CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 129750|Reply: 499

Ramai Berasa Tahun Tahun 80an - 90an Sebagai......

Post Last Edit by winamp05 at 20-3-2012 10:22

....sebagai tahun2 yg best/indah dlm hidup..saya pun berasa begitu..

padahal kalau nk diikutkan evolusi teknologi moden,zaman 80an - 90an xbegitu moden..

zaman sekarang (2000an) even teknologi sudah terlalu tinggi,tp ramai yg berasa tahun2 80an - 90an are the best...

apa pendapat u all ttg nie..u all pun beranggapan begitu atau sebaliknya...???

jika ya, kenapa suka hidup pada tahun 80an - 90an...?

cuba recap / recall kembali video2 nie...maybe u all rasa syahdu dan nostalgic: http://www.youtube.com/watch?v=i2d5vWo46g0&feature=related

yg nie paling berkesan: http://www.youtube.com/watch?v=D5ehaEEQy9c&feature=related

Rate

1

masa 80/90an dulu..kalo nak ngorat2...genuine nye, direct approach...face to face...zaman skrg ni semua pakai chatting, FB, myspace, tagged utk kenal2..mcm fake jek.

aku keje dlm bidang tech..bukan bermakna pendapat aku ni menolak tech semata2..cuma pendapat sbg org yg pernah hidup dlm age 20an sewaktu 90an dulu.

nanti kalo ada lg..aku tambah.

1# gadget

Antara masa tu,aku masih kanak2.Tapi aku memang perasan toys masa antara tahun 80-90 an mmg toys yg terbest.Macam toy Inhumanoids,Starcom,Ninja Turtles,GhostBusters,Dino Riders,Captain Power,Thundercats,Micromachine,Lego.Mas tu pun video game katrij mula masuk Mesia.Game Street Fighter 2 mmg semua budak laki tahulah.

Sekarang ni toy yg best pun cuma Lego je.Action figure yg best utk dicollect pun tarak dah.Patung2 jenis kartun anime dah take over sekarang ni,tapi aku tak berapa minat sangat sebab bersifat statue,tak ada articulation,serta harga yg mahal.Pendek kata toys dgn game sekarang dah didominasi unsur Jepun berbanding unsur mat saleh.

Sorry aaa sebab bincang pasal kebestan toys je.Aku mmg ingat toys je dalam tempoh tu..

Nak tambah lagi satu,muzik,filem dgn lagu pun mmg best masa tu.

Bila sebut penyanyi,aku ingat Michael Jackson,Scorpions,4U2C(hahaha!),May,Search,Wings je.
Bila sebut filem barat,aku ingat Terminator,Kickboxer,Rambo dgn filem2 kategori Movie Magic.

Walaupun kutipan filem zaman dulu taklah sehebat Avatar,banyak budak2 zaman tu mendapat inspirasi seperti main2 jadi rambo,jadi Ninja Turtle,jadi Robocop dan sbgnya.
Filem avatar?Lepas tengok kat wayang balik lupa macam tu jelah.

zaman 80an.. sumer free.. mak bapak tanggung.. hehe...

80an zaman rambut mengerbang..
citer paling minat A-Team,battle star galaxtica, voltron,He man.. oshin. memang x miss nyer.

Follow Us
Sebab zaman ni la aku tgh membesar, dengan kartun2 mcm Thundercats, HeMan, Flashman, Ultramen, gaban....hehehe Zaman2 ni mmg menarik la..

thn 80-an
still sekolah rendah.. best ooooo
rasa mcm jadi jaguh kat sekolah.. ada group lelaki n pompuan yg pantang aje ada masa free sure main kejo...
pastu takde ler istilah pakwe makwe mcm sekrg...
rasa seme sama aje between lelaki n pompuan

thn 90-an
dah masuk sekolah menengah
start mengenali perihal lelaki hehehe
tapi best sbb start hidup berdikari...

lagu2 zaman nih pon best...
drama2 kat tv pon best....
tak mcm skrg ntah pape punya cerita..

pastu nak ke mana aje.. naik teksi ke naik bas ke
takde plak nak takut even waktu mlm
skrg nih mcm tak selamat aje...

mengimbau ke tahun 80's dan 90's mmg best sgt..kalau ada doremon nk ajak gi zmn tu smula..hu3..

Zamn, thundercats, cartoon Jam, smurf,
drama: moero attack,oshin, samurai, ninja..

tahun 80's sek. rendah..slalu monopoly semua jenis sukan kat skolah..
masuk tahun 90's pun paling monolopy sukan bola jaring n bola tampar, sampaikan group dr sek. rendah ke sek. men. pun group yg sama...jelesss jerk mata2 lain..hu3..nk wat cam ne anak emas cikgu2..hu..

tahun 80an best sbb arwah mak kite ader lagik.....  winduuuu..windu sewindu windu nyaaaaaaaa......

hehehe yg aku perasan nampak kamu semua telah mengjangkau umur 30an keatas hahahaha...Dah tua mana ade feel budak2 lagi..klu budak2 thn 2000 pon aku ulang balik benda yg sama gak aku rasa...

zaman yang terbaik.....

80-90an sape2 pkai HP sah berduit tp.....nak letak lam poket pon x sanggup.Besar bai!beratnya tok sah ckp ler.Mau barai.....

Dapat Merasa Zaman Kegemilangan Bola Sepak.....

Post Last Edit by JodoKast at 12-4-2010 12:56

remaja2 zaman 80'an lebih berakhlak brbanding kebanyakan remaja zaman sekarang....

remaja2 zaman 80'an lebih berakhlak brbanding kebanyakan remaja zaman sekarang yg biadap dan bengap
JodoKast Post at 12-4-2010 12:43

betul tu, kita zamn 80 an,baik jer x bnyk cekadak macam bebebudak sekarang..hehehhe
tapi yelah zaman tu ader tv jer teknologi pun blom maju..

hehehe yg aku perasan nampak kamu semua telah mengjangkau umur 30an keatas hahahaha...Dah tua mana ade feel budak2 lagi..klu budak2 thn 2000 pon aku ulang balik benda yg sama gak aku rasa...
rizalrazul Post at 12-4-2010 11:31

mana adeeeeeee...haku baru 20 hang.....ek elleh

dulu rase tak penah dgr baby kena buang dlm tong sampah....skang berlambak....sad sad...very sad.......

zaman 90an zaman terbaik, sbb bg aku masa ni teknologi canggih ni baru nak naik, pas tu bebudak zaman ni x berapa nak sosial cam sekarang, paling2 nakal pun dulu, ponteng sekolah je, mana berani nak lawan cekgu sumer... zaman ni mariah carey masih lagi menjaga adab kesopanan dia..

hehe, aku tersenyum sendiri... chewah...

yg aku ingat time sek rendah blh main2 ngn bebudak lelaki, kejar2... xpe je... pastu leh main nyorok2, xtakut pun... pastu curi2 baca surat cinta abang aku, pehh, jiwang giler... penuh ngan bunga2... hehe...

pastu tahun 80 an ngan 90 an antara tahun yang agak susah untuk family aku, maklumla baru pindah dok felda... tp aku happy sebab kitorang berjaya harungi sumer kesusahan tu sampaila kitorang adik beradik jadi orang skang ni... credit tuk mak ngn abah aku...