CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: latahzan

share pengalaman dlm dewan mahkamah syariah

Reply  hafiz_1312

ok tima kasih En hafiz... skg ni sy dah pening. permohonan refinance loa ...
ButterCup Post at 14-6-2012 09:44

Kan... ko still kena cari dia utk dpt sign form pejabat tanah....  solution, ko kena cari dia.. nak file harta sepencarian tu pun ambil masa nak dapatkan perintah mahkamah...

Post Last Edit by ButterCup at 14-6-2012 10:31
Kan... ko still kena cari dia utk dpt sign form pejabat tanah....  solution, ko kena cari dia. ...
BidadariAnggun1 Post at 14-6-2012 10:25

uwarghhh susahnya ...senang betul hidup dia, tinggalkan aku dgn hutang sekeliling pinggang, nafkah pun takde. bila nak refinance dia dpt gak bahagian dia... sungguh tidak adil bagi ku...

salam.. saya nk tanya mengenai kes sy..  suami saya ambil semua barang2 dari rumah sy semasa ketiadaan sy. sy blik rumah tgk semua barang milik dia atau apa yg dia beli dia ambik. sy jadi pelik sbb kami tak bergaduh pun sblm ni. sy call dia kenapa ambik semua brg2 dia.. dia cakap dia dlm tempoh rawatan. kami tidak blh berjumpa spnjang tempoh rawatan tersebut. jika tidak dia akan mati. suami sy sblm ni dia diserang penyakit bersin yang tak baik2 nk dkt sebulan. dia dah pergi jumpa doc. dan akhirnya jumpa dgn perawat. sy tak tau dia pegi jumpa dgn perawat yg mcmna sbb dia balik kg dia. tp perawat tu kata saya yg buat dia sakit. jd dia ceraikan saya dgn sms sbb takut berjumpa dgn saya. saya tak bersetuju sbb sy tak salah. jd hujung bulan ni kami kena ke mahkamah untuk pengesahan. boleh tak kawan2 bantu apa yg saya perlu buat. kami dah berkawin nk masuk 13 tahun.. dan mmpunyai 3 org anak. semasa di mahkamah nnt blhkah saya nk bela diri yang sy tak bersetuju dgn sbb kepercayaan dia tu kami kena bercerai.. tolonglah bantu saya...

salam.. saya nk tanya mengenai kes sy..  suami saya ambil semua barang2 dari rumah sy semasa ketiada ...
EchoTin Post at 14-6-2012 10:41

Kalu laki bg alasan nk bercerai sbb gf suruh cerai pun mahkamah tak blh buat apa2.... buat apa nak bersama lelaki yang lebih percaya pd perkara kurafat? syirik dah tu... ko boleh bg tau tak setuju nak bercerai kat court tp apa yg court blh buat selain dr nasihatkan si laki tuh? lepas cerai, ko file segala nafkah & harta sepencarian, hak penjagaan anak sepenuhnya & nafkah anak... edah & mutaah tu mmg dah mmg laki ko kena bayar jugak sbb dia yg nak sangat bercerai..

Reply 544# BidadariAnggun1

Terima kasih atas nasihat Bidadari... tp saya masih sayangkan perkahwinan ini.. saya masih nak pertahankan perkahwinan ini. sbb kami tak ada apa2 masalah lain.. kecuali kepercayaan dia yang negatif terhadap saya.. saya selalu doa semoga Allah berikan pentunjuk kebenaran.. amin...saya rs dia teraniaya dgn cakap2 dan pengaruh org...

Reply  BidadariAnggun1

Terima kasih atas nasihat Bidadari... tp saya masih sayangkan perka ...
EchoTin Post at 14-6-2012 16:25

nanti kat mahkamah hakim akan tnya adakah die memang berniat nak ceraikan EchoTin or tak? and then hakim akan tanya dier lafaz tu kat dalam hati or bercakap sampai telinga dier boleh dengar.. if dier ngaku memang berniat nak ceraikan Echo and dier mmg ada lafaz kat mulut and masa anta sms tu dier mmg waras... maka jatuh talak..
saya pun dapat sms camtu gak.....

Follow Us
Lamanya Incik Hafiz tak online kat sini.. Nak aku jenguk kat office dia ke? Petang ni aku ada appointment dgn client aku kt area mont kiara...

apekah prosedur penceraian yg paling mudah, cepat, senang, pantas, terbaik, x menyusahkan turun naik mahkamah bagi pihak lelaki ye. tq

meaning to say : laki tu ckp " i cerai kan u ngan talak skian-skian" - maka jatuh la talak kan??

pastu bawak g mahkamah utk daftar - tu je kan??

meaning to say : laki tu ckp " i cerai kan u ngan talak skian-skian" - maka jatuh la talak kan??

...
kiyudi Post at 15-6-2012 10:47

lepas tu bayar denda sebab cerai di luar mahkamah...

lepas tu bayar denda sebab cerai di luar mahkamah...
BidadariAnggun1 Post at 15-6-2012 14:24

macam tuh jer.. i means.. cerai kat umah.. pastu pi mahkamah.. daftar.. bayar denda.. pastu abis?

sape ade pengalaman? angkat tangan

macam tuh jer.. i means.. cerai kat umah.. pastu pi mahkamah.. daftar.. bayar denda.. pa ...
ajis_kg Post at 15-6-2012 15:02

Ko ke yg nak bercerai? Amboi, masa nak kawin bukan main masuk minang, merisik, tunang, nikah, sanding bagai.. nak cerai nak senang blah gitu je? Takde la, ajis, ko kena pergi jumpa mak bapak bini ko bagi tau nak ceraikan anak dorang sbb dah tak suka.. boleh? lepas tu ko lafaz talak depan mak bapak dia, bawak sekali sorang saksi lelaki.. saksi kena ada 2 org lelaki baligh & sempurna akal. lepas tu ko pergi la mahkamah buat pengesahan cerai, bayar denda pastu dah la... nak nikah kena pergi pejabat agama, nak cerai pergi mahkamah..

Ko ke yg nak bercerai? Amboi, masa nak kawin bukan main masuk minang, merisik, tunang, ...
BidadariAnggun1 Post at 15-6-2012 15:36

buan aku laaa... kawan aku tanye... tapi kalu MIL pon dah mcm tahi.. x guna gak bagitau.. FIL pon dah tau.. cuma ini permintaan wife die yg mintak cerai.. kawan aku nih nak cepat jer kejenya.. iyelah.. dah org mintak sgt2.. siap dah ade jantan dok tggu..

buan aku laaa... kawan aku tanye... tapi kalu MIL pon dah mcm tahi.. x guna gak bagita ...
ajis_kg Post at 15-6-2012 15:48

OK la tuh dia nak ceraikan.. kawan ko tu bagus ke tak dr segi nafkah? kalau macam hampeh mmg patut la mintak cerai.. kalau sudahlah hampeh lepas tu bini mintak cerai tak nak bagi, memang la 10x hampeh..

OK la tuh dia nak ceraikan.. kawan ko tu bagus ke tak dr segi nafkah? kalau macam hampeh m ...
BidadariAnggun1 Post at 15-6-2012 15:55

kwan aku tuh dari segi nafkah aku tengok mmg bagus.. bukan nafkah jer.. dari masak, jaga anak, brg dlm rumah, bayar rumah, bayar kete semenya ditanggung dan dibuat oleh kwan aku.. tapi jenis pompuan x penah rase susah kot.. idup nak enjoy jer..

Lamanya Incik Hafiz tak online kat sini.. Nak aku jenguk kat office dia ke? Petang ni aku ada appoin ...
BidadariAnggun1 Post at 15-6-2012 08:37

sibuk skit lah...hehe..sbb tu lama x online...rindu ke tnya2 ni haha

hafiz_1312 Post at 20-6-2012 19:39

semua yang suka lepak, gaduh sini nak tunggu lawyer datang...bagi info dan merungkaikan pertanyaan...

al maklumlah en hafiz sebuk kekdahnya...
(baru baca paper kes yg en hafiz handle tu...)

lamanya next 30th august...
nak tanya, waktu puasa mahkamah x beroperasi ke?

hafiz_1312 Post at 20-6-2012 19:39

Hahaha... ramai org kt sini rindu kt incik hafiz..

semua yang suka lepak, gaduh sini nak tunggu lawyer datang...bagi info dan merungkaikan per ...
unagilagi Post at 20-6-2012 20:53

hehe......
mahkamah on je cuma kes x bnyk lh..al maklumlah...hehehe

Hahaha... ramai org kt sini rindu kt incik hafiz..
BidadariAnggun1 Post at 20-6-2012 23:40

saye bkn nye sesiapa untuk dirindui..hahahha