CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gadget

Ramai Berasa Tahun Tahun 80an - 90an Sebagai......

Majalah Cahaya Lembaga (1982)

Majalah Keluarga (1981)

Tun Mahathir Wedding

Majalah ??? (1971)

Apapun kehidupan yg dilalui masa kecik(80an & 90an) sgguh menyeronokkan...kalaulah masa itu boleh berundur kembali!!!

tahun 80-90 an dulu semua igt bila masuk tahun 2000, kereta buleh terbang...ni dah 2011 takde pun keta terbang....

zaman 80-90 an...

zaman org beratur nak guna telepon public, telepon public - alat telekomuniskasi yg best la...pstu kalo ada telepon rumah lagi best...kalo rumah tu ada 2 telepon - superb punya best.....hehe..

cari awek/balak kat sahabat pena..

kat majalah urtv/ media dn apa lg ar...

antar surat, lagi 2-3 hari smpai, pstu tunggu lagi 2-3 hari utk reply...hehe...

aku dulu suka baca majalah BUJAL..

Follow Us
semlm tgk citer KAMI .. paling terkesan bila tgk scene .. KL thn 80an tu nostalgia sungguh ..
rumah taman perumahan yg ketika itu rasa cm ..org2 kaya jek dok situ ...
ade scene pasar mlm.. kaset $3.90 tu... lampu pasar mlm tu .. rindunya pasar mlm2 dulu..
skang ni pasar mlm pon aku malas nk pegi indon jek ramai ...
kalo la dpt undur mase mmg thn 80an la aku nk pegi balik..idop zaman tu...

Reply 385# salimrock

Ramai ke abang salim dapat sahabat pena?? Haruss berguni2 surat peminat sampai hasil gigih pos surat kenalan dari ruangan kembang setaman URTV atau majalah Pesta, Kisah Cinta, Salina, Utusan Film Fesyen .... retro sangatss..

Korag perasan tk.... Cecair dettol yg dulu punye PEDIH????
Tp berkesan seeh.... cpt je kurap , panau kudis ilang...

aku cam suke plak baca iklan panau salap cap gajah tu... ayat dia best jer... "ader terjual di semua kedai obat seluroh malaysia"

Reply 387# airuszzdy

aku pun rasa camtu...kena fokus betul2 br leh cam kat mana sebenarnya diorang shoot citer ni...lg satu aku tgk citer Setinggan...klu xsilap citer ni kat area ampang...tp xtau apa dah jd ngan tpt tu skrg...ada sesape leh bgtau...

Reply 391# eedharm

area ampang ke? .. kalo dh area ampang dh takde la kot setinggan tu..
aku kalo tgk citer setinggan, badul, tuan badul , mr os aku rasa cm eeee bestnya zaman tu..padahal bukan citer tu best sgt pon idea n pengarahannya tp lekat kt hati kita..
tp suasana dlm citer setinggan tu mmg aku suka.. time org kawen tu.. idop setinggan tu.. kerusi meja dia ..mmg nostalgia..
sbb kalo tgk balik gambo2 lama mmg itu la benda2 yg kita guna ..cmtu la fesyen2 mak2 kita ngan kita sendiri pakai..
how i miss those days...

tahun 80-90 an dulu semua igt bila masuk tahun 2000, kereta buleh terbang...ni dah 2011 takde pun ke ...
salimrock Post at 18-5-2011 14:28

smpai ade topik utk karangan ngan lukisan laa.. bagaimana suasana di tahun 2000 ..
time tu la berangan alien leh dtg bumi la..
thn 2000 nnt org sume idop kt bagunan tinggi mcm citer cartoon the jetsons tu ler
segala benda robot buat laa..
alih2 takde pon.. yg canggihnya telefon ngan revolusi cyber jek la...
membayangkan kereta nnt ... kita ckp jek nk pegi mana nnt smpai kunun2 ala2 citer i-legend la
smpai skang tkde la yg terlalu hi techno sgt.. cuma computerised systm la..

pasal public phone tu mmg very nostagic la.. thn 70an diorg pakai public phone yg dial pusing2 tu
pastu tukar pd public phone warna kuning.. aku time kecik2 nk buat call smpai call operator dlu mintak dia ajar..
"adek nk call no ape? ..ok tekan no tu pastu dgr jek org ckp adek tekan punat besar warna putih kt bawah tu kalo tk org tk dgr adek ckp ape"
telepon jenis dail pusing warna hijau kelabu gelap atau oren ... pastu baru la ke era tekan2 ..mcm jakun jek bila dpt telepon umah yg tekan2 nombor ..

adalah dekad kegemilangan dalam hidup aku....

sebagai seorang kanak-kanak yg tak de masalah.

kikiki....sebut pasal telepon.dulu memang jakun la kalo tgk telepon.zaman tu cuma org2 yg agak kaya je la yg ada telepon kat rumah.lagi satu heran sebab...."eh,ada org duduk dlm telepon la..".so,mmg akn buat 'eksperimen' kat public fon...call sana sini sbb teruja nk dgr suara "org yg dok dlm telepon" tu.....

sekarang dh x heran dah hatta walaopon org tu duduk dlm telepon yg lagi kecik (henset).

ada tak video iklan "step by step so easy" ketuhar gelombang mikro keluaran co. mana entah

....sebagai tahun2 yg best/indah dlm hidup..saya pun berasa begitu..

padahal kalau nk diikutkan e ...
gadget Post at 11-4-2010 20:33

zaman ni sangat mudah,x rumit,dengan seluar pendek ala british army,baju t shirt sendat nampak perut boroi,kaki x berselipar,jalan x berturap,kalo nak buat koll gi jerk publik pon,kalo nk anta mail tulis jerk surat letak stam,x perlu nak pasang tenet penin2 kepala dangan mcm2 kemudahan perhubungan masa kini.aku sangat suke zaman yg disebutkan oleh anda tadi hehehe sebab aku lahir tahun 80an .zaman ni mudah senang dan sama rata.

80's .... tahun2 yg takkan dpt dilupakan..
mula2 sampai di canada tahun 83 lepas spm..muda belia lagik...(kantoi umur aku...)
time tu boy george n the culture club tgh femes..hot...
duran duran..michael jackson..cyndi lauper..
movie plak..raiders of the lost ark..flashdance..footloose ..ghostbusters..friday the 13th..nightmare on elm street..itu antara yg aku ingat..
sitcom paling best waktu tu...family ties..growing pain..cosby show..
soap opera yg aku dok ikut..general hospital..
huwaa...rindu zaman zaman tu...

yang aku perasan zaman sekarang ni masa terlalu cepat beredar..kalo kecik2 dulu masa terasa panjang betul dalam satu hari tu..macam2 benda boleh buat..petang2 mesti ada saja aktiviti ngan geng2 sekampung..mungkin sebab sekarang dh keje n tanggungjawab pun banyak, jadi masa untuk enjoy macam dulu dh kurang

masa saya sekolah rendah tahun 1989 saya adalah Tahun terakhir... yang pakai Seluar pendek kat sekolah sebab masuk tahun 1990 pihak sekolah dah tak benarkan pakai seluar pendek kena pakai seluar panjang....