CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juwaini

[Lain-Lain] Filem Unik Yang Anda Pernah Tonton

ada dua filem Jim Carrey yg unik bagi aku le..

Eternal Sunshine of the Spotless Mind --- cerita ni part awal macam undur kebelakang pulak. dia tunjuk apa yang dah jadi lepas tu baru dia tunjuk penyebabnya. pening jugak la. tapi pening yang menyebabkan kita nak tengok, bukan menyampah nak tengok.

Truman Show--- hidup seorang lelaki dijadikan program realiti. ide tuh.. sepanjang movie hidup dia ditonton dalam tv. semua dalam hidup dia tu kira pelakonlah...

Reply  kawankau

Movie Persepolis ni ada buku gak, tapi rasanya kena ban kat Malaysia sebab too sensitive. Aku dapat baca pun sebab kakak kawan aku kerja kat State.
lonely_classic Post at 5-7-2010 22:07

haha... us mesti pro komik ni punya.. perspektif iranian yang anti revolution.
satu lagi yang unik..animationnya dalam hitam putih. sebijik macam dalam komik.
aku rasa ada palestinian artist documented hidup diorang dalam komik, -kalau
adapted jadi animation...woow boom!

Speed tu takde la unik...
juwaini Post at 5-7-2010 11:11

bukan speed le. tu citer bas yg ada bom kan?
kalau Keanu Reaves tu aku ingat le... berenti la jugak basnya kan?
lori tu tak berenti kat endingnya. cari kat imdb pun tak jumpa.

suka tgk filem The Lovely Bones adaptasi novel...sedih..unexpected..unik arr semestinya

suka tgk movie2 yg korang listkan, wpn mostly mmg aku xpnh tgk tp kalau ikut sinopsis byk yg bes2

The Sixth Sense memang unik sangat...

Tapi cerita ni akan hilang nilai uniknya sebaik saha ...

juwaini Post at 27-5-2010 11:10

aku dh tgk sixth sense ni 3-4 kali...tp nilai tetap tk penah jatuh di mata ka..

kali pertama tgk,bila abih je cite...mulut mmg ternganga...
tgk kali kedua,aku stat appreciate cite ni lebih lagi...byk details yg aku terlepas waktu tgk first time yg aku dpt tangkap..
dan kaitkan dengan ending..
kali ke 3 pn mcm tu..sentiasa ada sumthing yg aku akan jupe..
dan berdasarkan bacaan aku,bukan aku sorang saje yg mengalami pengalaman yg mcm tu...

u guys should watch The Lovely Bones

Follow Us
ada dua filem Jim Carrey yg unik bagi aku le..

Eternal Sunshine of the Spotless Mind --- cerita n ...

kawankau Post at 6-7-2010 11:59

aku pn baru nk mention eternal sunshine of the spotless mind...tk sangka love story bleh jd begitu unik dan pada masa yg sama sgt indah... aku tk jangka yg aku akan rasa begitu puas sewaktu mula menonton filem nih...

The Lovely Bones...unik..!!!

The Lovely Bones again!!

sape ada pengalaman beli DVD ngan website ni >>> YOUBELI.COM ....konpem ori kah?

seme cite yg korang sajes....user rating tak lebih dari 8.9/10...cite cam battle royale...slumdog millionare...children of heaven....memang tak dinafikan.....ada sesetengah tu cuma 5/10 je....sape2 leh syorkan yg rating dia 10/10....

seme cite yg korang sajes....user rating tak lebih dari 8.9/10...cite cam battle royale...slumdog mi ...
C.K Post at 12-7-2010 22:18

user rating ni amik dari mana... imdb/rotten tomatoes?? bagi ai kan..kalau nak tgk filem baik jgn refer pd ratings..sbb rating ni diambil berdasarkan undian kan... kalau cite tu ramai org suka tgk jadi tinggi lar rating dia..tp tak semestinya filem yg org ramai suka tgk tu filem yg sama kita suka tgk.. mcm filem Avatar tu.. i'm sure rating dia tinggi kan..tp bagi ai filem tu tak lar unik mana pun.. menang kat technology canggih je..sebab storyline dia sama jek dgn filem-filem yg dah pernah ada..tema filem pun lebih kurang jek.. jadi better tgk filem based on what we like.. rugi jer tgk filem based on ratings ni..buatnya filem tu rating tinggi tp bila kita tgk kita rasa hampeh..kan dah tak best..

anyway..x check plak kalau filem dah dimention ke belum..tp mmg unik lar..which is The Prestige lakonan Christian Bale and Hugh Jackman and also Scarlett Johansson.. pasal 2 org magicians yg giler kuasa nak show off sape lebih terer.. mcm2 dia org buat even sampai sanggup bunuh org just because nak prove yg sorang tu lg handal dari yg the other.. mmg best lar sbb x expect pun ending dia mcm tue..
and then the other one..baru-baru ni je tgk kat Astro..cite Into The Wild lakonan sapa ntah nama dia (ada berlakon dlm Speed Racer gak)... filem ni diambil dari cite sebenar.. pasal sorang youth ni yg give up dgn kehidupan model/social and isolate himself from the world.. masuk duduk sorang2 dlm hutan..filem ni lebih banyak pada persediaan yg mamat ni ambik sebelum dia masuk hutan tue..mcm dia travel from one place to another..meet diff type of ppl..best lar sbb menyentuh hati.. tp nie x tau ar rating apa..

user rating ni amik dari mana... imdb/rotten tomatoes?? bagi ai kan..kalau nak tgk filem baik jg ...
sphinx Post at 14-7-2010 11:14

aku baru tgk cite the prestige ni mlm tadi..ending utk angier tu mmg aku dh expect dah.start kali pertama die test machine tu, dengan pistol skali. so bile tibe part die jatuh kt dalam tank tu dah tau yg die nk bunuh die nye klon.termasuk yg dia adalah lord caldlow.jadi last scene bila tunjuk mayat2 angier kt dlm tank tu aku tk terkejut dh..tp ending utk rahsia magic borden tu mmg mengejutkan..cite ni menyebabkan aku makin tk sabar2 nk tgk inception...

seme cite yg korang sajes....user rating tak lebih dari 8.9/10...cite cam battle royale...slumdog mi ...
C.K Post at 12-7-2010 22:18

pdpt aku la kan,  jgn caya sgt rating... rating tinggi x semstinya cerita tu best bila kita tonton, cuba hang tgk rating cerita shutter islands, benjamin button 8.0 lebih tu rating dia tp mak aih boring gila.... kdg2 cerita yg rating tak sampai 5 aku lg enjoy dr cerita yg rating 7-8...kalau cerita2 komedi spoof mmg banyak yg bwh 5 rating dia bg, kalu rating tinggi2 nu cerita2 komedi yg produsernya geng2 judd apatow, seth rogen mcm superbad, knocked up, forgetting sarah marshall, 40 y.o virgin, pineapple express etc etc.. sejak aku tgk cerita superbad aku mmg minat kalau komedi yg ada geng2 depa nie... latest cerita yg di-produce oleh judd apatow ialah Get Him To The Greek, sambungan cerita Forgetting Sarah Marshall

Post Last Edit by capiloton at 15-7-2010 18:12

menarik review movie yg ade dalam thread ni..
kebanyakkan semua aku tak penah tengok lagi..

looking forward to watch most of it, especially "into the wild"..
sebab prinsip hero movie ni, lebih kurang sama macam aku..

Reply 193# saudagar_mimpi

itu lar... magic Hugh Jackman tu senang skit nak predict..especially bila tgk worker backstage dia semua buta.. nak ngelatkan dari kantoi lar kan.. tp jahat lar watak dia tu sbb mmg dengki habis ngan Christian Bale kan..sampai sanggup frame dia bunuh..maybe dia nak balas dendam kot sbb kematian wife dia tue.. tp magic watak christian bale tu mmg tak sangka habis.. patut lar bila 'partner' dia tu kena tanam hidup2 kat kubur..christian bale sanggup buat apa saja even give up his secrets just nak selamatkan 'partner' dia tu.. time tu dah mcm terfikir..napa 'partner' dia ni means a lot to him..rupanya...hehe..tp mmg best lar cite nih..suka tgk sbb lain dari yg lain..

Reply 195# capiloton

into the wild mmg best

tp sad ending

The Sixth Sense

Siapa sangka dia sendiri pun sebenarnya dah mati

dua alam lagi unik sebab rambut dr rozmie buat

The Sixth Sense

Siapa sangka dia sendiri pun sebenarnya dah mati
kiwibenz Post at 17-8-2010 19:24

aku lagi suke the others