CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 11576|Reply: 57

Hilang Kawan Satu Demi Satu -Salah Aku Ke?

Post Last Edit by PerKasa at 10-4-2010 22:25

Perpatah mengatakan kawan biar Seribu Kekasih Biar Satu (beih kurang mcm tu agaknya)

ada yg mengatakan bhw jika kita ada 3 best friends kita dah kira amat bertuah

tapi masaalah aku lain pulak ramai kawan tapi hilang satu demi satu kerana:

1   5 org kwn lama pinjam duit lepas tu hilang dan cuba elakan dpd bjumpa dgn saya.

2   3 org kwn rapat masuk MLM ajak aku tapi aku tak dak..paksa
     beli barang MLM aku beli lepas tu malu krn
     MLM tu dah tutup sbb menipu melayu yg kaya Boss MLM tu.

3   2 Kwn boleh dipercayai ..tolong aku buat bisnes last2 dia cocok supplier aku
     dan cuba nak potong jalan lepas tu dia kena main dgn suppliers
     terus kojol dlm bisnes berhutang lagi.

4   Kwn satu U dan classmate (2 org)
     sapu GF aku semasa aku gi oversea, sekarang dah becerai.

5   Pinjam kereta xsiden lepas tu terus hilang-
     kereta letak kat rumah aku tampa news.(belum lagi kat rumah mayat)

6   Kwn sama2 bisnes cerita pasal proposal-curi idea aku
      ..tapi dia lupa pasal pro and Con proposal aku tu
     bila dia dapat terus lungkop mampus,
     sbb tak tau kat mana yg dpt supplier yg murah dan consisitent.

7   Bila aku tukar kereta dan maju sikit terus bengang
    dan menjauhi aku sbb kata aku kerek (berlagak)

8   Kwn yg kaya dan senang sikit lupakan kita.( aku tak heran pun)

9   Ilang kwn bila kita kata sekarang ni susah
    nak buat duit tak mcm dulu.(kira bisnes down)

10 Buat muka seposen bila aku kata aku pun
    ada masaalah lepas tu mereka terus hilang.

11 Yg dapt kerja kerajaan pun ramai dan berpangkat tinggi ( bz kursus dan lawatan memajang)

12 Dulu susah sekarang Ego pulak yg ni ramai pun ilang.

so now ni aku dah takde kwn cuma dua tiga je buat sembang2 kosong dan kalau aku nak sembang2 yg tak kosong normaly aku sembang dgn Staff atau supplier aku yg rapat je.( ada f pedah)

aku perlukan pendapat korang perlu ke aku berkawan??

tapi aku hepi juga tampa kawan... apa yg korang boleh bantu..? dari segi nasihat dan sebagainya. {:1_144:}

Rate

1

tepuk dada...tanya hati...
kenal orang... jangan kenal luaran jer... kena kenal dalaman gak...
kekadang tu, kena tengok diri sendiri gak... pesal kawan satu persatu menghilang...
tapi yang pasti, kalo kita jujur... dan ikhlas... surely ada kawan yang jujur dan ikhlas ngan kita jugak...
cuma itulah... yang terbaik tol tol depan mata... tapi yang jauh jugak kita asik perhati dan tengok-tengok...
oleh itu, bukalah mata luas luas... bukan mata di kepala... tapi mata di hati

tepuk dada...tanya hati...
kenal orang... jangan kenal luaran jer... kena kenal dalaman gak...
kekadang tu, kena tengok diri sendiri gak... pesal kawan satu persatu menghilang...
tapi yang pasti, k ...
HaMiZiE Post at 10-4-2010 16:16

bukan sekadar luaran.. wajah imbasan dalaman

tenang gambaran hati.. raut wajah berseri.. sentiasa anggun dan ceria..

tenang gambaran hati.. raut wajah berseri.. keyakinan jelas terserlah

bukan sekadar luaran.. wajah imbasan dalaman

tenang gambaran hati.. raut wajah berseri.. sentiasa anggun dan ceria..

tenang gambaran hati.. raut wajah berseri.. keyakina ...
freekey Post at 10-4-2010 16:34

laen jerr...
kalo cam tu, baik beli scanner...
yang leh 'scan orang internally'

ko rasa ko perlukan kawan ke?kalau buat bisnes then yes i think you need friends and connection.tapi berpada2 lah kawan ni,tak semua yang boleh dipercayai.

1# PerKasa

sekrang susahhh nak cari kawan yg sejati.. semua ade agenda sendiri...

walau pun kite ikhlas berkawan.. org lain plak.. ade agenda sendiri.. so farr selame aku iduppp ni, aku langsung tak jumpe kawan leh dibuattt sahabat ..semua yg mencari kesempatan bile kiter senang....bila senang kawan datang, bila susah kawan lari..inilah duniawi.

p/s: nak 'mengawan' pon kena cr kawan...
hmm..konsep yg menarik..

Follow Us
aku tak percaya istilah best friends ke, bff ke. hampas. pada aku, kawan dengan semua orang, buat macam biasa jek. memang la ada yang rapat, tapi anggap kawan biasa, tak payah best friends la. soalan kau, perlu ke kawan? pada aku, ada masa, perlu, ada masa, tak. kalau dok menyusahkan, tak payahlah. tak mati pun kalau takde kawan. cuma bosan sikit la

aku tak percaya istilah best friends ke, bff ke. hampas. pada aku, kawan dengan semua orang, buat macam biasa jek. memang la ada yang rapat, tapi anggap kawan biasa, tak payah best friends la. soalan  ...
cik.panda Post at 10-4-2010 22:19

pasal tu nampak cik panda online jer tetiap hari erk... sebab besh fren cik panda ialah internet
jumpa ramai 'kawan'... kutuk-kutuk pun, aku pedulik apa... bukan 'kawan' kenal pun ...

kwn yg timbul bl kita senang..
tu bkn kwn nama nyer...
tu menumpang...

nk tau mn 1 kwn yg btl..
time kiter susah..
kalo ader yg masih sanggup bertanya khabar..
tu br la kwn...

aku selalu terkena 'kawan makan kawan'
last2 aku pk..baik aku tak yah rapat ngan sape2
xdek laa aku sakit hati

kalau nak tau sapa kawan, just look around at ur downtimes...mostly none will sticking by..
kalau kenal org pastu rasa nak buat kwn, dun put on too much expectation ..buat biasa jah...

we lived in a dog eats dog world...  being backstabbed is normal..  setiap org ada kepentingan masing2..org mungkin nak kawan ngn kita sbb kita ber kepentingan pada dia..nothing more than dat..

pasal tu nampak cik panda online jer tetiap hari erk... sebab besh fren cik panda ialah internet
jumpa ramai 'kawan'... kutuk-kutuk pun, aku pedulik apa... bukan 'kawan' kenal pun ...
HaMiZiE Post at 10-4-2010 22:57

kutuk la, aku memang takde life pun tak lah, kalau aku balik rumah, aku tak hadap laptop da. kat sini jek aku hari2 online.

kutuk la, aku memang takde life pun tak lah, kalau aku balik rumah, aku tak hadap laptop da. kat sini jek aku hari2 online.
cik.panda Post at 11-4-2010 19:12

Kalo log out prompt out on the screen, yang mana cik panda akan pilih???

Ada 3 options: Yes... No... remind me next year???

kawan????...:
klu mengikut FB aku, tolak bahagi sumer (suami, adik beradik,) aku cuma ada 5 org jer..bkn BF..yg sllu chat ngan aku  sorang dua jer..
aku dh terbiasa...

sekarang ni kawan baik aku ialah internet jer..CARI forum..tupun masih tahap  pioneer. walopun dh 4 tahun register

untuk TT..klu kawan pun buat kita sedih, bg aku itu bkn kawan..cuba kawen, pastu jadikan isteri tu sbg best friend..memang berbaloi-baloi..

1# PerKasa

ada orang kata.. takde kawan pun kita boleh hidup.. ada duit, semua perkara ditanggung beres.. takde hal...

kawan perlu wooooo... ko buat je kawan...  orang takmo kawan itu dia punya pasal... sorang lari, ko carik lagi 2... yang penting kita kuatkan tali silaturrahim tu... pasal apa... esok2 kalau kita meninggal dunia selain keluarga, kalau boleh biarlah ada kawan2 yg bantu sembahyang dan talkin semasa dikubur...
tak sedih ke kalau melihat orang yg tak dikenali yg uruskan jenazah kita nanti... hanya sebab kita takde kawan dan sedara-mara cuma beberapa kerat aje...
semasa muda ni carilah kawan seramai mungkin...

err.. pendapat sposen aku aje.. nak beli teh tarik pun tak cukup ni...

baiknye mod kat cnih...aku rs tred nih patut park kat PP baru kene tp x kesah la janji mod okke maka ku layan sajek....

bila cakap psl bisnes or proposal jgn ler percaya kat sesape...lobai pun gelong bila citer psl duit dan mende2 yg bleh mendtgkn duit masuk poket...nih kan kawan yg x brape lobai... jgn ler caya..kalo mau cakap kalu takat cakap jek jgn tunjuk ape bende pun....

psl kete ker hape..ape kesah org nak kate ape...bukan ko pakai duit dorang pun nak beli kete... bila ko duk pk2 mende cenggini lame2 semangat ko pun jd lemau cam nih tau... ko dah berjaya jgn down kan semangat ko dek mende2 cam nih... x berbaloi unles kalo ko buat salah silap tuh ko kene muhasabah diri dan betulkn salah ko....

x kire brape lame kite kwn mende dalaman hati budi nih x mampu kite nak duga.... luaran kite rs okke tp dalaman Allah jek yg tau... manusia nih mmg resamnye busuk hati, dengki bagai...x yah la heran dan Allah dah bg petunjuk kat ko yg kwn2 yg ko ade tuh x ikhlas ngan ko so move on jek la...bukan mati pun x g minum kedai mamak...bukan kejung pun kalo x der member kuar hang out... janji hati sdiri ikhlas dan bersih...

nih ujian lam idup ko yg menguji sejauh mane kuatnye ko menghadapi cabaran idup...dan ingat mende yg lepas x yah duk kenang2 buat sakit jiwa....bina hidup baru dan buang kesah lalu..idup nih kejap jek x yah duk semakkn pkran ngan mende2 cenggini.... bahgiakan diri sdiri sementara masih ade peluang.... hepi2 okke...

bagi aku wat pe ada kawan kalau selalu menyusahkan iols....aku bnyk kenal kawan yg nak mengena aje...lepas diri memasing aje... senang aku kawan ngan semua...baik2 gitu aje...tapi bab peribadi, aku tak penah cite ngan sesiapa..cuma pas sembahyang aku ngadu kat tuhan ajelahh....

Kalau semua org tak nak kawan dgn u...ai leh kawan dgn u...ekekeke

aku pun jenis x berkawan gak...

15# ryo_takahashi1

tak berani nak komen terlalu sentif

setiap umat islam di haruskan menziarahi

mereka yg meninggal walaupun bukan saudara atau kawan

WWA

16# mammavoque

komen yg amat baik