CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11925|Reply: 3

Thermo Pot jimat elektrik atau tidak?

Salam, aku baru berhajat nak beli thermo pot, macam kat bawah ni. Nampak ada pelbagai jenama kat pasaran, dan harga yang bermacam. Pada pendapat korang yang dah pernah menggunakannya, bagus tak gunakan benda ni? Bil elektrik melambung naik tak? Apa jenama yang korang cadangkan?

Features:

• 3 types of temperature "keep warm" controls at 98°C/85°C/60°C
  • Energy Saving Timer (4.6.8.10 hours)
  • Easy-to clean non-stick interior
  • Overheating Protection
  • Safety Lock
  • 2-way dispenser
  • Cute & Compact design

Harap dapat komen. Terima kasih.

aku memang guna benda nih. Satu keperluan mendesak la bg aku benda nih. Boleh kata kalau rosak mlm, pagi2 esoknya aku dah beli baru... cuma aku tak tau la samada jimat atau tidak. Bila dah jadi satu keperluan part2 jimat tu bukan perkara yg perlu diambil kira

TQ atas komen ko Zach.

Mungkin ada komen yang lain. Aku masih fikirkan, kalau penggunaan elektrik tinggi, aku ingat nak terus gunakan cerek untuk masak air je.

Ada komen lain? Silakanlahh....

TQ atas komen ko Zach.

Mungkin ada komen yang lain. Aku masih fikirkan, kalau penggunaan elektri ...
dimpel Post at 4-5-2010 12:45

Aku tambah lagi. Sebenarnya bergantung kepada apa yg ko nak guna. Kalau ko nak sentiasa ada air panas kat umah mmg ini la solutionnya. Kalau aku la. Bg yg ada anak kecik perlu buat susu kena ada air panas utk membancuh. Letak dalam termos kadang2 tak cukup panas. Tapi kalau setakat nak guna air panas utk minum pagi dan sekali sekala baik guna cerek. Kat umah aku memang kena recycle la air dlm tuh. Buat air sejuk utk minum.

Aku pakai jenama khind je. Boleh la tahan dalam 2-3 tahun mcm tuh. Rasanya dah beli 3 bijik model yg sama Kalau kerosakkan dia berlainan mungkin boleh gabungkan jadi satu unit yg boleh berfungsi dr 3 unit yg rosak... harapnya macam tu la