CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cre8tive

Merentas masa , Taming Time Travel pg#3

ok2.. skrg ni, ape maksud Allah xkn lepaskan ilmu masa. Based on ape yg raxief ckp, Allah xkn biarkan kte fully understand masa. Itu yg sy ckp td, sume bidang pun kte xleh fully understand, so statement 'Allah xkn lepaskan ilmu masa' bukanlah 1 statement yg special.

Aku pun nak tahu apa yang dimaksudkan Allah xkan lepaskan ilmu merentas masa tu.

Aku berpegang pada prinsip bahawa masa lampau x boleh dikembalikan sesuai dgn surah Al-'Asr "Demi masa sesungguhnya manusia itu dalam kerugian,kecuali bagi orang-orang yang beriman dan beramal soleh.."

Kerugian tu bagi aku masa yang dah lepas x akan dikembalikan.

current theories and experimental results dah membuktikan yg kte leh cepatkan dan lambatkan masa, tp belum lg dapat undurkan masa. aplikasi mengubah kelajuan masa ni dah wujud slame beberape tahun ...
aku_EnSeM Post at 5-4-2010 23:27

ape yg aku faham dr statement ko ialah kite sentiasa maju ke dpn dgn penemuan teknologi baru. betul kan? tetapi kite xmampu melangkah..melangkau..merentas masa (buat masa ni)?

aku t'byg perkara ni..cube kite gi kat kwsan yg mana penduduknye masih kuno (dok kat gua/hutan rimba, pakai cawat, buru binatang, etc2.). cube kite pengsan'n dia kemudian bwk kat new york/jepun. ape agaknye dorg akan fikir kan bila sedar nnt? dorg rasa dorg time travel atau cume b'ada ditempat yg lain?

Post Last Edit by cre8tive at 11-4-2010 13:31

mcm mana yer kita dpt MASA? dari p'gerakan matahari kan? turun naik matahari..t/hari..petang..malam..subuh..pagi. kalau kite nak time travel maksudnye kena cepat'n p'gerakan matahari ker? kalau kite xbuat sesuatu ke atas matahari maka kite tetap b'ada pd masa yg sama kan..xgitu?

mcm gak kite nak pegi dr point A ke point B. kite kena merentas jarak utk sampai ke point B. so :

asal : point A
destinasi : point B
jarak : 100km
method : naik kereta
alat : kereta

kalau time travel plak :
asal : 2010
destinasi : 2020
jarak : 10 tahun
method : merentas masa
alat : ?

bole ker?! pd aku mustahil..

Post Last Edit by aku_EnSeM at 11-4-2010 14:39

mcm mana yer kita dpt MASA? dari p'gerakan matahari kan? turun naik matahari..t/hari..petang..malam..subuh..pagi. kalau kite nak time travel maksudnye  ...
cre8tive Post at 11-4-2010 01:25 PM [/quote]

oh, x.. turun naik matahari ni just 1 method utk mengukur masa..

dlm space-time, kte dpt masa psl kte ade jisim. kewujudan jisim membuatkan space-time interval kite always negative:

[Space-time interval] = [Space interval] - [Time interval]

=> [Time interval] > [Space interval]

Mksdnye, utk bnde yg ade jisim, masa 'bergerak' lebih pantas dr ape2. So klu kte gerak dr KL ke Seremban, pastu patah balik ke KL, keadaan kte mse kte berada kt KL sebelum perjalanan tu akan terletak dlm 'masa lampau' kte. Ini yg dimaksudkan 'Future and past cone'. Kite leh patah balik ke KL, tp kite xleh patah balik ke masa kte kt KL, psl masa tu dh jauh meninggalkan kte.

Klu pergerakan dlm ruang lg pantas dr masa, bende sebaliknye berlaku. Kte akan travel ke Seremban, tp kte xleh travel balik ke KL! Kte hnye boleh travel ke masa kte smse kte kt KL td.

Rate

1

43# cre8tive

utk ni, bce dulu post sy sblm ni.. klu nk, sy leh explain lg lanjut

tuhan dah sediakan semua..cuma kita manusia yang kena pandai cari sendiri ilmu..

takkan semua nak disuapkan kan..

benda yang suatu ketika dahulu aku rasa macam tak logik langsung..sekarang pon dah jadi logik..

Follow Us
Post Last Edit by ibuKA at 19-5-2010 12:04
1st and foremost, time travel is not as easy as space travel. Idea kembali ke masa lampau dan betulkan keadaan so that ape yg jd sekarang berubah melanggar Principle of Causality, so that thing never exists! Sape yg ckp bnde cmtu leh jd?
aku_EnSeM Post at 10-4-2010 22:08

aduhaiii...pening gak nk memahamnya...at least dah dpt kesimpulan...
tp bila tgk movie back to the future tuh rasa cam betul je...dlm movie tuh ada gak  explanation yg mcm clue-chan ckp tuh...ada 2 timeline yg berbeza utk tahun yg sama... iskkk...ai tertipu...

ada soklan nih...
1. kembali ke masa lampau(past) utk betulkan keadaan skrg(present) is against the priciple. kalo kembali ke masa lampau utk betulkan keadaan masa hadapan(future)? lebih kurang cam citer terminator...boleh ker terjadi? (ker salah soalan ai ni?)

2. skrg teknologi cuma dapat lajukan dan perlahankan masa... tu pun jauh dari imaginasi...tak dpt nk bayangkan...
adekah seperti...skrg pukul 10.30 pagi...nak lajukan masa smpai pukul 5.00 ptg?...camtu ker?

pegi ke masa depan bukan semestinya pergi ke tahun 3000 ke apa.. kalau kita bule pegi even ke nano second kehadapan pon bule dikira sebagai pegi ke masa depan. cuma yang memeningkan aku ialah, kalu dah pegi ke masa depan, cemana nak balik semula ke masa sekarang sebab kembali ke masa lampau itu mustahil. atau adakah kita akan terus menetap di masa hadapan itu..?  

tang ilmu fizik aku rasa tidak ada batasan untuk mempelajarinya, cuma kalu tang metafizik tu mungkin ada batasan.

tido pun leh kira mcm merentas masa ke hadapan..
tido kul 10..sedar2 dh kul 6..

boleh ke kalau jasad kita tak time travel, yg time travel cuma fikiran kita saja? mungkin kita boleh tune brain wave kita ke masa silam ? kita tak pergi ke masa silam, kita cuma melihat masa silam secara real time, iaitu masa silam dimana tempat jasad kita berada...tak tahu lah utk future boleh atau tidak sbb future tak terjadi lagi so .. sbb wave or frequency utk future tak wujud lagi... , haizz apa yg aku merepek ni

ok aku nak merepek lagi ni...hehe , terfikir aku, ruang dan masa ni seolah-olah mcm satu hardisk yang sgt besar, ruang dan masa ni akan merekodkan segala bentuk frequency yg pernah melaluinya, contohnya kejadian "Ahmad sedang makan nasi pada pukul 5ptg hari Isnin, 2010, Malaysia, Penang, Kg.Melayu,.." ada frequency tersendiri. So setiap kejadian ada frequency2 yg dah direkodkan . he he ni angan2 aku je la.. so inventor2 hanya perlu design device yg boleh tunekan brainwave seseorang je ...

boleh ke kalau jasad kita tak time travel, yg time travel cuma fikiran kita saja? mungkin kita boleh ...
animaniac Post at 26-5-2010 14:24

itu lebih kpd hipnosis jee...

perlu ke time travel?

ok aku nak merepek lagi ni...hehe , terfikir aku, ruang dan masa ni seolah-olah mcm satu hardisk yan ...
animaniac Post at 26-5-2010 14:33

haish ko ni...memacam yg ko pikirkan...tak terjangkau dek aku...

haish ko ni...memacam yg ko pikirkan...tak terjangkau dek aku...
ibuKA Post at 31-5-2010 08:47

hipotesis je tu .. , macam tahyul pun ada gak... aku terpikir benda camni dgn membuat perbandingan kewujudan alam ghaib, kenapa manusia tak boleh nampak alam ghaib? mungkin sbb frequency manusia tak sama dgn frequency alam ghaib ... kadang2 kita nampak hantu/jin mungkin sbb diaorang dah tune kan frequency bg sama dgn frequency manusia, sesetengah manusia pun boleh nampak benda2 camni sbb diaorang pun pandai tune kan frequency ke alam ghaib.. pernah dgr tak orang kata kalau kita merasakan makhluk halus berdekatan, suhu sekeliling akan jatuh ... mungkin sbb makhluk ittew absorb energy di sekitar dia utk proses tuning tu...sbb tu temp. jatuh sbb energy sekitar dah diserap..btw sorry mod, aku memandai mandai je ni...no scientific explaination kecuali boleh dikatakan mungkin ada kaitan dgn energy dan wave..

Reply 55# animaniac

bang mania ade ciri sbg debater

Reply  animaniac

bang mania ade ciri sbg debater
dauswq Post at 31-5-2010 15:03

ha ha thx dauwsq, anyway i support ur debate event cuma tak kesampaian nak ikut serta,ilmu tak cukup lagi dan  commitment di dunia sebenar...

Dalam ilmu perubatan melayu, ada juga kaedah time travelling nie, tapi ianya secara rohani, menggunakan roh bukan jasad tu yg time travelling. Then dorang boleh tengok apa kebenda yang mengakibatkan penyakit orang tu. Nie selalunya digunakan untuk mengubat penyakit  yang melibatkan ilmu sihir dan yg sama kejadahnya

This man traveled through time.. and he has proof!

Post Last Edit by kertasputih at 11-6-2010 22:51

Is Time Travel Possible?