CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dzaraa

Kalaulah Ada Mesin Putar Masa...Sejarah Manakah Yang Ingin Anda Terokai

Ok soalan bonus: dalam banyak banyak zaman, zaman apa yg mesin putar masa tak boleh pi?

lupa nak simpan icon gelak

pegi abad ke 14-15...then ke tahun 1970-80an...tgk filem2 lama rasa aman dan damai jer tahun2 tu..takde traffic jam etc...jalan2 kat rumah lama aku tahun 80-an..nak tgk rupa aku time tecit2 dulu ayah aku kata aku nakal tak hingat

Aku nak gi ke tahun 650-900 masehi...aku nak tengok betul ke wujud Kota Gelanggi yang misteri ni...aku nak tahu Naksat City yang ke-12 dan siapa pemerintah Srivijaya pada tahun 835-960 masehi...

Nak tengok gak macam mana cara hidup derang..dan kemajuan tamadun derang masa zaman tu...

aku nak pergi zmn kegemilangan melaka.. zaman hang tuah... kot2 nasib baik dpt jumpa sunan sekali
cmf_baby_ayang Post at 6-5-2010 12:13

terharunya....nak jumpa Laksamana Sunan jugak..hmm pengaruh novel sungguh i nie...

wakakaka, mcm2 jaman angpa nak pi, tapi ada jugok ang akan rasa, kalu sejam tadi pom ang dpt pi balik dah kira lega dah

Follow Us
nak tengok taman tergantung babilon

Jom..ini kalau jekrlah..angan2..jerkla...kalau..dan kalau jerklah...mesin putar masa ada (pinjam mes ...
dzaraa Post at 5-5-2010 12:25
wa nak gi jupe Nabi Muhammad....... byk nak tanya dgn Baginda......

kalau ada mesin masa...
aku nak pergi masa mula2 nabi adam diturunkan di bumi

pastu... aku nak pergi masa zaman nabi muhammad
nak siasat tengok benda apa sebenarnya yg nabi naik masa peristiwa israk mikraj

pastu lak... aku nak pergi zaman tamadun hindu
masa peristiwa peperangan yg tercatat dlm kitab hindu tu
kitab apa entah... mahabrata kut

peperangan yg ada orang2 terbang ngan tembakan laser tu
dengan ada mahluk2 pelik berkepala lembu bertangan lapan la

penting benda tu kena siasat...

pastu lak... aku nak pergi zaman tamadun hindu
masa peristiwa peperangan yg tercatat dlm kitab hind ...
the0ne Post at 12-5-2010 02:43

tamadun hindu tuh rasanya bemula seblom jaman nabi adam adow lagi.hindu nih mcm agama jin2 dolu kowt....kalu cerita2 kehidupan tuhan2 atau dewa dewi depa yg dlm kitab tuh mcm bohkan depa saja2 reka, mmg adow la belaku tuh dlm alam jin.cuma bnd nih belaku jaman seblom manusia adow lagi.bilo manusia idop n bekomunikasi ngn depa, tuh la timboi tuhan2 ni suma

hurmm... boleh diterima pakai... peperangan itu berlaku mengikut sejarah peperangan BESAR JIN mungkin.... kita ada sejarah kita sebagai manusia, tetapi tidak mustahil JIN juga mempunyai sejarah mereka tersendiri..... ALLAH tuhh kan maha BERKUASA....

Aku plak nak pegi zaman Melaka diserang Portugis sebab nak tau camner Melaka leh kalah dgn mudah dan nak tau gak kemana hilangnya armada laut Melaka yang mantap tu..

(posted by mobile)

aku nak g time perang salib dgn bebekalkan segala mcm Sukhoi, MIG, keta kebal, machine gun, kapal selam, kapal perang, bom2 termasuk nuklear, sniper dll alatan perang yg canggih manggih utk aku bantu org islam hapuskan bangsa yahudi laknatullah

nak gi tahun 70an & 80an...time tu idup indah aje...KL pun tak bz cam skg nih...aman damai tenteram sgt2....bila petang2 aje naik basikal or main roller skate ngan kawan2 kat area rumah (kat belakang padang sekolah Cochrane)

aku nak g time perang salib dgn bebekalkan segala mcm Sukhoi, MIG, keta kebal, machine gun, kapal se ...
aks_berhad Post at 17-5-2010 01:05

pa kejadahnya ang nk pi jaman perang salib pi bunoh yahudi pulok ni mek?
jaman ritu yahudi n isele pi gabong betahan diri dr serangan kristiey, bohkannya isele perang ngn yahudi
hala2 nan hadow jah pemikiran mein hembos jah

aku nak g time perang salib dgn bebekalkan segala mcm Sukhoi, MIG, keta kebal, machine gun, kapal selam, kapal perang, bom2 termasuk nuklear, sniper dll alatan perang yg canggih manggih utk aku bantu org islam hapuskan bangsa yahudi laknatullah
aks_berhad Post at 17-5-2010 01:05

noks kalao hang p jaman perang salib nk bunuh yahudi maknanya hang menyebelahi geng Crusader la. hang tataw ka jaman perang salib orang yahudi masuk geng dgn org islam lawan tentera salib. yg dok bunuh hapuskan yahudi time ni geng tentera salib jah.

Massacre of Jerusalem

Jews fought side-by-side with Muslim soldiers to defend Jerusalem against the Crusaders.[4] Saint Louis University Professor Thomas Madden, author of A Concise History of the Crusades, claims the "Jewish Defenders" of the city knew the rules of warfare and retreated to their synagogue to "prepare for death" since the Crusaders had breached the outer walls.[5] According to the Muslim chronicle of Ibn al-Qalanisi, "The Jews assembled in their synagogue, and the Franks burned it over their heads."[6] One modern day source even claims the Crusaders "[circled] the screaming, flame-tortured humanity singing 'Christ We Adore Thee!' with their Crusader crosses held high."[7] On the contrary, a late 11th century Jewish communication does not corroborate the report that Jews were actually inside of the Synagogue when it was set on fire.[8] This letter was discovered among the Cairo Geniza collection in 1975 by historian Shelomo Dov Goitein.[9] Historians believe that it was written just two weeks after the siege, making it "the earliest account on the conquest in any language."[9] However, all sources agree that a synagogue was indeed burned during the siege.

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Jews_and_the_Crusades

Orang Arab Kristian pon masok dgn orang Islam pasai depa kena lempar jatuh dr bumbong n kena gelek dgn Riders orang Crusade, sebab orang2 bodo tu ingat depa sama agama dgn orang Islam kekdahnya

Reply 52# nanat87

salam nanat,

ada stengah dewa2 Indu nak dekat sama dgn dewa2 purba orang Sumeria, Akkad n Mesopotamia macam dewi Ninnar nak sama dengan dewi Durga orang Hindu dr segi dia menunggang singa/rimau n main senjata sb dewi Durga ada banyak senjata yg dok kat tgn 10 dia tu ms dia amik Kali rupa.

agama2 orang yg sembah dewa matahari (suryawangsa) di India Purba pun nak sama mcm agama orang2 Yemen masa zaman Balqis n Abu Shams, jugak agama puak2 Kaldani di Iraq masa zaman Babilon. len tu dewa Siva, ada sikit persamaan dgn dewa perang orang Akkad nama dia Erra. dlm Hindu punya Rigveda, asal nama Siva dipanggil Rudra makna dia menderam bunyi macam rimau.

bab dewa berok hanuman tu, aku x pasti, aku berasa ada cognate dgn teori yg hg ada bawak mari sini bg kita tgk. hanuman mari dr kaum vanara (penghuni hutan), tp dlm kitab hindu ramayana x sebut pulak genetik depa ni sb dah kitab purba, depa cuma cerita benda2 yg depa buleh terangkan waktu itu ikut cara waktu itu sahaja. lain2 tu aku ada sebut pasal naga atau jin naga bg puak2 yg sembah ular (nagawangsa) dlm trid kasta hindu, puak2 ni kita dpt tahu adalah jenis bangsa mongoloid. lagenda2 berkaitan naga pon ada di Asia Tenggara selain di China n India, di Timur Tengah pong ada di Europa pong ada rasanya cuma cara depa portray benda tu beza2. cuma puak Vanara tu kita x tahu, momkin kah depa ni jenis Austroloid? orang2 Indo-Arya ni pong yg benda2 dp x nah tgk, dia buboh la nama bangsa tu ikot nama jin2 yg puak2 tu dok sembah atau ikot jenis tuk nek depa yg bertalian dgn benda2 tu, contoh mcm ular, beruk, ayam (garuda), dsbgnya.