CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dzaraa

Kaum Mana Paling Cantik/Tampan

Reply  mala0n

mala setuju, mmg ramai wanita arab tak pakai make-up pun dah cantik2 sgt...n ...
dzaraa Post at 17-6-2010 11:29

x marah pn..2 pndangan masing2 laa....kbebasan bg pndapat...xde salahnye ...bg aku mmg mmg aku akn pilih melayu la coz wajah melayu ni unik....

pada pandangan mata aku ni,bangsa yg paling lawa ialah bangsa arab
kalu kat kl ni bersepah2 bangsa derang ni.jenuh aku nk tenung muka sumenya lawa2..
tp cuma satu je yg aku tak berkenan sbb derang ni sumenye sombong2 belaka

Post Last Edit by plamsat at 20-6-2010 18:51

kecantikan yang korang kata ni rata-ratanya pasal kecantikan rupa paras wajah jaa..
takdak kaa nak komen pasal kecantikan badan kaa.. maksud aku badan sasa kaa, tetek lawa kaa, ada six-abs kaa, muscle2 kat tangan kaa, tinggi lampai kaa, rambut hitam menawan kaa, k.o.t.e. lelaki yang tulen lagi menakjubkan kaa???? mmm bangsa mana laa yg ada pakej sumer nii yew.....

hanya sekilas pandangan....
sori kalu potong stim...
"Yang paling cantik adalah di ukur dari taqwa kepadaNya'

pepun aku suka jepang...

Reply 103# plamsat

susah tu nak carik yang betol2 perfek

Kalau Allah pandang paras rupa, kalah lah cina2 sepet tu, melayu2 yg idung penyek dan kembang, afrika yg itam legam tu, arab yg penuh berbulus tu, dll lagi. cantik tu subjektif. yg betul2 boleh dinilai cantik, baik, ganteng adalah agama, akhlak, charming dll.

pelikkan, taste kita semua lain2. ada yg kata jepun, arab, afghan, sunda, dll.  tapi satu je yg org boleh berkenan, which is benda yg x boleh nampak secara fizikal. akhlak yg baik

Follow Us
Kaum eskimo la paling cantik. Hahaa

Setakat ni, ai tengok:

Kaum MIXED RACE paling cantik2 belaka!!

Tgk Natalie Portman.. kalau dia pure Yahudi, hidung dia mungkin tak macam skrg ni..

Mat Saleh Americans suma ada campur2! Majoriti yg lawa2 semua dah expose kat tv & movies!
Ye la, mungkin ada kata americans ni plastik.. tapi ai tgk pamela anderson before dia plastik, sangat2 comel rupanya hiks! So ada bukti that u already look better without those surgeries, while you're young le hehe..

Org Arabs, kulit meletopz!! Flawless tak dimakan usia especially yg jenis tak minum arakz. Kuat makan tomato, madu, kambing kots??

aku nak cte ck8 pngalaman aku
1 day aku g PAS,S.alam
pas penat bjalan
dok jap a kat ani sup utara bawah 2
tgh aku duduk2 tu
nmpk le ada sorang prp ni...
BERPURDAH!!!!
so yg aku nmpk bhgn atas mukanya aje

apa yg aku nk btau...
MATA die tu.....
FUIIIYOOOO!!!!!
CANTIK BANGET!!!
aku dok tgok die je
wlwpun aku ni pompuan
tp aku tpegun,tpesona btul ngan mata dia
smpai kan suami die prasan aku dok tgok isteri die
aku pun cpt2 le kalih pandangan
tkt gak kene buku lima ke hapa ke

tgok suami die
macam ORANG ARAB
tp tak tau le
klu orang Iran ke
Pakistan ke
aku bukannya tau sgt cmn nak bezakan
org2 sblh sana

tp tula
lawanya smpai aku tpegun
foh!!!!
klu org laki2 yg nengok
cmn la...

bagi aku...walau cantik / hensem setara mana pun kalu akhlak hancus....xde makna gak..

Kecantikan Dalaman Lebih Mengatasi Kecantikan Luaran.

Jubah Tuan Jubah Batik,
Jubah Hamba Si K ...
YeOpInDiE Post at 3-6-2010 19:58

bodoh...org cakap pasal saper paling lawa...bukan perangai...BANGANG

mmg lah sume org yg berperangai mulia tuh manusia tercantek tapi thread ini lebih membincangkan tentang paras rupa sesuatu bangsa..perangai tuh tolak ke tepi lah..harap2 paham lah tujuan thread ni dibuka..

aku tgk org jordan dan turki sume lawa2 baik lelaki atau perempuan..kalu kat arab tuh yg lelakinya mcm bengis je tp ppuan arab sumenye lawa2..

arituh jln2 kat klcc rmainya minah arab..minah iran..fuhh tak terkelip mata aku memandangnya..dorg ni wlopon pakai tudung tp mmg stailo abes..

tp aku mmg kagum betol dgn kecantikkan afghanistani..wlopon comot dan kotor,tapi kecantikkan dorg masih menten..mata dorg mostly hijau kan..mmg lawa sgt..

tp yg tuh kaum pashtun kan..kalu hazara tuh kureng sket..

Reply 111# baksamakmu

Lu pehal kata orang bodoh dan bangang. Wa ada kacau lu ka. kebebasan bersuara tidak bermakna kita bebas suka suki dok maki hamun orang lain kalu kita tidak sependapat dengan orang lain. Ini menggambarkan siapakah diri kita yang sebenarnya. Orang yang kuat beribadat sekalipun kalu tidak berakhlak, belum tentu senang2 nak masuk syurga.Satu jari menuding pada orang lain, berjari2 menunjuk pada diri sundrik. Setiap benda yang dijadikan oleh Allah swt ada berpasang-pasangan; lelaki dn wanita, jantan dn betina, suami dn isteri, siang dan malam, langit dan bumi, pandai dan bodoh-jgn jadi bodoh tidak dapat diajar, pandai tidak dpt diikut, biar bodoh dan bangang dapat diajar dari bodoh bangang yang sombong.
Pada diri manusia terdapat faktor-faktor luaran dan dalaman, fizikal dan spiritual, kalau sihat dan cantek fizikal tapi cacat spiritual, jadilah manusia yang tidak berakhlak, memntingkan diri sundrik dan membawa kerosakan di mayapada ini. biarlah rupaparas biasa2 je hatta cacat sekalipun tp kalu berakhlak dan berbudi bahasa lebih memberi manafaat kepada diri sendiri dan manusia lain.
Allah swt berikan kita kelebihan dan kekurangan itu adalah juga sebagai ujian daripadanya.
Kalau kita diberikan miskin, kita disuruh bersabar, berusaha dan bertawakal kpdnya tanpa penat dan jemu
Kalau kita diberikan kekayaan, kita mestilah menjalankan amanah ke atas harta kekayaan tersebut dgn zakat fitrah dan membantu golongan fakir miskin.
Kalau diberikan kecantikan dan ketampanan haruslah bersyukur kpd Allah dan dipergunakan untuk memudahkan urusan dgn manusia lain sepertimana alim ulamak dan para daie untuk mengajak manusia mendengar dn mengikut syarahan ilmunya, Ahli perniagaan-akan membuatkan orang mudah dan senang sekali berurusan dengannya, suami isteri supaya pasangannya apabila dia melihat kecantikan dan ketampanan tersebut akan lebih bersyukur kepada Allah kerana fitrah manusia ini memang sukakan benda2 yg cantik dn indah dan tidak sekali-kali bertujuan untuk melakukan kerusakan di atas mukabumi ini seperti menggoda dan memikat orang lain demi untuk berbuat maksiat dan kemungkaran.
kalau kita diberi pelbagai kekurangan, itu tandanya Allah swt sayangkan kita supaya kita redha dan sentiasa mengingatinya, mana tahu kalau kita diberikan banyak kelebihan, kita akan jadi manusia yg mudah lupa diri dan tidak bersyukur akan nikmat-nikmatnya. Sesungguhnya terlalu sedikit manusia yang bersyukur dan ramai yg kufur nikmat.

Yang Baik Datangnya Dari Allah swt, Yang Kurang Baik Itu Datangnya Dari Kelemahan Diri Sendiri
Wallahuallam bissawab

Reply 6# JodoKast

, xde mate kowt..

hujah yang bernas dari yeop..
tp bagi aku kaum jordan rasenye yg paling cantik..

Reply  baksamakmu

Lu pehal kata orang bodoh dan bangang. Wa ada kacau lu ka. kebebasan bersuara  ...
YeOpInDiE Post at 30-6-2010 12:57

b.o.r.i.n.g

jangan ler marah bro.....!! nanti tinggi darah...hahaha

aku tanya engko satu soalan......aper nama tajuk thread ni????

Reply 6# JodoKast

x patut tul...