CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 15115|Reply: 51

Interview Keje Kerajaan

Salam...

Semalam saya ada dapat surat from SPA untuk dtg temuduga bagi jawatan Pegawai Teknologi Makanan pada 11 May nie.
Untuk pengetahuan semua, bagi jawatan nie, masuk yang nie, saya dh dipanggil interview kali ketiga.
Kali pertama, semasa saye blum grad lagi n still in final year la. During interview, interviewer tu cakap 'Awak masih muda lagi, so cari pengalaman dulu'. Fine la, mungkin btul dia ckp tu n mungkin blum rezeki lagi.
Secondly, just after my graduation. And that time, saya dh keje dh dalam 3 bulan. Pn tak dapat jugak.
So, yang ini kali ketiga la. Just nak tau la, btul ke keje kerajaan nie selalunye yang dapat tu pn sbb ada kabel?
Dorang panggil interviu tu pn just nak wat syarat? Kalo saye pegi this time, wat should i prepare?
Awal bulan nie, saye baru lepas pegi interviu jawatan kerajaan jugak. Pegawai Zat Makanan. Tapi resultnye keluar awal bulan 5.
So, ade sape2 yang bleh bagi saye tips tak untuk berjaya dalam temuduga kali nie? Penat la baca macam2, last2 yang ditanye lain pulak...

1# MyRaH

Saya bagi pendapat saya

Awak dipanggil temduga kali pertama ---> Gagal

Pada pendapat saya, kamu belum mempunyai degree, kerana syarat lantikan bgi gred 41 adalah mempunyai degree.

Panggilan ke dua ----> Gagal

Pada pendapat saya terlalu muda, baru tiga bulan keja, nak masuk kerajaan belum timba apa pengalaman ditambah lagi soalan kenapa nak kerja bagi jawatan ini sedangkan baru 3 bulan kerja adalah soalan yang paling sudah hendak dijawap waktu temuduga. Awak pun sedar, soalan dia tanya lain, awak prepare lain. Persediaan tidak mencukupi

Jadi kesilapan yang lalu mesti ada sebabnya dan perlu diperbaiki.

Contohnya, Soalan remeh kena tahu.. Pegawai Zat makanan, kadang2 soalan agak tricky. Ikan Vitamin apa?. lepas tu cakap Vitamin D. Padahal ikan adalah protein.

Soalan mcm bagaimana ingin mengurangkan berat badan, bagaimana mendapat makanan yang seimbang dan sebagainya

aku nk mencelah kt sini, btul ke kalo lama intvw krjn contohnya 1 jam lebey kene intebiu, tu mksudnya ada pluang nk dpt?

kalo kejap je kena intbiu cthnya 30 minit je, mksudnya tk dpt?

btul ke teori ni?

aku nk mencelah kt sini, btul ke kalo lama intvw krjn contohnya 1 jam lebey kene intebiu, tu mksudnya ada pluang nk dpt?

kalo kejap je kena intbiu cthnya 30 minit je, mksudnya tk dpt?

btul ke  ...
shi_jewel Post at 15-4-2010 17:19

tak betol...aku 10-15min jer dulu...

blh ku tnya...ko intbiu apa ek dolu2

Reply 2# matrik02

thanx for your opinion...mungkin btul pendapat awak tu...
mase interviu pegawai sains zat makanan ari tu pn dia tanye soalan2 yang unpredictable...
btw, awk nie mesti dh keje gov ke?
jwtn ape ek?
tau tak ape job description for pegawai teknologi makanan?
saye dh google, tapi tak byk la info yang saya dpt...

Follow Us
Reply 3# shi_jewel

kalo teori nie btul, ari tu saye interviu pegawai sains zat makanan tak dpt la jwpnye....
saye interviu 30 min jekk..

Reply  shi_jewel

kalo teori nie btul, ari tu saye interviu pegawai sains zat makanan tak dpt la  ...
MyRaH Post at 16-4-2010 12:42

TEORI ni tk dpt disahkan kesahihannya lagi...jd, jgn benti berdoa...ammmminnn

Cuba cari di sini http://www.spa.gov.my/portal/pag ... &_schema=PORTAL

Lagi tepat daripada laman web SPA

Deskripsi Tugas:

Bertanggungjawab mengawasi status kebersihan, keselamatan pengeluaran makanan di peringkat negeri, membantu dalam perancangan, penyelarasan dan penilaian ke atas pendidikan industri makanan dan pendidikan pengguna, memberi sokongan teknik mengenai aspek teknologi makanan dalam perancangan, pelaksanaan perundangan, latihan dan lain-lain keperluan

blh ku tnya...ko intbiu apa ek dolu2
shi_jewel Post at 16-4-2010 09:33

pegawai teknologi maklumat....sekali interview jer...

aku org no.2 ....org no.1 hari interview tu kena interview dalam 40 min...bila aku kena dlm 10-15min saja..suma yg kat luar tu terkejut jugka..sbb cpt sangat...

bila lapor diri..tengok2 org no.1 tu pun ada sama...huhuhu!! so tempoh di interview bukan petanda dapat atau tidak..

Reply 9# matrik02

thanx...tapi saye dh tgk dh...kalo bleh nak lagi detail la...
sbb ari tu mase interviu pegawai zat makanan, dia tanye pasal job description tu...
dgn confidentnye saya jwb..siap hafal lagik...
rupa2nye yang saye hafal tu tak detail sgt....

Reply 8# shi_jewel

yup...that's wat i'm doing rite now....saye dh usaha....skarang tawakal je la..

Reply 10# interferens

untung awak...sekali interview je dh dpt...nie yang dinamakan rezeki kan...

pegawai teknologi maklumat....sekali interview jer...

aku org no.2 ....org no.1 hari interv ...
interferens Post at 16-4-2010 14:55

ow...tahniah...
tp apa agaknya perasaan org yg kene intbiu lebih sejam tp tk dpt ek...huhu. usaha tnga kejayaan

aku tak setuju la pasal kabel2 ni..
ada mbr aku takde kabel..bule je masuk..
tp dia pun banyak kali p interview bagai..
tp dia kool je..tp dlm hati sapa tau kan..
Alhamdulillah..la ni dia berjaya..
bukan disebabkan kabel.tp kelebihan yang tak nampak yang kita taktau..
mybe sbb rezeki dia..
so percaya lah pada rezeki masing2..
dan jgn lupa..usaha dgn kuat dismping dgn doa yang berterusan..
insyaAllah..akan berjaya..

aku dpt interview Pembantu Tadbir ( kewangan ) bln dpn...1st time SPA panggil aku...xsangke tul..
cume aku xtau ape yg derang akan tanye...leh sape2 bg maklumat?

aku nk mencelah kt sini, btul ke kalo lama intvw krjn contohnya 1 jam lebey kene intebiu, tu mksudny ...
shi_jewel Post at 15-4-2010 17:19

masa aku interview untuk jawatan penolong pegawai tadbir n27, rata2 semua yg di interview lbih dari 45 minit smua dapat...ney based on survey yg aku wat masa p kursus asas penolong pegawai tadbir awituh...

Salam...

Semalam saya ada dapat surat from SPA untuk dtg temuduga bagi jawatan Pegawai Teknologi  ...
MyRaH Post at 15-4-2010 14:43

pergi je lah...kabel tak kabel belakang kira....walopon pada hakikatnya ada...

mana tau nasib ko baik...dapatla...

point penting...jangan terlalu mengharap...kelak kan keciwa....

sekadar berkongsi sedikit info... dlm interview kerja di jabt. kerajaan... utk satu post yg akan diisi, 5 org calon akan dipanggil utk interview setelah dibuat shortlist... ok, melihat peluang tuan/puan dlm interview tu, tengok list nama dlm senarai interview... kalau nama dlm list tidak disusun ikut abjad, bermakna susunan dibuat ikut shorlist... nama yg paling atas adalah calon favourite... calon yg memenuhi kriteria jabt... so dia ada peluang besar... cuma dia perlu perform sikit lah dlm interview.... bagi nama yg belakang2... jangan putus harapan, rezeki di tangan tuhan... cubalah perform yg terbaik dlm interview... penilaian dlm interview bermula dr tuan/puan masuk ke bilik interview... masuklah dgn muka yg confident dan tenang... tunjukkan bahawa anda adalah orang yg layak utk memegang jawatan tsb... selamat mencuba!

aku dpt interview Pembantu Tadbir ( kewangan ) bln dpn...1st time SPA panggil aku...xsangke tul..
c ...
katokcun Post at 14-5-2010 16:47

aku pun dapat interview ni...1st time dpt untuk post ni...xtahu soalan apa yg di tnye...:re: