CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gadget

Ramai Berasa Tahun Tahun 80an - 90an Sebagai......

Zaman 80/90 an ... budak2 boleh main ptg2 tanpa ditemani org tua... tau2 abah cari suh balik... Zaman skang budak2  xleh lepas, duk dlm umah jer...nak main  kena teman ngan parent baru leh main....

bagi aku zaman 80an/90an yg meriahnya sebab sesuatu permainan atau sukan bermusim...bukan setakat kat kg sendiri jer boleh dikatakan sumer kg meriah... cthnya musim badminton... boleh dikatakan kalau ptg2 tu hampir sumer kg bebudaknya main badminton... kalau naik bas tu sepanjang perjalanan boleh nampak....

kalau musim guli/terup/seremban sumer pakat main menda tu dari kat umah bawak smpi ke sekolah... asal waktu rehat jer bebudak mulalah buat group masing2 bersila kat kaki lima sekolah main seremban... laki ke pompuan ke sama jer...

dulu kat kg bebudak kg sebelah pun boleh kenal... mana2 rumah yg ada laman luas tu boleh tgk ramai bebudak berkumpul main macam (baling tong/baling selipar/rounders/bola...etc)... rumah sendiri tu macam jadi tmpt tidur ngan mandi jer... celik jer mata terus kuar umah lesap... klu time maghrib mula la dgr mak bapak masing2 panggil anak depa balik....

skang ni kg aku mcm takde budak2...sunyi jer... klu ader pun yang aku dgr bebudak lagi dah pandai curi ayam org kg pi bawak utk jual... masa kanak2 lebur macam tu jer...gelak ketawa kanak2 macam tak wujud jer....

pendek kata bebudak dulu hidup lebih ke arah bermasyarakat.... musim cuti sekolah akhir tahun adalah masa yang paling ditunggu.... terlalu banyak kenangan untuk dicerita....sesekali berjumpa dengan kenalan2 lama mesti pecah perut....

sekian...

memang la ada telepon awam, tp takkan sepanjang masa nak telepon kan?
-hidup zaman dulu lagi bernil ...
sekngucing Post at 15-3-2012 03:32

setuju sangat

ai form 2 taun 2001...even masa tu dah alaf baru pon tp masa tu penggunaan hp masih belum meluas...senang ckp org tak pakai lgla..ai start pakai pon masa 2004...2001 tu abah transfer ke sabah..so mmg terpisah la ngn kwn2...

ai ngn besfren kt semenanjung kekalkan persahabatan mmg dgn surat &kad raya...indah sangat...
indah dia lain dgn sekarang (handphone & fb)

i loike this thread...

indahnya kenangan duluuuuuuu

ai sekarang kan kalau tgk balik movie zaman2 80an tak kesah la malay movie ke omputih ke, mesti ai akan teliti betul2 life dorg...

lg2 part henpon...comel jah kalau tepon pakwe ngn telepon rumah...kalau yg kaya tu, ada telepon sendiri dlm bilik..
pas tu tulis2 surat...

yg aku rasa paling indah tahun 80an-90an ialah zaman tu org tak gila politik mcm sekarang..
kehidupan pun aman saja konsepnya tanpa isu 'parti kau vs party aku'..
zaman skrg ni penat la.. dari sembang2 time lunch sampai ke status fb pun harus berkaitan politik..

Follow Us
masa time 80an..aku kecik...nk gi kedai rileks jer..xderpn nk pikir kene cOlik ka kene bakar ka..tepat jer jam 4 petang mOtor bunyi tin..tin..tin..dtg juai cekedi ka..kek ka..cekelat ka!!best sgt!!!

zaman 90an aku dh jinak ngan skOlah menengah..releks jer blk skOlah jln kaki kalO bas skOlah tingal..xder pn pk aku nk kene kidnap ka rOgOl ka walau sepanjang jln nk smp umah tu sunyi n berhutan!!

time zaman tu aku paling layan drama spectra..pastu drama pendekara...drama paling bagi kesan kat aku..."Ibu Tiri Ku Sayang" ngan citer "Opah"

skang ni bagi aku...lagi maju zaman lagi berteknOlOgi dunia....lagi xpaham dengan KELAKUAN MANUSIA

zaman 90-an aku.....kitorg tgh sibuk main cikgu-cikgu...disebabkn umah kitorg sebelah sekolah...ari sabtu je masuk dlm kelas main cikgu-cikgu...dan aku adalah cikgunya..hahaha. siap buat kertas peperiksaan lagi ok...umah Guru Besar dalam sekolah tu....bler dgr tapak kaki guru besar memantau kitorg semua menyorok dlm robok ( org johor )...kekadang kantol gak so kena halau balik umah..sbb kitorg menghabiskn kapur dlm kelas tu...esoknya x serik coz kitorg masuk lagi dlm kelas tu......bestnyer

Sebab apa TT kata zaman 80an dan 90an best.. antaranya ialah bebudak zaman tu permainan lebih kpd "outdoor" berbanding sekarang yang bermain lebih kpd "indoor" mcm main psp ps2 ataupun layan pc/laptop.. Anak aku sendiri pun kata zaman aku lg best bila aku cerita ngan dia orang sbb byk masa bermain kat luar rumah.. Skg nak biarkan anak2 bermain kat luar pun takut sbb faktor keselamatan ataupun culik.. Zaman dulu mana ada kes2 culik2 nie, sungai mana kat kampung aku tak berkubang.

Satu lagi korang perasan tak, dulu2 bila raya mesti ada rancangan sarkis kat TV...

sape 80s kids kat sini yang ade crushed kat Wan Zaleha Radzi masa zaman dia jadi pengacara Majalah 3 dulu?

haa jangan tak ngaku...baik ngaku cepat

Reply 491# cmf_king_kong

hahaha..masa tu mmg die lawa...

the way to xpress feeling lebih pure dari zaman sekrg..

Zaman aku perasan jadi ala2 5 Sekawan..seigt aku time kecik2 dulu, nak gi main kat luar ke, ikut abg aku gi mancing ke, mandi laut ke, sume ngan geng budak2 jer..takde plak mak bapak kitorg pakat pantau kitorg gila2..plg kuat pun mak aku pesan; "kalau org bagi gula2 jgn ambik.  nnt dia culik".hehe.pastu aku kalau nampak org potong rumput pun takut coz org ckp dia potong kepala org.LOL.

Oh ye! Zaman ni gak la aku suke gi beli keropok ape ntah. dlm dia ada hadiah patung askar la, anjing, n plg best klu dpt guli besar yg jernih tu.best giler

Dulu masa zaman sekolah rendah late 80's mati mati ingat dulu real life mmg hitam putih seperti dalam cerita klasik, padahal camera jer hitam putih. Ceh, silly me.

zaman aku sek rendah... hahahaaa

rasa semacam je bila masuk thread ni walupun kekadang ulang baca..rinduuunyee....zaman2 kta dulu, walaupun kita bebudak, kita dah berdikari dah..naik bas awam,redah semak samun belukar,jalan kaki blik skolah..panjat pokok..mcm2 lagi la...tringat time darjah 3 ke 4 ntah, my mom dah ajar cara naik bas awam...time tu kalu aktiviti koko atau latihan sukan belah petang, balik naik bas awam...selalu je naik sorang2... zaman sekarang...ada sesetengah mak bapak, especially yg dok bandar2 ni, anak darjah 6 leh naik basikal gi kedai dah rasa anak abis berdikari dah...

aku tolong tambah ...

sekolah pakai blackboard, time recess aku cilok pemadam papan putih, aku kelepap kelepap atas kasut bagi jadi putih

zaman tu sapa ada kasut sekolah Bata macam WOWWW

masa tu, mak bapak sapa ada henpon, dia orang kaya

game masa tu, mmg sihat. tak payah nak ingatkan senam 3 kali seminggu pun. baling selipar, aci kejar, aci duduk, galah panjang, banyak lagi, dedulu mmg kretip ada je game nye. anak2 jiran mmg sepakat main reramai.

tak kira plak time musim lelayang sebok semua tayang lelayang memasing, tetiba musim gasing sebok bekejor ke kedai runcit nak beli gasing jugak, padahal libas tak penah nye pandai wakakaka, tetiba musim kereta dashenkuro sampai pakcik eskrem naik motor pun jual kete dashenkuro skali wakakaka, aku pung beli wakakaka

tahun yg byk meninggalkan kenangan pahit manis xkan aku lupa smpi bila2.....dan aku rasa pada tahun ni la yg byk beri aku pengalaman terindah....kalo la masa dpt diputarkan balik....alangkah indahnya.....aku akan gunakan sebaik mungkin masa zaman sekolah ku....

saye pun setuju dgn TT...

80s & 90s are the best years in my life!

paling x leh lupa, masa zaman tu..
kita leh merayau mana2 je tanpa risau kes2 culik, cabul, rogol, bunuh, etc...
pendek kata, masa tu rasa selamat je walaupun kat mana2

also, zaman tu kita kanak2 paling enjoy masa hari raya kan
pegi raya rumah jiran2, kawan2... dpt duit raya tu rasa sgtttttt hebat
tapi budak skrg, bagi angpau raya siap bukak depan kita..
peh tu yg tak tahan depa leh kata "alaa, singgit je???" :@