CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bokeh

Malu suami pangkat rendah

nasib baiklah me nie laki bini staff sokongan jek..
jadik xder pklah saper lebih or saper kurang..
walaupun me baru start sambung belajar..
dgn niat nak upgrade diri..
jgnlah sampai me lupa ingatan plak nanti..
pada me lahh.. jawatan renadh or gaji kecik ker..
bukanlah masalah.. kalau tau tanggungjwab plus baik..
aper lagi yg sorang bini nak..
duit sampai bila cari pun pernah cukup..
but kedamaian hati tu penting..
walaupun my hubby just staff biasa.. staff bawahan..
but dia rajin cari duit tepi.. xderlah bergantung pada gaji semata2..
walaupun hidup kami xlah mewah.. but me happy so far..
dapat hubby yg bleh tolong kita.. espcially buat keje umah sama2..
really support me in study..
so aper lagi yg nak dipikir..
tolonglah rentikan melihat dari sudut negatif..
jgn pk org yg kita tgk senang tu senang sgt..
dugaan hidup org nie ader bahagian2 nyaa..

Reply  aaz
krg klu suami awk dh gred tgi, bz memanjang..
outstation ke sana sini, ha baru kao rasa sunyi sbb suami dh x de masa nk lyn awk...
pastu O/S lak ngan PA, ada affair, ha.....jwb la sundirik yorr.
b_n_c Post at 3-5-2010 13:12

ko jgn serkap jarang kata cmtuh wehh...marah aku nih
bkn seme laki perangai gituk

memula tadi aku nak ngarang satu cerpen gak psl idup aku.... tapi rasanya tak perlulah kot...
secara pendeknyer... taraf pendidikan/kelulusan, gaji semua tu tak berapa penting dalam kebahagian rumahtangga... yg paling penting understanding diantara pasangan, tulus ikhlas dalam perhubungan, toleransi dan tolak ansur diantara satu sama lain, usaha dan kerjasama dalam membentuk satu keluarga yg bahagia.. bila kita bahagia, rezeki akan bertambah murah, insyallah...
dugaan dan cubaan akan datang berulangkali dalam hidup kita.. dari segala segi dan sudut.. jadi semasa perkahwinan tu masih baru, jangan semaikan dgn perasaan negatif.. sbb bila perasaan tu dah ada dlm hati, dengan sedikit rintangan, kita akan mudah goyah..

Perempuan masuk universiti dah jauh melebihi lelaki.

Benda ni dah common dik, baby sitter aku ada 4 majikan (itu istilah dia) termasuk aku.  Aku sorang je yg hubby setaraf pendidikan.  Lagi 3 tu semua hubby lepasan SPM, kerja driver, operator kilang dan buruh majlis bandaran, isteri semua siswazah.

Aku tengok semua suami ni nampak confident dengan diri masing2, elok je bergurau senda dgn laki aku, takde rasa rendah diri pun.

malu yerrrr....

Dpt suami baek pun tak tau bersyukur......

Malu le sket........

Mana tau suatu hari nanti somi ko dpt yg lebih baik dr ko.......

Agak2 meraung tak..............

Follow Us
Reply 45# aurorae

Lg dasat, sorang ni keje drebar kat majlis daerah tapi ada 4 isteri - keje cikgu, doktor, dua lagi i tak ingat. Tp semua isterinya keje best2. eh, berkait tak ngan topik  ni?

Jgn isteri degree holder tungkus lumus kerja, husband tak de sijil dok goyang kaki kat umah, udahlah.. Yg penting tanggungjawab sbg suami  ditunaikan. Tang nafkah ni benda2 basic je, biar suami yg urus. Tang luxuries, wife boleh tolong utk kebaikan keluarga.

wang ringgit bukan penentu kebahagian hidup....

yg penting suami kaya dgn ahlak...solat tak tinggal.....tau halal haram..hormat org tua....

hemm..kawan saya PHD holder pensyarah kat Uni , suami dia x keje duk umah tapi ada diploma ..aman bahagia dah 15 tahun berkawin..

satu je la aku nak nasihat tt.

pangkat tu x menjamin kebahagiaan.

sbnrnya ada 1 bnd yg lebih penting drp pangkat, dan bnd tu lah yg akan membahagiakan kita.

aku pun x tau apa bnd tu, tp aku sedang mencarinya.

kdng2 semua tu hanya fartamorgana jerk.sbg cth kita akan rs bahagia kalo memiliki sesuatu itu cthnya kereta honda jazz, tp bila dah memiliki, kebahagiaan tu x kekal lama.malah rs x bahagia plk sbb pk kena bayar utang bulan

so jgn tersilap dlm mencari kebahagiaan.

hmmmm.. tu la sblm kawin x mo pikir..{:1_125:}

salam...

apa yang penting kerjasama..( wonder pet ) . saya pun sama nasib ngan TT.tapi alhamdulillah..sepanjang 9 tahun kahwin ni tak de masalah besar.setiap perkahwinan mmg ada cabaran yang terpaksa ditempuhi.kita sebagai isteri wajib hormat kan suami.mesti dia ada keistimewaannya tersendiri kan ? sbb tu kita pilih dia sebagai suami.contoh saya ada 10 orang adik-beradik yang berjaya dalam hidup.begitu juga dengan pasangan masing-masing.mungkin my hb ada rasa rendah diri tapi kami tak pernah sisihkan dia kerana dia ada kelebihan yang lain.mmg dia tidak berapa bijak dalam akedemik yang melayakkan dia menjawat jawatan yang baik di sektor kerajaan mahupun swasta tapi sifat ringan tulang dan pandai dalam pelbagai kemahiran lain menjadikan dia sebagai rujukan buat adik-adik dan ipar duai nya yang lain.

awek gua ade masters, gua cuma degree.. adakah gua perlu risau?

suami pangkat rendah atau besar, tetap kena hormat dia sebagai suami jugak...jangan sampai dia kecik hati....Nabi Muhammad SAW khawin dengan Siti Khadijah pun ada jurang jugak tapi dia jalankan tanggangjwb dengan sempurna dan bangga dengan Nabi sebagai suaminya. kalau awak tak bangga dengan suami awak, dia pun akan terasa.

Pangkat tak menjamin apa2........................yg penting usaha, baik, menghormati anda. Kalau dia rajin berusaha utk memperbaiki diri, tak mustahil satu hari dia akan berjaya lebih dari TT. Contohnya diri saya, masa kahwin my wife ada degree saya SPM holder je.........takda masalah pun. After 9 years kahwin with some improvement in life, alhamdullilah my wages already touch 5 figure, 3-4 times more than my wife punya income. Kereta and lain tu hanyalah kebendaan, peduli apa org nak cakap janji kita bahgia sudahlah...................bak kata pepatah "tuah ayam nampak dikaki, tuah manusia sapa yg tahu"

Ini pulak cerita aku...

Aku gaji tinggi...gaji aku 5 angka tapi suami aku Rm4000 je kot...aku pun tak pasti...

Dulu masa awal2 kawin memang problem. Masa berkawan tak terasa sgt la hal ni..tapi bila dh kawin baru nampak mana masalahnya...

Kerana tugas..aku kena pergi majlis,,,,jumpa org besar..tapi laki aku tak nak ikut.....malu katanya...bila jumpa org lak..dia org tanya husband mana??

Bila jumpa kawan lak..kadang2 topik tu tinggi sgt dah tak kena ngan laki aku lak...macam2 problemmm.....

Tapi dah berbelas tahun kawin ni aku rasala..ini pendapat aku....sebenarnya rendah diri ni rasa engkau aje..kalau kau rasa cam itu....laki kau lagi teruk lagi...org lain sebenarnya tak fikir hal tu pun...benda tu dlm kepala ko jerr...

Aku tak meninggalkan laki aku kalau aku g manapun..aku bawak jugak..kadang2 aku paksa..walaupun dia tak nak....aku kenalkan dia kat kawan2 aku..kalau topik kawan2 aku tu berlagak semacam aku sound kwn aku terusss...biar kwn2 aku tersedar..bkn apa kadang2 kwn2 terlupa hal ni....

Aku x meninggalkan laki aku kat belakang..dan akupun tak downgrade dia..ungkit aku yg byk buat duit bagai....

Skrg umur dah byk ......anak dh ramai...body dah lari...haha...aku rasa suami yang  baik yang penting.....ko tak tau bini byk duit dari laki ni ada bagusnya...

Macam aku ..ada rumah besar..kereta mewah...ko ingat berani ke laki nak main pompuan lain kat luar...dgn gaji dia byk tu, dia takkan  mampu mewah....skrg dia senang..walaupun byk aku sponsor..aku hormat dia sebagai suami dan balasannya....dia sayang aku sebab aku senangkan hidup dia....diapun tak nak hidup susah..dan aku lega sebab aku dpt laki yang baik tak meragam kat pompuan lain...duit je masalahnya..ko pun boleh cari sediri..kete mewah..ko pun beli sendiri...ingat satu perkara skrg ni suami yang setia, memahami (engkau pun ada kekurangan) susah nak cari oooo...

Aku galakkan laki aku utk "UP" standard dia...jgn suka berperangai org melayu merendah diri...apa lagi tak bertempat....

takat degree dan spm xdelah apa sangat dizaman ni
i got master and my husband got MCE cert
ok je kami
my husband can get along dgn kwn2 i yg semuanya kerjaya ala2 professional gitu
dgn husband kwn2 pun ok
klu diaorg citer psl ekonomi my husband cuma dgr aje coz dia pun sama mcm i, x brp nak paham
klu citer psl bola, isu semasa boleh je ngam
yg penting adalah suami tu bertanggangjawab, beragama dan ada wawasan diri
jangan terlalu leka kepada kebendaan, klu diusaha insyaAllah akan ada hasilnya
dan jangan dilayan pada bisikan iblis

ehh..ko rupanye dah tua ye..
aku ingatkan ko muda2 lagi..

citer ko blum abis tu..skrg  ...
Hana Post at 2-5-2010 23:19

aku umo pertengahanm 30an...

lom kawin...

ha ha... bujang terlajak...

1st luv (tak kesampaian)... macam ko tau... x heppi ending..

2nd luv (kasih kot?)... lautan jadi penghalang... oleh ke2 belah family..

ko anak satu ekk?

Cute anak ko tu...

takat degree dan spm xdelah apa sangat dizaman ni
i got master and my husband got MCE cert
ok je k ...
fatehana Post at 4-5-2010 15:29

aku degree holder (alamak rasa kecik sebab orang lain ada Master & PHD)...

kat opis semua aku kawan...

dari CEO, SGM sampailah ke kerani & opis boy...

aku slalu tumpang moto opis boy aku gi lunch ngan deorang...

bagi aku...

kelayakan akademik bukan ukuran untuk berkawan