CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

kesian budak tu....salah time pulak merendek mlm2...

polis pun....apa justification dia nak main tembak2 mcm tu jer...ada budak tu lepaskan tembakan dulu ke?
kalo alasan nak tembak tayar tertembak org...dah tau dlm keadaan kejar mengejar camtu leh tersasar peluru..jgn la tembak..kejar la smpi dpt..

budak tu mmg la salah amik keputusan tak waras pegi lari..tak berenti...tapi sori to say..polis2 tu pun buat keputusan bodoh gila pegi lepaskan tembakan...

Kalo   kena  kat     kaum  india    ...  mesti  demo   ...
silap2  kereta    polis   pun  kena    ...
mahathirGX Post at 27-4-2010 08:55
tu pun org melayu pkr x sedag2 lagi...

sebab gomen umno dah ajar yg seme2 menda hendaklah berdasarkan line perkauman
masing2 jaga kaum sundri
1malaysia wayang jer...

jika dalam hal2 kaum lain melayu dok diam malah lawan lagi mereka, adakah sekarang melayu dok expect mereka sokong melayu dalam hal nih?
malam sikit...

btw kita tunggu satu dua hari nih... aku yakin akan ada yg bersuara...
tapi jgn harap sgt akan ada ngo melayu islam yg akan bela budak nih...

kalu btol silap di pihak polis... saman sahaja....

secara peribadi apa pulak pendapat ko det?

rasanya itu lagi penting...

kadang2 polis byk gak x btl....
tapi x semua.......polis ni kadang2 cam samseng gak nak tunjuk hebat...
kesian gak kat bdk tu kalu betul apa yg kakak dia ckp...
sy x sokong mana2..bdk skrg lain...bdk2 sekolah rendah pun dah rosak ahklak...
tp dlm kes ni harap dpt dsiasat btul2......

Follow Us
Nak buat cemane kan...... kesian pon dah tak gune...

As korang2 stended org melayu selalu cakap...... "Dah Ajal Dia Mati mcm tu... nak buat cemane"...  khennn....

tk pasal2 nyawa budk tuh melayang disebabkan tindakan tergopoh2 polis. budk tuh sure panik sbb tak ada lesen, tu psl lari bila kena kejar.

setakat kul 2 pagi ape nak heran kalau bebudak sekarang merayau2...lagi2 area shah alam.kat dataran tu ramai je yang lepak kul 2 3 pagi..nak kata arwah ni jahat tengok pada stement tokey cc tu cam baik je.lagi pun baru suspek,blom tentu dia betul2 menyamun.
aku tak heran kalau bebudak zaman sekarang ni bawak keta,moto underage.yang bawak treler underage pun bersepah..lagipun budak2,nampak polis mau tak gelabah,lagi2 takde lesen...agaknye kalau aku lari dari roadblok pun kena tembak kut???

Sebab Melayu sayangkan negara..ikut saluran undang-undang dan redha..sebab tuh ape yang terjadi..taknak hebuh dibesar-besarkan kat paper..taknak usung gambar santap menangis masuk media..taknak..buat yang bukan-bukan..protes dijalananan...demo sana..tapi melayu terima semuanya..pahit buruk manis negara ini..melayu tetap melayu...dia akan menetap disini...

anyway, aku rasa tajuk thread ni aku perlu ubah/edit, sebab tak pasti lagi betulkah dakwaaan kakakny ...
RedDevils Post at 26-4-2010 22:54

dua-dua pun berkemungkinan tapi.... pada pendapat aku.. kalau budak tu betul 'baik' orang nya... apa dia buat merayau2 di kawasan perumahan orang lain di subuh2 hari ?  pukul 5 pagi... merayau dengan kereta.. bawak parang pulak tu... kita cuba fikir cara logik...kalau dia pegi wat group study (sebab 15 tahun tu PMR lah tahun ni).. pasal apa bawak parang ? takkan group study sampai 5 pagi ?  katakan lah tertidur kat umah kawan.. pukul 5 baru terbangun nak balik...tapi walaupun terserempak dengan Polis satu batalion sekalipun, kalau tak buat salah.. kenapa mesti lari ?  yg pasal polis tembak tu, aku rasa mungkin ada benarnya polis cuba tembak tayar keter tapi tersasar pada budak tu.... walaupun deorang tu polis, kita tak leh ingat diaorang tu sumer nya sharp shooter... dalam TV tu lain la.. berlakun.. cuber betul2... samer jerrrr...

apa2 pun takziah pada keluarga budak tu.....

bila polis fefiling jadik james bond...
pada aku arwah tetap salah..tapi tindakan polis tu extreme sesangat.  Agaknya sebab arwah reverse kete n nak langgar abe2 james bond tu tu diorang consider as mempertahankan diri sampai kene open fire segala bagai...kita tunggu jeklah hasil siasatan, telus ke tidak...

die age baru 15 kire budak2 lagik.kalu polis tembak aku igt kalo masok mahkamah pun polis g ...
shazuyi Post at 26-4-2010 23:50

are u sure ?
let say dalam kes yg mana budak umur <18, memang betul-betul jahat, penjenayah..lepaskan tembakan ke arah polis...takkan polis tak boleh tembak? memang ada undang2 ke yg menghalang penjenayah juvenille daripada ditembak?

Sgt mencurigakan la. Langgar keter org pun lari, gesel ngan motor pun lari, road block pun pecut ...
kekekek Post at 27-4-2010 06:56

tindakan sebijik cam penjenayah............ jd tak mustahil polis tembak.... sbb mana polis tau pon itu budak 15 tahun baru balik dri layan bola.... macamana klu itu penjenayah betul baru lepas rogol dan bunuh... pulis kena ikut jerkah sambil cakap.. benti.. benti.. takleh tembak.... takut nanti silap org tertembak budak yg nice baru lepas tengok bola....hmy3:

Aku dulu pernah kena kejor polis langgar lampu merah......pastu dia tgk kereta aku ada stiker UM ...
penyo. Post at 26-4-2010 23:55

Ni cerita betul ke main main ni Penyo?

kawan kepada anak pengasuh noor ni....polis tembak kepala dia rasanya..................

setakat kul 2 pagi ape nak heran kalau bebudak sekarang merayau2...lagi2 area shah alam.kat dataran  ...
zaujahzauji Post at 27-4-2010 09:12

sek 14 tulah pusat bandar shah alam
memalam meriah kat situ sampai pagi...
jaraknya pun dlm lingkungan 1 km jer drp seksyen 11 tak jauh dari masjid negeri..

bagi yg duduk kat shah alam kira kalau keluar memalam ke situ macam lepak2 kat kejiranan sundri

Ini la salah 1 sebab kaka bangkang sesangat bila anak lelaki kaka merengek2 suh belikan motor..NO NO NEHI NEHI..

Baru form 4 dgn lesen tarak., entah2 merempit sana sini..mati katak jer sesia
panjang langkah lak tu..kang nanti subuh baru balik..iskkkkkk..
berat betol t/jawab ibu/bapa zaman sekarang ni

peluru tu tersasar kot?
shazuyi Post at 26-4-2010 22:54

bleh jd juga..kan polis tu tembak kereta yg sedang bergerak..of course la bleh tersasar dr target

budak tu sepatutnya berhenti...polis suruh berhenti, berhenti la...kebanyakan tindakan lari dari pol ...
ifanonline Post at 27-4-2010 00:40

Yes, in 1st place, bila Polis suruh berhenti patut berhenti. Ini tak boleh dipertikaikan.

Next, janganlah kat sini masing2 nak tuding jari cepat2 salahkan Polis...
Dan jangan pula terus nak kutuk2 arwah budak tu dan family nya.

Sebab benda ni masih dlm siasatan. Tak tahu siapa yg betul, siapa yg salah.

As for the family of the deceased, memang natural lah naluri kekeluargaan akan backing ahli keluarga.

So, kita tunggu dan lihat.

Aku edit dulu tajuk thread ni OK, sebab kita pun tak tahu lagi betulkah dia 'disangka penjenayah(tapi bukan penjenayah), ataupun dia memang betul-betul penjenayah. Biar Polis buat siasatan dulu.