CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

MISTERI LEBUHRAYA KARAK: Urban Legend -MERGED

komunis???kan 1984 komunis ade lgk.area bentong tu komunis ramai
shazuyi Post at 22-5-2010 18:23

Takkan kominis rupa macam kelawar?? Ramai saksi kereta yang lalu situ tak berani berhenti sebab takut. Diorang lalu dan pelankan kereta lepas tu pecut laju & lepas tu report polis.

Polis peronda pun datang dan makhluk tu nak serang polis tapi polis tu lepaskan tembakan dan makhluk tu terbang lari kedalam hutan sambil bawa kepala mangsa tu. Ini salah satu versi yang aku dapatlah.

Sapa2 yang ada cerita penuh bolehlah story kat sini ye...sesiapa yang kenal polis tu ke atau kenal keluarga mangsa tu ke.....supaya kita dapat versi yang betul punya.

Takkan kominis rupa macam kelawar?? Ramai saksi kereta yang lalu situ tak berani berhenti  ...
Fieza-mira Post at 22-5-2010 20:02

ade x artikel dari paper yang cte pasal kejadian nieh?

Takkan kominis rupa macam kelawar?? Ramai saksi kereta yang lalu situ tak berani berhenti  ...
Fieza-mira Post at 22-5-2010 20:02

kalo polis dapat tembak makhluk tu sah2 makhluk tu bukan hantu!may be spesis kelawar yang besar!..mungkin dah cedera and skang dah mati

versi  JEEPERS KREEPERS nh......

daku pon terbayang begitu masa mula2 bukak thread nih..

mane ade kat gerik!kampung mak aku sane x penah dengar cite pun

ntah.. ni pon mmbe mak yg citer.. wallahualam

penah dgr, versi antu yg mkn kepala.. hehe

hantu hutan

Follow Us
wah bru pestime dgr cite nih...kiranya wujudla bende nih yek..

Post Last Edit by bluezink at 23-5-2010 12:05

JEEPERS KREEPERS=MOTHMAN=Jersey Devil

mcm penah baca cerita ni kat dalam Mastika...

Cerita ni memang famous dikalangan masyarakat cina sebab yang mati tu lelaki cina. Kalau sesiapa yan ...
Fieza-mira Post at 22-5-2010 15:27

2 orang anggota polis tu may be dah pencen x pun dah bertukar..cuma orang awam,isteri si mati yang boleh menceritakan sume tue.taun 1984,aku rase kenderaan pun x banyk lagik...nanti aku try siasat sapa polis tu.

i pun pernah dgr..malam tu kita orang ada camping kat PD so buka cite hantu masing2..yg citekan kawan india..dia tak sebut pulak mangsa tu cina or india tapi karak highway lah..dan husband tu turun nak buang air..dia pesan dgn wife kunci pintu kalau dia dah habis buang air dia akan bg ketukan ...adalah style dia ketuk tu supaya wife dia tau dia yg balik tu bukan orang lain..

arwah abang dulu komando..biasa masuk hutan....dan biasa jumpa mayat2 orang yg ngeri gitu..kira bukan sebab kena bunuh manusia lah tp makhluk asing..ala2 alien vs predator gitu kut..

i pun pernah dgr..malam tu kita orang ada camping kat PD so buka cite hantu masing2..yg citekan kawa ...
sunsuria3 Post at 23-5-2010 00:35

mayat manusia?manusia tu dari mane?orang asli dok lam utan?

dah tak blh identify lah rupa mayat tu sbb ngeri sangat..ada juga kes askar yang hilang dlm hutan so as komando gitu kena pi cari bila jumpa mayat dah tak serupa orang...dan tak bawa balik lah kes gitu ..dia orang ni kan ada pengenalan diri rantai ke apa tah..biar je gitu..kena cepat beredar..
dia orang blh kenal pasti mayat angkara komunis or alien ni..lain..kalau komunis akan diburu hingga ke lubang cacing..
hutan tu kan tempat kediaman makhluk2 asing ni..ada yg tersilap langkah ke tersilap kata ke mana nak tau..

dah tak blh identify lah rupa mayat tu sbb ngeri sangat..ada juga kes askar yang hilang dlm hutan so ...
sunsuria3 Post at 23-5-2010 00:53

angkara rimau ke??beruang?..utan malaysia ni memang banyak misteri.komando pencen yang penah cakap kat aku die penah jumpe ular tedung besar ya amat!memang ular betol and kawan die tembak mase ular tu tengah kembang..pas tu bigfoot,die cakap memang wujud!die psan bigfoot mengintai celah2 pokok and kalo bigfoot tu dtg memang bau die hamis!walahualam..

ish i tak tau lah cite dah lama, abang pun dah arwah..sbb binatang buas pun ada sebab makhluk lain pun ada...tp dia orang blh kenal pasti lah sebab kematian tu kalau lain macam mrk akan cepat tinggalkan area tu...

aku xpernah dgr lagi manusia kn bunuh dgn hantu...yg pasti kalau wujud benda tu mungkin ianya sejenis creature yg kita xtau kewujudannya...kalau blh nk mintak monster quest siasat je bnd ni huhu...tapi kejadian ni dah lama berlaku,kalau masih ada skrg mgkin blh siasat lagi...aku  btl2 nk tau apa bnd tuhmy3: curiousity killed the cat.....

first time dengar citer nih....ada org buleh cerita versi masing2 dak?

korg cite psl karak hiway ni baru aku teringat, 1 kwsan rehat, "Hentian sebelah lentang", situ ada air terjun. exit situ leh wat u-turn bawah hiway tu.

masa balik raya kelantan tahun lepas, ada sorg passenger iaitu bini kpd biras aku (adik kakak ipar aku) nk g toilet... masa tu jem giler, dh stgh jam tktau nk benti katner, last2 smpai kat area hentian sbelah lentang tu, aku masuk le, igtkan ada la R&R macam R&R yg lain... rupa2nya gelap gelita. aku nmpak (suluh ngan lampu van unser) toilet, kaunter restoran situ masih dlm pembinaan , lom siap. so, biras aku pun baak le bini dia g tepi kolam, jauh le gak, gelap.

aku duk nunggu tu tiba2 je baby dia yg akak aku dukung tu nangis kaw2. tah tiba2 aku punya bulu roma plak naik berdiri. tk smpai sminit, aku dgr ada benda jatuh dlm kolam tu (bunyi mcm benda besar la), gelap = tk nampak apa. aku igtkan biras aku or bini dia jatuh ke... tp kejap je lepas tu, diorg dtg balik n ckp "dah setel". aku pun sambung drive, smpai kat hiway, aku tanye le biras aku tu, bunyi apa jatuh dlm air tadi? dia sengih je, n ckp, "nnti citer". smpai kat mana tah, bila dh kurang jem, jln pun cerah n kete banyak, dia kata yg dia pun tktau apa. mcm batu besar kena campak ke dlm air. smpai terpercik kena dia seolah halau dia tkmo bg guna air kat situ.

sori la klau korg baca pnjang2, tp isi cite aku tkde mende sgt,  aku saje je nk cite jugak...

Rate

1

2 orang anggota polis tu may be dah pencen x pun dah bertukar..cuma orang awam,isteri si ma ...
shazuyi Post at 23-5-2010 00:34

Tulah saya pun terpikir jugak dah 26 tahun berlalu. Ada lagi ke polis tu? Kalau adapun mungkin dah pencen tapi fail kes tu masih ada. Saya pernah baca cerita ada sorang ni dakwa dia dah tengok gambar dalam simpanan polis tu.

Ada jugak kaitkan dengan bigfoot tapi susah sikit nak telan sebab setahu saya bigfoot tak boleh terbang. Tapi kalau makluk asing macam predator tu......wah......ini satu teori baru nih!

Kita tambah senarai teori - angkara alien a.k.a predator.