CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: latahzan

bomoh saka di bt 8 sijangkang

selama aku pernah berubat bagai... aku tak pernah lagi pergi/terpergi tempat  yg kena kan charge melampau bagai..maksud aku RM100 keatas la skali pegi senang  citer..

biasa kita klu nk g berubat ni kita by reference/rekomen kengkawan... so tanya  laa brape kena bg... klu dh dgr sampai ratus2..riban2.. cari laa alternative lain.. bnyak lagi insyallah ada..

pastu bab saka ni.. klu baca thread yg bnyk membincangkan pasal saka ni... memang kengkadang  kita tak sedar/ tak percaya kita ada saka.. sebab macam2 benda  yg boleh menjadikan saka... tak semestinya kena bagi pulut kuning/perasap kemeyan/atau what ever la baru nk ada saka.... maybe dr amalan kita pun boleh mendatangkan saka.. atau dr perawat yg guna khidmat jin/whatever kita g jumpa pun leh dpt saka tanpa kita sedar..but back to bayaran dikenakan jugak.. klu kita rs tak berbaloi tak yah la berubat..

Klu buang saka samapai beratus atau beribu upahnye dah confirm......  bomoh cari makan....

Nak buang saka cuba dulu cara DIY........

kat banting,selangor
latahzan Post at 7-6-2010 09:09

sijangkang masih zon klang , mau lebih 30 minit lagi ke banting .

korang yg nak cari perawat islam yg boleh handle kes saka ni boleh gi website ni www.zamdurrani.dumei.com

aku dapat add web tu sebab kebetulan hari ni aku tertengok rancangan wanita hari ini kat tv3....lepas tu ada tunjukk demo yg real dlm rancangan tu...saka harimau...umur 3000 tahun beb...ustad ni guna ayat al-quran yg di baca ngan jelas...antara info yg leh aku share saka ni lebih kepada waris pompuan sebab pompuan tu lemah maksudnya ada time tertentu pompuan xleh sembahyangkan, lain sebab saka suka pada anak2 atau waris yg rapat ngan pembela saka dan waris yg percaya saka ni power cam bagi mereka terbang ker

mimpi yg berkaitan ngan saka:
-mimpi menyusu baby
-mampu jatuh daripada bangunan yg tinggi
-mimpi hewan cam anjing, kucing....

tanda saka harimau jari tangan pesakit adalah macam "tiger paw" yg tengah keluar kuku nak mencakar mangsa je ketika sesi rawatan   huhuhuhu.....

sijangkang masih zon klang , mau lebih 30 minit lagi ke banting .
dakmama Post at 8-6-2010 20:39

opppppppppsssssss sorry...
akak ingat dah dekat area banting...

lain mcm je tu... siap ada tangkal ngan upah rm 300..
satu lg, kena hati2 kalo gi berubat, then dpt ayat2 yg kena diamalkan..
ni berdasarkan cerita mak aku masa kecik2 dulu..
ada makcik2 kat kg aku gi  jumpa bomoh nk minta ayat supaya dpt jadi cantik,
bomoh tu pun bg la ayat2 yg kena diamalkan..
rupa2nya bukan nya ayat nk jadi cantik yg di bagi, bomoh tu bg ayat utk transfer 'barang' dia pada makcik2 tu.. '
makcik2 yg x tau td ni, kira dh jadi tuan la pada 'barang' tu sebaik sahaja abis
mengamalkan ayat tu...
menakutkan jer...

Follow Us
lagi 1 kat Sijangkang gak ada satu bomoh perempuan.. tak tahu namanya dengar cerita dari neighbour jer... jiran ni nak guna khidmat bomoh ni konon nak pagar rumah dia sbb kat kawasan tu selalu orang pecah rumah... bomoh tu minta hampir RM500 sebab katanya dia buat dari jauh tak perlu pergi rumah jiran tu.. orang "suruhan" dia akan buat...
Nasib baik jiran ni cepat sedar.... dia bgtau tak bawak cukup duit lain kali datang lagi... terus x pergi dah kat rumah tu.... yg herannya bomoh perempuan tu bila bercakap asyik jeling-jeling kat rantai labuh dan gelang jiran ni....bomohnya ni perubatannya setail Siam sikit katanya... so hati-hati la...

Korang... bila soal duit aje mula nak berkira.. anggap ler perawat tu macam doktor moden tu.. kena l ...
duquesne Post at 7-6-2010 17:30

akak setuju dgn duquesne............
akak pun berabis utk buang saka ni, alhamdulillah semuanya berjalan lancar tp mmg jauh beza cara dgn citer TT....  actually mcm kata kwn2 lain bleh buang sendiri, akak sebenarnya dah berpuluh tahun amalkan,malah lebih dari itu tp bukan semudah itu saka nk keluar...... saka ni buat idup jd sengsara........

syukurlah dah umo lebih setengah abad ni baru jumpa perawat sebenar...............mmg sgt2 berbeza bila saka dh dikeluarkan, buat pertama kalinya jumpa plak perawat spt ini, kuar duit lebih xper yg penting sgt2 berbaloi........

kt banting mmg ramai bomoh dan byk pengamal ilmu salah. penah dengar cite ada kt satu kampung kt ban ...
bukanomi Post at 7-6-2010 11:16

terlanjur bukanomi ckp pasal org mati nie...lieliey ade bljr pasal bunuh org cara halus...tapi jgn salah anggap ok,

me guna satu ayat dlm surah Nabi ______ A.S. (sorry me x leh bagi tau byk sgt)....
cara nie cuma digunakan kalau org tue
terlalu kejam sampai semua cara yg kita buat utk menyedarkan dye x menjadi....:@
cara nie cara terakhir kalau mmg dah sgt mati akal...
kite kene solat istikharah dulu sebelum buat nie utk mintak petunjuk....
org tue mati hanya dgn izin Allah okayy...
tapi bukan sembarangan org boleh buat bende nie sbb takut kene kat kite balik...
(fyi, me x pernah praktikkan lagi...just bljr cara2 dye jer)

sorry TT, off topic plak....

opppppppppsssssss sorry...
akak ingat dah dekat area banting...
latahzan Post at 8-6-2010 22:56

sijangkang ni dah kira last. dekat sempadan ant kuala langat & banting.

saya duduk sijangkang gak.. tp mcm tak pernah dengar psl ustaz ni. umah dia kat jln apa ye kak? akak masuk ikut esso tu ke?

percayalah cakap aku, perawat yang paling hebat sekali adalah diri sendiri. kuatkan amalan, bulatkan ...
Saat Post at 7-6-2010 10:15

setuju...sbb tgk dari pengalaman sorang yg agak rapat ngan aku sendiri...

sijangkang ni dah kira last. dekat sempadan ant kuala langat & banting.

saya duduk sijangka ...
DaLyn Post at 9-6-2010 12:47

kalo dari arah bkt tinggi...nampak signbod kg bt 8 sijangkang ....belok kanan kan....
terus jer sampai nampak sek agama...lps tu ada simpang kiri ...kalo x silap jln bunga raya...masuk jln ni...
terus sampai melepasi 2 simpat empat...rumah org tu sebelah kanan ada keta rush kaler silver & ada deretan rumah sewa dia...

ps : dalyn dah lama duk sijangkang ker?

terlanjur bukanomi ckp pasal org mati nie...lieliey ade bljr pasal bunuh org cara halus...t ...
lieliey Post at 9-6-2010 12:00

Maaf, kalau boleh kamu buangkan ilmu macam tu, walau kamu tak pernah amal, tapi masih melekat pada diri kamu tu..

Ilmu sebegini adalah termasuk kerja persihiran.. tak terampunkan dosa jika "terbuat" ...tak kira walau guna ayat AlQuranpun, sihir tetap sihir, ada bantuan jin!!!

kalo dari arah bkt tinggi...nampak signbod kg bt 8 sijangkang ....belok kanan kan....
terus j ...
latahzan Post at 9-6-2010 13:34

saya memang org sijangkang. lahir & membesar kat sini . tiap2 hari saya lalu jalan tu masa nak ambik my doter kat umah baby sitter. tak pe la... nanti balik saya saya tanya kat ibu saya. kot2 dia tau... sebab nama tu mcm tak pernah dengar

Reply 73# hantukiller
macmana plak dgn ilmu yg bleh ngenakan org, cam buat org jadi cirit-birit la, gatal2 kulit la dgn bacaan tertentu. ni penh terjadi kt opis. ada satu pompuan ni baru grad dari mesir. dia keje sementara masa tu. kami krisis dgn dia, pas tu kami semua kena cirit birit lepas makan nasi yg kami masak guna rice cooker kt opis. kejadian kedua kami yg penah tegur dia kena gatal2 badan. ada satu pakcik yg agak alim kat situ syak dia. pakcik tu kata kalau budak2 sana mmg yg pandai buat benda2 mcm tu. dia cuma tak bertegur sapa ngan kami. bila kami terkena masa kedua2 kejadian tu dia siap perli2 lagi tu la mulut jahat sgt kan dah kena...tak tau la kalau kebetulan ke apa. tapi saya macm nak percaya kata2 pakcik tu sbb pompuan tu nmpk je warak tapi prangai lebih kurang cam pompuan gedik je. depan kami cam pijak semut tak mati tapi kalau bergayut ngan pakwe tahap gedik buat suara manja rasa cam tak sangka sgt.....

saya memang org sijangkang. lahir & membesar kat sini  . tiap2 hari saya lalu jalan tu ma ...
DaLyn Post at 9-6-2010 14:22

akak x tau nama penuh dia...maybe 'ust sani' tu nama glamer kot....

Reply  hantukiller
macmana plak dgn ilmu yg bleh ngenakan org, cam buat org jadi cirit-birit la, g ...
bukanomi Post at 9-6-2010 14:27

Sama je, sihir juga... berat hukumannya tu nanti!

Maaf, kalau boleh kamu buangkan ilmu macam tu, walau kamu tak pernah amal, tapi masih melekat pada ...
hantukiller Post at 9-6-2010 13:41

boleh kamu terangkan di mana sihir dan jin itu?
cuma bljr utk pengetahuan jer sebab me belambak lagi keje nk buat!
bagi me semua bende kite kena tahu walaupun sedikit....

akak setuju dgn duquesne............
akak pun berabis utk buang saka ni, alhamdulillah semuanya ...
nisadarling Post at 9-6-2010 10:14

salam nisa, saper perawat tu yang berjaya membuang saka tu.....maybe dapat bagitau coz ramai disini yang boleh buat rujukan.

maybe kita kena bukak satu topik khas untuk senaraikan nama nama perawat dan pengalaman kita berubat. Ini termasuklah perawat perawat yg kaki kelentong....

dengan adanya rekod dan senarai, kita bukan saja dengar pengalaman orang sakit, kisah seram seram sebagai hiburan, namun kita juga ada maklumat saper, dimana perawat berada, dan mana mana perawat yg harus kita jauhi.

salam nisa, saper perawat tu yang berjaya membuang saka tu.....maybe dapat bagitau coz ramai dis ...
Saat Post at 9-6-2010 16:12

akak setuju dgn cadangan saat...