CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haniz98

Ciki beranak songsang.. baby dah mati..terpaksa emergency surgery

kakak...ciki camne harini?

akak moi pon niat sedekah je, moi mmg bukan senang gak, tapi boleh la setakat yg moi mampu...dah terima pm akak, nanti moi transfer , xyah ckp la berapa sbb niat sedekah

Reply 21# hatemetoday

Salam.. hatemetoday..
balik ni.. memang nak direct ke klinik.. tengok cici.. apa khabar dia.. cuma dapat khabar dari doktor.. yg dia nampak lebih better.. doktor akan hidangkan dia dengan makanan yg best best supaya dia makan.. dan lawan sakit nye..

ada sikit gambar yg saya email kat hatemetoday tadi..
nanti kat sini pun saya akan paste kan gambar gambar cici..

takut nanti orang kata.. saya guna thread ni utk minta duit..

tidak.. bukan niat saya nak duit.. kalau nak duit dari dulu saya dah jual anak anak bulu.. tapi saya bagi percuma aje.. dengan harapan anak anak dapat perlindungan.

kawan saya dah marah.. dia kata jatuh maruah saya.. dia kata..tak malu ker.. minta minta duit..dan saya pulak terima apa yg orang bank-in..

Reply 1# haniz98

pm no akaun kat kiter....

Ya Allah.. apa lagi yg hendak dikatakan.. mulianya hati pencinta pencinta kucing di sini..
Terima kasih.. akan saya gunakan sumbangan semua untuk bayaran rawatan ciki..
1 sen pun saya tak akan guna untuk diri sendiri..
terima kasih.. Allah saja yang dapat membalas jasa semua..
Saya amat terhutang budi.. akan saya ingat sampai mati..

haniz..maner gambo ciki? kata nak letak....

Follow Us
Reply 26# Orange_7491

Orange...

kejap jer.. nanti saya upload.. pc ni lembap sikit.. zaman pentium 4 lg.. dulu ingat password photobucker.. ni dah lupa pulak.. apa cara lagi boleh upload kat sini ekk..

I love cate also, please pm me your account no!

kwn2 sesapa yg baik hati mohon kekawan ringankan beban kak hanis kita nih, tlg sorang sikit, lama2 jadi bukit, kurang2 ringan beban kewangan akak haniz nih....semoga ciki cepat sembuh, aminnn

Reply 26# Orange_7491

masyallah.. sangat lama nak download gambar..
keadaan ciki.. kalau semasa dalam carrier. dia merengkuk baring jer..
semasa dalam teksi ke klinik.. dia dok diam jer..
dalam cage di klinik.. dia duduk.. tak nampak sangat kaki baby..
di rumah nanti saya akan jadikan dalam you tube.. sebab yg nampak kaki baby tu dalam bentuk video..
insyaallahh.. balik dari klinik nanti.. akan saya usahakan..

percayalah.. bahawa ini bukan cerita rekaan.. utk mendapatkan duit dan kepentingan peribadi.

Semua sumbangan yg diberikan hanyalah semata mata utk rawatan ciki.

1 sen pun saya tak akan gunakan untuk peribadi.. dan bersumpah akan menerima padah jika melanggar janji dan niat ini.

Reply 29# moimed

terima kasih moimed.. doakan ciki sembuh dan kuat.

ciki bukan lah kucing yg mahal.. ciki kucing biasa saja.. cuma nasib dia..anaknya songsang.

Lepas ni ciki tak akan beranak lagi.. dah dikembirikan terus dalam sekali rawatan luka ni..

sedeynyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

tahniah jadik insan yg penyayang haniz..baik sungguh hati ko....haku pon dpt rasakan camner sedey kalu tgk kucing kesayangan kita sakit...aku penah mengalaminyer.. c puteh gebu bemata biru aku...nazak selama seminggu setelah kena taram ngn kucing jiran aku...aku menangis bagai nak rak..dah lah c puteh aku baru umor 2bln lebey..."dak2" tgh nakal lagik pantang lepa dia kuar..aku tepaksa amik cuti..p kinik haiwan(kajaan nyer)..nk selamatkan dia...tapi tu lah ajal da sampai...aku balik kejer bibik aku cakap"akak puteh da x der"..huwaaa sebak ooo....aku x tgk pon dia..rasa besalah...tapi tu lah aku pon pelik asal aku bela kucing...mesti kucing tu mati.......pe pon keep it up haniz.......

well i hope si ciki going to be orait.... sedih pulak bila teringat kucing aku dulu... tragik jugak kisah dia... but then again, i'm glad...

sedih aku baca cerita ni...apa pun bersyukurlah haniz diuji dan dapat terima ujian ni dengan tabah..Allah tak akan uji seseorang hamba itu melebihi kempuan hamba tu..

haniz,pohon nk mintak cerita ni ya..nak share dengan sahabat yang lain

kesian nyer ciki,harap2 dia da sembuh sepeti sedia kala...anyway,tuan kucing ni mmg terbaik..bertuah ciki sebab dapat owner cam ko..
nak kasi derma xmampu,mintak maaf laa..take good care of ciki

Post Last Edit by haniz98 at 26-5-2010 22:53

salam semua.. terima kasih.. ni ada berita gembira sikit.. ciki dah balik rumah.. baru je bagi makan.. (wet food) , minum air.. (wahh dahaganye dia..)..dan dah pun makan ubat.. sekarang time tido.. sampai je kat rumah tadi.. dia excited nak jumpa ahli keluarga nya.. terutama anak bujang nyer yg dah 7 bulan.. nakal ya amat.. nama anak nye.. cucu.. nama mak ciki : cici.. so.. cucu ni memang cucu cici la.. aduhai namerr ekk.. (sebenarnya dah tak tau nak bagi nama apa dah..) cucu ni jengok carrier.. pas tu buat lompat jauh langkah carrier.. ciki pulak.. sangat la lasak.. tak mau pakai collar.. sebenarnya pakai collar tu utk elak dari dia jilat luka tu..

sampai kat klinik tadi pun dah kul 7.. klinik tutup jam 8. masa sampai tu.. terus ke ciki.. dia tengah tido.. sebut je nama nye.. dia bangun..dan miow miow dengan suara serak basahnya..sembang sembang ngan doktor..
doktor bagi tau.. ciki nampak makin baik.. kalau nak bawa balik dah boleh tapi dengan syarat makan  ubat jangan kasi miss. pagi dan malam lepas makan..  pegi kat ciki.. cakap kat ciki.. ciki..jom balik rumah jom.. dia terus bangun.. buka cage je.. dia terus masuk carrier dengan sendirinya.. doktor kata.. wahh pandaiiii.... balik naik teksi.. berpeluh gak la.. ada teksi tu.. nak letak ciki dalam bonet.. oohh tidakk.. terima kasih je la.. saya kata... banyak teksi lagi.. mujur ciki diam je dalam carrier tu.. risau gak.. maklumlah.. bahu main road..jln ampang sehala ngan lrt ampang tu.. jalan jem teruk.. akhirnya dapat gak teksi yg tak berkira..

mcm awek aku, sanggup berhabis duit utk kucing terbiar.. tp aku pun suka kucing gak.. hopefully u punye kucing sembuh cepat ye..

Reply 15# jazim
ciki tu kucing tu daaa..