CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rasmus_lady

Deleted

sian ko kan
hakak nak kasik buah pikiran pun takut jugek. ye la... hakak ni ikut pala otak hakak jer... yg penting hakak tak suka pendam perasaan

kalo hakak la kann....
kenduri belah haku... haku + mak pak + sedara mara punya sukalah nak buat tarikh bebila.. tema kaler haper... bla bla bla
haku kawen skali.. mak pak tuh la satu.. dah le bela haku dari kecik... sian diorg tak dpt tentukan tarikh majlis anak
lagipun kenduri lepas nikah kan senang. sedara mara dedua belah pihak bole dtg sekali jer

kalo haku kan... haku bincang betul2 ngan mak pak... tanya betul2 tarikh yg diorg suka pastu haku bagtau tunang pastu tepon bakal mertua sendirik bagitau tarikh ... masalah bla bla bla (haku tak kesah kalo org kata tak manis ke hape.. abes dah tunang malas take action)
aku nak tawen utk happy2.. mak pak happy mertua pun happy

errr itu hakulah. sbb haku takmo lps 10 thn tawen pun haku teringat2 kesah sedih tarikh tawen ni

meh abg nasihatkan adik2 ye...

secondly, sebagai bakal isteri, isteri perlu patuh kpd suami, apa2 keputusan yg di buat bakal suami perlu di patuhi even though you may want to argue with him, but by the end of the day, keputusan akhir di tangan lelaki
ifanonline Post at 16-4-2010 16:26

bang.... tu kalo dah tawen mmg le kene ikut ckp laki. kalo lom tawen... haku ikut ckp mak pak dan kepala sendirik
pastu wahai adik2 sekalian.... yg fomfuan2nya. kalo dah nak tawen ke dah tawen ker... memana yg korang rasa keputusan korang betul dan somi kurang buat keputusan kureng bijak.... sila suarakan hokey. eben keputusan akhir tangan laki ke hape... tapi umah tangga dihandle oleh dua pihak SOMI ISTERI hokey.

sila jgn asek YE BANG YE BANG

Eh silap..yg duit hantaran tu belah laki yg mintak nak bagi masa akad nikah..kitaorg nak mintak awal ...
rasmus_lady Post at 15-4-2010 21:03

sengkek nya ko

bang.... tu kalo dah tawen mmg le kene ikut ckp laki. kalo lom tawen... haku ikut ckp mak pak  ...
penmerah Post at 16-4-2010 19:13

this is why u don't take advices from women...women think about current issues and not future issues

Reply 23# pastry

Memang aku sengkek..aku keje kerajaan jek...aku anak yg sulung pastu bapak aku lumpuh and mak aku
    cuma surirumah ... saving aku byk dah bis masa bertunang aritu...sedara mara tak ramai....even diaorg byk duit pon aku taknak
    meminta2 tolong just becoz aku nak kawin...kat Perak memang selalunya akan minta belanja tu awal sebulan or dua bulan....

mmg standard la dol duit hantaran bg sebulan atau lebih awal b4 akad nikah/majlis.

abis kalo duit hantaran x bagi mcm mn nak buat function.

modal sapa nak tanggung.

saha2 la si lelaki yg kena sponsor.

tt, aku sbnrnya x paham btl apa sbnrnya masalah yg cuba ko sampaikan.

yg sebetulnya aku rs x de apa2 masalah pun.

apa salahnya kalo majlis belah laki tu dibuat bulan 12 dan majlis belah perempuan jalan dulu.

selalunya mmg belah perempuan yg akan buat majlis dulu!

Follow Us
Reply 4# ninja boy

setuju!pent pun skli harung aje!

Eh silap..yg duit hantaran tu belah laki yg mintak nak bagi masa akad nikah..kitaorg nak mintak awal ...
rasmus_lady Post at 15-4-2010 09:03 PM

benda ni kena mintak dulu 50% ke brpa ka supaya kita tau dia commit ke tidak dengan perkahwinan tu ...

Reply 26# otai_g

Masalah aku...belah aku memang nak wat akad nikah ngan kenduri serentak....belah lelaki yg taknak..diaorag lak yg pandai2 decide kan untuk kitaorg suh wat majlis bulan depan...mak aku nak terus wat kenduri tgh hari tu and pagi tu akad nikah...yg belah lelaki ni bertegas tak setuju..diaorg nak kami yg belah pompan ni ikut jugak cadangan diaorg suh wat majlis belah pompuan bulan 12 ...

Reply 29# rasmus_lady

kalo tu namanya nikah gantung.
gantung sebulan la kot.x lama...

apa masalahnya kalo majlis tu x buat pd hari yg sama dgn akad?
ko dah edar kad ke?

kalo blm edar kad lg aku rs x de masalah.
tp kalo kad dah edar aku rs bakal suami mmg manusia jenis lahabau!

Reply 30# otai_g

Hehehehe....tunang aku tu sekampung ngan aku...dia keje kat kl sama mcm aku gak....aku pon tak paham apasal nak nikah gantung....pas nikah tu terus je la wat majlis....abih citer...sedara mara aku yg dok jauh tu pon leh datang sekali harung jek...ak yah datang 2 kali....

Reply 31# rasmus_lady

x jd masalah.
selalunya akad sedara mara + jiran2 kalo dah ada 10-15 orang pun dah cukup.
yg ms sanding tu br la kumpul ramai2.

x de masalah la tt.
mesti ko x edar kad lg kan?
make it simple.
tp aku x salahkn ko sbb org perempuan mmg complicated.
cth yg mudah kalo pki baju kaler kuning, handbang dgn kasut pun nak kaler sama.
menyusahkan diri jerk.

x jd masalah.
selalunya akad sedara mara + jiran2 kalo dah ada 10-15 orang pun dah cukup.
yg ms sanding tu br la kumpul ramai2.

x de masalah la tt.
mesti ko x edar kad lg kan?
make it simple.
tp aku x salahkn ko sbb org perempuan mmg complicated.
cth yg mudah kalo pki baju kaler kuning, handbang dgn kasut pun nak kaler sama.
menyusahkan diri jerk.

aku xrs bnda ni brlaku zmn skang...:re:
dolu2 mayb la kot

gurlfriday ni mengingtkan aku pd lagu butterfingers - girlfriday

gurlfriday ni mengingtkan aku pd lagu butterfingers - girlfriday
otai_g Post at 17-4-2010 00:48

dia lahir hari jumaat kot

Reply  otai_g

Hehehehe....tunang aku tu sekampung ngan aku...dia keje kat kl sama mcm aku  ...
rasmus_lady Post at 17-4-2010 00:10

ye la... rsnya x da masalah pun kalau nikah gantung dulu... cuma majlis makan2 tuh kene buat 2x la.. ms nikah tuh x yah la rmi2 sgt.. yg btul2 rapat jek.. yg penting adik beradik n kuarga ada... ckp la.. nnti mjlis nnti ramai2 la sedara mara dtg...

jgnla sbb ni plak timbul perasaan x ske pd bakal mak mertua n sedara mara baru.. diaorg pun nak join jgk w/pong majlis tuh pd pihak perempuan...nnti kan jd fmly u jgk.. so beralah skrg x pelah.. utk ms depan jgk nnti... lepas2 ni lg kene byk beralah dengan hal2 belah suami..

wat je kenduri ko bulan 11...
kag kenduri pihak dia bulan 12~~~

Elok2nye dua2 belah keluarga duk berbincang,..SETELLLLLLL

Post Last Edit by kenzichi at 17-4-2010 13:37

kenduri pihak pompuan, so kebiasaannye tarikh berdasarkan keluarga pihak perempuan. dlm kes TT ni, alasan die sebab sedara mara pihak laki xleh nak hadir? rasanya alasan kurang kukuh coz sedara mara pihak laki xperlu pon hadir kalo xboleh, belah pompuan of cos la availability family & sedara mara belah pompuan yg kena amik kira.. yg penting, pengantin lelaki& pihak keluarga lelaki..takkan satu 2 family xleh nak dtg? bukannya buat kat LOnDon ke apa..

apa2 pon kalo berkeras sgt nak wat bulan 12.. nikah jer la bulan  12 tu.. <kalo nak wat satu hari akad - kenduri>

Itu nikah gantung.. Nikah dulu kenduri kemudian.. Kalau kedua2 pihak keluarga setuju.. Jalan jelah..