CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juwaini

[Lain-Lain] Filem Unik Yang Anda Pernah Tonton

Accepted - kisah lepasan sekolah menengah yg nak masuk kolej tapi sentiasa direject jadi untuk settle masalah dan x mau bapaknya marah, dia bikin kolej sendiri. Aku ingat bila kantoi, mahkamah bagi keputusan x leh teruskan kolej buatan sendiri tu, tapi dibenarkan beroperasi dlm tempoh percubaan.

Curious case of benjamin button

citer nie in real life mmg xkn terjadi kn
citer die psal macam mana kalo kita dilahirkn tua pas2 beransur2 jadi muda...
perspektif hidup kita jadi terbalik
agak interesting...

aku suka sangat citer LOVAHOLIC(Thai).. citer ni pnah kuar in astro kirana. Citer pasal kekeluargaan/love..
Unik pasal.. dari synopsis di astro kirana tu, ingatkan citer hantu. So get ready da untuk takut.. Tapi as citer ni berjalan, xtau siapa yg mati sebenarnya.. And it went from horror to romantic.
Aku cari CD citer ni cz aku suka sangat.. tp xjumpa da..

Curious case of benjamin button

citer nie in real life mmg xkn terjadi kn
citer die psal macam m ...
randa Post at 22-5-2010 14:57

mmg interesting
nyesal aku tak tgk awal2 citer ni, baru2 ni je tgk...

Accepted - kisah lepasan sekolah menengah yg nak masuk kolej tapi sentiasa direject jadi untuk settl ...
jazim Post at 22-5-2010 14:48

antara cerita yg paling aku suka. tapi kan Accepted ni sebenarnya tiru cerita Camp Nowhere (1994).
dia kisah mengenai bdk2 ni buat kem sendiri sebab mak bapak depa nk antar depa p kem yg depa x suka. byk scene dalam Accepted amik dari cerita ni...

Post Last Edit by laksamanamelaka at 22-5-2010 17:01

The Village..

Mengisahkan sebuah kampung terpencil diPennsylvania, terdapatnya perjanjian antara penduduk kampung dan makhluk yang mendiami hutan belantara yang mengelilingi kampung tersebut. Perjanjian tersebut lebih kurang begini : penduduk kampung tidak akan masuk ke hutan dan makhluk tersebut tidak akan memasuki kampung. Perjanjian dan persefahaman tersebut kekal bertahun-tahun, tetapi apabila seorang penduduk mencari bekalan ubat ke bandar dan menceroboh hutan, perjanjian itu terbatal. Bangkai haiwan dan cebisan bulu binatang mula muncul di kampung tersebut menyebabkan orang-orang veteran kampung risau akan keselamatan kampung mereka.

Bagi saya filem ini unik kerana ending cerita yang tak disangka-sangka.

Follow Us
Ada satu filem aku pernah tonton kat TV2, kisah seorang jutawan yg banyak hutang (Dustin Hoffman) kena pedajal dgn kawan baik sendiri yg keje dgn dia, pegi report kat IRS (Amerika punya LHDN) kata yg si juutawan ni mengelak cukai pendapatan sampai kena buru dgn polis dan IRS. Jutawan ni lari dgn bini dia pegi kampung Amish dan dapat secure deal dgn bisnesman kat situ. Aku lupa apa nama filem dia tapi memang seronok tengok.

yg tu bukan ka tim allen berlakon menyamar jd amish tu

citer perfium tu memg best...dan unik..

Reply 46# laksamanamelaka

citer nih boring tahap cipan dan ending dia bodh nak mampus.. NOT RECOMMENDED 

Reply 32# bzzts

cite nie ada kronologi kan... pernah tgk yg Sympathy for Lady Vengeance..best jugak lar....
cite The Host (Korean) mmg best ... memula ingat cite typical horror dgn ada monster apa lah..xpun mcm Godzilla/king kong yg kalau nak diikutkan..agak susah nak diterima akal sbb x logik... tp cite The Host ni different sbb ada elemen realistic.. mcm monster yg ada dlm cite tu wujud pun sebab buangan sisa toksik ke dalam sungai..ikan ke apa ke ntah dah bermutasi so jadi lar monster tue... but still..walaupun ada monster.. this film is not horror..sbb elemen humanity dia kuat..and humor pun ada gak...mmg lain dari yg lain...

Reply 51# sphinx

sympathy for lady vengeance tu dh tengok gak. tp bg aku cite tu heavy sgt. trauma gak kejap lepas tgk tu...
the host tu korea ke? rasanya macam jepon jer...

Reply 12# binishrek

aku tengok citer ni...dia lahir waktu mak dia tengah jual ikan kat pasar yang busuk plus kotor bangat..
    lepas lahirkan dia, terus je mak dia sambung balik jual ikan...aku takleh lupakan starting dia tu..

Reply 48# ChildrenOfBodom

Ye ke? terima kassih tolong betulkan fakta

Post Last Edit by sphinx at 22-5-2010 21:28

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Host_(film)
cite Korean... tp Lady Vengeance tu mmg lar tp part yg dia org dok discuss mcm mana nak bunuh cikgu tu lawak lar plak

cite Mukhsin pun unik sbb ia menceritakan kisah yg tak pernah diceritakan dlm filem2 melayu yg terdahulu

bagi aku cerita Triangle unik dan brilliant.
cita pasal pompuan (watak utama) ni ikut kawan2 dia b ...
ChildrenOfBodom Post at 21-5-2010 01:36

salam,

macam adik beradik citer the butterfly effect je?

Reply 53# marumaru

agak la.. mak dia bleh tendang je dia kat bawah meje ikan tuh.. da beranak troz sambong jual ikan..
tp pelik kan ending citer dia.. tetibe dia ilang..

Mr.bean jadi watak yang serious dalam cerita ni..
Mengisahkan seorang wanita yg dahagakan kasih sayang seorang suaminya (mr bean) yang merupakan seorang pastor (paderi) yang terlalu obses dgn kerjanya..
Anak perempuan mereka sering bertukar pasangan manakala anak lelaki mereka pula sering menjadi mangsa buli kat sekolah..
Akibat dahagakan ........ maka wanita tersebut main kayu 3 dengan seorang golf instructor (Patrick Swayze)..
keluarga mereka menjadi menjadi kucar kacir sehinggalah datang seorang perempuan tua yg menjadi penyelamat keluarga mereka..
Cerita ni dikategorikan sebagai black komedy..
Agak-agak nak tengok Mr bean serious, tgk la cerita ni..
Best..

Osama- budak pompuan kene nyamar jadi lelaki kt zaman taliban... best aar criter nieh,,

camp nowhere tu dah ada main kat tv3 sempena alam ria cuti sekolah tahun 1998 kalau tak silap aku la COB