CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silentmood

Kisah Benar: My Mom vs Penanggal (cerita baru di page 5)

aku baru jek habis baca buku cite Ramlee Awang Murshid, tajuk "Bagaikan Puteri".. dlm tu ada watak balan2.. rupanya memang ada forummer dr sabah kata memang ada bendalah balan2 tu ye.. ramlee ni pun memang asal sabah, no wonder la dia tau pasal balan2..

tapi memang ngeri la kalau diingat2kan yg zaman moden skrg pun masih ada org membela yg bukan2..  tah apa faedah dia dpt pun tak tau la.. tak ingat syurga neraka gaknya kan..

TT cepat la buka benang baru, tak sabar nak baca..

actually aku nak kaji psl penanggal ni..sebenarnya kat kg aku mmg ada penanggal ni..dah tu satu kg s ...
aizawa Post at 28-4-2010 16:46

penanggal mmg menitik ek darah dia....yg kaco mk aku tue xde darah menitik...bersih aje...tp kalau ada darah menitik, tobat aku tak cuci, silap2 ustz yg kena cucikan...eee...seram aku..

menitik...mmg mcm darah manusia...tp pakcik aku ckp if dia perah limau darah tukar kaler putih mmg penanggal..tym tu pakcik aku yg cuci ngan air garam.. sok lusa makcik aku plak dia rasuk...rambut dah berdiri cam penanggal..mata merah n tesembul...eish2..siap kata nak bunuh mak aku..jahat gila yg bela balan2 ni..nasib famili aku ni mgubat org..kalo tak..naya mak aku

siyes lepas ni aku tido tutup tingkap.. panas pn panas la.. janji tak takut .. huhuhu,bini aku lak tengah ngandung.. huhuhu

Aku pernah time dalam pantang, satu malam tu tetiba terasa seram sejuk.. Bila aku tenung2 kat tingkap tu, tak nampak pebenda la plak... sib baik tak kena pape... huhuhu

first time aku dengar penanggal pujuk rayu nak darah!kot die cakap kat aku "shazuyi,tgk aku,tgk aku,aku nak darah ko!"aiyak!nasib baik aku lelaki!

Follow Us
skrg ni penanggal kena merayu sebab orang duduk rumah batu takde rumah papan dah yg ada ruang antara ...
sepaileman Post at 28-4-2010 03:43 PM

adalah org bertanya dan bercakap kenapa penanggal ni tak merayau kat Hospital Bersalin...konpem tempat tu penuh ngan Ibu2 Mengandung dan sedang pantang kan,,,ada yg jawab.." segala mcm hantu tak tahan dgn bau2an Ubat kat Hospital tu..."

Betul ke???ada sesaper yg tahu??

adalah org bertanya dan bercakap kenapa penanggal ni tak merayau kat Hospital Bersalin...konpem  ...
medangmru Post at 28-4-2010 19:14

ngarot la!kalo x dah lame dah bomoh kat malaysia ni pakai iodin,antibiotik,ubat batuk,ubat cap kk halau antu!

hokeh...ti aku bukak lagi satu benang ek...tungguuu...
silentmood Post at 28-4-2010 04:30 PM

x perlu silent bukak benang baru...cuma kasik edit kat Topik Tu...tulis ( criter terbaru page ..." )....nanti aku kasik kredit...,

kemungkinan besar penanggal nie tak masuk area wad bersalin may be sebab hospital ramai orang.sgala mak nenek nurse la,doktor la, ade.maknenye pompuan yang bersalin tu dijage rapi and setiap mase ade orang jengok.berlainan plak kes depa bincang nieh,kebanyakan yang tinggal di umah sensorang!may be time tu penanggal tu amik peluang!pas tu penanggal aktif di waktu malam and waktu malam pelawat tidak dibenarkan melawat hospital!bukan waktu melawat!

Rate

1

ngarot la!kalo x dah lame dah bomoh kat malaysia ni pakai iodin,antibiotik,ubat batuk,ubat cap k ...
shazuyi Post at 28-4-2010 07:17 PM

Errrrrrrr....larat ke Bomoh2 nak sediakan segala mcm mende tu sampai berbau satu Rumah....heheheh

Errrrrrrr....larat ke Bomoh2 nak sediakan segala mcm mende tu sampai berbau satu Rumah....hehehe ...
medangmru Post at 28-4-2010 19:21

bomoh mesti cari garam la,jarum la.kalu die cari iodin mau pelik gak aku!

kemungkinan besar penanggal nie tak masuk area wad bersalin may be sebab hospital ramai orang.sgala  ...
shazuyi Post at 28-4-2010 07:20 PM

Haaa.....Logik gak tu.....baby2 tu pun bukan sikit kan....ramai...dia nak rayu kat Mak Baby tu pun dia tak pasti yg mana satu kan........

Lg satu...aku ada bc criter Tok awang Ngah....Hantu penanggal ni...saper yg tahu tempat "Tinggal badan " dia...terbalikkan je tempat tu ( baisanya tempayan )...konpem penaggal tu takleh nak masuk balik bdn dia...

Haaa.....Logik gak tu.....baby2 tu pun bukan sikit kan....ramai...dia nak rayu kat Mak Baby tu p ...
medangmru Post at 28-4-2010 19:22

tu ikot logik la.sebab kan wad bersalin ni 24 jam aktif.nurse ke ulu ke ilir,doktor ke ulu ke ilir.secara logik gak kalo pesakit meracau2 mesti nurse cepat2 tgk so time ni takde la peluang penanggal nak merayu2..ni ikot logik akal la....

Lg satu...aku ada bc criter Tok awang Ngah....Hantu penanggal ni...saper yg tahu tempat "Tinggal bad ...
medangmru Post at 28-4-2010 19:23

ape akan jadik eh kalu penanggal tu x dapat masok balik badan die?terbakar?

adalah org bertanya dan bercakap kenapa penanggal ni tak merayau kat Hospital Bersalin...konpem  ...
medangmru Post at 28-4-2010 19:14

part ni tak tau la kan. DUlu masa mak aku keje nurse kat spital beso pun ada cakap, dia ada pengalaman tgk banyak benda, tp tak pernah tgk penanggal ni masuk bilik bersalin or ward pompuan bersalin. Maybe sebab ramai orang kot? Dulu masa aku kecik, pernah ikut abah pi amik mak nak balik keje kat spital. Sepatutnya mak aku kuar jam 7 malam. Tapi hari tu mak aku join ada member dia pye kenduri kecil kecilan naik pangkat kat spital tu kengkononnyer so dia balik kul 9 malam. Masa menunggu tu aku ada nampak gak bola2 api ni dok melayang-layang kat luar pagar spital tu. Tapi masa tu still dak kecik lagik, tak paham... tapi takde ckp apa pun ngan abah pasal apa yg aku nampak ni. Sampai je umah trus abah aku suh minum air yg dia dah bacakan surah yassin etc. Aku tanya gak apsal... abah kata tadi aku dah nampak penangal. Dia takut aku lemah semangat... walhal aku rilek jek time tu.. wakakka~

Rate

1

part ni tak tau la kan. DUlu masa mak aku keje nurse kat spital beso pun ada cakap, dia ada  ...
HideGulz Post at 28-4-2010 19:30

ikot logik akal lagik penanggal ni manusia!manusia yg bersahabat ngan setan.maknenye die bukan 100% makhlus kan?..so kalo cam tu die mampu berpikir la,masok spital orang ramai and kalo dibuatnye kene kejar ngan orang x ke naya!

ikot logik akal lagik penanggal ni manusia!manusia yg bersahabat ngan setan.maknenye die bu ...
shazuyi Post at 28-4-2010 07:35 PM

logik akal yg logik...

logik akal yg logik...
medangmru Post at 28-4-2010 19:39

tak betol ke?....tapi penah sorang member aku cakap orang sabah die kate kawan die pun ade yang jadik penanggal.die cakap bende tu belaan nenek die.kesian die and terpakse tanggung.tiap 15 hb ke ape ntah die kene keluar dari bdan die.konfius gak penanggal ni makluk belaan or ilmu itam.