CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bokeh

Malu suami pangkat rendah

kes ni dah selesai ke?
kalo dah selesai pun rasanya elok diremain kat FD.. leh jadik rujukan di masa depan buat isteri2 yang rasa tak puas hati bila isu serupa timbul

nak comment pasal sambung belajar...citenya cam ni my husband pye adik kawin dgn perempuan tua lebih 15 thn dr dia...adik hubby ada diploma je, ppm tu master n of course sgt berduit la dah keje lamakan...jantan ni plak mmg untung la...everything ditanggung, kawin pun tanggung.masa nak kawin biasala gunakan agama, mcm nabi Muhammad n Siti Khadijah lah, kebetulan jumpa kat mekah masa buat umrah...so masing2 rasa berkatla ya amat...
Si isteri dia sponsorla sisuami ni belajar lagi, kononnya nak samakan dengan my hubby yg ada degree (apa pye niat ntah)... masa belajar jantan yg ala2 x sedar diri ni, sudah affair dgn classmate dia, now dah lebih 5 thn affair nya.. nak kawin bini tua x kasik...ppn classmate dia tu pun bodo dok tunggu jantan tu..jantan tu takkan ceraikan bini tua dia...sumber duit masyuk...
so kepada tuan tanah..berhati2 bila nak sponsor laki...diorang ni biasanya x sedarkan diri diuntung, i yg org luar ni pun tgk sakit hati, bukan apa selalu nampak jantan keparat ni bawak girlpren dia dating...apalah nasib pompuan...

hmmm ikut nasib.... kadang2 ada gak laki yang tahu di untung sentiasa ingat pengorbanan si isteri... ada gak... yang tidak.....

alah cakap pasal laki... bini pun apa kurangnya..... da dapat laki baik, bini lak wat hal....

Kesimpulannya hidup ini umpama perjudian.... tuan punya diri lah yang pandai2 mencorakkannya.... kadang2 pengakhirannya ok... and we satisfy... sometime turn up jd lain....

ya untung sabut timbul untung batu tenggalam

x kisah la si isteri pangkat tinggi suami pangkat rendah.bleh idop bahagia!tapi yg menjadik masalah mulot longkang yang busuk masyarakat kite yang suke sgt memperlekehkan pasangan cam nieh!makan harte bini la,tak setaraf la,yang selalu bwak mulot cam ni pompuan la.pas tu pi cucuk la si bini kawan tu,dah bini kawan tu terhasot cucukan kawan die.mule la pandang hina kat suami,x hormat suami.ni realiti lam idup masyarakat.

kepada tuan tanah pedulik la kate2 orang kat korang.ornag pandai mengata tapi buat tu x.member pakai kete baru biarkan x taw bulan2 nak bayar ansuran kete tu sesak.bersyukur mane yg ade.harap idop tuan tanah diberkati allah dan dimurahkan rezeki

Bila perempuan sudah tetapkan hati untuk bersuami dengan
orang yang lebih rendah pangkatnya; Tak perlulah malu dan merasa
rendah diri kerana itu adalah pilihan sendiri.  Yang penting
masing-masing tahu tugas  & tanggungjawab di dalam rumahtangga.

Usah ambil kisah sangat dengan cakap-cakap orang keliling. Ada orang
niatnya baik memberi nasihat, ada orang pula tidak suka dengan
keharmonian orang lain. Tumpukan perhatian kepada rumahtangga sendiri.
Fikir mana yang terbaik. Sambil itu minta kepada Tuhan agar rumahtangga aman damai sentiasa.

Follow Us
Reply 207# shazuyi.

I sgt2 setuju ngan pendapat u ni....

I remember when i was a child, my mom working with government and my dad working as taxi driver....  basically ok je our family but biasalah sedara mara belah my mom lah or kekawan my mom lah yg jadik tukang mencucuk semata2 nk memporak perandakan rumahtangga.... hari2 gaduh... so conclusion nya lama2 my mom tah mcm mane tersedar... so it's stop....

Masyarakat yg build up issue tu jd become so big....

Reply  shazuyi.

I sgt2 setuju ngan pendapat u ni....

I remember when i was a child, my mom  ...
girlpower Post at 8-6-2010 10:42

itu la,kadang2 aku kesian tgk lelaki cam ni,ade yang dah jalankan tanggungjawap sempurna sebagai sorang suami,tapi si isteri termakan hasutan kawan die.dah si isteri plak pandang sinis kat suami.ape jenis manusia x taw la aku.porak peranda umah tangga orang:@

Masyarakat menyukai perkara2 yg tak elok supaya boleh dijadikan bahan gossip... yg mengutuk itu adalah perempuan yg jd mangsa pun adalah perempuan... kenapa ya bangsa kita (sorry to say that) suka benda2 macam ni... sepatutnya benda2 yg tak elok dihindarkan, klu terjadinya sepatutnya dijadikan teladan... benda2 yg elok dijadikan contoh demi memajukan pembangunan manusia...

Tahlah i pun tak tahu nk ckp apa... too many negative thinking

Reply 1# bokeh

Ini isu normal...............orang akan kata if you love him,semua itu tak jadi hal...

But the reality of life is in the end those things matters....

Once your respect for him is gone....you will have an affair with a man same or higher status than you.

So..fikirkanlah

zaman sekarang ramai isteri yg berpangkat tinggi2

zaman sekarang ramai isteri yg berpangkat tinggi2

Reply 214# gergasi

klu kita tgk realitinya kt universiti2 tempatan pun dimonopoli dek kaum wanita.....

saudari, 1st skali tanya pada diri sendiri, adakah kamu cinta suami kamu sepenuhnya? adakah kamu bahagia dengannya? adakah dia memberi layanan sebaiknya kepada kamu? sekira kesemua jawapan nya YA, pandangan saya anda terima seadanya & bersyukur dengan apa yg kamu perolehi..cuba bayangkan tak semua perempuan yg bersuamikan berpangkat tinggi itu bahagia..sebahagian dari mereka mereka juga mempunyai masalah tersendiri..antaranya suami ada kekasih lain, suka berpoya2, biasa involve dgn arak dsb..nya..insyallah dengan kesabaran & keiklhlasan...both of you akan mendapat apa yg dihajatkan dengan cara yg terbaik....so be proud on what you have ya....

Aku tak malu, hubby aku baek, ringan tulang, dengan jiran boleh bergaul...
CUMA... bila ada function dengan opis mate, ada reunion, malahan kalau nak gi jumpe member baik aku pun dia tak nak , last-last aku tak gi, tak pun gi sorang.
tapi, yang pahit aku telan ibarat ubat, yang manis aku kunyah,

pangkat nie nie hal dunia je...kalau suami tu seorang yg beriman, menjalankan tanggung jawap sebagai suami..member nafkah zahir batin dia adalah seorang suami yg baik...kenalah respect suami tu...takkan kena respect ikut berkepuknye poket suami ?...yg penting makan and pakaian mmg suami tanggung...tapi ikut kemampuan suamilah...kalau nak luxury, sila kluar dari poket sendiri....hiyooo...takkan benda nie pun susah nak paham ?...yg org dok hasut2 tu sbb diorang jeles tgk ko bahagia...suami die byk duit tapi x pernah hiarukan isteri sbb anggap isteri mcmleh bibik ...tu yg x pueh hati tu....

ramai prmpuan skrg nie bila gaji dah besar....dia ingat duit dia tu lah segalanyer....manusia2...sekali tuhan tarik balik ape yg diberi sbb kau lupa nak bersyukur...baru padan muka...

syabas sis mudah2an jadi isteri yg solehah
CUMA... bila ada functio ...
yiyie Post at 10-6-2010 15:25

CUMA... bila ada functio ...
yiyie Post at 10-6-2010 15:25

bawak ler anak lenkali. (dgn nota - anak dah pandai berjalan & makan sendiri)
pastu, kalau kawan2 tanya, mana suami? jawab ajer - dia outstation. (walhal elok ajer dia tgk tv kat umah atau tdo kat umah)

aku nie pandai cakap ajer.
aku paham "perasaan - tak dapat pergi function yang kita nak pergi"
aku takder kena mengena topik ini.
sabtu nie, aku nak pergi kenduri sorang kawan aku. tapi, laki aku keje pulak. marahnyeee..:@
aku takleh bawak anak sebab anak aku kecik lagi. sapa la nak dukung dia kalau aku nak makan.
pun takleh tinggalkan anak sebab kesian kat mertua. hari bekerja dia dah jaga. hatta babysitter pun cuti on weekends.
kenduri tu bukan priority utama. aku nak gi alamanda sebenarnya. kalau gi kenduri tu, dah makan free.
pastu leh jalan2 kat alamanda. dah lama sungguh aku tak gi alamanda.

Reply 214# girlpower

betul tu,yg lelaki pun byk yg sengal harapkan hensem je n asah senjata je,ingat leh bawak duit ke?