

yg aku musykil:

1-kenapa dia tak tinggal sendiri? cari rumah sewa ke?
mmg konsep keluarga dia kalo ade dekat ngan adik beradik, elok stay ngan adik beradik
suami aku mula2 dtg KL, lone ranger...sewa sendiri dgn umah yg ala kadar tido pon atas tilam murah yg
nipis dia kata

2-dia takde kawan ke sampai kehulu kehilir mengikut abang dan kak ipar? lelaki beb. kalo adik pmpuan tu logiklah jugak.
dia kata ade..tp ntahhh x penah pon kuar ngan kawan tuh!!

3-ko ngam tak dgn MIL? atau MIL economically bergantung pada hubby ko ke? sbb aku tengok dari cerita ko ni, macam dia jadi spy utk mak dia je....siap sampai nak trace henpon, check bil, hendap blkg ko kat mesin ATM bagai, lepas tu siap tarik muka bila hubby ko bagi ko duit.....nampak macam dia takut sangat ko menghabiskan duit abang dia
hubungan biasa2 jer. MIL x bergantung kpd suami sbb dia sendiri byk duit, tanah, brg kemas bagai..tp mungkin sbb nak menyebok jer kot (genetik?) nasib laki aku ikut perangai ayah dia yang "sukati ko..lantak ko lah"

aku ni jarang memintak dr laki aku sbb aku ada keje walaupun keje gomen bawah2 jer, tapi laki aku suka menghulur(alhamdullillah, murah rezeki dia sejak kawin)..
penah laki aku puji aku depan adik ipar "L tu tak penah lsg mintak aku beli barang kemas utk dia"
aku tak rasa la MIL yang suruh sampai camtu tp adik ipar yg bz bodyyy sgt..wadehei btol

lau sallu adik pompuan nia dik lelaki.. siyes... harus kena tendang.. manja cam hapa ntah.. peh tu k ...
want2bhappy Post at 14-11-2011 10:39

x boleh wooo laki aku ni...nak halau2 family walau busuk mana & bini makan hati
aku suruh laki aku tegur tp haram dokk diam jee..kalo aku tegur nt makan dalam
report2 kat family lak..takmo la aku sampai bergado..sbb aku tau adik ipar ngan MIL nie jenis
exaggerate cite:@

gila nak halau??mengamuk suami aku nanti ohh dia ada bayar rm100-200 x tetap
tapi yg ...
violet_silk Post at 15-11-2011 20:47

lelaki lembut ke dia ni? ko ckp la kat dia.. nanti jadi sotong kalau makan supplement akak ni... buatkan pil perancang pun dia termakan naya..

buatkan pil perancang pun dia termakan naya..
want2bhappy Post at 16-11-2011 08:20

lawak pulak speku ko neh want

lawak pulak speku ko neh want
ruffleen Post at 16-11-2011 08:27

ye lah kan.. apa ke jadah semua benda milik kak ipar dia nak caras.. agak nyer kalau boleh ngandung.. dia pun nak ngandung sekali kut  .. eee.. skeriiii... yg pelik tu adik ipar lelaki tu... carikan gf la utk dia.. tak ckp kasih syg.. heheheh...

Reply 291# want2bhappy

sbb takde pompuan yg nak kot, ala keje engineer pun kalo attitude tak semenggah, sapa yg nak
p/s: engineer kaya sgt ke? member saya cakap kalo yg ada kompeni sendiri n strong tu yelah kaya. kalo yg makan gaji, tarap biasa2 jelah kot.

Reply  want2bhappy

sbb takde pompuan yg nak kot, ala keje engineer pun kalo attitude tak semengg ...
ruffleen Post at 16-11-2011 08:50

me bukan nak kutuk lelaki yg hat2 lembut ni.. kebiasaannya depa ni cerewetttt sgt... cayolah... bagus mcm tu.. cuma kalau over sapa nak rapat kan?

huhu..baru khatam....mintak2 xjadi kt aku...

tgh berdebar takut mengalami nasib yg sama. ktrg bakal berpindah ke rumah sewa yg dekat dgn tempat keje...
rumah 2 tingkat 4 bilik tp me and hubby je tinggal... aku suke la.. dah lame aku tunggu saat ni.. skrg ni tgh menumpang sementara kt umah PIL...
Ada sorg BIL kat umah...so aku terpaksa jaga aurat semua...
toilet kat luar bilik so tgh2 mlm kalo nak g toilet pun rasa leceh ya amat!!! kena pakai gear mcm nak g berperang...mcm ninja..
tapi mcm mood ade a bit spoil biler MIL suggest BIL hubby sewa sekali supaya ktrg bole jimat duit sewa....wuwuwu....sukati je.
sape cakap ktrang x mampu nak byr sewa rumah tu? gaji campur2 dlm 5k....sewa umah 500 je.... xnak share ngan orang...wuwuwu..
lagipun BIL bukan merempat pun..sblum ni dia tgl kat umah FIL tp bil bulan2 xbayar sampai kena potong....huhhuu..padahal gaji dia sorg dah 3k....mampu je..
alasan MIL tpt keja BIL tu dekat dgn area umah kitrg... tp BIL mmg tgl kat situ pun since beberapa tahun yg lepas....apasal lepas ktrg dapat umah dia nak join skali pulak??!!
hubby x setuju siap debat2 lg dgn MIL..

MIL cakap ala bini ko bukan memasak 24jam pun....BIL pun balik umah lewat so xdela ganggu kitrg.......lagipun bole jimat apa salahnya... geramnye aku... rasa macam nak jerit AKU TAK RELAAAA!!!!!!!... rasanya kalo BIL tinggal sekali bukan lebih jimat. me and hubby memang jenis jimat tapi beradik dia yg lain mmg belanje x hengat.. ye la mak pak tanggung kan.... kalo buka aircond 24jam...ari2 nak makan fastfood mahal2.. siap delivery servis sebab pemalasnye nak kuar umah beli..

aku nak privacy..memang aku akan masak dan kemas rumah 24 jam..aku xsuke sapu mop rumah iron baju cuci toilet sambil bertudung bagai.. rimas!! peluh2 bau masam sokmo. aku x suke bunyik bising TV and time durg main game pasang volume kuat2..aku memang cerewet tahap gaban...aku pun suke pkai singlet dgn spender je dlm umah... hubby pun sama... ktrg ni pun sentiasa gersang... ML xkire siang malam kat dapur ruang tamu toilet sume ktrg redah..... nanti nak LOUD skit tkt pulak BIL dgr...uwaaaa....

Dah la sorg lg BIL tu nak numpang umah kitrg every weekend sbb klas...yg tu aku boleh terima.. tapi kalo melekat trus kat situ aku tak nak....

aku sanggup sewa reban ayam yg boleh muat me and hubby je tinggal..yg penting ktrg dua je... sukati ler nak cakap aku ni selfish ke hape... bagi aku durg 1000000X jauh lg selfish... aiyoo my PIL.. pleasa la memahami hati menantu mu ini..... kalo stress tpt keje at least bagi la aku merasa kebahagiaan time kat rumahku syurgaku huhuhuuuu.........

sekian dari aku yg paranoid.

Reply 295# sue_0586

dah kompem ke dia nak tinggal gak?

Reply 296# ruffleen

blom...

Reply  ruffleen
   blom...
sue_0586 Post at 22-12-2011 14:49

aku kdg2 tapaham ler.....selama ni boleh je anak tu berdikari bagai, tapi bila tetiba ada adik badik yg dah kawen/ala2 stabil gitu teros suruh duduk sama....kononnya lebih terjaga..abis tu selama ni tak terjaga ke? elok je hidup, tak mati pon.....ishhh susahlah.....PIL ko masih anggap anak2 diorg semua patut duduk satu bumbung mcm masa kecik2 dulu agaknya...mana bleh camtu, semua dah besar2, dah ada life dan tanggungjawab masing2..bukannya zaman kanak2 ribena beratur nak salam dgn atuk nenek utk dapat duit raya...ishhhh....

Reply 298# ruffleen

ye btul3.... my PIL part lain durg mmg best tp tang nih yg mmg xbest langsung.....
durg mcm nak ringankan beban tp xsedar yang sbenarnya buat ktrg tertekan..

oh ye... BIL yg dah lama berdikari tu... abang hubby... dah lama keje... 5-6 thn kot...

dgn harapan baju dia pon ber iron skali
aku takla kejam kalo helper tu hari tu tugas iron baju je
...
violet_silk Post at 11-11-2011 11:41 PM

ingatkan hidup eda selama 4.5yrs dok sama2 ngan adik ipar jantan dah stress gila.. tp ada lagi yang maha stress