CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

MISTERI LEBUHRAYA KARAK: Urban Legend -MERGED

seram betul kes ini.....makhluk ni susah semestinya bukan hantu, maybe sejenis specis haiwan ataupun ada orang salah menuntut ilmu.

aku pun nak reka gak la citer2 camtu... maner tau versi aku pun leh jadik legendddd gakk...

jap aaa.. aku pikirrr,...

rsnye mcm penah dgr cite ni..org cine jgk tp dh igt2 lupe pasai ms kecik2 dl kwn baik aku bapak dia askar yg slalu msk huta.aku pn xtau komando ke ape psl ms kcik2 dl mn laa tau psl komando2 ni...dia ckp org cina gak...kpala xde..

cerita ni dah boleh wat movie ni..tapi jangan prof la yg buat..elok2 citer seram dah jadi citer bangang lak..

Post Last Edit by Santeira at 10-6-2010 15:42

Aku mula dengar citer ni dari lecturer aku, tahun 97. The problem is cerita ni juga urban legend di kalangan orang puteh. Yang lecturer aku citer, citer betul katanya, yang jumpa dorang tu org Highway PLUS, bukan polis askar or pekerja TNB.

Pastu tahun yang sama aku ada tengok satu VCD cerita hantu tajuk "Quicksilver Highway" yang menceritakan benda yang sama kat negeri omputeh.

Ni pulak versi omputeh yang aku jumpa kat Yahoo! Answers.
A man and his wife are driving down a deserted road when they run out of petrol. The man hops out and tells his wife to lock the doors and wait for him to come back with some petrol. She falls a sleep and wakes up 3 hours later. She gets a bit worried for she thought her husband would be back by now. She see's a figure in the distance. As it gets closer she sees that it is not her husband and that it is carrying something. IT comes right up to the window and in one hand holds up her husbands head and in the other hand the car keys.

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080424215916AAW3ijx

Aku tak rasa ni cerita betul pun.

banyak betul versi dia.

benda ni betul2 wujud ke, kena cover ke, atau sekadar urban legend?

Follow Us
pernah dengar....siap ada dak 1 ofis dulu..(india) bgtau, menda tuh happen kat makcik dia..tp kunu ...
kuzaime Post at 22-5-2010 12:07

yker..isk kisah benar ke ni
so scary laa....

Ada pernah dengar cerita......ada satu gua dari karak boleh tembus hingga batu caves...kat dalam gua tu ada makhluk seakan-akan barakas, makhluk aneh gigi tajam memakan manusia hingga tulang2nya lumat...minta kepastian???

Reply 168# ArMantoya

wah tak pernah dengar lagi teori ni ... sesiapa boleh backing or pernah dengar cerita mcm ni ..................

pasal thread ni ler aku tak lalu karak highway ke gua musang... n tak sanggup nak start journey tgh mlm or lg awal..
dok terbayang2... sepjg perjlnan sampai kol 8 pg aku dok pasang cd zikir n ayat2 al-quran...

Reply 169# ea208964

saya ada sorang kawan dok area gunung jerai, pangkat Tok Sheikh. Dia ni penahlah buat macam2 kembara....Dia penah masuk gua kak area Karak dan berjalan dalam tempoh seharian..tembus keluar kat batu caves...kat dalam gua tu..bukan setakat selorong je..tapi bersimpang siur. Kat situlah ada makhluk buas, gigi tajam kalau digigitnya tulang hancur.
satu lagi ada laluan gua dari gunung jerai terus ke Langkawi..mungkin sapa2 yang arif boleh menyelidik.
pintu dan laluan gua ini tidak dapat dilihat oleh mata kasar, hanya mereka yang ada kelebihan dan kebolehan saja yang nampak...

aku lalu karak mkm nih....

minta dijauhkan segala bencana. Amin

Reply 171# ArMantoya

ArMantoya ... mungkinkh ni penjelasan tuk kes2 yg jadi kat karak ... ?

Reply 172# kelip_kertas

Amin gak tuk kelip kertas ... nak balik mana...kitaorg selalu je klu nak balik kg lalu Karak pepagi buter  ...sbb travel dgn budak2 lagi senang klu time tido dorang ..bangun2 je dah sampai kg ..klu berjln siang ..jenuh nak menjawab ..dah sampai ke belum..........

Siapa ingt kisah yg terjadi ...rasanya kat karak jugak ...ada porumer cerits yg kenalan dia hilang kat area karak ni ... tak silap nak pegi ambik wife dia balik keje ..tak sampai2 .. sampai skrg wife dia masih tercari2 dia kat spanjang jalan tu ...

tak ingt baca kat tred mana ...

Siapa ingt kisah yg terjadi ...rasanya kat karak jugak ...ada porumer cerits yg kenalan dia hilang k ...
ea208964 Post at 11-6-2010 17:14

Ea,
siannya kat the wife..

Ea,
siannya kat the wife..
yenil95 Post at 11-6-2010 18:35

tu lah ..bila baca nmpk tred ni mesti teringat2 kat cete tu ..tapi lupa betul2 bca kat mana ..tred genting highlands atau tred hiway .... tapi  betul kesian kat wife dia...mesti rasa bersalah

* tk suka tul lu teringat sesuatu tak leh cari kat man ...........

Reply  ea208964

saya ada sorang kawan dok area gunung jerai, pangkat Tok Sheikh. Dia ni pe ...
ArMantoya Post at 11-6-2010 16:37

kawan ang tu x kena makan plak?

Reply 171# ArMantoya

Tak da cerita lagi ka? Tanya kawan hang tu detail kembara karak dia tuh

teori aku:

citer urban legend ni saja ditimbulkan oleh sesetangah orang untuk menimbulkan perasaan seram masyarakat supaya jangan gunakan highway waktu malam kot..sebab mula2 kejadian ni berlaku diberitakan berlaku kat amerika kalau tak silap aku pada tahun 1960-an..kendian cerita ni tersebar kat malaysia dengan jalan cerita yang hampir sama pada hujung tahun 1970-an..aku try google dapat website ni, dalam tu siap cerita kat malaysia pun heboh pasal citer ni..

http://www.snopes.com/horrors/madmen/boyfriend.asp

or teori kedua aku,
memang benda2 ni ada wujud di kalangan kita..bila diikutkan, tahun 1970-an, 80-an kebanyakan hutan masih betul diteroka sepenuhnya..tambahan pulak lebuhraya karak tu baru beroperasi dan hutan2 tu dah diterokai sikit untuk bikin highway...mungkin betul ada makhluk2 camtu masih wujud time tu..

Rate

1