CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: mimi77

Bayi 45 hari tapi pusat lum tanggal....

biasanya x smpi seminggu dah tanggal tue...

nak mudah kering letak je  serbuk ubat cap kaki 3 kat pusat tu.anak saya 3 hari letak dah tanggal sendiri.

mimi masuk board parenting...

kalau boleh jgn tanggalkan guna kapas or tangan..biar tanggal sendiri..
cuba sapu allano (brand amway)
mummy punya baby 1st 9hari..
yg 2nd ni 3 hari dah tanggal..(MIL mummy suh guna ALLANO ni lar)

mmm.....anak mber g lagi dasyat...55 hari baru tercabut...ok jer anak dia...aktif jer skrg nie...

mmm.....anak mber g lagi dasyat...55 hari baru tercabut...ok jer anak dia...aktif jer skrg nie...
g-force Post at 4-5-2010 12:51

wah gforce ..55 hari ...so kiranya mmg adalah yg kes mcm ni yea...tu lah cakap kat mimi ....selagi doktor tak cakap pape patutnya ok ..tak perlu risau

klu belum kering...mmg tak boleh paksa tanggal sendri nya... kena tunggu je dgn sabar ..

yup..btl dah tu....xper...nati t'tgl la tu...

Follow Us
ketiga2 anak aku... hari ke-4 dah tanggal.... sama juga ngan kawan bini aku yg 3 org tuh... lahir disambut oleh doktor yg sama.. dan tali pusat pun tanggal pada bilangan hari yg sama...

Reply 27# Chek_am8848

kompem technique doktor tu masa potong and clamp pusat tu bagus  dan consistent .. tu yg bayi dia sambut ..tertanggal talipusat lebih kurang hari yg sama

Reply 28# ea208964

Org2 tua kata...ntah betul ker idaknya....

Bergantung pada tangan bidan tuh.... kalu bidan tu jenis byk pengalaman/ilmu, lagi cepat pusat tuh tanggal...
org kata bisa tangan bidan....

aha..bisa plus pengalaman ... klu baca kat internet ..lebih2 pasal baby kat kwsn pendalaman Indonesia ..ramai baby tak survive sbb bidan2 yg sambut guna alat tak bersih tuk potong tapi pusat ..luka berjangkit..lps tu ada yg kononnya nak bagi cepat kering  ikut petua2 mcm2..ada letak sbu campur minyak ...

last2 dah kena jangkitan kat pusat bbay tu...

ada tuam tak kat pusat baby tu? Kalau tuam dgn daun sirih yg di layur api cepat keringlah tali pusat tu jadi cepat tanggal.. ni bidan yg habaq.

anak first aku tanggal hari ke 11. agak lambat kata mak aku, biasanya budak2 less than 7 hari dah tanggal (baby2 dalam keluarga kami la). kata org tua, lagi lambat tanggal, lagi kedekut (ntah apa kaitan ntah.. biasala kata org tuatua).. tp tgk anak aku ni tader kedekut pun.. pemurah lagi ada.. tataula kecik lagi kan..

ok yg sebab lambat tu sebab walaupun dituam kat bahagian pusat tu, tapi still tak kering2 jugak. cam berair je .. satu ahri bila tgk air cam kuning (mcm nanah) terus gi jumpa paed, masa bb 9 hari kot.. dr kata ada urat darah yg terbukak (ntah la scientific sket penerangan) tak tertutup.. tu yg tak boleh kering tlai pusat tu.. so dia kasi alat pengepit, dan apa ntah nama satu serbuk cam crystal ni.. cam burn sikit la bila dia kepit bahan tu kat tali pusat tp bb tak sakit kata dia.. mmg babby x nangis pun.. buat 2 x je terus ok, kering dan tanggal lepas 2 hari..

apa pun gi jumpa dr lah,,

Aha..apa cerita anak buah kawan mimi yea...dah tercabut ke tali pusat nya...

12
Return to list New