CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 17874|Reply: 107

CLOSED

Edited by courtney_xo at 24-6-2021 12:47 AM

——- CLOSED ——-

apa susah... jgn amik melayu.... abis cite.... aku pnah tolong orang dapat keja fresh grad... tapi jadi backstabber... lagi hebat.. die blum stahun keja masa tuh...

melayu tolong melayu konon.... tobat tak buat dah....

itu la org melayu..terkena ckit, terus cop bgsa melayu mcm tu...

kalau dah org tu yg teruk, buang je la, ambik org lain...maybe ada melayu lain yg better..jgn terus cop semua org melayu mcm tu...

da la bgsa mata sepet tu pun dah diskriminasi bgsa kita, ini bgsa sendiri pun nak kondem bgsa melayu...

setuju dgn TT psl attitude org yg baru experienced 1-2 tahun keje dah demand mcm keje 5-10 tahun.. jd kat office..technician..nak kate ade experience takat practikal je...nk kate ade diploma, takat sijil mcm IKM tp bukan bwk IKM, bwh ape ntah...xfamiliar lgsg dgn nama institusi tu dlm aviation industry dlm buat praktikal..asyik berlagak je dgn budak baru walaupon budak technician baru masuk mostly bapak2 org, ade experience lebih dr 5 tahun dlm aviation ind..lagak xmngagak..ckp die senior..bile budak baru tnye mcm2, tergagap2 nk jawab..asyik ckp nk cari keje lain je...xtahan lah gaji kecik...

plg haru bile wife die call ckp cr keje lain and offer keje bahgian store, gaji agak besar sikit, xnak...marah wife siap ckp "abg ni keje a.craft..paham x..mane boleh keje store"...nk jgk keje utk acraft....berlagak...keje nk glamer je...meluat aku..aku bile dgr die merungut, aku terus sembur je "kalo ko rase ade company yg nak amik ko keje,offer lg bagus dr company ni, and ko rs ko layak dpt gaji lg tinggi dr ape ko dpt, ko pg lah apply keje kat MAS, FF or AA"...sbb aku yakin, die ni xboleh buat keje...sume nk ade pendamping...contoh buat wiring, nk ade org kat sebelah...tolong tgok2...xpon die yg tolong org buat keje...kire dependent punye org...bile boss tnye,lagak gaya berckp mcm tau sume...aku pon 1-2 tahun keje gak...xde lah blagak tau sume...dpn boss kalo bos tnye,kalo xtau,mmg aku jwb xtau...

budak zaman skarang memang. intern mintak photostat cakap bukan job d dia. aduh. kitaorang assistant exec ngan exec pun buat semua tu. frust menonggeng aku.

kalau dah org tu yg teruk, buang ...
al-tapahi87 Post at 3-5-2010 11:45

ntahla kan...
aku yg komited habes dari dolu lagik asik diamik kesempatan aje...
incr setahun RM80...yg mata sepet tu RM150++..
keje sama byk...bahkan lebih lagik...
kes2 macam ni salah kan aku sendiri la...
apply tempat lain sume nk english bagus...sedangkan keje x gune sgt pun bahase tu...
yg pandai cakap omputih berabuk2 keje mcm siottttt jerr...harapkan aku gak org yg x pandai speaking nih...
sape2 baca ni mesti salahkan aku sebab xmo blaja cakap omputih sampai pandai..
hahahahahah!!!!!ntahla...sebab tu aku cakap aku salahkan diri sendiri jerrr...

Follow Us
mmm....tak boleh nak salahkan orang lain especially melayu mcm tue, sebab bukan smeua melayu mcm tue, masih ada melayu yang bagus, gigih dalam bekerja ni..

ok la...ni aku tgok depan mata sendiri selepas member2 aku bercerita....bangsa satu ni la, pandai mengarah, suruh orang buat itu buat ini, die dok kat meje die main game,,,,,lepas tue, kalau kerja tak siap on date, maki2 orang,,,,,,padahal tue keje die....die suruh orang buat,,,,mengarah je keje......

sampai masa bos datang, br die pura2 rajin, buat la kerja sangat, padahal die tue hapah pon tak tahu,,,,,kerja orang lain buat, die dpt name, die dapat naik pangkat, sebabnye ??? die pandai membodek dan konon2 berlagak bagus semua kerja die buat......yang orang bawahan ?? sampai ke tua tak naik pangkat, sebab ??? kerja dorang buat, tp orang lain dpt name.....melayu plak tue yang ditindas...

addooiii...nasib la...mintak dijauhkan aku dan keluarga aku dengan perkara2 mcm ni..

Hidup Melayu

kalau dah org tu yg teruk, buang ...
al-tapahi87 Post at 3-5-2010 11:45

sbb nak tolong bangsa melayu lah aku asyik menebalkan muka jumpa big bos sepet-sepet utk still hire bdk2 melayu LEPASAN U kononnya...
bila hire bangsa lain, kata tak support anak bangsa sendiri. tapi sampai bila nak hidup atas belas kasihan orang!

nanti kalau buang, barulah menangis terkenang mak kat kampung lah, adik still sekolah lah..
apa-apa pun self-concious tu penting. sampai bila nak tengok bangsa sendiri hidup takat keje kerani jek....

setuju sgt dgn tt, aku nyer kes...bukan tak nak hire melayu, tp mmg tak layak, dtg interview pun ala kadar, ada yg tak dtg langsung, bila call, buat-buat lupa atau taknak jwb cal langsung. abih tu nak tlg camne ?

baru2 keja tak leh malas, salah ke intern buat photocopying job ? belajar le camne nak guna mesin photostat tu, mcm mana nak reduce size, nak enlarge, kalau paper jam, camne nak buat ? sampai bila nak harapkan org? sok bila dah naik pangkat, tak de subordinate kau menipu ckp itu ini...sbb engkau dah tau from a to z...

bab gaji...nak tinggi aje, keja lum tentu meet the standard. pastu dok compare ngan kengkawan yg keja tmpt lain. bila superior tak confirm atau extend confirmation, ngamuk satu dunia kata bos pilih kasih, pilih warna kulit...aku dah lali sgt dgn greenies mcm ni...he..he...kekadang geram, tp itu la hakikatnya...

exp aku, bukan melayu je mcm ni, bangsa lain ada juga...tp % jd kat melayu tinggi sikit...

ntahla kan...
aku yg komited habes dari dolu lagik asik diamik kesempatan aje...
incr setahun  ...
cutebaby5907 Post at 3-5-2010 13:23

biasalah, dulu aku start pun dgn racist issue lah, gaji nak byr sewa pun semput, kalau keje luar, ada kes anti-malaysian lah...
tapi kalau tak merasa tu semua bila lagi nak merasakan.. takkan dah tua baru nak kena kot! lainlah kalau ada sugar mumy ka, sugar daddy ka, tak payah bersusah payah facing these kind of things..

alah bisa tegal biasa kekdahnya

biasalah, dulu aku start pun dgn racist issue lah, gaji nak byr sewa pun semput, kalau keje lu ...
courtney_xo Post at 3-5-2010 15:39

yup!!!tp pk sampai mane pun wat pening pale jerr...
keje aje la selagi dpt gaji, blh bayar kete, ptptn, & blh beli baju sket2...wlu bukan yang branded...
setakat scarlet, agenda tu blh la beli...mmg x merasa zara, mng, seed sume tu...hehehehe...
klu dpt gaji besar gaban tp mase kualiti utk hubby & anak takat 1-2 jam je sehari watpe gak...
sebab mmg aku pun bukannye ambitious sgt...bagi aku ade keje, gaji, family smue aku nk bg sama rata...
hahahahahahah!!!

adakah aku sudah lari dari topik???

sori tuan umah...

biasa laa bebudak2 tu baru kluar dari u
blum kenal dan blum blajar lg dunia luar
kalo dah rasa betapa peritnya dunia luar
masa tu laa..sendrik mau igt laa

aku pernah kerja ngan melayu
asyik selalu kena backstabed jekk
tak per laa hari ni hari dia
tuhan tu maha adil
bak lagu JT..what goes around,comes around lahh

skang kerja ngan company cina
cina punya stail kerja..mmg kagum laa
depa ni btul2 kerja ikut sistem ..tak mcm kerja ngan company melayu
aku kerja kat company ni pun..saje nak carik pengalaman
teringat sorg exec melayu..'aku paling bodo kerja lama kat sini'
mgkin dia dah tak tahan kot kerja ngan cina2
mengenangkan dia takdek cert..terpaksa laa kerja kat company cina
kalo pi mana2 sape nak bayar org yg tiada cert ngan gaji rm3k

setuju ngan tt..thank for the reminder

Post Last Edit by courtney_xo at 4-5-2010 01:57
biasa laa bebudak2 tu baru kluar dari u
blum kenal dan blum blajar lg dunia luar
kalo dah rasa bet ...
hirai_saza Post at 3-5-2010 23:32

dulu masa tahun pertama ke kedua ntah aku keje dgn so-cal international company but non of malays kat sana. semua cina dgn indian.
offer aku as a project consultant by contract. dlm team tu for sure lah aku sorang jek melayu. boleh tahan aku kena penangan anti-racist neh. bukan takat keje glamer ofis jek aku buat, dealing dgn org luar, tapi siap kena pegi distribute flyers lagi tuh dgn sorang part-timer bdk cina.

aku rasa geng2 ni mmg sengaja kasi aku panass dgn keje2 mcm lempar flyers neh! Takat kena kejar dgn indian jaga parking tu still no hal lah. But i take it as a challenge! One day masa presentation of the project, aku jugak kena re-present for the team which is the gang selama ni goyang tetek jek lebih. And, i got credit from there... but unfortunately for the superior which is perempuan cina dara tua yg rasa dia pulak panas, she expect that i leave very soon with lotsa burden given.

So politic's game pun bermula, bila dia menggunakan alasan yg tak munasabah dan tak releven utk shorten kan aku punya contract. Well, i accept it with my big heart. For me it's not the end of the world.. Mula kerja dgn byk kena buli tu lah yg best sebenarnya...  

Some more masa aku final sem punya industrial training. Akak ni, gila kepam asyik bg aku siapkan keje dia jek. Sampai comp forecast pn suruh aku buat. Aku siap balik malam jek dlm minggu tu. Pastu kalau ada salah, marah aku. Padahal mengajonya tak pernah, student kena lah di ajar.. One day one of the dept head cal me, she asks me to be patient... she said today the girl throw me with lots of anger, but she never know maybe one day the girl will go find you to get a job!

And start from that day, mmg aku dah nekad... we'll see!

Believe me, last 2 weeks that akak which is tak pernah ajar aku, that akak also pernah marah tanpa menjaga air muka aku dpn org ramai, and the akak is the one yang mengular, dan jadikan aku tempat untuk settlekan kerja dia, datang cari aku untuk mintak keje kosong kat ofc aku wahahahahha! Serve you right! You cant even finish your own task while i'm still intern, you cant even give a good lesson to people who eager to learn, and now u offered yourself to work under my division!

God is fair! And we must to be fair too! Because of the experience lah yang buat aku fikir most of bdk2 zaman sekarang lembik, gagah bila ajak bertumbuk jek.. Hidup jgn nak berjoli jah. At least belajar lah dari awal, even just do a filing work or tolong tampal claim org.. Jangan kerana sekeping sijil buat diri tu besar kepala sangat. Aku dulu pn study U jugak, dpt president punya credit lagi..

Janji aku rock

Reply 15# courtney_xo

waaahh...sangat kagum......smog aterus berjaya~~!!

Wah! Respek, respek!

Kakak semut memang brutal...

Reply 9# courtney_xo

salah kew keje kerani???

Reply  courtney_xo

salah kew keje kerani???
dillakhairi Post at 4-5-2010 10:53

tak salah. tapi sampai bila nak keje kerani?

Reply 19# courtney_xo

klu xdew kerani pon sush gak kan,,jgn pndng rendah pd owg staf2 sokongan yew,,adew jew ibu2 kd sini keje kerani tp dpt membina keluarga bahagia,,dapat hasilkn anak2 yg membantu ekonomi negara,,adew jew,,aslkn ikhlas n jujur,,