CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

MISTERI LEBUHRAYA KARAK: Urban Legend -MERGED

ei..kome2..naik bulu dada i..

ei..kome2..naik bulu dada i..
hAzEL^nut Post at 25-5-2010 04:33 PM

ate kume bukan ke pompuan?

Reply 142# dune1989

kalu pompuan, bulu apa kat dada....

wa dah kompius nie...

i like ur profile pic..mmbuek kan aku mengidap nak mkn big apple donat.heheheh
sayang_pjan Post at 25-5-2010 13:11

....blehlah kita g makan nti.........

Reply  dune1989

kalu pompuan, bulu apa kat dada....

wa dah kompius nie...
Chek_am8848 Post at 25-5-2010 04:51 PM

hahah...itula..
teman pon udah kompius ini...

Reply 145# dune1989

seram sihhhh!!!
mintak dijauhkannn...

Follow Us
Reply  dune1989

seram sihhhh!!!
mintak dijauhkannn...
Chek_am8848 Post at 25-5-2010 05:12 PM

lorh seram apanye hehe..
semalam aku bace kisah2 korang neh..
last2 aku lak cuak haha..
tengok video lost tape kat youtube pon takot haha..
entah cemana rasa takot..
ngok ngek tol haha..

bukan seram abb takut hantu....

kut terkena yang 2 alam tuh jer.. a.k.a pondan....

org bentong ye??..sama le kita...infact dulu penah berulang alik dr Bentong ke KL...cause x dp ...

Adeila Post at 25-5-2010 10:35

huhu ade jejak kasih rupanya..Selama 15 tahun naik bas ulang alik dr kl ke bentong.. bas last 9.45 dr kl ke bentong pon selalu naik..Driver bas pon tak pernah lak cerita benda2 ni pon..tiap2 jumat balik bentong kul 10 or 11 mlm tak pernah lak aku terserempak, allamdullilah mintak dijauhkan..Tetapi aku ade cerita..Cerita mengenai hantu babi..Berlaku sekitar pertengahan tahun 90an dahulu..rasa nak marah pon ade...

Ceritanya bergini ingat2 lupa..So klu rasa mcm tak paham buat paham2 je la k..Satu malam sekitar pukul 10 malam sy dan seorg member lg senang sy biasakan pangil dia tuah balik ke bentong..Mcm biasa tuah meminjam kereta bapanya utk menemani sy balik ke kg memandangkan pada masa itu pengakutan awam dr kl ke bentong akan terhenti pd pukul 9:46 malam.Senang cerita last bas kul 9:45 malam..

Cam biasa kami bertolak kul 10 malam, sampai ke genting sepah singah sebentar menghirup kopi dan teh tarik..fuhh tak seram langsung..sekitar pukul 12:33 pg kami meneruskan perjalan kembali yg hanya tingal lebih kurang 50km ke bentong..Selepas simpang bukit tinggi ade sebuah bas stop dan terlihat kelibat seorg yg berumur dlm linkungan umur awal 50an memakai songkok dan berbaju melayu menahan kereta kami...

Ape lg mecicit la tuah menekan break...Atas rasa kesian dan tidak mengesaki sebarang aktiviti paranormal kami pon membenarkan lelaki tersebut menumpang sehingga ke tol bentong memandangkan dia memberitahu bekerja sbg security guard tol bentong..Lelaki yg dikenali sbg pacik Kasim sering berulang alik dr bas stop bukit tinggi ke tol bentong dan kebetulan pd hr tersebut dia terpaksa mengantikan rakannya di plaza tersebut atas alasan yg aku tak ingat..

Cerita punya cerita terlepas la dari mulut tuah ni meminta kut2 si abg kasim ni pernah melalui saat2 yg mistik dan penuh tanda tanya..Bila soalan itu diajukan terus dia terdiam..Dlm hati sy tercubit rasa kegelisahan kerana perasaan yg tdk menentu bila mencuri2 pandang muka pacik kasim di cermin pandang belakang..Nampak mukanya yg berkerut2 dan gelisah..Fuhh aku dah cuak..

Pacik tu lantas bersuara sambil suaranya seakan2 putus seperti menahan sesuatu..Bergini dik..Pacik pernah mengalami suatu pekara yg sampai kehari ini membelengu pemikiran pacik...fuhh aku dan tuah terkejut gak dia kasi tau mcm tu...Pernah suatu hari ketika pacik bekerja sbg kelendan lori ditumpangi oleh entiti yg tidak dikenali. Pacik tu bersuara lg pd mlm seberginilah kejadian itu berlaku dan kebetulan ianya berlaku di tempat sy dan tuah mengambil pacik tersebut..

Adehh aku gan tuah saling berpandangan..muka ni dah pucat berpeluh lak lg..Pacik tu becerita lg ketika itu org yg ditumpangi memakai baju melayu dan bersongkok..Arrgghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh..hampeh apasal la pacik ni leh ckp mcm tu lak...Di lantas memgang bahu aku..terterttertertert terketar aku...suspen ni tgh taip pon aku dpt rasa penangan seram dia...

Sambil memegang bahu aku dia bercerita pd masa dahulu terdapat seorg yg berumur balik dr genting sepah menuju ke tol bentong tetapi syg beliau excident dekat bukit tinggi berhadapan bas stop..Ketika itu beliua baru balik dari kenduri arwah sbb itu beliau memakai bj melayu dan songkok..Oleh kerana melangar peraturan jalan raya kepala mengalami cedera parah..Hampeh pacik tu leh buat lawak lak

Menurut cerita akibat dr excident tu mukanya berubah sedikit sehingga idungnya kelihatan seperti babi..Aku tak tau lah mungkin tergesir kut..Sejak dari itu jln tersebut selalu digangu oleh roh yg dikenali sebagai hantu babi..Selepas pacik tu bercerita dia lepaskan tangannya dekat bau aku dan saat itu lah aku bau busuk yg tidak enak sekali..mcm bau org mkn telur rebus lepas tu kentut..korang paham kan baunya cam mana...

Tuah dan aku dah cuak abih sambil anak peluh mencurahi kerusi kereta, sy lak tak berani memadang belakag mmg time tu dah baca ayat2 tertentu dah..Nak..pacik tu bersuara..Anak nak lihak tak wajah hantu tu cam mana?..Argghhh aduhhh luruh jangtung ku bila pacik tu ckp mcm tu...Anak lihat la pacik ni mcm ni la rupa hantu babi tu..Aku dan tuah dlm pd takut tu menjeling cermin pandang belakang...

Ya Allah........................................
Allahuakbar

Argghhh

Korang tau ape aku nampak dlm cermin tu?....

Sial la pacik tu
sampai sekarang aku teringat

Dlm cermin tu pacik tu menggunakan kedua tangan dan jarinnya menarik lubang idungnya kelihatan seperti babi...Arghhh siallll
Siap leh ckp lg maaf nak tadi pacik terkentut.. Pacik terpaksa pegang bahu anak untuk mencari suisnya....Bengongg

Bengong ujang sampai sekarang aku tertipu............

(sumber dari majalah ujang sekitar pertengah tahun 90an setelah ditokok tambah sbb jln cerita asal kabur)
"jgn biarkan idup anda dipenuhi oleh misteri"

Sambung

huhu ade jejak kasih rupanya..Selama 15 tahun naik bas ulang alik dr kl ke bentong.. bas last  ...
rizalrazul Post at 25-5-2010 17:29

aku ingat citer ni!!hahahahahaha

best siall..

siot je.....mati2 aku ingat cite betui

Reply 149# rizalrazul

first time aku tergelak kat bod MPS nih

ni dr cite Kwn sy kebetulan Kami nk pi lata lembik mula nk gerak mlm then cancel gerak lps subuh pg jumaat

Ooo..yea lah kut...arwah ayah x-police byk tempat kat Pahang dia bertugas....Dlm byk2 negeri..paling byk cerita komunis & jin tu kat hutan Pahang lah..hutan paling tua semenanjung...i kalau masuk je karak sampai kuantan memang sentiasa xtra hati2...kut lah jln bengkok nampak straight.....

Selekoh - tak masuk pekan raub...tak da dinding batu kat situ..
Ada 1 mlm drebar bas ni lalu situ dia nampak berduyun2 org nak gi kenduri..so dia kesihan dia tumpangkan lah..masa geng2 tu naik bas dia terasa amat berat..
Sampai depan diorang tu turun..
Hari lain drebar tu lalu siang hari dia perhatikan tempat geng2 tu turun tapi tak da rumah pun apa lagi kenduri..mlm jumaat tu
Alhamdulilah drebar tu tak kena usik mungkin hati dia baik

habis tuh urban legend nih pernah berlaku ke tak?
sapa yang start bukak cerita nih?
dah lama tak dengar cerita nih ada dalam 20 tahun dah kot....

huhuhu seramnyer...

fuhh jln lama bentong raub tu takleh blah..klu korang pernah melalui jln ini mesti horror..Dah la muat2 2 keta sebelah kanan gaung sebelah kiri dinding batu bukit (klu menghala ke raub)..Byg kan klu berselisih dgn bas, muat2 je..klu mengelak kena pikir nak terjun gaung ke nak hentam batu...nasib baik jln baru dah siap senang sikit..Dah la mona fendy buat hal dulu kira klu g raub ingat mona...

Jersey Devil???
unekspekted Post at 22-5-2010 12:17

ni bukan cam cite mat saleh tu ke... yang duk di kawasan ladang gandumtu kan... di dtg 4 tahun sekali ea ke mcm ne tah cite dia lupa

Reply 149# rizalrazul

Adess!..citer tak betul rupanya ni..

pernah jugak dgr cerita pasal ada org kena makan kat karak hiway ni..masa ni rasanya lebuh raya karak tu baru siap dibina..rasanya dalam awal 80an..dan kawasan hutan kat situ disyaki masih ada komunis..So, kereta cuma boleh melalui lebuhraya tu dari pkl 7pg ke 6 ptg mcm tu..dan setiap kereta yang masuk hiway, mesti keluar ke exit dalam masa tertentu..kalau tak muncul, satu trak askar akan menyusul sbb takut kereta tu kena serang dgn komunis..

Kononnya, ditakdirkan kapel ni masuk waktu hampir hiway nak tutup..dan dah dipesankan oleh penjaga hiway tu supaya jgn keluar dari kenderaan walau apa pun terjadi..nanti ada trak askar menyusul..masa tu kan mana ada hp..tapi tiba tengah2 jalan, tepi hutan..secara tiba2 kereta  mereka berhenti..so, si suami ni pun   turun utk periksa di bahagian enjin. dibukanya hood kereta di bahagian depan..si isteri tetap dalam kereta..tak nampak apa2 sebab gelap dan sebab pandangannya terhalang oleh hood kereta itu..
Setelah agak lama, tiba2 ada trak askar tiba di sebelah kereta..askar tadi datang dan terperanjat sbb kat depan kereta tu tadi ada bahagian pinggang ke atas sahaja tubuh si suami.. si isteri terselamat sbb ada dalam kereta..Yang masih musykil, apakah yg telah membaham suami itu?..sbb isteri dia pun tak rasa apa2..tak dgr apa2..

Tulah cerita yg telah disampaikan orang..

Reply  rizalrazul

Adess!..citer tak betul rupanya ni..

pernah jugak dgr cerita pasal ...
yenil95 Post at 26-5-2010 10:52

Wah! makin lama makin konfius dengan kisah nih. Jadinya mana satu yang betul?? Askar jumpa ke polis jumpa?? Ataupun kes dah beberapa kali berlaku tapi dirahsiakan dari pengetahuan umum......akibatnya versi bercampur aduk.

Pasal kelawar besar tu kalau ikutkan penceritaan 'The Lost Tape' tu rupa2nya makhluk ni pernah dijumpai kat hutan Amazon, Pulau Jawa, Filipina, Hutan Vietnam & dalam gua Afghanistan. Kalau betullah maknanya memang adalah makhluk ni kat dalam hutan.....agaknya ye.....???