CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pseudo_kl

"Bukit Putus"

Jalan nie kan feveret utk merempit tahun 90an dulu...siap kalo berani racing bukak brek lagi...tak pernah lak dengar cerita misteri2 nie...

Post Last Edit by medangmru at 27-5-2010 08:08
Reply  pseudo_kl

macam2 versi cite misteri kat area bukit putus neh..
yang naik moto nampak ben ...
cmf_bonas Post at 26-5-2010 10:18 PM

biasanya la kan.... cerita dr mulut ke mulut ni dah tentu tambah byk perisa....drpd cerita sebenar A...dah jadik Z....nak menyedapkan cerita...kasik tambah seram kekdahnya.....lainlah kalau pengalaman sendiri...live lagi...

yg tak bestnya....cerita yg takder diada2kan..

pengalaman seram takdela tapi pernah la juga jatuh motor kat sini sebab pe jalan berminyak
jadi masa nak layan corner belom sempat nak baring tergelincir terus....
fuhh nasib baik takde kenderaan lagi masa tu siap dok tenangkan diri dulu pastu angkat motor baru ada kenderaan yang lalu.
masa tu aku dari batu kikir nak balik opis kat somban.

kg ku kat kuala pilah..
hurm, sepanjang dari aku kecik sampai laa umur 27 ni..
tak penah lg terserempak dgn kejadian mistik2x kat bukit putus ni..
cuma pengalaman yg tidak dapat dilupakan ialah..
aku nampak mayat org yg mati eksiden dengan kepala takde..bergolek ke mana tah..
tangan putus dan hancur..kes motosikal berlanggar dgn treler..
long-long time ago..
itu je laahh.. ;p

aku pernah dengar member aku erita tapi tak kompirm kat mane la
highway yg ada wordings "seremban" tu
ada ler mamat ni lepaskan penat tepi highway kot rasanya..

n then dapat col dari member die tanya kat ne...
baik punye die jawab aku sekarang ada kat "serembani"
member dah pelik mana datang "i"

pandang lagi skali
cheit  rupernya pocong duk main hahaha

Post Last Edit by kaishi at 27-5-2010 15:02

hehe...so aku nak share citer dari aku sendiri..

citer dah 5 tahun lepas... masa umur aku 18 tahun, masa tue konvoi beraya umah member kat kuala pilah - budak kelas aku.......balik dah tengah2 malam masa tue, aku ni naik kkereta dengan member aku, aku dok depan seat sebelah pemandu, ade la dalam 7 =8 biji motor follow konvoi tue., masa 2buah kereta je....tak silap dalam pukul 12 lebih kot, tengah2 jalan kiteorang macam biasa la bukak lagu, aku pon dah ngantuk2....

lepas tue radio yang dipasang tue mati tetiba and disambut dengan suara mengilai yang aku rase mcm sebelah aku je, kuat gile, motor2 belakang dah bagi high beam pada kiteorang, then aku diam je, dalam hati aku baca segala surah yang aku tahu,lebih kurang dalam 5 - 10 minit jugak gangguan tue,,,,,

dah la jauh dari bukit putus tue nak sampai ke mantin, lepas gangguan pontianak tue, ade 1 motor ni tayar pancit, dah la motor tue belakang sekali,, then masa motor die pancit, kami berhentila tepi jalan,( ni aku flashback tau- ingat2 lupe ) aku nampak mcm sumtg kat tengah jalan, bile aku tengok betul2 sah la si gula-gula.....die dok golek2 atas jalan tue, bile aku tengok betul2 makin banyak plak die,,,mule 1 pastue 2 sampai la aku tengok betul2 ade dekat 10, mane datang berani aku masa tue aku pon x tahu, aaaisshh....aku dah cuak2 dah

teruskan lagi perjalanan, so dah nak keluar dari bukit putus tue, sekali lagi gangguan bile budak2 motor call, ade 1 motor ni "hilang",. so kami pon try2 call budak tue, tak dapat,,,,kami berhenti tepi simpan tue, and call2 lagi, masing2 dah takut sebenarnye,,,kemudian salah seorang ni cakap, "kami ni tak kacau pon kau, kami ikut laluan ni je nak balik, tak perlu la nak kacau," agak kuat la dia cakap, then member aku ni azan, tunggu dekat 15 minit, baru nampak motor yang "hilang" tue, nampak dorang macam mencungap2....

teruskan perjalanan sampai balik ke kolej, uuurrgghh......lege jugak hati., malam tue memang tak boleh tido, esoknye confirm la kan aku demam, then kami bercerita pe yang jadi tue..

kes mengilai tue, dorang yang lain memang betul2 nampak kak ponti atas bumbung kiteorang, bertenggek je, then ada yang bacakan ayat2, mungkin tue kak ponti lari, masa aku nampak si gule2 atas jalan tue......bukan aku je yang nampak, orang2 lain pon nampak, memang real la kan, ada yang tengok betul2 nampak tak ada muka pon,.,,,,,
then yang last tue, masa member aku ni "hilang" die nampak kiteorang, die follow mcm biasa, tapi dia rasa motor betul2 berat, try laju lagi, tapi tak boleh, lepas tue die jerit2 panggil, tapi kami terus je berjalan, macam tak hirau die langsung,,last2 kami hilang dari pandangan die, try call hp xde line,,,so die nampak kabus je sepanjang jalan tue, die redah je, sampai la die dengar azan dari member aku ni......baru la die jumpe kami..

lepas tue aku serik dah nak pergi bukit putus, siang2 pon dah seram lagi la malam.....tak sanggup aku....

Rate

1

Follow Us
sepanjang aku lalu lalang blk kg..tak pernah pun jumpa mende pelik2 pun..rasanya org buat cerita je tu

Reply 27# aint

mmm...tue mungkin sesetengah orang je kot, sebab sepanjang aku belajar kat mantin tue, memang mcm2 la citer dengar, sampai la aku alami sendiri,,,,member aku yang dok kuala pilah tue pon tak berani nak balik malam2 sorang2, lebih rela balik siang2,,,,,,

Pernah terjadi pd saya dimana jalan disitu belok2 tapi sya nampak macam lurus aje nasib baik co pilot tegur klu tidak .........................

alhamdulillah..setakat aku kawen dgn orgpilah..
takde plak menda pelik2..cuma ada 3-4 kali stuck jem kat sana
sbb eksiden...1 sekali trak askar terbalik..then...ada sekali motor bergesel dgn bas..

aku pernah dengar member aku erita tapi tak kompirm kat mane la
highway yg ada wordings "seremban"  ...
shiri Post at 27-5-2010 08:40

same ler cam huruf i yg ade kat perkataan kuala... yg atas bukit tu... dr kuala jadik kualai... rerupenya.. heheheh

pengalaman aku kat situ... tgk kete terbalik 4 4 tayar ke atas... lori terbabas... moto tergolek...

dan yg paling best ade mamat moto langgor kete yg aku nek.. dia melambong masuk bawah treler... pastu treler lenyek dia...
lepas tu aku n kawan aku wat report kat balai....

eii takut kan excident2 ni.. hehe...

Pernah terjadi pd saya dimana jalan disitu belok2 tapi sya nampak macam lurus aje nasib baik co pilo ...
zakim08 Post at 27-5-2010 09:17

org tuo2 ade ckp kalu 1st time lalu jalan BP kena igt2...pas tu jgn ade pasang niat x baik....sbb dri jalan tu belok2 tetibe lurus je nampk silap2 leh masuk gaung......

1>juz nak share skit la...pengalaman selama 26 thun mengunakan jalan BP tu....mmg ari2 kena hadap jalan tu sbb study kat sban....so mcm2 pengalaman ade...paling x tahan stuck dlm jem kat bukit putus..elok2 leh sampai awal kolej da trus x masuk klass sbb da lambt.....sbb eh ade kerja2 menarik pas starise yg tercampak dlm gaung.....bas mmg renyuk la...org2 dlm bus tu allahualam la..idup lagik ke x kan..ermmmm...tp bkn tkt bus dia org bwk naik siap ade bangkai moto lagi.....tu x taw la bile jtuhnye moto tu da berbulan ke bertahun ke....

2>ni lagik 1 nak shared pengalaman my sis n granpa from sban nak balik pilah mase tu dlm kul 12 lebay.... kat perkataan KUALA PILAH tu....pada sesiapa yg taw la kan...kalu x taw, x dpt nak nolong....adik aku ni kire mate dia ni kadang2 can see wat pople normal cant see....tgh2 elok layan2 lagu dlm radio mate dia terpandang ade smthg antara perkataan KUALA PILAH tu..nape tetibe kat tgh2 tu ade benda putih dok berdiri....mase tu kete kat area ade tongkolok besak tu....so dia pun bg taw la atok..." atok nmpk x tok...so atok aku ckp alah saje je tu dia nak nengok2 kete lalu lalang....da jgn pandang" yg adik aku ni kire brani2 takut la so dia pun pandang jugak that thing..sbb nak pastikan apakah bnda tu..so dia pndang je lelame paling ngeri dia ckp bnda tu terbang....wahhhhh .......trus dia lelap mate sampai umah...esk nye doman.. tu la gatal gie pandang....

Rate

1

ada artikel menarik dalam Malay Mail

http://www.mmail.com.my/content/ ... ritions-bukit-putus
Ghosts and other apparitions of Bukit Putus
Rusdi Mustapha
Monday, November 9th, 2009 06:45:00

nak paste kat sini ke? g baca sana pun ok....

skang dah ada highway baru, tak perlulah nak ikut jalan pusing2 tuh kan. pernah aku dengan abah aku naik kereta lalu bukit putus, time dinihari, nampak benda bergayutan kat pokok. jelas sekali bukan monyet, sebab ada kain putih berjurai

Reply 35# cik.panda

hi geng

aku xde lg pngalaman kt bukit putus psl antu tp pglaman nek bas hantu..huhu aku dlu pnah nek bas yg tambg2 tu dr tampin ke semban lalu bkt putus ni mak aih drebar die..punyo la terer leh layan lap..aku yg 1st time bas nih mmg kecut perut seh..klu la jatuh gang mau aku rase bas ni jd bas antu..laju kemaainnn..

Reply 26# kaishi

uikk seramnyaaa punyalah ramai geng2 poc turun padang... selama aku lalu jln tu nak p umh adik ipar aku syukur xpenah jadi papa skrg jln tu dah tutup lagi ramailah dorg bermaharajalela kat situ gamaknya..

aku kecik2 dulu paling tak suka lalu bukit putus, sbb pening...

kalau balik mlm2, melilalu je mata aku pandang kat hutan2 tu...kdg2 tu ada je bau wangi dlm kereta. So far tak de lak apa2 yg muncul.

Reply 36# havovasta

Apsal ko naik bas dari tampin ke seremban lalu bukit putus? Kan dah out of route tu..

Reply 39# duquesne

aku nek bas tu bas berenti2, dr tmpin ke pilah, pilah ke semban..