CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pseudo_kl

"Bukit Putus"

aku kampung kat jelebu,so lalu gak la Bukit Putus ni selain Bukit Tangga ( seremban-jelabu).
ni cite atas cite la ek,from nenek.
dulu kerap ada gangguan api terbang & keranda terbang kat bukit putus ni.
dia biasenye orang nampak keranda ni terbang melintas kenderaan dorang ataupun nampak macam ada orang yang usung keranda tepi jalan malam2.

keranda ni dikatakan berpunca dari mak kepada seorang keturunan raja ni (negeri mane takleh gtau ) yang berbangsa serani & kristian tapi dikebumikan di perkuburan islam.
ni aku dengar jek,jangan tuduh2

cite misteri lain:
api terbang kat area sini,mende putih bergayutan & kereta volkswagon ( kat sini pun ade )
pernah gak masa aku sekolah rendah,kuar sotkabar ke ape yang ade orang rakam/ternampak ufo kat kawasan ni.

ni citer atas citer gak la...dari org KP sndiri

lalu BP malam2, sedar2 ada org berlari tepi keta dia...sama laju dgn kereta dia

kalu aku, pingsan!

Pernah terjadi pd saya dimana jalan disitu belok2 tapi sya nampak macam lurus aje nasib baik co pilo ...
zakim08 Post at 27-5-2010 09:17

Pengalaman ngko ni, sama macam classmate aku dulu. Dia pun citer benda yang sama kat aku dulu. Masa tu dia nak balik seremban dengan member dia naek moto. Malam dah, tapi tak la sampai 10.00 malam. Kira awal lagi. Katanya, tengah sedap-sedap dok membelok tu, tetiba dia rasa macam kat highway. Lampu terang-benderang kiri kanan jalan dan dia nampak jalan lurus je. Tapi, dia rasa telinga dia kebas semacam. Nasib baik member belakang cepat-cepat tepuk bahu dia dan azan kat telinga dia. Baru dia sedar dan brek emergency la. Huih, panjang nyawa! Lagi sikit nak terjunam masuk gaung.

Aku ni anak jati Kuala Pilah. Alhamdulillah, sepanjang dah lebih 30 tahun hidup ni & tiap bulan lalu-lalang kat BP, tak pernah lagi kena benda-benda pelik. Cuma ada sekali dulu, dalam 3 tahun lepas, mak sedara meninggal. Gigih nak balik gak malam tu, sampai kat area tu dah pukul 10.30 malam. Aku rasa lain macam, meremang je tengkuk, seram sejuk dan memang gelap giler la time. Nak tambah thrill, kebetulan takde keta lain plak. Huih, laki aku bawak tak pandang kiri kanan. Mujurlah takde apa-apa dan selamat sampai. Cuma, mak aku membebel-bebel la pasal balik memalam, anak dah la baby lagi. Bukan setakat antu nyakat je, takut keter rosak memalam. Huhuhu...

Tapi, aku banyak dengar pengalaman dari orang laon. Fuh, janganlah kena kat diri sendiri. Amin. Selain citer classmate aku tadi, ada jugak abang member aku kena. Dia baru balik dari Penang, sampai kat situ dalam pukul 2.00 am. Dia naik heran sebab jalan nak naik bukit tu jem pulak. Banyak keta berenti kat tepi jalan. Dia pun slow-slow la motong. Wah, ada rombongan kawen la! Orang cina kawen. Keter mewah-mewah siap bereben bagai tu. Tapi, keter sumer stop dan pengantin dan rombongan yang lain ada kat tepi jalan la. Heran gak, mana datang pepagi buta ada orang nak kawin. Sekali tengok bawah, aisey, tarak kaki la! Abang member aku tak toleh dah... pecut gila la. Serik dah balik awal pagi macam tu...

Ni cerita kawan abang aku pulak. Lama dah cerita ni, tahun 80-an dulu. Mak kawan abang aku ni pun dah arwah rasanya. Al kisahnya, kawan abang aku ni drive dan maknya dok la kat sebelah. Lupa lak aku dari mana, tapi yang penting... sampai situ malam la. Radio memang bukak. Kawan abang aku ni macam pelik la, apehal mak dia muka cemas, tangan dia dok capai-capai lengan kawan abang aku ni. Tapi, mulut tak cakap apa. Muka panik gila la. Yang herannya, kawan abang aku ni tak nampak. Tanya mak dia pun, mulut terkunci.

Sampai rumah, barulah mak dia bukak mulut. Rupa-rupanya, masa on the way kat bukit putus tu, ada la makhluk bernama Cik Pon dok terbang dan follow betul-betul kat sebelah cermin tingkap dia. Ikut had laju kereta tu la... Sampai kat ulu bendul tu, baru hilang. Tu yang terkedu, tergamam tu...

Rasanya, macam ada lagi cerita kat BP ni. Nantilah, kut teringat karang... aku hapdate balik...

Rate

1

hari tu Tengku Djan and the geng ada buat drift kat BP ni

Reply  cik.panda

hi geng

aku xde lg pngalaman kt bukit putus psl antu tp pglaman nek bas ha ...
havovasta Post at 27-5-2010 10:49

cehh, gue ada la gambar kat avvy lu tuhh

hehe...so aku nak share citer dari aku sendiri..

masa tue konvoi, aku tak sure pergi mane,, sebab ...
kaishi Post at 27-5-2010 08:49 AM

mmg seram betul citer kaishi ni....meremang bulu roma...

Follow Us
Alhamdulillah ,setakat ni tak pernah lagi kena kacau bila lalu situ walaupon dgr mcm2 citer gangguan kat ctu...tp ctu pukul 12 mlm dah berkabus dah...

skang ada jln baru dah..x yah lalu situ

Ghosts and other apparitions of Bukit Putus

Rusdi Mustapha > malaymail

GHOSTS of Bukit Putus

from : http://klikkhas.bharian.com.my/C ... /Article/print_html

“Saya ingat tarikh dan waktu kejadian iaitu pada jam 4.15 pagi 14 April 2004. Saya terlihat dua makhluk menyerupai seorang datuk dan kanak-kanak kecil sedang merangkak di tengah-tengah jalan di Bukit Putus, Kuala Pilah.

“Saya yang terkejut melihat kelibat dua makhluk itu cuba mengelak lalu kereta dipandu terjunam dalam gaung.

“Bayangkan, dalam berseorangan, saya gagahkan diri merangkak ke atas sebelum pengsan,” katanya yang ditemui keesokan hari. Disebabkan insiden itu, Rahmat terlantar 17 hari dalam Unit Rawatan Rapi (ICU),

malas betul aku nak baca artikel BI ni....

skang ada jln baru dah..x yah lalu situ
beg Post at 27-5-2010 14:13

jalan baru tu pun dengar2 dah ada kisah2 angker gitu..
tapi paling hangin hari tu, aku hala ke Pilah, ada satu Wish makan jalan.. nyaris2 gak la.. hampeh tul driver Wish tu, tau la jalan dah cantik.. suka2 hati nak makan jalan..

bukit putus ni aku tak pernah la alami kisah seram, tapi kalau jalan Lenggeng - Pantai, aku pernah kena sekali, dalam kereta macam terang kaler oren kemerahan, walhal kat situ takde lampu jalan.. suspek ada benda berapi terbang follow kereta.. esoknya demam terusss

malas betul aku nak baca artikel BI ni....
Chek_am8848 Post at 27-5-2010 14:23

translate je pakai google, tak baik malas

Reply 23# alzan

kt situ mmg ada kawasan berminyak eh...aku pon penah kena, nasib baik hubby pandai control stereng. kalau tidak ke gaung la kami. seb baik masa tu takde kete......

si gule2

apemenda si gule2 tuh?
tak paham

Reply 55# dune1989

pocong kekdahnya.... hantu bungkus...

Reply  dune1989

pocong kekdahnya.... hantu bungkus...
Chek_am8848 Post at 27-5-2010 02:48 PM

ohh..okeh2..faham..
adeh..teman lembap sket hehe..
antu bungkus..hehe

kawa aku citer....

masa pertengahan 90an dulu, masa mula2 keje kat nilai...
pernah balik kg dia ...
Chek_am8848 Post at 26-5-2010 17:28

hahahah nak putus usus aku gelak..1 opis tecengang..mmg kretip la kwn ko tuh...adoyai.....semak2.....lawak x leh tahan ooo

huuiiihh..KG aku kat batu kikir..so mmg tiap2 tahun la blik lalu BP ni...tpi setakat 17 tahun aku idop ni..x pernah nmpak ape2 lgi..tpi ni kisah sedara aku..pgi tu arwah makcik aku meninggal..so mlm tu wat la kenduri bagai3..then sedara aku ni kne blik mlm tu jugak..esok nye ade hal apetah..alkisah nye lalu la BP ni..lebih kurang kol 12.30 kot..tgh syok2 jalan..skali nmpak org pengang helmet da....yg x leh blah..org pengang helmet ni siap tahan lgi..sedara aku wat dek je la..skali lalu tepi..hambik ko..mata terkeluar..mulut terkeluar...bagai2 keluar..esok pgi dier cita kat kitorang...demam jugak kot..

bpak aku cita pulak..kat situ byk hantu sbb ramai org buang hantu diorang kat situ..biasa la org dulu2..ade join silat bagai2..so mesti ade bele2 kan..so sebelom diorang pencen..ramai yg buang hantu diorang kat BP ..tu dri cite bpak aku la..x tau betol atau x

sekarang da bukak jalan baru pun,cuak gak
sape penah lalu Bukit Tangga?ade cite pape tak?

Bukit Tangga ( jelebu-somban ) ni jalan dia lagi kecik & selekoh lagi tajam masa dulu, n kereta sangat2 la kurang compare ngan Bukit Putus ( pilah-somban )