CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: rizmal

bakat melukis?

Reply 20# miyamoto83

aku masih boleh melukis dgn baik juz hilang dorongan cam mase study dulu,bile nak lukis tak tau ape lg nak lukis.lagipun dah berminat pada digital art,tp lum ade alat

encik batman,
tangan dah keras tu bukan bakat dah hilang, dah x selembut dulu..kena praktis byk2 k ...
VirginLady Post at 25-9-2010 22:43

betul juge tu,
tapi kdg2 persepsi sesetgh org berbeza,
cm ada bbrapa membe yg aku kenal, mmg pndai melukis, tapi slalu bagi alasan tgn dh keras bile sentuh bab lukis..

pada aku sayang ada bakat tapi tk diteruskn..xsemua org ade bakat lukis ni..

aku sangat suka tengok lukisan, tengok orang melukis/mewarna, tengok orang buat grafitti..
boleh khayal jadiknye
tapi aku tak reti lukis lawa2..reti lukis yang simple2 je..
kalau yang susah pulak, aku reti lukis dengan meniru lukisan asal..
huhu respek betul dengan sapa yang pandai melukis ni..

Rate

1

aku sbnarnya nak amik art kat U. tp skg ni amik bidang lain pulak. mmg dr kecik aku sgt suka melukis. asal sja kelas seni, aku salu kena puji oleh ckgu sbb pndi  mlukis. kwn2 salu minta tlg aku lukiskan utk dorg. then dulu msa skola pn salu ikut pertndingan mewarna, aku salu menang. mak rajin bawak aku pegi libray utk join ptndingan mewarna.

tp skg? aku dah lama x melukis sbb xda dorongan. kat U pn aku bkn amik art. rasa mcm bakat aku tenggelam mcm tu jer. syg kan? aku ada gak cita2 nk jd 3D animator. tp kerjaya ni ada kena mengena dgn melukis x? aku sgt2 lah SUKAKAN kartun2 comel. lagi2 tgk upin ipin tu aku sgt teruja. tp skg aku ontheway nk abiskan study yg bkn dlm bidang ini. huh~ patutka aku bt double degree?

Rate

1

iF suker melukis sesuatu yang melibatkan alam semulajadi.

Contoh, haiwan atau pokok-pokok. Potret ni tak baper terer.

Pernah iF lukis kuda tanpa tekap. Time tu iF umur 13 tahun.
Aper yg iF ingat, iF ada satu sketch book yg iF compile lukisan iF tu. Dah berabad tinggalkan sketching ni.

Paling suker tengok potret from Japan anime. Pernah try sketch anime, my mom cakap cantik BUT for me nampak lack of 'aura'.

Rate

1

Reply 24# mujer_in_espejo

double degree nak wat degree apa tu? ade certain org pandai lukis tapi xpndai design. ade yg pndai design tp xpndai lukis (tp jarang ade la. ni kes kreatip lebeh tp tgn keras) . ade yg dua2 terer- yg ni biasa jmpa. bukan nak down kan semangat hang la, tp better pk dulu before amek double degree. adakah hang nak amek double degree yg memerlukan design skali, or lukis/painting sahaja? sbb takut nnti bila hang da start blaja, kos hang tu xsesuai ngn jiwa hang. mcm den dulu, den ingat kan arkitek best. yelah tgk org buat pelan itu, design ini, mcm gempak je. konon2 yakin boleh blah ngn kos tu. n den plak suka melukis kan. but bila da masuk dlm dunia arkitek tu, baru la tau dunia tu besar ke kecik. architecture is more than just drawing...

Rate

1

Follow Us
Reply 26# hani85

me suka design n lukis. tp klu bt dabel degree kn, agak susah gak klu sepenuh msa kn.. emm

Reply 27# mujer_in_espejo

agakla. kalau amek kos design ni bz terhamat. lain la double degree satu ekonomi satu lagi accounting. dats ok. cuz dua2 nye teori. prektikal ni... hehhh... nak wat dbl degree kena ade byk tgn mcm sotong

dari umor 10 taun saya start skatch2 je. pastu masuk umor 11 taun dah guna water colour, then baru lah start guna colour2 acrylic n oil..saya xpenah ambil sijil ke apa2..just semula jadi boleh melukis. saya kalu melukis saya xreti nak lakar2 ke ape..just amek berus terus clour je..ape yg saya rasa nak tambah saya just tambah je..alhamdulillah tuhan bg saya anugerah ni..buat masa ni saya masih melukis dan tak pernah rasa bosan melukis

dulu saya suka buat potret, tapi ada kawan saya kata , mak dia kata lukis potret ni haram..saya xtau la betul ke dak..but saya sekarang lebih suka lukis  pemandangan n bunga2 je..

Rate

1

melukis orang lidi

I xde bakat melukis.. Lukis org lidi boleh laa.. Hubby i org seni.. Dia pndi melukis.. Baru2 ni anak sulong i, out of blue menunjukkan bakat terpendam dia.. Tiba2 siap 2 lukisan potrait.. Siap cikgu seni ambik buat contoh bagai.. Tak sangka ada yg mewarisi bakat hubby..

Rate

1

saya memang minat melukis tapi masa tu dah sempit.lama tak melukis dah.suka melukis potret tapi tak lah lawa mana.ada mata hidung mulut ok lahhh.

saya suka tengok orang melukis, dulu lepak pasar seni berjam2.belinya tak tengok ke sampai brader tu hulur kerusi.saya suka meneka2 lukisan pelukis .... dari segi propotion, stroke, cross hatching etc etc pastu teka siapa yang melukis.

melukis tu perlukan bakat, melihat subjek dan melukis di atas kertas dan kanvas.ya itu talented.

tapi melukis tanpa ada subjek, dari takde jadi ada, mereka sesuatu subjek, itu gifted.

Rate

1

KILL_NANCY replied at 8-3-2019 11:59 AM
saya memang minat melukis tapi masa tu dah sempit.lama tak melukis dah.suka melukis potret tapi tak  ...

Kakak saya one of the gifted, kecil dulu tak ada formal training dia boleh melukis dengan hebat...SPM dia tak ambil kelas pun tetapi dapat A Lukisan.

seribulan replied at 8-3-2019 09:19 PM
Kakak saya one of the gifted, kecil dulu tak ada formal training dia boleh melukis dengan hebat... ...

best orang macam ni.kalau bakat dia diasah mungkin dia akan jadi lebih bagus.sekarang dia masih aktif melukis lagi ke cik seri?

mak saya pun reti melukis.dulu mak lukis watak2 disney, donald duck, mickey mouse ayah pulak framekan (frame buat sendiri je) gantungkan kat dinding sebab adik2 suka.hehe

mak saya pun reti melukis.dulu mak lukis watak2 disney, donald duck, mickey mouse ayah pulak framekan (frame buat sendiri je) gantungkan kat dinding sebab adik2 suka.hehe

pasal ni kalau rajin saya buka album lama.rasanya ada .... kalau ada saya tepeklah ya.puluh tahun punya cerita ni.haha

saya subscribe channel mamat ni (marcello barenghi) masa dia ada 1000 subscribers.first time tengok hasil kerja dia, saya jatuh rahang.

bukan bishe2.luar bishe.

Rate

1

KILL_NANCY replied at 9-3-2019 09:17 AM
best orang macam ni.kalau bakat dia diasah mungkin dia akan jadi lebih bagus.sekarang dia masih  ...

Biasa lah dia take for granted. Rumah pun kosong tiada lukisan..rumah saya dinding penuh painting tapi orang lain lukis

12
Return to list New