CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

MISTERI LEBUHRAYA KARAK: Urban Legend -MERGED

tak kira version apa pun
yg pastinya ada sesuatu yg dahsyat di luar sana...
dan pihak yg berkenaan pun sampai sekarang tak penah hebahkan apa bendanya tu
kalau ikut cerita Jeepers Creepers, benda tu akan muncul setiap berapa tahun sekali
ingat tak yg part 1 ke apa ntah, dorang ikat menatang tu dlm bangsal

ape kate korang test.. drive by malam2.. bawak slow2.. bwk camera.. tengok ape jdi

ni version yang aku dengar,pelik ckit

sepasang suami isteri yang melalui jalan karak tersebut berhenti di bahu jalan kerana kereta yang dinaiki mereka mengalami kerosakan.si suami berbegas ke hadapan kereta untuk meninjau kerosakansi isteri yang tinggal di dalam kereta terkejut melihat susuk tubuh seakan-akan kelawar hitam yang besar keluar daripada hutan dan menerkam suaminya dan membawanya terbang ke atas kereta.

semasa pergelutan berkenaan si isteri tidak keluar di dalam kereta dan kebetulan terdapat trak  yang dinaiki sekumpulan askar nampak kejadian dan melepaskan beberapa tembakan menggunakan karbain raifal,namun sudah terlambat dan si suami maninggal dunia akibat kecederaan yang teruk.turut dilaporkan mayat hampitidak menyerupai manusia.

yang peliknya,selepas kejadian si isteri seakan-akan lupa kejadian tersebut(maybe sebab shock and confuse) menyalahkan askar2 berkenaan yang menyerang suaminya yang tidak bersenjata.tapi takkanlah raifal sampai boleh menghancurkan mayat sampai macam tu sekali.pelik tul aku...

Rate

1

Reply 122# unekspekted

aduhai.... adik aku balik bertiga memalam selalu nih....
sampai karak tu arround 11pm ler....

dulu time bujang aku selalu gak balik memalam...
sorang2...
tp arround 8pm ler... kat karak tuh....

macam -macam versi cerita  ni.

itu lah pasal zaman2 tu slalu terpengaruh dgn citer otomen dr jepun tu
tu yg timbul pelbagai spekulasi, ni saje nk menghangat kan majalah n akhbar2 tabloid
supaya terkenal n dpat nama

tu aje motifnye, kalu xde citer2 camni, aku ingat majalah2 kecik cam mestika tu
x de namanye, begitu dgn akhbar2 tabloid zaman tu

cuba korang ingat, zaman tu kan mane ade citer2 best kt malaysia ni,smua citer pasal pembangunan, kes samun, rompak, so diorang create la satu kisah ala2 x file gitu

sama jugakle dgn citer era skang ni 2010, smua nye dh takde point, tgk citer2 kt TV tempatan kita skang, ape dah jadik, bila citer kt majalah kurang laku, diorang realisasikan plak kat TV

Rate

1

Follow Us
aku anak jati bentong tak pernah dgr cerita sebergini dan rasanya karut semata2..Tahun 1984 highway karak baru siap dan masih terdapat beberapa pembinaan terakhir di sepanjang highway tersebut..Memandangkan ianya dahulu hutan banyaklah unsur2 mestik yg sengaja ditokok tambahkan..Setahu aku pak ngah aku dan jiran sebellah rumah ku yg bekerja sebagai polis tidak pernah megunkitkan kisah tersebut..Ni lah first time aku dgr cerita bergini..Klu angkara manusia tidak dinafikan krn pd masa itu bentong mmg termasuk dlm salah satu kwsn hitam komunis..Pada masa tersebut juga masih sy ingat byk sekatan2 jlnraya dibuat oleh anggota2 polis hutan..Setakat cerita hantu,org bunian dan mistik itu biasa la aku dgr tp bkn cerita bergini..klu tak lama dah aku kena mkn hehehe..selalu balik bentong malam2 aduh korang bikin aku cuak je hehehehehe...

sambung baca balik.
semalam nak baca semua tapi takut la plak..
rumah sunyi sepi sebab semua tido awal semalam. aku je duk gigih on9 sorg2..hehe

Reply 127# rizalrazul

versi yang kak tim dengar, ianya berlaku di ayer hitam..

banyak sgr versi cite ni..
yg mana betol pon tak tau..
tpi mmg scary...

aku anak jati bentong tak pernah dgr cerita sebergini dan rasanya karut semata2..Tahun 1984 highway  ...
rizalrazul Post at 25-5-2010 09:46

org bentong ye??..sama le kita...infact dulu penah berulang alik dr Bentong ke KL...cause x dpt nak transfer keja ke Bentong..
so far x penah dgrlah citer ni...tu yg confused tu.....cuak pun ada gak caused selalu drive balik KL sensorang..especially jam 5 pagi tuk balik KL....

Reply 2# kuzaime

btol tu....macam2 version yg didengar... ada kata yg kena tu pengantin baru, on de way balik dari somewhere. tapi cite nye sama la...ada org kata makhluk tu jembalang tanah. tak tau la jembalang tu spesis jin ke apa ke....

punyelah hangat cite nih,
aku siap tanya kat mak ayah aku balek pasal kes nih,
tapi lebih kurang aje cam cite korang,
huhu..wallahualam apa yang berlaku itu sume Allah SWT yang MAHA MENGETAHUI..

hantu makan org ke??? hantu tak mkn org...die hanya takutkn2 je ...... kalo darah mungkin la ..... api kalo bunuh..maybe bigfoot...atau masih ade lagi haiwan yg belum pernah ditemui???? who knows???

adakah rupa parasnya mcm bula..?!

versi  JEEPERS KREEPERS nh......
ilham Post at 22-5-2010 04:11 PM

i like ur profile pic..mmbuek kan aku mengidap nak mkn big apple donat.heheheh

cam gini ler...setakat ni kes kematian kejam yg pernah menggemparkan
negara ialah kes pembunuhan yg dilakukan geng mona fendy
mangsa yang dibunuh tu dikerat kerat

setahu aku kalu kes2 mistik ni...yg mcm diorang discuss tu...takkan muncul dlm
bnyak versi
contoh: aku x pnah lagi dengar kes toyol pakai baju koboi curi duit org smbil tunggang kuda
dan menjerit2
aku x pnah lagi dgr kes orang minyak pakai minyak sapi lumur satu badan utk buat onar kt kampung2 kacau pompuan

kalu betul urban legend... ia akan jadi mitos/lagenda mcm Mahsuri, Puteri Gunung Ledang
kalu bnyak2 versi ni...tu yang omputih cedok citer korang
pastu jadi ler movie jeeper naik jeep pergi makan biskut creepers

penah baca citer ni.. byk tul versionnye.. ade yg kata mangsanye melayu la, india la n cine la..

haaaa ni ade satu lagi kes...1 lembaga hitam kehitaman ditemui di
sebuah pencawang TNB
x silap aku kt Muadzam Shah
pasni kecoh 1 kampung lembaga jelamaan roh si pencuri kabel mengganggu warga kampung
n penduduk setempat

mamposss, smua nk dijadikan urban legend yg x seberapa urban
pasni mestika, n tabloid2 lain berduyun ler menghangatkan berita kt majala/paper diorang
biyol tol

pernah dgr jugak, tp version kat karak.. ceritanya yg aku dgr, kes ni terjadi masa mula2 hiway karak dibukak..

tp version aku tu, sama lah - suami keluar nak cari air. wife n anak2 dalam kereta. husb dia pesan walau apa pun jadi jgn keluar kereta, keluar bila dah cerah. wife dgr bunyi pelik2 tp tak keluar sbb igt pesan suami. then dtg kereta polis, bawak speaker, parking depan kereta depa. Dgr dari speaker polis tu suruh wife dia bertenang jgn keluar hingga di suruh. lama jugaklah dgr bunyi buynian dari bumbung kereta. lepas dah senyap lama sikit baru polis suruh turun dan cepat2 lari masuk kereta peronda polis. polis suruh jgn tgk belakang, tp wife tgk jugak dan npk susuk tubuh yg dah cedera semua tu lah.

lebih kurang jelah versi dia kan.