CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kempossible

[2009] 3 IDIOTS [AMIIR KHAN]

tak subscribe ABO...

dah tgk cite nie.....kat astro....mmg best giler......

hari nie ,dah masuk 4 X tgk cite nie....
...
hans78 Post at 16-6-2010 22:01

tulah hans,,,,,,,nampaknya hans dan yang lain-lain yg tak tgk filem hindi kerana momokon filem hindi semua bertema cinta dah ketinggalan barisan filem hindi hebat ......sejak .5 - 6 tahun kebelakangan ni.........bagi abg dan geng -geng lain yg setia mengikuti perkembangan filem hindi ,telah melihat bagaimana filem hindi telah merubah wajahnya,,,,,filem-filem cinta melodrama yg menjadi tunjang filem hindi sejak sekian lama telah hampir pupus.....filem- filem tema cinta walaupun masih wujud.....tapi dgn garapan yg lebih realistik....dan pelbagai gengre filem telah lahir.......elemen percintaan selalunya hanya menjadi subplot dlm kebanyakan filem hindi generasi baru...............ataupun terus dilenyapkan,,,,,,,,

bollywood berubah kerana india sendiri telah berubah......kebangkitan ekonomi india juga telah membawa perubahan arus sosial kpd masyarakat india dan tempiasnya juga telah merubah wajah boolywood.........hari ini, studio-studio besar hollywod  seperti Warner bros, 21 century fox ,sony columbia pictures,walt disney  juga telah tidak lagi teragak- agak untuk membikin filem hindi..termasuk korporat india sendiri seperti reliance,UTV, dll yg mula mengantikan tempat syarikat keluarga yg masih berkuasa di bollywood sehingga awal dekad ini.......

.malah reliance yg juga merupakan penerbit 3 idiot telah menjadi pelabur utama untuk syarikat filem steven spielbierg Dream works  dan mengadakan kerjasama dgn pelbagai lagi nama besar hollywood seperti BrianGrazer & Ron Howard's Imagine Entertainment, Nicholas Cage's SaturnProductions, Tom Hank's Playtone Productions, George Clooney's SmokehouseProductions, Chris Columbus' 1492 Pictures, Jay Roach's Everyman Pictures, JimCarrey's JC 23 Entertainment, Brett Ratner's Rat Films, Julia Robert's Red OMFilms,

3 idiot ni masa mula-mula tayang dulu abg n geng dah promoted dlm tread bollywood.....kalaulah masa tu ramai yg tgk pawagam . tentu boleh cabar kutipan RM 1 juta MNIK di malaysia....3 idiot hanya mampu kutip hampir RM setengah juta sahaja dengan 5 salinan di bawa ke malaysia berbanding 8 salinan MNIK.

apaun masih belum terlambat, kt ASTRO ABO tayang sampai hujung bulan 6....

sape- sape yg tak de ASTRO ABO tapi nak tgk 3 idiot versi gambar kt ABO , ( gambar kt vcd original gambar versi pawagam, subtitle tak jelas ) hantar e- mail kat abg,,,,,,,,,,abg bg dvd 3 idiot( rakam dr ABO) sekali dgn kotak vcd original ( 3 yg terawal percuma sahaja) yg lain kalau nak kene bayar lah............

pedangmasa@gmail.com

Reply 43# just_masa

bang masa..

dah email

tulah hans,,,,,,,nampaknya hans dan yang lain-lain yg tak tgk filem hindi kerana momokon filem h ...
just_masa Post at 17-6-2010 22:47

hurmmm.... cite apa lagi yg best ye?.....antara cite hindustan yg terakhir yg saya tgk ...black,devdas,nameste,provoke n cite preity n amitabh bachan tu...apa ye namanya...lupa lah.....

black mmg best giler....
devdas ok lah....x sampai tahap mables lagi..tp suka watak madhuri..shah rukh bushan...aish bushan...
nameste (betul ke ejaan nie?) --tabu ,dia nie betul2  aktres yg bagus. Rasanya dia nie mcm meryl streep versi bollywood
provoke....ok....apasal lah aku x penah rasa teruja ngan lakonan aish nie
cite preity n amitabh bachan.....x paham langsung...

yup,dah lama giler tinggalkan cite hidustan nie...selain tema cite yg sama..salah satunya mungkin sbb pelakon yg saya minat dah tua2 belaka..... madhuri dixit,preity zinta,tabu,amir khan, ajay devgan,kajol,rani mukerji,karisma,saif ali khan, juhi chawla....dah tua beb.....ade yg dah mask 40 an pun...

ntahlah ...dah x teruja nak tgk pelakon2 sekarang berlakon...kekadang tu seksi bukan main...

apa-apa pun pada sesiapa yg x tgk cite 3 idiot nie...aku cadangkan ...pegilah tgk....xrugi pun....byk sgt pengajaran dalam cite nie...

ingat nk bukak thread baru pasal 3 idiots ni..buat search jumpa plak..dah ada rupanya..saya baru tengok thru astro 110. tu pun stelah dipromote kaw2 oleh bro in law (prof kat uni)>>memang kepantangan saya citer hindi ni..x tahan dgn lagu, lawak, tema cinta 2 darjat n meleret....apa je citer hindi yg org rekomen suruh saya tgk...saya tak akan tgk, kalau tgk pun skejap je,,,lepas tu letih membebel dgn jalan citer ntah hapa2..
tapi sebab yg merekomen kan saya pun bukan calang2 org..saya tunggu jgk astro, tu pun dgn niat nk tape kan je sbb nk tgk lain kali..last2 saya melekat dari awal sampai akhir..n lagu pun saya boleh suka...dan malam ni..dah nak masuk 3 kali saya tgk citer ni..satu rumah pelik sebab saya anti citer hindi sebelum ni....he he

Follow Us
mmh best citer nih. i like it. si madhavan ni pelakon tamil. elok blakon citer citer ni.

all is well......

Arghh..geramnya aku korang dh tgk. Aku dh download lama dh movie ni, version HD pnya, tpi smpi skrg subtitles dia aku xjmpa.

(posted by mobile)

ingat nk bukak thread baru pasal 3 idiots ni..buat search jumpa plak..dah ada rupanya..saya baru ten ...
kimora Post at 2-1-2011 20:18

i pun tgk kt channel 110 tu. nyesal giler tak tgk movie ni sjk mula2 dulu.

mmg best la citer ni. so inspired. tak sangka Aamir Khan leh wat citer mcm ni. kuar dr kepompong hindi movie yg lain

sinematografi pun cantik banget!!

aku br gak tgk..sejak kuar kat astro fiesta tu..
mmg best la citer ni....
ingat nk tgk kejap je...pastu melekap kt dpn tv smpi abih...
pastu ada ulangan je..tgk lg...mmg worth it la...

aku suka tgk cite nih...
lagi 1 ceta amir khan yg aku suka tgk...
tajuk taree zamen par...<--- sape rajin cari ceta ni...
mmg best sgt ceta tu pada aku yg mmg biasa ngan anak2 istimewa ni...
tade la ceta sal chenta memanjang2...

ske gle tgk cite nih..aku rase antr citer aamir khan yg paling best...
gelak guling2 aku ble tingat ke Virus...pelat...hahahha

Dah beli DVD citer nih........ tapi x tengok lagik..........
tgh sibuk layan drama korea..............

Post Last Edit by krxzaqy at 3-1-2011 15:39
movie ini memang best, byk pengajaran, tetapi aku masih tertanya2 part speech by catur apa yg dipida ...
ninja boy Post at 27-5-2010 15:52

untuk part ucapan majlis Teacher's Day tu.. Rancho pedajal teks ucapan Chatur. Chatur hafal ucapan bahasa sanskrit tanpa memahami maksud ucapan tersebut... perkataan 'served' tukar kepada 'screwed'

Chatur: For 32 years, he has increasingly SCREWED students. I'm sure his endeavors will continue. We are astounded at how one man, in one life time can SCREWED so many, so well...

ending ucapan tu diakhiri sanskrit verse... perkataan served tuka kepada kentut tak siap aku

chatur: A good loud FART is honorable... A medium FART is tolerable... Softer windbreaks are terrible.. And the silent ones are unbearable

aku dh tengk cite nie...
seronok gak...

Zubi zubi zum tot tot tot tootet...

(posted by mobile)

absolutely luv it..tgk 3 kali dlm channel fiesta...mmg real laa 3 idiots ni....siap haku nangis byk kali lg...suka tgk part dia da matang dan mcm xdak hal bila si chatur dtg bwk kontrak declaration of menda ntah..mcm ok..bring it on je ...terer ahhh dia...multiple award winning kan...

sumpahh kelakar gila cite nih,aku tgk dua kali
part tk boley bla mse dorg hntr bpk raju gi hospital tu

huhu part tu klakar...kesian orang tua tu lembik longlai naik motor 3 orang