CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 10748|Reply: 26

Cerpen Tentang Kucing

Post Last Edit by boocik04 at 23-4-2010 09:49

Aku sebenarnya regular bod Bakat & Ruangan Penulis. Aku kadang kadang tulis siri CERITA PENDEK dalam bod tu. Saja hari ni nak menyemak kat bod Pencinta Kucing.

Aku benci kucing. Pada aku bela kucing buang masa. Berak menyepah. Tapi rumah aku ada kucing. Adik perempuan aku punya Duduk kat halaman rumah. Mak aku tak bagi masuk dalam. Kucing biasa aje. Adik perempuan aku bela sampai 5 ekor. Dia sekarang ni tak ambik peduli kucing-kucing dia. Lepas tu 2 ekor kucing jalanan pulak dah menjadi permanent resident kat rumah aku.

Geram. Pasal sekarang ni dia langsung lepas tangan. Rimas aku. Kalau ikutkan hati memang aku hantar SPCA/PAWS/doktor haiwan untuk euthanasia. Nak ajar dia akibat mengabaikan kucing peliharaan..Tapi nanti mak aku mengamuk, parah..jadi aku tak boleh buang atau hantar pergi animal shelter

Tapi dalam benci tu aku bagi pulak makanan kat kucing-kucing tu. Mula-mula aku start buang tulang ikan/ayam/lamb chop kat diorang, lepas tu aku buat tak peduli..Aku benci kucing.

Sebulan lepas tu, aku gatal-gatal beli friskies/whiskas dan bagi kucing tu semua makan. Lawak tengok diorang krup krap krup krap mengunyah biskut tu suma. Tapi rasa benci kat kucing tu suma masih mendalam :@.

Pada masa itu, seekor kucing adik aku mati keguguran. Aku dengar ada orang jumpa dia mati dalam bilik stor rumah. Aku tak tau dia mengandung. Adik aku buat tak peduli aje. Rasa kesian ada. Benci pun ada.

Dua bulan kemudian aku tak bagi kucing-kucing tu semua makan friskies/whiskas lagi. Aku tukar ke innova evo..pasal aku dengar friskies/whiskas boleh menyebabkan penyakit batu karang dan jugak tiada zat cukup..

Sekarang ni aku tiap-tiap malam sebelum tidur main dengan kucing kat halaman rumah. Aku benci kucing?

ni namanya benci tapi sayang ni..tp bgus gak..dari pi sepak terajang kucing tu..

ni benci dah bertukar sayang tu
dr whiskas bertukar ke  evo..aduiii...betul2 dh bertukar ni
parah ni..parah ni...

huhuhu DALAM HATI ADA TAMAN........

Post Last Edit by boocik04 at 23-4-2010 09:48

saya tak faham kenapa perlu buat satu thread untuk tulis tentang perasaan anda benci pada kucing bila forum ini bertajuk "pencinta kucing".

disebabkan tajuk ini lari dari objektif forum ini untuk pencinta haiwan dan pencinta kucing, saya akan tukar tajuk tersebut.

huhuhu DALAM HATI ADA TAMAN........
moimed Post at 22-4-2010 08:56

betol betol betol
dalam hati ada taman

Follow Us
Post Last Edit by boocik04 at 23-4-2010 09:48

saya tak faham kenapa perlu buat satu thread untuk ...
boocik04 Post at 22-4-2010 08:57

haha.. boocik.
dia nak citer kat kita dulu dia tak suka kucing, tp kucing2 adik dia kat umah yg tak terjaga tu dah ubah sikap dia yg dulu x suka, tp skg dah jadi cat lover puloks..

ha'ah kan...dia lak yg manje kan tucen2 tu
siap bg makan evo lak tu..huhuhuhu
tu dh bertukar chenta dah tu
kan kan kannnnn

mak aku tak suke kucing tapi tak benci. macam ko la kot. mak aku bagi je makan, rawat luka kucing sume tu sebab die mengenangkan kucing ni binatang kesayang nabi, die perlu sayang juge. kalau kucing2 tu buat hal, curik ikan ke ape ke, memang mak aku marah kucing cam marah anak. takde le pukol2. hehe

aku suka la cite TT ni...
dalam marah2, dalam tak suka2 tu ada gak sayang nyer...

aku syg sgt ngan kucing..xleh benci..huhu..

bagusla TT..teruskan berbakti

X knal maka x cinta hehe
maknanya TT  ada sifat penyanyang.. Sifat ni la ramai wanita cari

me pon suke n syg sgt kucing.. xboleh nk rase benci.. jijik pon x pernah.. kesian tuh byk la.. huhu..
lam handbeg kdg2 de mknn kucing, kt lam bilik pon ade.. jenis yg packet2 sbb kdg2 tuh blk dr ofis.. sllu jmpe stray cat.. sian tgk lapa.. tuh yg buat spare mknn meow sllu... huhhu..
smpi kwn2 pon naik pelik kenapa ade mknn kucing pdhl x de pon bela meow..  

TT, seronok ape syg kucing ni.. mereka haiwan yg best..

x pernah benci kucing.... dari kecik tido ngan kucing... balik skolah jumpa anak kucing jer, bwk balik rumah.... best per ada kucing...

Abbot - kucing paling best.... yg menyimpan segala cerita suka duka lips.....

hehee..klaka la cite TT ni... benci benci sayang... cam makcik sbelah umah aku... malu nk mengaku suke kucing...

hehee..klaka la cite TT ni... benci benci sayang... cam makcik sbelah umah aku... malu nk mengaku su ...
whadda Post at 23-4-2010 16:45

hah'haa.. ini mesti ada citer best..  citer la whadda..

hah'haa.. ini mesti ada citer best..  citer la whadda..
leotazz818 Post at 23-4-2010 04:59 PM

xde best pon...lbey kurang cite TT jugak.. makcik sbelah umah aku xsuke kucing.. tp aku bela smpai 3 ekor... klo aku xde kat umah atau lupe nk bagi makan kt kucing tuh die la yg bagi... tp klo borak ngan aku tetap pertahankan xsuke kucing...

tukar je tajuk cerpen ni kepada...AKU BENCI ADIK AKU...

lps ni mesti TT p beli kan kucing dia cage plak..silap aibulan siap buat umah kat laman dpn ...

sape pernah baca buku ni? DEWEY READMORE BOOKS
pasal kucing yg dok kat library tu... best woo buku ni.... wat kita ketawa ngan keletah Dewey ni, n buat kita menangis bila saat kematian dia... kisah tuan dia juga sedih...

RIP Dewey...

12Next
Return to list New