CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silentmood

Kisah Benar: My Mom vs Penanggal (cerita baru di page 5)

aku slalu dengar klu area malaysia especially smnananjung menatang penanggal ni kaco org melayu..men ...
eintra85 Post at 29-4-2010 11:54

adaaaaaaaa..ilah pernah kongsi dan citer dolu..cuma versi bukan melayu ..tapi yang nie pun dihantar ngan sihir....t

1. menatang ni kurang senang menghampiri hospital sebab ada jarum2 suntik yang tajam.... lain benda  ...
Keyboard Post at 29-4-2010 12:37 PM

Info yg sgt bagus.....

Info yg sgt bagus.....
medangmru Post at 29-4-2010 16:47

sbb tu kot yg org dulu2 pesan taruk daun mengkuang segala bawah umah org tgh beranak......

ISh ngeri2....tgh syok2 bace thread ni tetiba jek blackout lak td....saspen den...huhuhu!!

huhu...aku macam blur lagi. selain daripada mewarisi, sebab ape seseorang tu nak jadi penanggal ye? ape power/kelebihan yang dia ade?

betul tue...kalau ada pokok brduri dia takut agaknyer....penanggal nih kalau trbang msti n ...
silentmood Post at 28-4-2010 15:52

bapak aku pernah citer kat aku, masa dia kecik2 dulu kawasan kampung aku masih hutan... hantu penanggal ni memang ader la.. pernah sekali dia gi 'membuang isi perut' kat dalam kawasan rumpun mengkuang yang tinggi...(orang dulu2 mana ada proepr toilet kan) tengah dok syok melayan perasaan.. terdengar bunyi srehhh.. srehhhh.... perhati keliling.. tak ada apa pun.. tup-tup pandang kat atas.. tu diaaaa.. si hantu penanggal dah tersangkut tali perut dia kat duri mengkuang.. tengah bersungguh-sungguh cuba melepaskan diri... terbantut hajat bapak aku... lari lintang pukang......

Follow Us
serammm gila.... nampak gaya macam makin ramai je menuntut / mewarisi ilmu penanggal ni... even kat  ...
lemon_masafi Post at 29-4-2010 16:01

ada ke yg nak ngaku dia ex penanggal?

Seram2 citer korng yg bercerita.... ikutkn ini makhluk yg paling ditakuti... kekadng hairan gak apa yg best jd makhluk boleh tanggal2 kepala nih....

Reply 146# twins

musti berterabur kan......

nak tanya, kenapa ada orang yang nak mengamalkan ilmu antu penanggal nih? apa yang dorang dapat?

aku pun penah nmpk natang masa aku kecil2 dulu..
skali tu jer aku nmpk...sib bek time tu aku ngn abah aku..
aku nmpk mcm bol2 api terbang pastu dia ilang ntah la kat mana..
tp mmg ngt nk ajk dia join minum kopi klu x...
tp mmg seram la nmpk benda tu...

masa study dulu, tgh lepak kat medan selera ngan kengkawan utk mkn mlm, cicik ada npk mcm bebola api lebih kurang t**i bintang kat langit... tapi kaler ijau... cicik jerit arr.. eh, ada t**i bintang jatuh ke bumi la... ade sorang kwn cicik marah... dia kata jgn tegur... ms tu tak pikir pape la... tak tau pun psl penanggal nih... persoalannya, cm tu ke rupa penanggal dr jauh???

Reply 150# idril

sesetengah orang kata ilmu pemikat suami.. supaya suami sayang.. nampak bini dia lah pompuan yg paling lawa dalam dunia... betul atau tidak.. wallahu'alam..  Ilah boleh jawab kut ?

kalo tak silap, kalo kita perah air limau kat tengkuk si penanggal tu dia mati. betul ke? tak pun tunjuk dengan jari telunjuk kat kepala yang yang tengah terbang tu.

ade sape-sape boleh sah kan?

sesetengah orang kata ilmu pemikat suami.. supaya suami sayang.. nampak bini dia lah pompuan yg paling lawa dalam dunia...

x payah le ada ilmuan ni semata2 nak pikat suami, kalu dh jenis yg romeo, buat ler caner pun... ttp romeo gak.. dah la khurafat... kalu stakat nak lawa nie, kuarkan duit je.. lawa tip top dari ujung rambut sampai ujung kaki, bukan stakat laki je yg nampak bini dia lawa.. org lain pun akan puji...

tu salah 1 sebab ppuan dlm pantang buh paku kat rambut dia ek? sy dulu mil marah bila sy tak pakai...paku lak xleh yg baru & berkilat...kene ambik paku dh karat pstu cuci le bersih2 then cucuk kat sanggul...haku seriau jek kot tercocok kat tgh kepala or tgkuk haku bila tido dgn paku tpacak kat sanggul...

ade org ckp kalu kene kejar ngan penanggal, cepat2 lari ket pokok mengkuang,
tapi kalu kat tgh bndr tu camne plak? sampai ke sudah x jumpe pokok mengkuang....

Post Last Edit by Saat at 4-6-2010 00:27

seram tul dgn spesis yg macam ni...

Manananggal dikatakan takutkan bawang putih dan garam. Makhluk ini juga dikatakan mengelakkan diri dari pisau belati, cahaya, cuka, rempah-ratus dan ekor ikan pari-pari yang dibuat sebagai cemeti. Makhluk yang sama juga dikatakan boleh ditemui di Indonesia. Berbeza dengan hantu Penanggalan di Malaysia, versi Filipina adalah wanita yang lebih tua tetapi cantik dan mampu menanggalkan badan bukan hanya kepala sahaja.

dah abis ker..smbg la lg..hehehehe

suker bace sbg ilmu di dada....penah tgk cite org filipine kot...mmg seksi..pastu dia tgh bersiang ikan then tibe2 jer mkn darah ikan tu..terus tak seksi..seriau jer...
pastu kan nmpk t*t*k hehehehe ingatkan nk buat aksi seksi..boyfren aku a.k.a suami aku skang...ternganga la dier...terus terbelah bdn dia kuar penangal tu...terus telan air liur balik (boyfren aku la)....hehehe