CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sofiera

FOTO : BUNGA-BUNGAAN II

Reply 1236# fadzlin_hayati

I belum keluarkan bijinya...macam suspence nak buka seedpod tu......tapi pokok yang dua tadi...i dah selamat tanam dalam pasu...nampaknya...bila nak keluarkan seed tu nanti...kena masukkan tangan dalam plastiklah...pecahkan dalam plastik...supaya kalau meletup nanti...biji2 tu terpelanting dalam plastik je...kalau tidak nanti...pergi merata2...sayang je...hilang biji2nya...so kena hati2 tu nanti......

Dulu u ada yang putih???...alahh...sayangnya...kenapalah dibuang...bagi i semua pun takpe daripada buang......ok...kalau tak menyusahkan u...dan kalau u jumpa yang color putih...sedekahlah kat i...memanglah i nak sangat......

Reply 1237# fadzlin_hayati

Alahh...apa yang nak malu pulak...kalau dah itu saja benih yang available...itu sajalah yang yang boleh diberi...lagipun ramai yang minta kan...camana nak bagi banyak2 setiap orang...itupun i dah cukup2 bersyukur tau...yang penting...u ikhlas bersedekah kat i...i upload gambar tu untuk u tengok camana rupa benih2 tu bila dah sampai kat i...

Reply 1238# fadzlin_hayati

Ye...i pun rasa dia akan survive...Insya Allah...sebab tulah i tanam jugak dia dengan yang besar tu tadi...

Reply 1239# fadzlin_hayati

Nak buang kenapa???...u dah tak nak tanam lagi ke pokok tu?...sayangnya kalau u buang habis....i nak sangat yang warna putih tu kalau dapat...

Reply 1240# shiina

hehehe...mmg mcam tu dah...diam je le kita pon...klu x lagi btambah2...buat2 xdengar je...kekadang klu smua kita layan, nnt kita gak yg sakit hati n terasa kan...jadi kekadang diam tu lebih baik...macam signature sape tah "diam bukan selalu tanda nya setuju"....lebihh kurang laaa...

Reply 1241# shiina

bagus cadangan tu...klu letak dalam plastik, xde le tpelanting merata kan...boleh le tu...dalam seedpod tu pun, banyak seed pokok pink tu...bpokok2...sorry...tme nak kirim kat shiina ari tu seedpod tu xbanyak...banyak yg masih ijau2 lagi...sorry kurang mbantu ...tapi, anak pokok pink tu masih boleh diselamatkan lagi saya rasa...jangan bimbang tentang layu tu..tanam je...asal ada tanah n air ngan cukup, insyaAllah akan hidup punya.....

ok2 kalau ada yg kaler putih tu akan ku pm kan nnt bila ketemu...hehhehe...bukan i yg buang kaler putih tu...jiran i...dia xthu  sbb pokok dia nak sama ngan yg kaler purple kot...klu xsalah...ada beza pokok klu kaler pink n purple ni...bezanya, pokok kaler purple lebih banyak daun dari yg pink...yg pink tu daun dia jarang2(kedua2nya bila jadi anak pokok je beza)...klu xsalah i le, yg purple bila dah matang, pokok pun lebih kurang macam pink juga..daun jarang2...

Follow Us
Reply 1242# shiina

betul2...hehehe..rupa2nya hidup ya...shiina duduk terengganu tu, leh hidup je anak pokok tu...but, nx tme i nak tggu besar ckit macam purple tu baru pos 2 2 kaler...baru 2 2 sampai masih dalam keadaan elok je kan..hehehe...nnt ada pkembangan update ek...saya kat umah xbuang dah anak pokok yg kaler pink tu...biar besar ckit then baru senang nak bagi kat sesapa yg suka pokok ni kan...shiina nak lagi pon akan ku pos kan...hehehe

Reply 1243# shiina

insyaAllah hidup yg pink tu...jangan bimbang..klu xhidup pun, saya pos lagi...byk2...setem banyak ni..hehehe

Reply 1244# shiina

xxxx...saya x buang smua pokok...saya still ada pokok induk yg besar2 lagi..n banyak g pokok2 yg akan muncul klu saya cabut anak2 pokok yg kecik2 tu...cuma macam saya bagi tau le..bila seedpod tu pecah, habis tanah kat laman saya ngan anak pokok ni...jadi saya xnak le dia tumbuh atas laman saya tempat org duk lalu lalang..tetambah hubby suka bawa masuk moto ikut laman tempat sya bcucuk tanam...di lenyeknya abeh anak2 pokok tu...kira apa dia tu..hehehe

klu ada nnt saya kirim kat shiina ok??...

Reply 1245# fadzlin_hayati

Ye...kalau masa tu kita pun bercakap jugak...tu yang jadi perang tu...:@

Razifah punya kalau tak silap...

Reply 1246# fadzlin_hayati

Takpe...jangan rasa bersalah sebab tak dapat kirim banyak benih...i rasa dengan sebiji seedpod tupun dah cukup untuk i biakkan sebagai permulaan...cuma harap semuanya survive...Insya Allah...

Nanti u tolonglah cakap kat jiran tu...kalau jumpa pokok/seedpod yang bunga puti tu...jangan buang...janganlah dibuatnya...dah pupus habis pun dia buang sekarang ni...anyway...camana cara nak kenal anak pokok bunga yang color putih?...dari anak pokok je boleh kenal ye warna bunganya?...

Reply 1248# fadzlin_hayati

Terima kasih banyak2...Allah sajalah selayaknya membalas kemurahan hati u...

Reply 1249# fadzlin_hayati

Ooo...macam tu...baguslah tu...asalkan jangan dibiarkan pupus macam yang putih tu...sudahlah...sebab sayang sangatlah...so far i tak jumpa lagi kat mana2 nursery pokok bunga ni...

Fadzlin...u tak payahlah hantar kat i benih tu buat masa ni...benih yang u bagi ni dah cukup...Insya Allah...tapi kalau tak survive nanti...i sure akan minta sedekah lagi...

So baik u simpan especially kalau ada yang putih tu...i rasa cara terbaik...u kutip seedpod dia...asingkan...simpan ikut color...so kalau ada yang minta sedekah...u kirim seedpod je...kan senang...

Reply 1250# fadzlin_hayati

Terima kasih...

Reply 1251# shiina

tuuu laaa dah sama2 pandaii nak mlawan...  ohhh cik mod punya ke...saya penah tbaca...tapi skali lalu je...hehehe

Reply 1252# shiina

ok....hmmmm...aha, mmg ada cara nak bezakan kaler bunga mlalui anak pokok...bunga kaler pink sahaja yg bebeza...tapi anak pokok kaler purple n putih sama je kot...nnt awak akan nmpak pbezaannya...daun je sama...susunan n tahap ketinggian x sama...heheheh

Reply 1253# shiina

amin amin...

Reply 1254# shiina

ok...akan ku usahakan cadangan tu...trima kasih...

Reply 1255# shiina

sama2 shiina....