CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JUSTcircle

[Showcase & Fansign] B2ST/BEAST in KL ~ Fan Account start page 21

Reply 740# muun

jahat aku kan..muka x happy mana...kekekeek mula aku berdiri..bila berdiri..langsung la beast kat b'kang x npk..kekekek sekejap mencangkuk...kejap berdiri...heheheheheh

hadiff...

bel dah pun post gambar ko kat FB bel..heheeh

ko dah ambik ke gambar ko dari FB UM tu..?

Reply 743# isabel

camner nk ambik..kena request ke? aku mana ada FB..aku tgk td pun ada org emel....kan..ekekekekek

Reply 743# hadiff05

oke nanti bel email gambar tu kat ko...^^

Reply  isabel

camner nk ambik..kena request ke? aku mana ada FB..aku tgk td pun ada org em ...
hadiff05 Post at 1-7-2010 10:50 AM

check PM

Post Last Edit by mazeed at 1-7-2010 11:12

Finally.... dis is my FA.... tapi kan, dah ala2 diari dah aku rasa neh...
Tak kira, nak stat dari hari dapat pass ke showcase BEAST.
Nasib baik masa tu blom bebetul keje dalam erti kata sebenar, jadi hp still di sisi. Jadi, sebaik je kakamuun cakap nak gi OU pas habes keje, rasa teruja giler. Pendekkan cte, (cam yang kakamuun dah cte sebelum neh) akhirnya dapat la pass tersebut. Gigih lak kakamuun call kebin, n akhirnya kebin pon dapat gak pass tuh. Yeye...

SHOWCASE @ Hari pertama... 26th june 2010..

Aku keje. :’(

Tapi kerana keterujaan, nak jugak gi SC, walopon kena gi sorang lepas habeh keje.   punya la hepi, satu hari suntuk tersengeh sampai kena kutuk ngan member2 lain sume. siap ugut2 nak curik pass aku tamo kasik aku gi SC, saje je. Tp dorang tu jugak la gtau suh turun je kat raja chulan pastu jalan dari situ untuk ke KL Live.

Tengah2 dalam monorel kakamuun lak sms gtau kepala dah weng. Seb baik la dedekat tu ada kedai, kalo tak harus la kakamuun duak diam2 dalam kete, kasik aku ngan kebin je masuk tgk BEAST.
Sampai tuh punya la ramai org. Lagi bes, ramai lak fanboy~

Tunggu punya tunggu sampai la 1930. Kunun masuk kul 1900 kan.. saje je. Masa tu dah dengar2 ada yang nak pitam bagai. Beratur2 lagi dah 1930. Last2 aku gi semayang dulu kat bangunan MbF sebelah KL Live tuh, so terpisahla ngan lebin n kakamuun...:’(
Lepas semayang sambung beratur balik, kakamuun n kebin dah hilangdari pandangan dah. Aku taram beratur je. Diam2 sorang2. Kiri kanan orang bising sembang2. Sekali ada sorang dak pompuan siap bert’s beast sebelah aku diam je. Boringnya pasal aku pon tegur. sekali org senegeri daaa...

Rupa2nya dak tuh dari P.Puteh gigih ke KL beastnya pasal. Sepanjang proses nak masuk tu, kitorang duk berganding tangan, dia kebelakang, aku tarik, aku kebelakang, dia tarik. Gigih bekerjasama demi beast. walhal baru bape minit kenal tuh. Penangan beast.
Tengah2 nak masuk tu, dalam masa kurang 15 minit, tak kurang 8 orang pengsan pitam bagai. Kesian plak nengok pakcik2 gad masa tuh, penat ngangkut. Seb baik yang pitam2 pengsan2 suma kekecik gak.

Yang tak tahan, ramai lak yang ngutuk, konon dak2 tuh sume sesaje wat2 pengsan. Sampai ada sorang budak yang pengsan tu, masa gad pikul dia, beg dia jatuh, dia tarik la beg tu balik, sekali dak2 belakang ktrg masa tu cakap...
“hoh, pengsan pon sempat tarik beg lagik tuh~!”
Sian dak tuh tau.....

Pendekkan cte, makin lama fans sume dah tak larat nak tunggu, men rempuh je apa yang ada. Aku rasa dah ala2 pelarian perang dah masa tu. Punya la terhimpit2, kaki mmg kena pijak ngan bahagiannya, tapi tangan kemain bertaut rapat cam kena gam melekat je ngan tangan dak bert’s beast tuh.

Akhirnya aku ngan dak tuh bjaya lolos, dak tuh kemain tarik tangan aku berlari naik tangga. Nyaris jatuh.
Masuk je dalam tu trus dedua menjerit berlari ke depan stage yang dah lama penuh ngan fans lain. sekalik terjumpa balik ngan kakamuun n kebin. Tak sempat nak berbaibai ngan dak tuh, dia dah hilang berlarik ke mana tah.
(sila sambungkan part ni ngan kakamuun punya FA di mana kitorang berdiri atas box kat belakang stage yang mana beast tak nampak kitorang. )

Masa berdiri tunggu2 beast keluar, sempat la aku teruja ngan scene depan mata tatkala lagu beast berkumandang. Paling menarik perhatian aku, fans ni ha. Perhatikan fanboy yang belakang tuh. Sume lagu dia miming ngan btol. Khusyuk je aku menengok beliau.

Akhirnya beast kua.........................

Hatiku melompat2..... kemain kawal supaya tak terjerit sbb tamo dengar suara sendirik menjerit, nak dengar dorang je.
Walopon 6-6 aku peratikan, tapi mata lebih terarah pada DJ (opkos...) ngan HS punya dance. Lagi satu, aku tekejut tgk JH yang tetibe nmpk extra gojesssssszzzz.....

Salah satu gambar dari view ktrg....

Antara yang sonok, bila Siti Mariam (fan yg telebih betuah tuh nek stage masa OASIS) tu atas stage, DJ kemain berlari2 anak. Kyoptaaa...........
Bila dh abes, aku tak cadang pon nak menyebok2 amik sign sume, sbb tujuan asal nak dengar dorang live je. Aku x penah bangan pon nk tgk, just nk dengar je. Masa tu pon kepala agak weng sikit, tapi alang2 dah bersesak2, masuk jela.

Makin lama makin sendat. Hidung pon dah naik sebu ngan memacam bau. Adeh... sampai satu tahap, bila gad2 duk jerit bagai, bersahut lak ngan jerit fans lain, aku ngan kebin nk la kua, tamo dah sesak2, tapi tak dapat kua. So, duk je dalam sesak2 tu. Dalam tolak2, kakamuun terpisah dari kitorang. Aku ngan kebin lak duk pegang2, jd bila aku tertolak, kebin tertarik sama ngan aku, vice versa.
Dalam sesak2 sume tuh, tetibe aku pasan aku ngn kebin dah masuk dalam line yang btol. Seyes aku tak sangka dapat dekat ngan stage. Kendian 3 org lg gad kasik gi stage, n letak tgn bebetul dpn muka aku n kebin. Ktrg trus pegang tn kuat2 lagik. Masa tu gad tu tanya, ramai lagi ke leh masuk. Pastu ngan muka ngantok, gad tu bukak sekatan n bg 3 org lg masuk, kebin, aku n lg sorg, kendian tutup. Pastu dia cakap. Dah, sini je.

Waaahhh... masa tu kakamuun belakang sikit je. Kakamuun angkat tggi2 hadiah yg dia nak kasik KK, tp bila aku nk patah balik kena sound ngan gad. So aku ngan kebin pon menuju ke stage.

Aku bawak kad je utk DJ, mmg x sempat prepare pape, bz keje kununnya... pastu aku pasan sume hadiah staff dorang yg amik. Aku lak x de tulis nama DJ kat sampul kad. Trus aku tamo kasik kat staff kad tu, aku nak kasik sendirik gak.

Sadin je sorok kad bawah tudung.

Naik je stage rasa sesejuk-beku-dingin-kejung-ais batu. Memula tgk JH... aih... tebalnya mekap sesorang... pastu DW kot, lupa dah. yang aku tau, mata fixed kat DJ.

Sampai kat DJ kebin cakap somtin ngan DJ, aku menunggu ngan tabah sambil mata x beralih lgsung dari muka DJ.
Kendian pepelan kuarkan kad, tolak pepelan kat DJ. Yang DJ lak leh pandang aku, pastuh pandang kad tu, ngan muka cuak ala2 aku kasik bom. tak menahan cara pandang cam nk tanya apakah itu. Aku lak tetibe terkelu lidah, ala2 nk bisu rasanya. Terkukup kakap gak aku cakap, 4 u, 4u. DJ pon cam angguk.

Waaaaaaaaa.......... turun je stage aku terus terduduk atas tong sampah sebelah kebin.
Tak sanggup pon nak tengok sign dorang kat album tu kot2 tetibe aku mimpi je......
Tapi aku hepi sbb kebin dapat join gak.....

Fansigning @ One Utama... 27th june 2010

Gigih kul 12 lebih lagi aku ngan kakamuun sampai, masa tu dah panjang dah pon beratur.... kendian, kakamuun gi la beli makanan, aku beratur. Sambil2 tu tercongok2 gak mencarik kot2 ada dak porem. Sekali aku nampak Hana_H, tapi aku leh silap ingat tu hadiff...
Sempat la melambai kat Hana_H tapi beliau x cam sapekah aku....

Masa beratur tuh, sempat la aku sembang2 ngan fans lain. Ada dak tuh, baru form 3. Pastuh ada sorang dak chinese tu, mata dia merah gila. Aku tegur la, x sehat ke. Rupanya tu la antara fans yang tunggu beast kat KL Live dari kul 0700. Dahsaaatttt.. pastu balik SC tuh x tdo, datang lak OU. Mmg gigih...

Pendekkan cte, untuk FS, pengurusan lebih cantik la, poses sign pon cepat n tangkas je nampaknya.
Lepas dah amik sign sume, tggu lagi kat situ.

Tak menahan kendiannya nampak aksi cumil YS duk buat2 mulut masa photographer amik gmbr dia, pastuh JH jeles kot, trus paut leher YS. Ala2 tercekik la YS, tapi sempat lagik main vocal tuh kuakan tangan dia wat peace lak. yang sebelahnya lak, apa tah DW buat, DJ tarik leher DW. yang lagik dua org x sempat lak aku nmpk apa yang dorg wat....
Bila dorang dah nak jalan, sambil melambai2 kat tgkap, YS sadin melekat kat tingkap, dah cam cicakman, dua2 tangan dia melekat kat tingkap, bebetul paling belah ktrg dak2 porem yg tetibe berkumpul sesama masa tuh. Cumil giler..... cam ais kena panas je aku mencair ngan dorang2 neh.....

28th june 2010.... STALK @ EPOT...

Dapat msj dari kakamuun cakap kompom dak2 tu balik malam tu kul 2325. Habeh keje baru baca mesej, melompat dan-dan tu jugak.
Lepas semayang maghrib btolak gi epot. Tunggu punya tunggu akhirnya dak2 beast pon muncul. Yuhuuu.... tp masa dorg dah kua tu kakamuun suh aku tggu kat depan pintu, beliau ngan rumet beliau serta jc n kekawannya tggu kat dalam.
Jadik, sesorang la aku ngekor je dak2 beast yg melambai2 tu. Mmg dekat ngan dorg, gad pon tade la garang, gad2 pakat senyum kambing je masa fans jerit2 cakap hape tah dalam hangul (mana la aku paham...).

Masa tu menggigil kot kaki aku serunuk punya pasal. mata punya la fixed kat dorg smpai terlanggar macam2, nasib baik tak terlanggar tiang je. Kalo x.....

Lepas dorg dh masuk sume ktrg; aku, kakamuun, rumet kakamuun n jc makan jap kat mcd. Sekali kakamuun ngn jc cakap DJ wave kat dorg...:’(
Lepas tu baru balik, dh dekat kol doblas kot masa tu, boley plak lupa kat mana kakamuun parking kete. X pasal2 tawaf parking...

Tamattt la FA aku nan berjela....
Malam tu aku boleh mimpi aku jadik casper melayang ikut dorang masa dorg kat epot....

Rate

1

Follow Us
Reply  hadiff05

oke nanti bel email gambar tu kat ko...^^
isabel Post at 1-7-2010 10:57

kak bel ~~ muun nk tanya ni....

yg g PC... xde ker mmber2 kakbel send pic kt kakbel mgking dorg nk kongsi2 ngn kak bel ker

Mazeed
moashahah mmg aku tak cam, pasal kita jumpa pun 2 kali aje kot, tp mmg rasa mcm penah tgk masa tu heheh... tu yg me dok garu2 kepala ko dok lambai kat sapa.. seb bek jumpa kat surau.. ahahah berjodoh kekdahnye...

Mazeed
moashahah mmg aku tak cam, pasal kita jumpa pun 2 kali aje kot, tp mmg rasa mcm penah tgk ...
Hana_Hirokawa Post at 1-7-2010 11:17

tu la, kita jumpa bape kali je pon... dh la aku salu kompius ko ngan hadif... siap cakap kt kakamuun aku nmpk hadif.....

Reply 749# mazeed

musykil aku..dh sah2 aku gn hana totally diff...kekekekeke

news pasal BEAST SHOWCASE kt THE STAR !!

BEAST’s the best

The BEAST boys’s first showcase in Malaysia leaves fans screaming for more.

SOUTH Korean boyband BEAST is the best, claimed some 2,500 fans during its first showcase in Malaysia at KL Live, Life Centre, in Kuala Lumpur, on Saturday night.

Hardcore fans clad in BEAST T-shirts had arrived early in the morning and camped at the showcase venue since 6am, in hopes of getting a better spot to watch the boys perform. By afternoon, the bulk of the crowd had arrived and were waiting in the sweltering heat carrying placards and gifts for their idols.

Excitement built up quickly in the closed venue, as fans screamed while music videos were played. By the time the boys arrived, the crowd had started going into a screaming frenzy.

Standing tall: South Korean boyband BEAST, comprising (from left ) Yoon Du Jun, Jang Hyun Seung, Lee Gi Kwang, Yang Yo Seop, Son Dong Woon and Yong Jun Hyung .

The boys easily dazzled their adoring fans with their slick dance moves as they sang half a dozen of their hits from their second mini-album Shock Of The New Era. They belted out songs such as Shock Of The New Era, BEAST Is The B2ST, Special, Mystery and Oasis, and had their fans singing along with them during the 90-minute show.

Fans were invited to play games and take part in a lucky draw to win photo opportunities with the boys. Whether it was the excitement of seeing their idols up close that made the girls swoon, or being cramped on the suffocating dance floor, midway through their show it was announced that there were over 35 cases of fans fainting.

BEAST is an acronym for Boys Of The East Standing Tall. They were originally known as B2ST (Boys To Search For Top) and had their name changed just before their debut.

The six-member boyband comprises Yoon Du Jun, Jang Hyun Seung, Yong Jun Hyung, Yang Yo Seop, Lee Gi Kwang and Son Dong Woon, aged 19 to 21. Three of the members – Gi Kwang, Du Jun and Hyun Seung – already had a following from their previous stints with other groups so expectations were high.

The boys made their debut last October with their first mini-album BEAST Is The B2ST and released their second mini-album Shock Of The New Era in March this year. Notably, BEAST also won the best newcomer award at South Korea’s 19th Seoul Music Awards this year.

The group also had a media conference just before the mini-concert. They introduced themselves in Mandarin and got to showcase their individual talents. They easily won over those present with their easy-going manner.

The group’s real maknae (youngest) Dong Woon, 19, also speaks Mandarin and English apart from Korean. He said his specialty was playing the piano, but lamented “there’s no piano around so I cannot show you.”

Main vocalist Yo Seop, 20, thrilled the audience with a rendition of part of his song Ajigeun.
Proclaimed dance machine of the group Hyun Seung, 20, proceeded to give a sneak peek into their showcase with an impromptu performance of his fancy footwork.

A seemingly bashful Gi Kwang (previously known as AJ, short for Ace Junior), 20, turned out to be the cheeky one as he quipped: “My specialty is sports, which I cannot show you now, so I will show you my muscles instead.” At the count of three, the quiet chap lifted his shirt and showed off his chiselled abdominals to a round of wolf whistles.

Finally, Jun Hyung, 20, the designated rapper of the group showed off his rapping skills while group leader Du Jun, 20, accompanied him with a round of beatboxing.

During an exclusive interview held the morning after the showcase, the boys attempted to lighten the mood despite having difficulty communicating their thoughts.

They shared stories of the frequent practical jokes and pranks they would pull on each other, with their most recent prank happening in the hotel where the event was held.

Hyun Seung revealed that he got up in the morning and wanted to wake Du Jun up. The latter did not budge. Pulling off the blanket, he saw only two pillows on the bed, while Du Jun burst out laughing behind the curtains!

BEAST’s second mini-album Shock Of The New Erais distributed by Universal Music Malaysia and is available in local stores.

credit : THESTAR ONLINE

Reply  mazeed

musykil aku..dh sah2 aku gn hana totally diff...kekekekeke
hadiff05 Post at 1-7-2010 11:34

cara korg pakai tdung sama....
lg satu sesama ha

mazeed
adeh sabo ajeeee....

mazeed
adeh sabo ajeeee....
Hana_Hirokawa Post at 1-7-2010 12:13

hana..... tepek la video..... nk tgk..................

mazeed tgk video kat fb ... ada 1 aje... tu pun masa showcase... camera parkinson.. maleh aa nk upload..

mazeed tgk video kat fb ... ada 1 aje... tu pun masa showcase... camera parkinson.. maleh aa nk u ...
Hana_Hirokawa Post at 1-7-2010 12:26

baikkkkkkkkkkkkkkk...................
tp hana sila confirm kt fb dulu...

hyunseungggg sgt santekkkkk!!!

krdt:umm fb

news pasal BEAST SHOWCASE kt THE STAR !!  

BEAST’s the be ...
muun Post at 1-7-2010 11:59

dh curi kt bilik dpn tu ha...siap amik tang story neh bwk kuar dr paper tuh..

kat paper star hari ni ker? ade pic bnyk tak?

kat paper star hari ni ker? ade pic bnyk tak?
Hana_Hirokawa Post at 1-7-2010 14:18

ade satu pic jek... smer pic yg atas ak tepeq tuu cumer dlm paper besa skit

star arini