CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: courtney_xo

CLOSED

Post Last Edit by naikAntena at 26-7-2010 19:40
Sekadar renungan untuk adik-adik sekalian!

Especially for those yang yang baru setahun 2 bekerja  ...
courtney_xo Post at 3-5-2010 02:40

setuju~ tp lebih ke arah fresh graduate
memang fresh grade skang  nih kurang berkualiti...
mungkin 2/10 adalah berkualiti atau sekurang2nya layak di gelar lepasan Ijazah~

Apa yg berlaku di depan mata saya skang, memang ramai student minta buatkan FYP mereka.
daripada mereka inilah yang akan lahirnya Graduan2 tidak berkualiti.
dan kebanyakan mereka sanggup bayar. Yang Penting kerja + dokumentasi SIAP~ dari A sampai Y..
Bakal2 graduan yang macam nih! Tolong lah ya! Usaha + Siapkan FYP anda?
X Malukah anda ???

Bagi yang master pula ! amik master tujuan utama bukan nak cari Kemahiran or Ilmu tapi Nak Naik Gred Gaji~
pastuh tesis diminta nya org luar buatkan ~
malu sangat~ kalau saya jadi diorang~

Cakap berdegar2 ~ tahu itu, tahu ini, buat itu, buat ini! tapi bila basic pon dah merangkak2 nk buat!
alahai.. awak belajar apa dulu???

Tidak Kisah! Bercerita hebat itu tanda Keyakinan Anda yang tinggi!Bagus!
Tapi letaklah kebolehan anda di tahap yang sesuai~ Berpada2 dan logik lah dengan kebolehan anda
Tidak perlu Meletak Diri anda seolah segalanya anda tahu!
Sekali di counter ! "terdiam"~

Lambakan graduan saban tahun, tapi kenapa Para Majikan masih mengadu susah nak cari
" Pekerja yang Boleh Buat Kerja"?

bakal2 fresh graduate~
Anda berkualitikah?

-ikhlas dari hati-   
{:1_147:}

.:.  sekarang musim budak2 akhir FYP kan?  
yg minta orang lain watkan! tp ckp berdegar2~
yg sanggup byr! buat yg terasa dia~
nk ckp depan2 terasa lak~ ckp kt sini je lar

Sila Jelas Ya,
Anda tak malu ke?

setuju~ tp lebih ke arah fresh graduate
memang fresh grade skang  nih kurang berkualiti...  ...
naikAntena Post at 26-7-2010 19:35

Fuh, boleh tahan gak bebel...

Intern dalam team aku ni, slow semacam la aku tengok, aku ni dah la nak kene fokus dokumentation , liase dengan client lagi, bila bagi task, sampai sekarang blur-blur lagi, jadi tambah beban pada aku plak nak kene assist dia.. adoilah.... menggigil bile aku mintak explanation, aku boleh tengok sendiri pada gerakan tangan dia tu. takut sangat dengan aku ke, nk kata aku garang, aku tak penah nak tinggi suara lagi, pening den.

tapi rasanya nak salahkan budak experience sethn jagung ni 100% takleh gak..
sbb kdg2 mentaliti top management tu yg salah..
diorg dah set dlm mind diorg..budak fresh ni tak independant, result power tapi keje bebal..alasan takde experience..TANPA bg peluang pun bebudak tu tunjukkan kebolehan masing2.
bila budak tu buat salah SEKALI..terus tembak dan simpan dlm hati..taknak dah bagi peluang utk budak tu improve and perbaiki kesalahan diri. sedangkan bila kita buat salah sebenarnya kita tgh belajar sesuatu..

mcm kes aku memula keje dulu la..bayangkan aku yg baru keje sethn disuruhnya buat bajet sedangkan aku ni background engineering...of course aku buat silap! sbb bos aku penah kata "kat sini aku takde masa nak ajar org..ni bukan sekolah"...bos melayu beb!..so aku pun pepandai taram itu ini utk buat strategik plan..buat bajet bagai utk company. skali figure dlm report yg aku bagi salah..dia hentam aku kawww kaww..of course aku menangis bila bos aku kata aku ni CRAP. tp atas dasar profesionalism..aku tak simpan dlm hati..aku menangis pun takde sape2 nampak..aku buat jugak sampai benda tu betul..and i never said NO..semua YES YES YES. walaupun aku haram taktau camne nak buat.

sampai skrg 4thn stgh aku masih jugak berada di sini..dan alhamdulillah dpt jugak promotion walaupun siput sket aku ni. mmg mcm kata kwn kite td tu...aku lah manusia paling bodoh rasanya..pasal lama keje sini.. plan nak cari keje lain..tpi biasa laaa..tak berani utk facing benda yg sama..SEKALI LAGI di tempat yg baru..maklum la..akak ni LEM sket..

Post Last Edit by joe_jambul at 7-6-2011 20:12

bro2 sume...korang xpyhla nk kutuk2 bdk2 fresh graduate...korang pun prnh jd freshkn? so xpyhla nk rase diri 2 bgs sgt...sbb korang msuk2 keje pun bukan tros tahu sume bnda...ade jgk yg mgajar btol x?so x pyhla nk pndang2 rendah kt fresh...aku mase ade dak fresh bwh aku pun aku ajar satu persatu bg diorng paham...nie korang yg x ajar pastue nk ckp dak2 fresh lembab..ape daaa!!

Alah, memang budak2 fresh memang begitu. Datang kerja buka Facebook, kerja mesti aku nak kena buat follow up. Penat betul. Bila ajar satu demi satu, dikatanya aku ni cerewet, tapi kerja tak sempurna, 2, 3 kali kesalahan yg sama. Tapi itu dulu, masa aku dpt fresh grad yg lepasan degree, skrg aku tukar dengan staf yg ada degree dan ada experience. Okler, lancar kerja aku. X penat sangat asyik nak ulang perkara yg sama sahaja.

Follow Us
Post Last Edit by joe_jambul at 7-6-2011 23:10

Reply 106# zaidi_jb

aku phm ape yg ko rase 2...aku pun prnh lalui jgk...n aku even prnh baling fail lg kt diorng sbb buat silly mistakes...n alhamdulillah diorng brubah n lbh serious dlm bkrja...tp korang kena pk kalo bkn kite yg nk bg guidances sape lg? tmbh2 lg yg melayu..nk hrpkn cina ajar kem slm jerla so aku akn share sgala knowledge aku ngn diorng sbb ilmu 2 wajib di kongsikan tol x?aku mngaku mmg aku garang kalo mngajar tp bg aku sume 2 untuk kbaikn diorng jgk...insyaallah diorng akn brubah...sbb aku dlu pun memain keje heheheheh n aku di trained oleh senior aku dgn cara gengster n aku pun brubah... ksmpulannye sume orng nleh brubah n anda mmpu mengubahnye...heheheheeh

biasalah kebanyakan budak IPT ni kan feeling2 demand.. lama2 diorang sedar lah tu