CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pseudo_kl

"Bukit Putus"

saya pernah ada pengalaman lalu kat sini buat kali pertama, sy dan abg nak ke Kuala Pilah..masa perj ...
cendol Post at 10-6-2010 15:21

huh..kalau bab menumpang nih seram kan..tp mmg menakutkan..lg 1 jgn suka-suka tegur apa2 yg pelik especially tempat yg kita tak biasa..tp kdg2 terlajak gak..tertegur jugak..huhu

nak off topic jap..

kejadian nih berlaku dlm bulan 12, 2008..kalau tak silap lah..sy,suami dan adik ipar balik dari kedah..kami gerak dari sana dalam pukul 6 lebih, dah dekat maghrib..dari kedah-kl, adik ipar yg drive, so suami yg temankan all the way..sy pulak tido kat blkg sepanjang jalan..then sampai kl dlm pukul 12 lebih, hantar adik ipar balik rumah..then kami terus gerak balik n9, kampung sy..masa tu suami tak drive sbb dia dh ngantuk gila teman adik ipar drive..so sy lah yg kena drive since dari kedah-kl dah tido..so dekat kul 1 kami gerak..mmg syok lah drive mlm2 nih..sejuk dan tenang je..masa kat highway sgt seronok, semua pecut..tp bila dah masuk jln area n9, kena drive agak slow memandangkan certain tempat tak ada lampu jalan..sy balik gemas ikut rembau dan tampin..

kebetulan mlm tuh semua channel radio bukak bacaan ayat suci al-quran kerana kemangkatan almarhum Yg.Dipertuan Besar Negeri Sembilan..so mmg dengar org mengaji dan lagu-lagu pun sentimental..

sampai kat area tampin-gemencheh, dah rasa seram sejuk..terus naikkan cermin..suami kejap terlelap,kejap terjaga..then tiba2 masa di selekoh yg agak berbahaya, tiba nampak "makhluk Allah" lalu sebelah kereta kami, betul2 sebelah cermin seat suami sy..kebetulan sy drive agak perlahan time tuh sbb sejuk gila..so mmg clearly nampak makhluk tuh.."dia" tunduk dan berpakaian labuh putih..agak tinggi..masa tuh, terus baca ayat2 apa yg diingat,  dan sy terus dekatkan badan di stereng sambil beranikan diri pandang cermin blkg..makhluk tuh dah hilang..then suami tanya, kenapa sy drive laju dan badan melekat kat stereng..sy diam sampai rumah..bila sampai rumah, kami tak sembang langsung, esoknya baru suami sy bukak cerita..rupa2nya dia nampak kerlingan makhluk tuh kat cermin..sbb suami sy diam dan pandang depan..huhu..nasib baik cermin dah naikkan..

rupa2nya jalan kat situ mmg kawasan merbahaya dan selalu accident..kalau ikutkan mmg takde rumah orang kat tepi2 jalan tuh..semua pokok2 getah je..

Rate

1

huh..kalau bab menumpang nih seram kan..tp mmg menakutkan..lg 1 jgn suka-suka tegur apa2 yg peli ...
tapibukanaku Post at 10-6-2010 15:39

Entahla lancar jer mulut aku tanya time tuh..hehehe..

Reply 242# tapibukanaku

seram jugak pengalaman ko ni.

aku pun penah kena kat Bukit Putus lama dulu.
masa tu every weekend ulang alik KL-Pilah sebab anak aku baby lagi, so mak aku yang jaga kat kg.
sepanjang hampir 5 tahun tu hanya sekali tu je 'dia' muncul.
biasa aku dan suami akan gerak balik ke kl selepas tidurkan anak. so lebih kurang 11:30 malam la.
tiap kali lalu kat BP ni mata aku ni memang la suka pandang sana sini, tp tak penah gak nampak.

jadi malam tu adik lelaki pun ada tumpang sama. selepas je BP ni dari jauh ternampak sesusuk tubuh di tepi pondok tinggal seperti tunggu bas. Pakaian warna putih kusam, rambut panjang dan tunduk je. terus aku sound kat semua jangan cakap apa2, takut kang ia terbang lompat atas bonet ke, ape ke .... bila sampai rumah semua confirm nampak benda yang sama.

Rate

1

"Tolong kuar dr kereta aku, aku xmo bwk nko balik..dlm beberapa minit tuh cendol Post at 10-6-2010 15:21

erkkk!!...kalo la kwn aku ckp camtuh ttiba...hishhh!!...{:1_126:}

nak off topic jap..

kejadian nih berlaku dlm bulan 12, 2008..kalau tak silap lah..sy,suami dan ad ...
tapibukanaku Post at 10-6-2010 16:09

ngko bnyk beno experience ngn mende2 gini..maksud aku selalu terserempak la...

Follow Us
Reply  tapibukanaku

seram jugak pengalaman ko ni.

aku pun penah kena kat Bukit Putus lam ...
stroberi_80 Post at 10-6-2010 16:47

erm. itu lah. kdg2 bila tgh drive or dalam kereta waktu malam, mcm2 kita fikir..dan bila dah fikir, mula lah nak feeling mcm2, takut lah,seram lah,dll..so bila,semangat dah down, "benda-benda " tuh senang nak ganggu kita..

nama bukit tu pun dh seram ..  

ngko bnyk beno experience ngn mende2 gini..maksud aku selalu terserempak la...
ibuKA Post at 11-6-2010 10:48

entah lah..aku pun tak tau..masa sekolah dulu, lg lah mcm2 berlaku, since aku mmg lemah semangat..lg lah mcm2 "benda" senang nak kacau..then bila dah berumah tangga ni, kurang sikit cuma ada jugak sekali-sekala..

penah dgr citer, cik ponti kat area bukit putus tu selalu menyinggah minum teh kat gerai2 yg ada tepi jalan...

off topic

sapa pernah g Bukit Tinggi, Sumatera?

aku pernah g sana. OTW nak g Tasek Maninjau, kita kena lalu satu jalan ni & bentuk & struktur jalan dia sebijik macam BP ni. tp yg Bkt Tinggi ni kecerunan & ketajaman selekoh dia lagi hebat sampaikan transporter yg dtg dari arah bertentangan kena bunyi horn dulu kalo nak tempuh satu2 selekoh tu sbg tanda ada org lalu , nak elak dr bertembung satu sama lain

Reply 26# kaishi

huhu ko ni kire beranilah,,nampak gule tp still boleh maintain lagi..klu aku harus lah dah pengsan mase2 tu jgk..

off topic sat..ko ni x kolej legenda ker..

Reply 252# gilmoregirl

hahaha...berani pon, aku demam takhengat masa tue...

a'ah ex kolej lagenda suck tue..hahaha

Reply 251# wadiunong

.... ni yang kelok 44 tu ke ? (kalu silap maaf la ye..)tapi selekoh BP ni tak la securam kelok tu, tapi ada tempat2 tu pucuk2 pokok kat jurang tu hampir sama level ngan jalan raya

Reply  Syndora

anak ko dok hostel kat situ ker?
mana?
MRSM?
STDUMA
teknik? (eh, ada teknik k ...
Syd Post at 4-6-2010 13:27

anak aku kat DUMA la Syd, mmg ada skolah teknik gak kat situ.

aku pernah dgr nama tmpt ni kat stesen radio mane ntah dalam rancangan seram kat radio malam tu..dia cakap dia satu family jatuh gaung area situ sampai sekarang tak jumpa...pastu line terus mati...hik3

ooohhh...mcm penah dgr citer tu..'dia bagitau yg 'mayat dia jatuh gaung ke hapa ke, pastu 'dia tipon dj mintak tolong carik 'mayat dia...tapi setau aku yg mintak 'tolong ni ppuan...hhuhuuuu...seram doowww!!

kalau sesapa yang penah lalu ikut BP ni pada beberapa tahun dulu, pasti ingat ada satu tanda batu kat atas BP ni.

Kalau ko travel memalam dari arah pilah ke seremban, selepas aje ko mendaki BP ni, lampu keta ko akan tetiba tersuluh kat sesusuk tubuh putih....
rupanya sebijik macam cik poc tu tau...
kalau orang yang tak biasa memang akan tergamam... aku pun terkena la

tak silap aku tu milestone JKR masa tu, tapi tak lama lepas tu benda dah tak de.
sengaja nak niaya orang plak ....
apa2pun rugi plak tak sempat amik gamba utk share...

Reply  wadiunong

.... ni yang kelok 44 tu ke ? (kalu silap maaf la ye..)tapi selekoh BP ni tak ...
stroberi_80 Post at 11-6-2010 23:47

yup.. yg itu la

ishhh menakut kannnn