CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 45409|Reply: 311

Peniaga Online Kaki Auta

Close [Copy link]
Salam..

Sebelum ini aku post masalah aku ni kat bod masalah peribadi n atas nasihat forumer depa suh aku buka benang kat sini...

Masalah yang membebankan kepala aku bermula bila...

Aku disahkan mengandung anak no. 3 dan dijangka melahirkan bulan Disember 2009 yang lepas.. maka aku pn excited mencari produk2 kesihatan untuk lepas bersalin.. disebabkan aku xleh nak pergi kedai n beli sendiri (aku bertugas di luar negara), maka aku pun google cari mana2 peniaga online daripada Malaysia.. aku jumpa site ni www.wanita2u.com ... lam hati aku kira ok gakla.. aku pn hantar emel tanya kat dianye admin, kalau aku nk beli barang ni, dia boleh hantar x London.. dia kata ok, boleh hantar.. so aku dengan hepinya terusla order online barang yg aku nak termasuk kos pos yang ditetapkan.. dah siap bayar sume, aku pakai Paypal jadi senang nak bayar... aku emel la butiran pembayaran aku kt admin site www.wanita2u.com ni.. masa aku bayar sume ni, bulan Ogos 2009..

Depa balas emel aku, orang ni namanya Kak Fash.. nama sebenar x pulak aku tahu.. dia kata order aku akan sampai dalam tempoh 2 - 3 minggu pasal jauh katanya.. okla tu, pasal aku pn rilek la pasal aku bersalin bulan Disember, lambat lagi.. kira aku order awal2 la xde la nanti susah nak pikir..

Tungu punye tunggu, masuk bulan September.. x sampai gak barang aku.. aku emel lagi, orang ni balas kata ada masalah kastam pulak katanya.. x leh pos ubat.. ahhh. sudah.. masa aku tanya hari tu, kata ok aje.. bengang la aku ni.. dia kata kena clear kastam dulu... mungkin lagi 3 minggu baru sampai... aku cool dulu.. tunggula masa yang dia ckp tu.. tup tup.. masuk bulan Oktober.. aku angin la.. apsal xde lagi ni.. aku emel lagi, dia kata x taula status penghantaran... dia buat2 tanya sama ada aku ada terima atau tak.. pala hotak dia.. kalau aku terima xkan la aku gatal2 nak tanya dia.. giler la pompuan nama Kak Fash ni.. kalau korang nak tahu, kalau antar emel tu, siap ayat bunga2 lagi.. apa khabar la.. moga sihat sejahtera la.. moga dilindungi Allah la... mohon keberkatan rezeki la.. macam2 lagi... dia kata dia janji akan hantar sekali lagi... aku pun tungguuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.....

Tunggu punye tunggu.. macam tunggu batu beranak pulak.. xde berita.. sedar2 lagi 2 minggu aku tarikh jangkaan aku bersalin.. uwaaa... barang yang aku order x sampai2.. sedih pun ada.. sampai hati depa ni buat mcm ni.. bukan sikit tau aku bayar dekat RM500.. bagi setengah orang mungkin sikit, tp bg aku, byk tu.. boleh aku buat tabungan utk anak2 aku..

Aku emel lagi admin www.wanita2u.com ni.. tanya status, aku siap sertakan sekali bukti pembayaran aku.. masa ni aku dh give up.. aku just minta kembalikan balik duit aku, aku siap bagi no. akaun bank aku di Malaysia utk depa buh balik duit aku tu.. aku dh malas nak bolak balik.. Kak Fash ni balas emel aku kata, refund akan diuruskan.. lega hati aku.. aku pun tunggu.. dari bulan Disember 2009 sampaila bulan Februari 2010.. bayang refund pun xde.. aku emel lagi, pompuan ni ngan ayat power lam emel dia leh kata, pegawai kat Pej. Pos cutila.. depa cuti raya cina la.. cuti lama la.. alasan lagi.. dia suh tunggu lagi 3 minggu.. aku pun cam orang bodoh.. tungguuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...............

Sampaila sekarang dah bulan Jun 2010, aku pun dah bersalin, anak aku pun dah umo 6 bulan..  duit aku kemana, order aku kemana.. abuk pun tarak... aku emel lagi site ni, kali ni langsung xde balasan.. tp, aku cek site ni masih lagi beroperasi.. entahla.. mentang2la aku duk jauh, xleh nak g serang minah ni, lau x aku dh lama dah bakar ofis dia ni... aku memang x halalkan sesen pun duit aku..

Untuk pengetahuan, aku bayar pakai Paypal tp disebabkan tarikh pembayaran dah melebihi 45 hari jadi Paypal xleh tarik balik duit tu.. sebab musabab, aku x open case kat Paypal sebelum tarikh tu sebab sebelum tu aku dh emel depa ni, n dah dijanjikan refund tp haghammmm...

KALAU KORANG DITEMPAT AKU, APA KORANG BUAT.. I NEED SOME GUIDANCE AND ADVICE..

Rate

1

Salam..

Sebelum ini aku post masalah aku ni kat bod masalah peribadi n atas nasihat forumer depa ...
BondaQalQimy Post at 1-6-2010 11:28 AM

kesian TT...

kalau narif la kan, narif tanya admin wanita2u tu nama penuh, no tipon, alamat dan segala details dia. selalu seller kalau nak register, memang kena provide info2 gini (narif sendiri seller kat WMC, mmg kena provide details)

pastu TT selidik pasal dia, kalau boleh dapatkan gambar ke ape ke. pastu tulis e-mail kat dia, cakap kalau tak nak report kat polis ke, atau mengadu kat boss dia ke, ala2 camtu la.

dulu narif ada kes camni gak. tapi terbalik le. pasal percaya kat regular customer, hantar barang dulu. tak la mahal mana, dalam RM300++. tapi bila nak bayar byk alasan. lama2 dia buat bodo aje. narif pun duk US, susah la kalau nak call semua ni kan. sib baik la suka tgk CSI, pastu investigate sana sini, dpt lah details dia. bila dah ala gertak camtu baru dia bayar. lewat pun lewat la, asal duit tak burn gitu aje.

Rate

1

Salam..

Sebelum ini aku post masalah aku ni kat bod masalah peribadi n atas nasihat forumer depa ...
BondaQalQimy Post at 2-6-2010 01:28 AM

walaupun hanya RM500...tp bg aku duit tu byk ..bukannya senang nak kumpul duit byk tu ...sedap2 je Company apa tah tu kelntong ko....

Pd aku Company tu hanya bersandiwara...nak2 plak dia tahu ko dok Oversea...lagi la dia pikir byk reason dia boleh bagi kalau barang tak sampai...Pasal kastam tak lepas la....mungkin brg tak sampai atau hilang lah....

Pendapat aku....kalau TT ada sedara mara kat Malaysia ni mungkin boleh selidik pasal Company tu...kalau ada alamat lagi bagus...mintak tolong sedara mara "serang hendap" COmpany tu...kalau takder mmg susah nak cakap la...esp yg berniaga On-line takder tapak...alamat pun for sure boleh taruk apa2 alamat je kan...

Nak tanya...TT ada simpan tak segala mcm Dokumen pembelian tu???dan ada tanya tak kat Pompuan kaki kelentong Kak Fash tu pasal resit penghantaran dan sebagainya...kalau boleh suruh dia e-mail ( cuma aku sangsi yg dia mungkin boleh buat mende2 ni...ye lah...dah kaki penipu kan...mcm2 mende yg takder boleh diadakan... )

kesian TT...

kalau narif la kan, narif tanya admin wanita2u tu nama penuh, no tipon, alamat d ...
narif Post at 2-6-2010 02:41 AM

tanya pasal segala mcm Info tu mmg bagus...dan itulah yg sepatutnya...cuma...kalau seseorang tu ada niat nak menipu...segala mcm details dia biasanya tak betul....

Post Last Edit by arenis at 2-6-2010 09:08

lagi satu bole tak kalu aku bg pendapat kat sini...rata2 peniaga online..ni letak
harga mahal dr harga kedai..

kalu ada website sendiri mgkin sbb nak kena bayar charge web tu...tp ni yg ada blog..
dh la free tak bayar sewa apa2..tp still letak harga mahal

kesian kat TT..kalau kak Fash tu boleh buat kat ko sorang..maybe dia penah buat kat orang-orang lain..bayangkan UNTUNG yang dia dapat? erm......

Follow Us
org dok kata beli on line senang...
jimat kos masa..parking..petrol..bla2...byk choice..

tapi aku still cuak nak beli on line...
kalo pun aku berkenaan kat brg on line tu aku still call seller COD kat mana2
area yg dekat bg 2 pihak...

manusia ni bermcm ragam...
kat net ni lagi byk penipu kat realiti world..

biarla nampak renyah pada mata org lain..
tapi aku still prefer belian secara biasa..
lagi pun aku bukan buyer yg cerewet..nak tgk/pilih brg secara melampau..

Reply 5# arenis

boleh tak arenis nyatakan barang atau produk apa?

sebab pada saya kadang2 ada jugak yg murah...
ada jugak yg mahal...
cuma bila beli bab pakaian memang kena tawakal je lah
kualiti kain tu setimpal tak dengan harga yg kita bayar....

kadang2 bila dah berkenan..tgk pulak gambar2 yg cantik..
tu jam gak nk membelinya...

TT cubalah apa yg dikatakan medang tu...
mungkin saudara-mara tt dapat membantu cari
orang yg bukak company online tu...

RM500 pd saya banyak tu.. lagi2 tgh nak menyambut orang baru dalam keluarga..
macam-macam boleh beli...
saya bersalin dulu pun banyak gak beli brg online ne..
tapi kat wanitameyu.com
tapi bila bab nak tanya2 barang tu, saya direct col,
coz macam tak yakin nak email atau sms..
iyalah kalau beli set2 bersalin pun dlm 300-400 kan...
masa tu tawakal je lah..walaupun hubby kata banyak tu nak tranfer..
takut barangnya tak dapat pulak...
tapi, Al-hamdulilah..semuanya dapat seperti yg diorder...

Reply  arenis

boleh tak arenis nyatakan barang atau produk apa?

sebab pada saya kadang2 ada j ...
anieszack Post at 2-6-2010 09:47

aku mmg tak bole nak nyatakan secara terperinci sesuatu barang atau produk
tp kalu dlm online mesti price dh up dlm 10 -20++ la dr harga kt luar...   
pandai la survey...
mcm aku ni kira bernasib baik la dok tempat yg mmg senang nak dptkan sendiri tak perlu beli online..

banyak tu 500...
mcm2 leh buat..
bila tengok web tu ...
campani tu daftar atas nama..
Famyco Marketing
cuba cek ngan SSM detail company ni...
online pun buleh..'
byr pakai cc...

bila dah dpt alamat/no tipon...
boleh mintak sesapa kat sini sergah...
bawak sekali resit2 bayaran..

Tgk webiste dia macam kelas je...

Nak tanya....TT tak komplen kat dalam Forum website ni...siap ada kolum " Soal Jawab Bersama kak Fash " lagi...

Nak tanya....TT tak komplen kat dalam Forum website ni...siap ada kolum " Soal Jawab Bersama kak Fas ...
medangmru Post at 2-6-2010 11:20

On behalf..
Reply  freekey
aku dah komplen lam porum dia tu, tp kena remove daaa.... mod giler kuasa la tu.. nak tunjuk web dia bagus aje...
BondaQalQimy Post at 2-6-2010 00:05

Fuhhhhhhhhhhhh......dia nak cover line la tu....mcm haram kan MOD/admin camtu...takmo ada komplen pasal COmpany dia....%^&@^%*@^..........

BTW...TQ Priki...

Fuhhhhhhhhhhhh......dia nak cover line la tu....mcm haram kan MOD/admin camtu...takmo ada komplen pa ...
medangmru Post at 2-6-2010 12:28

tolong promote tau bod ni kt bod Masalah Peribadi..

tolong promote tau bod ni kt bod Masalah Peribadi..
freekey Post at 2-6-2010 12:30 PM

dulu2 ni sy pun ader juga beli brg dr kak Fash ikut website dia.lambat jugak la brg nak sampai..tp alhamdulillah,akhirnya smpai jugak walau berminggu2 tunggu.lepas tu terus x beli dah dari kak fash ni

x tahu la kalo servis dia sekarang makin teruk.

personally dr sy kalo nk beli onlie,sy selalu bc review customer dlm forum dulu.kalo yakin baru beli..

dulu2 ni sy pun ader juga beli brg dr kak Fash ikut website dia.lambat jugak la brg nak sampai..tp a ...
zalliza1717 Post at 2-6-2010 02:02 PM

kalau ikutkan komplen tuan rumah rsnya servis dia lagi teruk....ye lah sampai thread komplen TT kat Forum Melayu2u tu pun kene cantas/delete.....

TT BondaQalQimy, saya ada PM info2 alamat (mybe rmh) owner website wanita2u tu.

so leh la cek.