CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juwaini

[Lain-Lain] Filem Unik Yang Anda Pernah Tonton

Reply 160# sepaileman

kalo filem mamat khalid pon boleh masuk kategori unik.maksudnya filem..kembara seniman jalanan,jemapoh ke manchestee tuh unik jugak la kan..kan...kan

kalau filem/drama melayu ni hasil dari mamat kalid la uniknya sebab banyak citer arahan dia semua be ...
sepaileman Post at 31-5-2010 11:18

Aku tak berapa boleh masuk la cerita Mamat Khalid. Dia macam paksa-paksa orang suruh gelak...

Reply  sepaileman

kalo filem mamat khalid pon boleh masuk kategori unik.maksudnya filem..kembara ...
alesandra Post at 31-5-2010 12:12

Jemapoh ke Manchester agak unik...

Post Last Edit by alesandra at 31-5-2010 12:49

Reply 163# juwaini

suker sangat scene yg depa pegi gig tuh.yg mamat 3 org baju batik takdapat masuk.aku peduli ape ko anak raja ke,tiket dah habis,nangis la.alih2 masuk gak dgn selamba tembak org secara rambang.boleh relate ngan keadaan sekarang

Reply 162# juwaini
ntah aku pun susah nak cakap tapi filem dia aku kurang sikit laa ni cerita drama lama masa 90 an dulu

rasanya dia bukan jadi pengarah lagi pun cuma sebagai penulis skrip atau penolong pengarah je
aku tak boleh lupa drama pukul 2 petang pasal rombongan kawen dari perak ke bukit mertajam...

Reply 161# alesandra

cerita kembara seniman jalanan ni cerita lakonon m.nasir ke?

cerita m.nasir baru nak jadi artis dgn pyan habib ke? tak berapa ingat laa...kalau betul cerita ni menarik jugak sbb pasal cetak rompak...

kalau cerita jemapoh ke mancente aku tak pernah tengok pun sbb tak tau nak cari kat mana

Follow Us
Reply  alesandra

cerita kembara seniman jalanan ni cerita lakonon m.nasir ke?

cerita m.nasir ...
sepaileman Post at 31-5-2010 12:56

yup.director nya nasir jani.of course la ko lupe citer neh.sbb tak diulang tayang beribu-ribu kali mcm citer melayu hadoo yg lain.nasir jani sendiri tuh pon dah kontroversi.inila pulak citer dia.tapi yg menarik citer neh buat mase 1980'an tapi isu2 kat dlm citer neh masih melingkar atau lebih teruk lam industri hiburan malaysia.ade satu scene m.nasir ngan khatijah ibrahim...dia ckp kenape wartawan hiburan taknak tulis pasal benda2 cam cetak rompak ..tapi sibuk tulis citer psl artis tayang dapur baru,kete baru.

DJKM tuh ko boleh download.takpon kat youtube pon hade.

adoi tak tau mane nak post.. post sini la pinjam jap

sakit otak aku tengok citer 2 hati 1 jiwa kat ABO nih adoiiiii

cam tuuuttt je poziah gaus nih.. buat2 comel tapi annoying gile bunyi bingit
arghhhhhhh tukar cenel la..
:@

betul dah tu..tapi dia tak kembali ke masa lepas pun..masing2 hidup zaman masing2 tapi boleh ber ...
samax Post at 28-5-2010 20:56

citer frequency ni...mana bila dia request bapak dia quit smoking....???

ada satu movie tu--- omputih le...cerita pasal sekumpulan orang terperangkap dalam lori yang tak boleh berhenti. rosak. dari awal sampai ending, lori tu tak berenti. walaupun pelakonnya tak keluar lori tu..tapi x boring sey....

satu lagi movie pasal seorang lelaki yang ditimpa malang tak henti-henti... ....
yg uniknya semuanya berlaku dalam satu malam. dari awal movie sampai ending.pagi besok tu dia masuk kerja macam biasa.

ps: dua2 aku tak tau tajuk apa huhu....

Ada satu filem animasi french, Persepolis (2007). cite tu lebih pada kreativi sebenarnya tapi pada aku agak unik juga jenis animasi yang dimainkan
adi_iskandar Post at 30-5-2010 02:17

haha.... animation ni.. aku tengok berita dia kat tv... kontroversi gak...lepas tu cari kat internet terus... kt youtube pun ada..
comel2 je watak dia..tapi tema...--fuuhhh-- btw aku tak setuju pun cerita ni---tapi cara persembahan tuh.. unik

.... kalau la ada kartunis tempatan boleh buat komik serius gini.. (ada kot, underground la..)

Post Last Edit by soptg at 1-7-2010 22:40

a series of unfortunate events..paisehh..setting filem nih jer buat poning kapla...entah zaman ape ntah..tp filem nih mmg cantik setting view dier ( tul ke ayat nih? ) ..tp kalo nengok jim carey jd uncle jahat mmg klako...smpaikan anak aku leh hafal dialog die maser sambut  bebudak tuh kt rumah agam dier yg cam nk runtuh tuh.."ENTROOOOOODDDD"..

ada satu movie tu--- omputih le...cerita pasal sekumpulan orangterperangkap dalam lori yang tak boleh berhenti. rosak. dari awalsampai ending, lori tu tak berenti. walaupun pelakonnya tak keluar loritu..tapi x boring sey....

satu lagi movie pasal seorang lelaki yang ditimpa malang tak henti-henti... ....
yg uniknya semuanya berlaku dalam satu malam. dari awal movie sampai ending.pagi besok tu dia masuk kerja macam biasa.

ps: dua2 aku tak tau tajuk apa huhu....
kawankau Post at 28-6-2010 13:05

yg first tu aku tak tau..yg no.2 judul dia After Hours..memang unik..

The Box lakonan Cameron Diaz n James Marsden ni memang unix tak hengat punya....80% filem tu ko akan dikelirukan oleh scene2 yg aneh n tak difahami.....20% last tu barulah menjelaskan semuanya......memang gile seh tengok citer ni....tapi best la jugak

ada satu movie tu--- omputih le...cerita pasal sekumpulan orang terperangkap dalam lori yang tak bol ...
kawankau Post at 28-6-2010 13:05

bukan lori, tapi bas. tajuknya Speed. tahun 1994. lakonan keanu reaves. filem simple je, macam low budget, tapi mampu mengikat penonton atas kerusi.

memang unik pilem2 yang korang rekemen...sebab tak penah tengok pun...
ada tak sapa2 tau filem ni pasal diorang naik satu pesawat ni...pastu ada macam gelombang masa...sapa2 yang tido time lalu tempat tu selamat...tapi sapa2 berjaga akan hilang...aku tengok time kecik2 dulu..tak ingat la tajuk dia...nak cari balik la...

bukan lori, tapi bas. tajuknya Speed. tahun 1994. lakonan keanu reaves. filem simple je, macam l ...
adi_iskandar Post at 5-7-2010 03:05

Speed tu takde la unik...

Post Last Edit by kawankau at 5-7-2010 13:07
bukan lori, tapi bas. tajuknya Speed. tahun 1994. lakonan keanu reaves. filem simple je, macam l ...
adi_iskandar Post at 5-7-2010 03:05
Speed tu takde la unik...
juwaini Post at 5-7-2010 11:11

speed? keanu reaves? tu filem action kan?
takder lah! ni filem takder hero lerr...
theme macam filem action kan?
tapi takder thrill pun tengok..lebih kpd kasihsayang,pengorbanan,pendeknya semua
perkara yg tak suspen.

tak kena gaya penonton, memang boring.
yg unik bagi aku sebab --cerita tu atas lori je..

... pelakon dia pun tak terkenal
sebab tu aku tak ingat.eei.. filem apa lah ni.

ps: btw lori tu memang tak berhenti sampai habis.

Reply 170# kawankau

tajuk citer ni tak silap aku after hour

Reply 171# kawankau

Movie Persepolis ni ada buku gak, tapi rasanya kena ban kat Malaysia sebab too sensitive. Aku dapat baca pun sebab kakak kawan aku kerja kat State. Tapi personally aku pun tak setuju dengan they way they live their life....  i look at Iranian with a different perspectives now, if you happen to read this book / watch the movie just be open minded.