CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gadget

Ramai Berasa Tahun Tahun 80an - 90an Sebagai......

80-90an

lagu - kru (terbaik) backstreetboys, feminin, macarena, xpdc, mltr,
filem - top gun, the abyss, universal soldier 1st, predator, chameleon (citer keta leh tuka warna), lucky chances (citer psl keluarga kaya)
katun - bugs bunny, doraemon, mickey mouse,
siri - mcgyver (terbaikk - kalau miss rasa nak nangis..haha) alana, girl from tomorrow (aku syok giler kat alana nih) , sape duk johor leh tgk club disney singapore, asia bagus, etc..

tapi serius la, zaman 80-90an ni zaman ter real sekali..skrg ni mcm sume fake la...boring.
sebab komputer/internet la ni... jadi kecik je dunia ni...  dah takde adventure sgt.. aku rasa mcm nak mati je... (bukan nk bunuh diri eh, cuma rasa tak hidup 100% la)..

the best ever...
aman
kemasarakatan yang masih kukuh
ciri melayu yang masih kuat..

awal 80'an..tv dua channel jer..RTM1 & RTM2..start TV pukul 4.50pm dimulai dgn lagu Negaraku,Mengaji,Hari ini dalam Sejarah,Peristiwa,Intisari Rancangan dan sharp pukul 5.00pm terus start cerita kartun....Yeaahhh...
Pastu kul 12.00am dah habis rancangan dah..disudahi dgn Negaraku juga...
Aku ingat dulu ada Sultan mana yg mangkat tahun 80'an dulu..(aku tak ingat saper)..
Korang bayangkan satu minggu TV dok ulang ngaji jer + rencana...tension giler tak leh nak tengok kartun...Radio pun sama gak semuanya ngaji...

Tahun 84 ceria sket bila ada TV3...program yg paling aku suka tengok 'Solid Gold'...

Aku tak dapat nak bayangkan kalo skang nie cam dulu...nak tengok TV pagi2..cuma ada TV pendidikan jer...saper rumah ada video player ngan Atari game console time nie kira hebat ler...lagi satu Game & Watch mesti kena ada...

36# sekngucing
Pertengahan 80an tak boom sebab ada depression....aku ingat sepupu aku dok menoreh kebun getah bapak dia sebab tak dapat keje lepas grad....tapi depression masa tu tak teruk sangat....

aku suka zaman  antara Akhir 80an dan Awal 90an..... time tuh macam berlaku perubahan teknologi....

Zaman tuh TV3 baru ditubuhkan.....

Post Last Edit by copor at 13-4-2010 13:24

skg care utk kembali pada zaman dulu yg plg terbaek adalah mase hari raye..
lagu raye dulu,baju melayu,tgk cite cite melayu raye ngan family, jumpe geng2 ...
copor Post at 13-4-2010 13:22

Bila Tengok IKlan nih tak sabar nak balik kampung...

http://www.youtube.com/watch?v=yog9UTBjaxs

Follow Us
Awal 80an paling best semua murah. Bawa pi sekolah 20sen jer tu pun kira cukup. air seposen dan makan seposen. Makan nasi lauk telur ikan bilis lagi tu...

Kekadang tak makan pun, simpan duit buat main tikam. Dulu famous dengan tikam dayak ataupun tikam dapat komik.

salah seorang hero aku dulu... captain future.... lepas tengok mesti men tembak tembak ngan kengkawan...
selain tu hero aku... gaban ...
muor76 Post at 13-4-2010 10:55

Rasanya Captain Future tu siri animasi terawal Jepun yg dialihbahasakan ke bahasa Melayu.Tu awal 80an tu.

Awal 80an paling best semua murah. Bawa pi sekolah 20sen jer tu pun kira cukup. air seposen dan makan seposen. Makan nasi lauk telur ikan bilis lagi tu...

Kekadang tak makan pun, simpan duit buat m ...
ra5101 Post at 14-4-2010 01:31 PM

a'ah..20sen....kalo 40sen tu kira terlebih gak la..
jgn lupa Kalkitos..

kalau haku tgk fashion dan make up artis2 pompuan jaman 80-an dolu sakit pankreas aku gelak, coba tgk ella ka sapa2 artis yg dh wujud taon 80-an lawak nk mampus pesyen depa.

rambut depa utamanya, ahahahaaha

rambut depa utamanya, ahahahaaha
genot Post at 15-4-2010 01:20

mekap pon mcm celaka gak

Post Last Edit by junkredish at 13-4-2010 23:38

best world cup song, ever. carnaval de paris

td search kt utube x de plak yg versi vid clip. aritu ada
junkredish Post at 13-4-2010 23:27

thn 80an, aku tringat lagu tema EPL,(road to wembley)... ada x dia punya rentak lagu?
1 lagi, masa tu(awal 90an) ada slot dunhill double...citer2 best cam IT,Lord of Fly, Taps.Shawshank redumption,cam2 ler..

bagi aku 80an n 90an ialah zaman yg aku tak suka..sebab..

tahun 80an...
.mungkin korang semua jenis mak pak dah sedia kaya hidup senang lenang..mostly comment aku tgk, korang semua time tu lepas tgk TV ajek..
sedangkan aku pagi-pagi dah kuar tolong mak ayah noreh getah, dah tu pegi sekolah, balik gi lagi sekolah agama...lepas tu malam nak kena study...time tu tinggal umah buruk aje..kalau ujan sah-sah bocor sana sini...tak cukup duit pegi la cari keja basuh kereta orang ke, tolong makcik jaja kuih..worst kutip botol tak tempat sampah..

tahun 90an
tak best jugak..tapi best la sket dari 80an...aku masuk asrama..pun tak dapek jugak layan TV kartun bagai macam korang semua...belajar dengan harapan nak ubah hidup family aku..Alhamdulillah aku berjaya jugak...ujung 90an aku dapat gi jepun..full JPA scholar..
masa kat jepunlah aku start pakai keta, pakai handpone..tu pun bukan full pakai duit scholar..buat baito(part time job) gila-gila..time nie lah aku start merasa apa yg korang (yg dah sedia kaya-raya) merasa kat malaysia..

tahun 2000an...yes aku suka tahun nie sebab
zaman yang paling aku panjatkan kesyukuran...keja pun best gaji pun Alhamdulilllah..dah ada keta sendiri ..rumah sendiri pun dah ada 2, ...nak tgk TV kartun pun boleh bila-bila masa (aku click aje channel 610,611 kat astro).tengok dgn anak lagi...mak bapak aku pun skrang dah rilek tak payah nak noreh getah cam dulu...

so sapa cakap hidup 80an 90an nie best/indah? mungkin bagi korang tapi bukan bagi aku

bagi aku 80an n 90an ialah zaman yg aku tak suka..sebab..

tahun 80an...
.mungkin korang semua jenis mak pak dah sedia kaya hidup senang lenang..mostly comment aku tgk, korang semua time tu lepas  ...
AzusaFuyutsuki Post at 15-4-2010 07:43

he he he.Mungkin sebab kitorang tak senang macam encik di tahun 2 ribuan ini.Jadi kena ingat zaman riang-ria sembilan belas lapan puluhan lah.Kitorang pun tak sesenang mana masa tu.Tengok tv pun pakai bateri keta.Itupun boleh tengok gambar katun lepas balik kelas agama.Selalunya tak dapat tengok pun pasal kena jaga kambing or lembu.Jadi encik dah dapat menikmati pengorbanan encik ditahun 80an.Kira encik dah termasuk dalam golongan mereka yg berjaya.Tak macam eden ni Astro pun tak der.Buat apa abis duit pakai Astro.Pakai parabola tin milo boleh nengok katun free..Naruto dah cakap Indon dah ha ha ha.

Aku Pun Dulu Susah jugak..... tapi dapat tengok......

he he he.Mungkin sebab kitorang tak senang macam encik di tahun 2 ribuan ini.Jadi kena ingat zaman riang-ria sembilan belas lapan puluhan lah.Kitorang pun tak sesenang mana masa tu.Tengok tv  ...
sayapghaib Post at 15-4-2010 09:13 AM

biasa la bang..dia tgh nak up citer yg dia tak usik satu habuk pun duit org tua.

55# sayapghaib
Ooooo!!!! Hang pun wujud di zaman tengok tv pakai bateri kereta?
Tiba2 teringat balik pasal ni. Bateri habis, pi hantar rumah kawan utk recharge. Boleh dikatakan 1 kg pi hantaq sini. Bapak dia plak caj 2 hengget utk recharge the battery. Kalau bapak lambat hantar, tensen gila. Nak pi sendiri mak marah takut jatuh pecah. Masa tu sekolah rendah lagik.

yup, ai lagi suke thn 80s and 90s sbb aku membesar di zaman 2 dekad tu
bykkkkk sgt kenangan2 manisssss
dulu2 kan ada hankyu jaya,kelab colgate (utk kanak2),kelab kanak2 angkasapuri

Aku tak boleh lupa zaman 90's... aku kemaruk dengar radio...
Time tu zaman lagu rock-rock jiwang karat ni... Membuai-buai jiwa remaja, chewwah!!!
Siap dubbing pakai kaset lagi... Dah tu, ada skrap book lagi... buat tampal @ salin lirik-lirik lagu yang mengasyikkan ni...
Dah tu, zaman 80'an - 90'an jugak zaman kegemilangan bidang kekartunan di Mesia ni. Aku cukup minat tul dengan majalah Gila-gila, Gelagat, Gelihati, & Ujang pada pertengahan 90's. Aku tak suka plak beli majalah Remaja, URTV, Media, bagai tu... Agaknya la aku suka buat lawak bodo sampai sekarang... Lawak gila & kreatif kartunis-kartunis masa tu. Aku ingat lagi dulu majalah Gelihati buat lirik lagu siap dengan kartunnya. Tak silap aku, kartunis Yo yang lukis.... Kartunis Kartekana pulak bagi aku, kalau lukis gambo pompuan cantik gila... masa tu, siap ada cerpen lagi...
Tapi, tak tau la mana pegi majalah-majalah tu... Banyak yang pinjam, tapi buat reta...