CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pseudo_kl

"Bukit Putus"

Post Last Edit by winstonsilver at 27-5-2010 20:30
penah lalu jln ni waktu mlm ( after 12 for sure ) otw ke pilah masa tu tp xde sbrg kejadian yg tak d ...
penjaga_kedai Post at 26-5-2010 19:49

ko biar betul..elak2 kerbau? mana ada kerbau atas bukit tu..kerbau pendek ada la kot..hahahaha..ke ko elak benda laen?huuuu

ada orang crita ustaz haron din penah bwak satu bas penoh ngn makhluk halus..bkit putus tu jadi tempat buang bnda2 ni la..tp ye ke x. wallahualam..

satu lagi..klu sapa2 ada lalu jln lama tu wktu siang, korang akan perasan garis2 kesan tayar..tempat bdak2 maen drift kot..haha..

Aruah atok aku citer dulu jalan bukit putus tu sejak zaman jepun jalan tulah yang digunakan oleh owang kuala pilah nak ke seremban  naik kereta lembu...

ada gak owang tua2 situ citer Bukit Putus tempat orang buang Ilmu dia...Bukan Ilmu Matematik ker atau Ilmu Sains ker tapi Ilmu Itam..

Bukit Putus ni jadi kawasan bahaya sebab keadaan mukabumi nya....

same ler cam huruf i yg ade kat perkataan kuala... yg atas bukit tu... dr kuala jadik kualai...  ...
muor76 Post at 27-5-2010 09:47

YG BEST"" cam bangga jer

Bukit Putus ...oh....Bukit Putus....
Diceritakan oleh orang yang empunya cerita bahawa ....
Dia ni seorang anggota tentera yang berkhidmat di Gemas.
Laluan Bukit Putus adalah biasa baginya...
Sebab dia selalu transit...

Bila setiap kali dia dapat tahu aku nak melawat kawan perempuan aku yang tinggal di Kuala Pilah, dia nak ikut jika pada waktu malam perjalanan aku, ...
Kalau siang dia tak mau ikut.....
Kami tinggal di Senawang.

So ...maka terpecahlah apa yang tersirat pada diri dia nih...
Dia geram nak alami sekali lagi peristiwa yang dia telah alami dulu...

Ceritanya : Pada satu malam tu, dia pulang ke base camp di Gemas dari Ampang.
Jam menunjukkan ke angka 2.45 pagi pabila dia sampai ke satu lokasi di pertengahan perjalanan Bukit Putus.
Lampu Land Rover yang dipandunya menyuluh pada satu perempuan yang memakai kebaya dan menjinjing beg plastik.
Berjalan secara cat walk.
Apabila dia melintasi saja perempuan tuh ( dengan memandu perlahan ) maka terciumlah dia bauan yang amat wangi. Terasa dia seperti di awangan.
Dia memberhentikan kenderaannya dan menunggu kalau kalau perempuan itu akan sampai ke tempat dia berhenti yang sememangnya tidak jauh.
Namun penantiannya sia sia.Perempuan tersebut tidak tiba tiba.
Maka kemudian dia pun meneruskan perjalanannya.
Semasa memandu terbayang bayang akan dia, bentuk punggung yang menggiurkan kerana pakaian kebaya ketat perempuan tersebut.

Pendek cerita, dia gagal mengikuti aku untuk ke Kuala PIlah di waktu malam.

Pada satu ketika itu, masih lagi perjalanan yang serupa.Dan masih lagi perempuan yang serupa kelakuannya.Dia memberhentikan Land Rover dan kali ini keluar untuk mendapatkan perempuan itu.Setelah dekat dengan perempuan tersebut dan demi melihat dari sinaran lampu merah Land Rover, dia berlari berpatah balik ke kenderaannya dan terus memecut menuju ke arah gaung yang dalam.Ini kerana dia memberhentikan kennderaannya di tepi selekoh tajam di mana sebelah kirinya adalah gaung dan di sebelah kanan pula adalah bukit.
Dia di temui tidak bermaya oleh pasukan pencari terdiri dari MP, tersepit di antara kenderaan dan batang kayu.( Nasib baik dia ada latihan tentera yang lasak)

Rate

1

kena rajin mngaji la kalu lalu sni... aku pun kalu lalu sni, bringat slalu + baca la surah apape yg patut. sbb aku bwa ank umur 3thn+binik aku..

semoga kita selamat sntiasa... amin.

Follow Us
dulu slalu gak gi kuala pilah ikut jalan nie.......

mlm buta baru balik KL........ slalunya lepas isyak ar........

mmg best layan lap........

takdak lak menda2 pelik.......

aku sekolah kat pilah dr form one sampai form five,,,pastu masuk matriks kat bahau setahun,,memang selalu lalu bukit putus ni utk balik ke rumah aku di somban,,so far takdo papo lah bende belaku,,wallahualam

aku teringat tv 3 dalam rancangan apa tah ... yang mazidul anchor tu penah buat liputan tentang BP nih.

asalnya citer pasal sikebaya merah kat gurun tu... then ada kisah BP ni plak.
adalah ditunjukkan pilot lori dan teksi ni citer pasal pengalaman mereka kena sakat.
salah satu yang aku ingat pasal kat pokok tinggi apatah namanya.. pulai kot ... ada ternampak sorang brader ni dgn pakaian smart duk menyandar kat situ.. tapi tak sure lak samaada di tgh pegang kepala ke sumting camtu lah ... sampai terkencing2 brother ni dalam suar, katanya lah ...

tak lama pastu, bila lalu kat BP tu aku tengok pokok pulai tu dah di tebang .....

.. then ada apek teksi tu pun kena dgn minah cantik tepi jalan, lebih kurang camtu gak la

ada sesapa penah tertenguk siri ni tak

camana asalnya dapat nama bukit putus ni?

dulu selalu gak lalu bukit putus 12-3 am bile balik umah mak mentua kat palung... tetapi alhamdulillah xder aper pun yg berlaku... pernah jugak lalu situ lebih kurang kul 2am lebih n yg sadisnya sepanjang BP tu aku x bertembung plak dgn 1 pun kenderaan...dahla berkabus, bini plak sedap jer tdo tggl aku sorg2 layan lap... nasib baik xder nmpk aper2... skrg nie dh ader highway baru tu dah lama x lalu c2 kan...hari tu masa balik dari kg, teringin gak nak lalu c2 tapi bini aku plak yg berkeras x nak...dah terbaca trade nie...lepas nie mmg x teringin lagi la kowt....

aku lepas ada jalan baru ni, dh tak guna langsung BP ni. tp mmg best la drive kt BP coz boleh drift, hehehe. So far, alhamdulillah tak pernah alami benda2 seram ni. mintak dijauhkan la

kakak aku ckp, since ada jalan baru ni, BP mcm dah tak selamat lg coz ada samseng/ perompak dok tahan org coz jalan tu dah sunyi kan. diaorg pretend wat keta rosak tgh jalan2..tak tau la sejauh mana kebenaran citer ni

cian monyet2 kt BP tu coz dh takde sapa nak bg makanan kt diaorg
wadiunong Post at 27-5-2010 19:32

berani plak dorg buat keje jahat kat c2 kan???
tapi mungkin gak segala antu kat c2 x kacau dorg kan sbb pk tu pun puak2 dorg gak...

bukit putus x penah lalu.
tp bukit tangga dulu selalu lalu blk kg bapak aku kat jelebu.
org kata sama je angker bukit putus dgn bukit tangga ni.

kalo u allz perasan kat n9 ni mmg bnyk jalan berbukit2 ni yg mmg stok angker2 gitu.
kalo kete rosak kat mana2 bukit ni mmg cr pasal la, sbb setau aku workshop n stesen minyak mmg x de area tgh2 bukit ni.yer la dlm utan kan sapa nak melabur..

SEREMBANI, dimana I ialah seekor pocong dok lepak tepi tulisan sebesar tulisan HOLLYWOOD kat buk ...
tajul186 Post at 27-5-2010 17:13

ouuuwwwhhhhh...baru la aku fhm...
aku pn dok pelik tmbah i kt blkg..

ligat aku memikir dari tdi..
hahaha

Post Last Edit by z3t_ex at 30-5-2010 03:56

b'dasarkn gmbar bro mr_brown,
kira bole la tahan jln BP nie...

bkn ape,aku mmg slalu lalu jln2 yg mcm ular kena palu..
maybe kaloo murah rejeki,
bole ler layan jln BP nie..huhu

memacam citer tentang BP ni, tapi kebanyakannya cuma citer dari mulut ke mulut jer.... biasalah kalau dah citer dari mulut kemulut tu banyak yg ditokok tambah secukup rasa... sib baik takder citer sampai bercomolot ngan benda tu . Sy dah berpuluh tahun lalu ulang alik BP tu (tak kira masa) balik kpg kat pilah tapi takder plak mengalami/jumpa benda2 pelik gitu & majoriti org pilah yg ulang alik siang malam & pepagi buta kat BP tu pun sama gak rasanya cuma dengar citer mulut kemulut jer. Kalau kita tak pikir apa2 yg pelik, tak rasa takut @ was-was tentang benda2 ni masa lalu kat BP tu... Insyaallah takder apa2.

Sapa tau asal usul nama BP ni.... mungkin boleh tanya atuk, uwan, onyang yg tau sejarah BP ni boleh share kat sini... dah dengar citer memacam tentang BP ni tapi tak tau asal usulnya, tak patut gak...

banyak eksiden kat sini ekk...byklah nyawa yg melayang

kalo zaman dulu,sape jarang balik kampung tengok mak ayah boleh muntah kat jalan ni

SEREMBANI, dimana I ialah seekor pocong dok lepak tepi tulisan sebesar tulisan HOLLYWOOD kat buk ...
tajul186 Post at 27-5-2010 17:13

ohh baru faham ..ada yg volunteer tambah satu lagi  huruf tegak ..jadi Terima kasih'I' ...

aku rasa bukit putus ni dapat nama sbb banyak kepala yang putus kat sini. ini teori merapik aku saja. ampun.