CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haniz98

Ciki beranak songsang.. baby dah mati..terpaksa emergency surgery

Alhamdulillah ciki beransur pulih, smlm cite kat hubby bergenang air mata huhuhu....kak haniz moi pon bela kucing yg asalnye stray cats gak , kucing kg biasa je, bila dah kita bela elok bersih gebu la, moi tak kisah kucing tuh persian ka kampung ka...janji kita boleh jaga sebaik mungkin...

Reply 32# CahayaAina

Salam... terima kasih atas simpati cahaya aina tu.. memang sedehh...  tapi sekarang ada lega sikit..dia boleh jalan jalan dahh.. harap dia luka dalam dan luar dia sembuh cepat..
terima kasih atas doa semua.

Reply 34# obelisk

obelisk.. saya turut simpati atas apa yg terjadi pada kucing awak.. apa kata kita berkongsi cerita.. tapi takut melukakan hati awk pulak.. apa apa pun kita dah sama sama buat yang terbaik untuk anak anak ini kan.. itu yg terdaya..

Reply 40# raxief

hehe.. tak per la.. ciki bagi pihak mama dia tuu..

Reply 36# akulasaiful

terima kasih..
saya bukan pencinta kucing yg betul betul asli.. ciki pun tak la manja sangat.. sebab dah ramai kat rumah tu.. tapi ciki memang seekor kucing yg bijak.. dia tau dia sakit.. dia tau yg mama dia tak mampu nak bawa dia jumpa doktor.. ciki tak paksa mama dia..

kalau saya seorang jutawan.. pertama kali.. saya nak kutip kucing kucing yg dijalanan ni.. nak kumpulkan ke satu taman/banglo dikawasan luar bandar yg selamat dari kenderaan dan aman. Insyaallah..

huhu.. gambar semua ada dalam camera dan dah down ke my document.. tapi utk attach dalam threat ni.. saya la teruk.. atau saya yg tak pandai..

Follow Us
lupa nak bagi tau.. semua perbelanjaan RM 570.00
Dah byr RM 200 masa  hari hantar tu..
semalam time ciki nak balik.. tambah lagi rm 370.. apa lagi.. pecah tabung la..
tak per tak per.. janji saya gembira bawak ciki balik rumah..

Reply 35# hizzahzu

hizzah.. jangan sedih sedih.. biasalah tu.. kita hidup mesti ada ranjau dan duri.. dugaan tu mengajar erti kehidupan. kalau manusia nak hidup.. makhluk Allah yg lain macam kucing pun nak hidup jugak.. itu rezeki dia..

nak kongsi cerita ?? boleh.. tak ada masalah...

Reply 33# makadek

mekadek,

jangan puji puji saya.. semua orang sebenar nya penyayang.. terumata  di forum ni.. hati mana yg tak cair melihat makhluk lemah begini sakit.. dia buat ada duit nak berubat.. makanan kucing kucing dijalanan ini cuma bergantung pada apa yg orang baik cara baik atau buruk.. baling makanan.. kutip dalam buangan sampah.. bagi kita yang berkemampuan ni..  tak salah dan tak miskin kita hulurkan sedikit sumbangan walaupun sikit peluh tertitis kerana mengangkat kucing yg baring dari tepi jalan, kaki lima... utk mengelakkan dia mati kena langgar dek bas atau lain lain.. walau tersepak sekalipun. kucing memang sahabat nabi.. tapi dia bernyawa juga.. harta kita di dunia ni pun sementara saja.. kalau kita tak mati.. barang tu akan rosak.. dan beli baru.. mampu pulak kita beli baru..kan..mungkin sebahagian duit gaji kita tu.. rezeki kucing kucing begini..opss.. sejak bila lak pandai bagi tazkirah ni.. hehe.. mahapp yer..

awak jgn putus asa jika setiap kucing yg awk bela tu tak kekal.. itu pun dugaan namanya..saya turut simpati apa yg terjadi pada kucing awk tu.. setiap orang ada kisah tragis.

bagi saya.. kucing kucing ini la teman baik saya.. kat rumah pun sembang sembang dengan kucing..

tentang klinik kerajaan tu.. saya pernah terfikir sebab situ bayarannya murah.. tapi kualiti pun tak semestinya murah jugak.. mungkin nasib kita la..

ha.. baru ingat cara nak upload gambar gambar ciki.. photobucker dah lupa password, nak load kat blog pun lembap,, nak cuba melalui facebook la.. tapi nak upload kat pc pej ni..facebook dah diblok kecuali pinjam officer yg pakai laptop n broadband.. (nak kena meminjam n minta izin guna ni leceh sikit).. hak orang la katakan.. lagi alasan orang time office buat personal la.. (kita buat - orang mengata..), dia buat tak per.. (opssss)..
kawan kawan boleh sabar kan.. comfirm..ku cuba melalui facebook..tapi balik kerja la.. ye ye ye... semua ada.. siap dah scan resit pun.. tapi tak leh upload kat sini..

haniz moi setuju setiap rezeki yg kita perolehi bukan 100% hak milik kita seorang, moi pon mmg bajet sebulan 100 utk keperluan kucing, moi pon suka sembang2 ngan kucing2 kat umah, kalo tgh makan kat warung ada sekor dua dtg moi tak segan silu bagi lauk yg mana ada share sama derang, lantak la org nak tgk2 ..pehal aku pon mkn byr maaaaa....hehehe

sedih tul baca cita TT,
nak tgk gambar ciki boleh x...?

Reply 52# afsyah_densah

ambik masa sikit nak upload.. mintak sabar sikit yer.. apa apa pun ciki dah beransur pulih.. syukur atas doa doa semua..

Alhamdulilah..ciki dah sembuh. Dulu my fren....kucing dia nk beranak...dh keluar separuh then tgk kucing dia mcm kesakitan sgt......baby tersangkut......mmg tak sempat nk bw g klinik....dia terus jadi bidan terjun....sambil menangis nangis dia korek utk keluarkan baby tu. mmg menjeritlah kucing tu...tapi nk buat mcm mane...klu tidak..dua2 akn mati. Lps tu alhamdulilah..dua2 mmg selamat.

rasanya thread ni
mungkin boleh menambah pengetahuan TT berkenaan kucing beranak kot...
saja nak inform...senang2 bukala
http://www.kitten.com.my/forum/h ... kucing-beranak.html

Reply 54# tembikai

Alhamdulilah, ciki dah beransur baik.. tapi dia lasak.. tak mau dok dalam cage.. tak mau pakai collar.. jalan kat hall ke hulu ke hilir.. penat jap.. dia lebih suka dok dalam carrier..  tak selesa agaknya..

terima kasih juga kerana mendoakan cici..

Reply 55# afsyah_densah

terima kasih.. saya dah open dah link tu.. terima kasih atas kesungguhan dan inisiative anda berkongsi sumber ilmu.

Salam...haniz..ya Allah mulianya hatimu....

Lemon pun ada sorang kawan yg sangat2 menyayangi kucing.
Kalau kucing dia nak beranak...dialah yg akan jadi bidannya....
eee...lemon memang tak sanggup....bukan tak suka tapi geliiii...

pastu kalau gi makan mesti ingatkan kucing dia...
ada sekali tu ...kitaorg g kenduri..pastu ada la lauk ikan
yg tak habis makan..then dia kata nak bungkus la bawak
balik nak kasi kucing dia....
dia pun ambik tisu pastu ikan tu masuk kat dlm h/bag coach dia lagik...
memang lemon respec  giler la kat dia...
tak kisah langsung....

Lemon memang respect sgt2 kat mereka2 yg boleh menjaga kucing2 dgn baik ni..
sebab lemon percaya bukan semua org boleh lakukan begini....

semoga mereka dimurahkan rezeki atas keikhlasan hati  mereka...

HEHEHEHE lemon kalo ati dah sayang henbeg coach ka lv ka sanggup je wak masuk ikan bagi kucing kekekeke....

Reply 58# lemons

salam lemons.

betul.. tak semua orang kat dunia ini suka kucing.. kat pejabat ni.. bila saya cerita.. pagi pagi ke bersihkan bilik.. buang/scoop najis.. officer officer sini dan buat muka geli geleman tu.. macam la.. dia pembersih sangat ..(oppss terlajak.. jahat nyer akuuu) hehehe...

bagus kawan awk tu.. tengah makan pun ingat kat anak anak.. dan tak kisah.. taruh tulang tulang ikan tu..dalam beg coach dia yang mahal tu.. kalau setengah orang.. nak bawak balik.. mesti malu, malas.. dan tak mahu beg mahal dia kotor..

kirim salam kat dia..