CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: braderjoni

Aminulrasyid Amzah

pasal kes nie aku dah jawab kat CI...

Settle kat CI je la ... nak semakkan bod MPSA watper?

Kalau betul nak cover up atau nak jadi jaguh bela polis, boleh wujud ke topik salah-laku tu? TT tu yg patut hantuk kepala ke badan kereta kebal sampai bersepai otak!

Ambik kau lagik.....

Huk aloh sampai sini mengadu ek? tak mature langsung
DARSITA Post at 5-5-2010 02:28

Bukan ngadu Dar..... sekadar nak kongsi lawak dgn Forumners tegar kat sinik pasal segelintir bebudak kat CI nun . Pakat ngaku segala pandai menembak objek pegun la...polis tu tak salah la pasal the velocity dan accurate measure masa tembak tu tak betoi la....

Pehhh...

P/s.....tak matured??...heheheh..Im stil a notty boy inside bebeh!!!

pasal kes nie aku dah jawab kat CI....

kesalahan arwah tidak setimpal dgn hukuman mati yg PRDM  ...
Acong Post at 5-5-2010 02:23

PRDM ni geng mana plak ni??

ni geng yg pakai beret/baju merah waktu perarakan riot tu ker????

Tunggu siasatan habis dulu, br aku leh komen.
robotech Post at 4-5-2010 06:18 PM

Betul tuh...

Follow Us
semuanya tak kan berlaku kalau arwah berhenti utk pemeriksaan,paling lebih kena bwa pi balai,family kena kompaun rm 300..je.  yang melebih ahli politik yg pandai mengambil kesempatan dan kuncu-kuncunya...tweeii...

Reply 19# Acong

allah swt yg arahkan nyawa arwah ditarik mcm tu, jd allh swt yg bersalahlah maksud kau.

Reply 12# magic_star

klu mcm tu ingatkan adik kau ambil lesen klu nak memandu, klu tak nak , suruh di bertaubat , banykkan solat , klu mati pun , mati dlm iman.

Reply  Acong

allah swt yg arahkan nyawa arwah ditarik mcm tu, jd allh swt yg bersalahlah m ...
hyazinth79 Post at 5-5-2010 01:29 PM

kat mana belajo nih ... nak gak tau ... setau aku takdirnya "kena tembak kepala >>> mati " "lari dari penguatkuasa undag2 >>> kena kejar"  ... 'memandu tanpa lesen >>> ketakutan" dan macam2 takdir yang ditentukan ... tak pernah pulak dengar nyawa ngko diambik balik cenggini, nyawa dia diambik balik cenggitu ....

anak india kena tembak..polis betul...
anak melayu kena tembak..pun polis betul..

so...apa k ...
Periuk_api1209 Post at 4-5-2010 09:18 AM

anak india kena tembak biarlah polis INDIA selesaikan, polis MALAYSIA x yah sibuk ...

ini pandangan peribadi aku.
boleh x tutup saja thread ni. banyak sangat thread untuk perkara yg sama, xbaik utk kesihatan. kalau nak sembang lebih2, boleh pergi kat CI sinun. TT ni rakyat malaysia ka indon? buka thread terus provoke macam budak2.

ada jugak melayu bela penjenayah...aku ingat polis tembak indon wat rusuhan kat Bukit Jalil...ceh...

Setakat fakta yang didedahkan buat masa ni apa aku nampak dua2 pihak ada silap dalam hal ni....arwahnya main cabut lari dari patrol car...yang anggota dalam patrol car pulak overreact....

Setakat fakta yang didedahkan buat masa ni apa aku nampak dua2 pihak ada silap dalam hal ni....arwah ...
alphawolf Post at 5-5-2010 16:04

Aku setuju sangat2 dengan pernyataan nih...dua2 pihak ada silap.

sdey la tgk videoclip aminul ni
nangis aku....
mmg mungkin dah ajal dia...
cume yg jd xbest bile 1malaysia claim dia penjenayah n menyamon...
kalo adik aku, musti aku sdey sgt2...yela mati sbg penjenayah...

ensem budak nye.. sedih btul.. aku cam familiar kwn dia lagi sorang tu.. huu~

hensem budaknyaaa...  muka pun nampak x matang lagiii.. misai pun tak tumbuh lagii...
tapi apa daya...  mati camtu...

arwah ni rasanye memang bukan penjenayah, tp cara die escape dr polis tu mungkin nmpk agresif ataupun nampak mcm gaya penjenayah tgh escape baru lepas merompak (kwn die ckp polis dah tembak tayar pun masih xnak berhenti lg..) pendapat aku la..

bab kena tembak tu aku xtau nak komen, samada polis mmg target die atau x sengaja.. tp kalo polis mmg target aku rasa jgn kata aminulrasyid, kwn die si azamuddin ni pun arwah gak..

tp bab azamuddin ni kena terajang/belasah & bole terlepas lari tu mmg salah polis.. bebal sangat polis2 tu dah belasah tp bole terlepas plak.. lg satu ade ke parang? xdepun mayat budak ni reverse keta kan? bukan penjenayah la..

Rate

1

Reply 30# joe_sniper

klu dah takdir , kau blh elak ke. kau ni ada tuhan ke takde. sblm manisia tu dihidupkan  atau diberi nyawa , malaikat dah pun catat takdirnya. malah tmpt dia mati pun allah swt dah tetapkan.bagaimana dia meninggal kau tak payah soalkan,  masalhnya ramai sgt yg meroyan tak tentu pasal, arwah tu masih lag disoal malaikat di alam lain , korang nak bising2. 6 hari tempoh malaikat menyoal.
   kejadian mcm ni blh dielakkan , klu ibu bapa peka, dia akan mati tak klu dia tak keluar rumah tgh malam. tak ada lsen keta, tp berani bw melulu, klu adik kau mati dilanggar arwah waktu mlm tu, adkah kau akan biarkan , atau panggil polis, ataupun kau akan ckp takpelah adik aku mati dilanggar keta, umur br 15 thn , lepaskan ajelah, tak payah dakwa.