CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: latahzan

bomoh saka di bt 8 sijangkang

boleh kamu terangkan di mana sihir dan jin itu?
cuma bljr utk pengetahuan jer sebab me bel ...
lieliey Post at 9-6-2010 16:05

Apa saja perkara atau perbuatan yg membawa mudharat kepada sesama manusia adalah tidak dibenarkan iaitu berdosa jika melakukannya. Jika ianya dilakukan tanpa perantaraan yg jelas(bukan dlm bentuk nyata) biasanya menggunakan bantuan dari kalangan jin walaupun ada penggunaan Ayat Quran semasa melakukannya. Ini yg disebut sihir.

Ilmu ilmu sebegini walaupun hanya dipelajari tetapi tidak diamalkan, biasanya telah ada jin jin yg mengikutnya terutama kalau kita belajar dari orang yg memang mengamalkannya..atau orang yg memang ahlinya... dan untuk membuangnya bukan setakat tidak mengamalkannya, tapi juga melalui beberapa proses...tak perlu saya tuliskan disini. terserah pada diri kamu menilainya sendiri.

Sedangkan kita berubat dgn org yg guna jin pun jin banyak mengikut kita, inikan pula belajar ilmu yg memudharatkan itu!

kisahnya selepas berpuluh tahun menderita, sometimes early last yr baru akak tau, akak ni ada saka...........akak pun ikut lah apa yg disuruh, bayaran ikhlas........mmg xder apa2pun yg dibekalkan ayat atau apa2 amalan...juz mcm tu jer

nk dijadikan citer, kwn akak suh carik kan perawat lain, akak pun bukan tau sgt benda2 nih, so since kita ramai kawan, doklah tanya sana sini, one of my frenz cdgkan perawat ni, tp katanya costly la.........menurut kata my frenz perawat ni, takat ni belum pernah gagal, so akak kata xper la, bleh kot nk scan jer..........begitu juga kwn akak yg beriya2 sgt nk ajak jumpa perawat ni.

Entah camana, akak pun saja gatal2 tanya pas kwn akak scan, perawat ni kata akak masih ada lg saka ni, mulanya akak pun heran la, naper lak ada lg, akak dh buang sebelum ni.   Perawat ni kata, yer betul tp sbb xder pendinding, saka ni dtg balik.   So akak pun amik kesempatan tanya lah bab2 lain..........gedebak gedebuk sbb utk 2 org akak perlu byr RM1680........alamak, terkejut gak, dlm kepala mana nk korek duit nih....adehhhhh.hmy3:

Entah camana, tup tup soknya akak kol perawat nih, akak kata ok set............(perawat ni  perempuan) sebagaimana yg dijanjikan akak pun pegilah, apa yg dia buat, dia beritau dgn detail naper byran tu sekian2, .....apa yg perlu akak buat dan amalkan so jelas semuanya akak pun ikut jer lah, mandi semua.....

Yang bestnya, mlm tu kita mandi, pg sok dah rasa beza badan kita, tenang jer, jiwa pun xkaco lg, alhamdulillah..............disamping baca yasin selama 40 hari dan amalan2 lain tiap2 kali lepas solat dan zikir harian lain.   Dalam tempoh itu, terbongkar lah segala 'rahsia' yg tidak pernah kita sangka satu persatu..........wpun dah hampir 6 bulan, perawat ni masih lg memantau dan akak masih lg hubungi utk sebarang kemusykilan...........best kan?

Kalo perawat lain blum penah lg akak jumpa yg akan pantau kita selepas kita berubat dgn dia.    Keberkesan dan kelangsungan tu tergantung kpd tiap2 individu, jika kita yakin dan ikhlas lebih mudah lah segala urusan.............insyaAllah, yg penting sabar.......

Actually perawat ni sebenarnya satu tika dulu, terkenal sekitar tahun 2006,. tp memandangkan kita ni x alert sgt benda2 mcm ni, akak sendiri terlepas pandang, yer lah kata org belum ada rezeki gamaknya.   Perawat ni sering muncul dlm prog mistik la, dn mcm2 lg selain majalah n suratkhabar............

Post Last Edit by Saat at 9-6-2010 16:51

salam latahzan,

aku sebenarnya dah lama nak bukak topik macam tu.....setelah membaca banyak thread thread mengenai pesakit yg kena sihir ini. tapi aku pendamkan niat tu sebab apa tahu?

Salah satu sebab ialah, kalau kita bagitau pengalaman perawat ini itu.......bagus sebab ini dan itu.......rasanya tidak ada masalah kot....tapi bila kita kata perawat ini jangan pergi sebab ini dan itu (atas pengalaman), maka AKAN ADA SUARA SUARA SUMBANG KATA JANGAN BUKA AIB ORANG, JANGAN HINA ORANG, JANGAN BUAT TUDUHAN, SILA BERIKAN BUKTI.....DAN PALING STENDED......KUASA PENYEMBUHAN TANGAN ALLAH, BUKAN PERAWAT, KITA USAHA SAJA.

Padahal....aku rasa, setiap orang ada hak menyatakan pendirian dan pengalaman mereka. ini hanya pengalaman semata, kalau kita rasa perawat tu ok, kita kata ok...kalau tak ok, takan nak kata ok gak.

lagipun, bagi mereka yg kata jangan bukak aib orang, jangan tutup rezeki org, aku pun bole jawap........kalau kita dah tahu perawat tu penipu, guna jin.....kalau tak bagitau, sama jugak BERSUBAHAT.......kita kena juga alert kan pada forumers agar mereka tidak jadi mangsa seterusnya.kita pun harus pikul tanggungjawap banteras tukang bomoh yg syirik serta penyesatkan umat islam, kesian gak pesakit yg pergi ke tukang syirik ni...takut pesakit yg aalnya mangsa sihir kemudian tak sengaja terlibat pula dgn perubatan yg tidak diredhai Allah. kalau kita tak dedahkan, macam mana forumers yg sakit dan tgh mencari perawat ini dan orang ramai nak sedar?  hanya mereka yg pernah kena jadi mangsa sihir dan orang yg selalu berubat saja tahu betapa deritanya mencari perawat dari satu tempat ke satu tempat..dah lah sakit sakit dizalimi orang, ditambah pula perawat jahat / penipu ambil kesempatan.sudah

so, sebagai seorang yg lebih kepada silent reader, aku batalkan niat tu nak bukak topik mengenai senarai perawat yang bagus dan palsu.

kalau ada sesiapa yang rajin dan sanggup hadapi hujah hujah dari suara suara sumbang..silalah bukak topik tu....aku tak suka berbalas balas hujah.

Begitu juga aku dapati, kebanyakan kita lebih suka baca pengalaman pesakit dari segi "keseraman " sebagai hiburan..oklah aje sebab at leasst kita tahu gak macam mana mangsa sihir dan situasi keseraman tu.

tapi aku rasa kita miss out something yg lebih penting, iaitu apakah kaedah pesakit dirawat....contoh dalam emergency tu pesakit tiba tiba mengamuk, kemudian perawat dapat cool kan pesakit.....kita sepatutnya nak tahu apakah kaedah rawatan tu....agar boleh kita cuba. bagi aku tak semestinya kita bukan perawat maka kita tak perlu ambil tahu..elok juga kitaa buat catatan sbb mana tau satu hari nanti kita perlukannya.

aku dapati ada forumers disini adalah perawat......dan memberi nasihat kepada pesakit yang juga forumers disini....alhamdulillah....kalau boleh berikan tips yg lebih details untuk manafaat semua.

Kalau asik nak baca pengalaman seram pesakit aje......baik kita beli majalah mastika dan novel novel seram... hehe...so harapan aku agar forum di cari.com ini bukan saja sekadar tempat hiburan tapi memberikan manafaat kpd semua.

begitulah adanya.

salam latahzan,

aku sebenarnya dah lama nak bukak topik macam tu.....setelah membaca banyak threa ...
Saat Post at 9-6-2010 16:45

niat akak buka thread ni bukan nak aibkan sesiapa...tapi nak kongsi pengalaman sendiri tengok cara perubatan yg akak secara peribadi rasa ada yg x betul....cumanya akak 'sedar' bila dah balik rumah...

akak pun penah ikut org pegi 'check saka' dgn ustaz saleh (darussyifa' di bangi)...
cara ustaz saleh berbeza...

mcm kata saat...x salah kita berkongsi kat forum ni utk panduan org lain...
yg baik dari ALLAH SWT...yg buruk dtg dari kesilapan akak ....

kisahnya selepas berpuluh tahun menderita, sometimes early last yr baru akak tau, akak ni ada saka.. ...
nisadarling Post at 9-6-2010 16:36

alhamdulillah nisa dah sihat dan pulih......tapi saper perawat tu, dan bagaimana leh hubungi dia.? kalau perawat wanita, yang aku pernah dgr org kata kat gombak KL.....dia kata duit yg pesakit bayar tu dia nak sedekah tuk jemaah masjid bacakan yasin tuk pesakit. perawat ni ke?

salam saat,
bukan ....org lain, dia duk pandan jaya.........perawat ni sepenuh masa,.......apa pun call dia, jumpa n tanya supaya lebih terang jelas...........k

Follow Us
akak x tau nama penuh dia...maybe 'ust sani' tu nama glamer kot....
latahzan Post at 9-6-2010 14:46

akak.. ni mmg nama glemer. nama betul dia lain. ibu saya tak nak cerita panjang lebar psl "ustaz" ni & dia pun tak bg saya bercerita... sbb nya saya tak tau..   tapi kalau ibu saya buat macam ni biasanya ada la something wrong somewhere dgn "ustaz" ni

apa yg ibu saya sempat cakap... dia memang ubatkan orang, mmg dia tentukan bayaran & org2 kg sini tak berubat dengan dia. kebanyakannya org luar...   

itu je la info yg saya dpt...  

salam saat,
bukan ....org lain, dia duk pandan jaya.........perawat ni sepenuh masa,.......apa pun  ...
nisadarling Post at 10-6-2010 08:06

oic........sape nama dan no tel dia??

akak.. ni mmg nama glemer. nama betul dia lain. ibu saya tak nak cerita panjang lebar psl "ust ...
DaLyn Post at 10-6-2010 09:14

Salam Dalyn...

tqvm 4 d info.....
terjawab jugak kemusykilan akak ;)

oic........sape nama dan no tel dia??
Saat Post at 10-6-2010 09:18

Nama dia Pn Mas Ayu tel 017-3182199..............
akak syor kol dia pas kul 3pm eh

Nama dia Pn Mas Ayu tel 017-3182199..............
akak syor kol dia pas kul 3pm eh
nisadarling Post at 10-6-2010 09:23

orait tima kasih nisa....so, kepada forumers yang mempunyai masalah bolehlah cuba hubungi perawat ini........mudah mudahan dipermudahkan Allah. kepada yang sihat pun elok jugak simpan no nie.....yerla arini kita tak perlukan, mana tau esok lusa kan, bukan kita sakit maybe kawan kawan atau saudara mara.

nisa, rawatannya mcm mana tu? dia ada guna apa apa peralatan ke?

kak nisa,

dalam tempoh 6 bulan apa rahsia yg terbongkar? suspen je munyik nyer.

dan apa yang dia explain pasal bayaran tu?

Betul tu saat.............jgn biar diri menderita sekian lama mcm akak ni, dh berpuloh tahun, apa pun syukur alhamdulillah........akhirnya jumpa dan sembuh ............amin

apakah kaedah yang pn mas tu gunakan kak nisa ? mandi bunga ke atau mandi limau?

selama tempoh penyembuhan tu, apa rahsia yg terbongkar kak nisa?

sharing is caring....heheh

mcm akak ni jenis 'lurus bendul' akak xpandai sangka buruk jauh lg syak wasangka sehingga difitnah, dianiaya sekian lama (bertahun2).........pun akak masih lg bleh berbaik2 sangka........ apa yg akak mampu hanya menangis............berdoa pd Allah selain zikir2 amalan spt yg kengkawan sebelum ni bgtau..........apa yg akak xbuat..........semuanya, tp masih xberdaya............itulah keje 'saka'

yang terbongkar disini, akak bleh rasa dan tau samada org ni hatinya jujur ikhlas atau sebaliknya, semua diperlihatkan...........yg berbuat zalim, menipu dsb dgn sendiri nya mengakui dan menceritakan perbuatannya tanpa perlu akak tanya...........kelebihannya yg akak bleh lebih berhati2 yg penting akak bahgia insyaAllah.............amin

psst......adehhhhhhhh..............penat lah menderita nih............ cukuplah.............

mcm kes saka ni, mmg kena mandi bunga, itu adalah asas.........setau akak lah...
nk lebih jelas jumpa dan tanya dia sendiri.............

sebelum ni pun akak ada citer, biasanya as soon kita mandi semua saka2 dlm badan kita ni keluar terus bleh rasa perbezaannya..........kekdg bergantung kpd individu itu sendiri, mcm akak pg sok terus bleh rasa perbezaannya........

menakjubkan...!!!

adakah selepas sembuh akak dah boleh membaca isihati orang?? woww....hebat tu..!!

saya faham perasaan akak tu sbb kawan saya pun sgt menderita disebabkan perbuatan orang, dah berapa kali nazak dan pengsan ketika berubat...tapi tak jugak sembuh. jin tu siap cakap......dia tak akan kuar sehinggalah salah seorang mati..!!!

dan bukan sekor jin dalam badan dia.....banyak sgt.....tok moh yg sihir dia tu ada yg siam, tok batin, ilmu sihir indonesia dan tok batin pun ada.......masa berubat tu, bila perawat picit ibu jari.......pesakit cakap siam, picit bahu cakap org asli, picit belakang badan cakap indonesia.....picit tengkuk pontianak mengilai gilai.....perghhh....seram betul...

ruqyah sudah, mandi limau sudah, ari ari pasang cd ruqyah....zikir , baca al quran, solat....semua dah buat, tapi benda tu tetap jugak masih ada dalam badan....

sampai bila gi jumpa perawat, saya pun dah hafal step step perawat nak buat apa, dan hasilnya sama jugak...hehehehe

bleh baca hati org tu tidaklah,..........tp dgn sendirinya bleh rasa something wrong ke xsedap ati ke, mcm tu la.............

kalo mcm kwn saat tu, cuba la try bwk kt perawat ni......mudah2an ada rezeki blehlah sembuh, silap aribulan pas sembuh dia plak bleh merawat org len.....hehehe

bleh baca hati org tu tidaklah,..........tp dgn sendirinya bleh rasa something wrong ke xsedap ati k ...
nisadarling Post at 10-6-2010 10:30

macam nak try...tapi bayaran tu aduhaii.......

tau xper............but really worth it...............

lg pun dibanding dgn kita berubat len2 tu, semuanya ikhlas,  betul ikhlas, tp takat tu jer la, yg ni plak mmg dia betul2 komit dgn tugas n tanggungjawab yg diamanahkan....... mcm akak masih lg hubungi n mintak nasihat etc............. kekdg tu malu gak.......